Sobota 16 Grudnia 2017r. - 350 dz. roku,  Imieniny: Albiny, Sebastiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Robert
15.12.17 20:36
Pracowałem, jako młody chłopak z panem Edwardem na taśmie produkcyjnej w Korgazie i już wtedy był zafascynowany TYGRYSAMI. Był specyficzny i na szczęście takim pozostał. Świat jest fajny dzięki takim ludziom.

 -------------------------------
Lubomir
15.12.17 19:39
Kuba, Pan Orawicz przeżył sporo i jako człowiek polskiej kultury i polski poeta, potrafi zachować dystans do wielu spraw i ludzi. Wciąż utrzymuje solidarność z Polską, Polakami i polskością. Na tym naszym ziemskim padole, praktycznie każdemu, no może poza nielicznymi świętymi - można coś zarzucić. Nie chwalili Stalina, ale za chwilę ktoś będzie udowadniał światu, że ci dzisiaj z pozoru idealni - w rzeczywistości byli prywatnymi agentami Merkel albo jeszcze kogo innego, czy są np. pedofilami albo zoofilami. Kiedy zaczniemy roztrząsać życiorysy artystów czy pisarzy, okaże się, że praktycznie każdemu i każdej z nich można wytknąć jakąś nikczemność. Jeżeli nie chwalili oficjalnie zaborców, to często utrzymywali się z ich pieniędzy. Po takiej totalnej 'krytyce' może okazać się, że wszyscy polscy twórcy nadają się wyłącznie na śmietnik historii a pozostają nam jedynie 'idealni' twórcy niemieckiej kultury, tacy jak np. Guenther Grass. Jakoś nikomu nie przeszkadza, że Grass pisał po niemiecku i służył Niemcom w Waffen-SS. Ba, krytykanci wszystkiego co polskie, nadali mu nawet honorowe obywatelstwo polskiego Gdańska. Rozumiem twoje zatroskanie o czystość polskiej kultury, ale niekiedy nabiera to cech niemieckiej czystości rasowej. Niemiecki 'Onet' znalazł nawet 'haki' na autorkę 'Roty', Marię Konopnicką. Stalina chwalił Mazowiecki, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. Jakoś dziwnie tym trzem ostatnim - nikt tego nie zarzucał. Powszechnie wiadomo, że Wilhelm Szewczyk nie był entuzjastą prasy należącej do ludzi pokroju Michnika. I chyba tylko to przesądziło o wszczęciu procesu jego zniesławiania...Wybitna polskość - mierzi internacjonalistów i antypolskich globalistów.

 -------------------------------
Jan Orawicz
15.12.17 17:13
Panie Lubomirze i tego - z wielu Pana komentarzy GRATULUJĘ!!!

 -------------------------------
Jan Orawicz
15.12.17 16:59
Witam Panie Jacku i gratuluję studenckich przeżyć Bandyckiego Stanu Wojennego! No cóż, jako SOLIDARNOŚCIOWCY przeżyliśmy w naszym intensywnym patrityżmie,tamten CZAS BITWY Z KOMUNĄ! Przemawiała do naszych serc Ojczyzna Miła! I w końcu zwyciężyliśmy! Jest Polska naszych marzeń!! A tu masz! Pan w USA i ja w USA! Zięć porwał córkę do USA,a ja z żoną daliśmy za nia susa,gdyż wygrałem DV-Vize. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do moich fraszek i satyry w Kworum

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Biżuteria Patriotyczna
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1212331 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

16 Grudnia 1989 roku
W Rumunii wybuchło powstanie przeciw komunistycznemu dyktatorowi Nicolae Ceauşescu.


16 Grudnia 1970 roku
MO i wojsko strzelało w Gdyni do stoczniowców udających się do pracy.


Zobacz więcej