Niedziela 15 Września 2019r. - 258 dz. roku,  Imieniny: Albina, Ronalda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Jacek Socha
14.09.19 15:54
Pojmuję p. Janie, pojmuję pańskie zapienianie się ale dla ludzi czytających piekne wiersze Pana J. Klisia, pańska pianka nie ma żadnego znaczenia. A pańskie uwagi o Poezji są po prostu bzdurne. Zresztą pan zasłynął już tutaj z udzielania rad i z komicznych oburzeń. Na redakcję Kworum też się pan rozgniewał i oświadczył pan, że zrywa wspólpracę, bo redakcji brakuje "rozwagi" ale, że nikt pana nie zatrzymywał więc... powrócił pan i to któryś raz z kolei /na co zwrócili uwagę też inni komentatorzy/. Uwagę o "nafaszerowaniu" oczywiście pojmuję tylko, że... odsyłam ją tam skąd wyszła...

 -------------------------------
Jan Orawicz
14.09.19 2:38
I co wypisujesz na mnie Panie Socha? Zasady w pisowni,a nie przemijajaca moda sa dla mnie ważniejsze,bo nie przemijają! No,ale Pan tego pewnie nie pojmujesz! Oprócz tego Pana osobwosć jest wyrażnie nafaszerowana mocno złośliwością! Radzę Panu przyhamowania nerwów i zarozumiałości!

 -------------------------------
Jan Orawicz
14.09.19 1:52
I ja żyjąc już spory czas w USA zbudowałem 19 lat temu taką kapliczkę przed moim domem z Matką Bożą! Obawiałem, się,że może jakaś osoba z tego miasta zniszczyć mi tę kapliczkę z figurka Matki Bożęj- wysokości 3 metrów! Ale jak do tej pory nikomu z tego miasta nie przyszło do głowy zniszczenie tej kapliczki! Ta kapliczka stoi dość blisko od ulicy.A o czym to świadczy? A no o wysokiej kulturze mieszkańców tego miasta o nazwie Waukonda,gdzie żyje wielu katolików i innowierców. Pozdrawiam Szanownych Czytelników Kworum!

 -------------------------------
Danuta Duszyńska
13.09.19 20:21
Takie kapliczki przydrożne mówia o ogromnej wierze dawnej społeczności. Często budowano je, bo do kościoła było dosyć daleko, a ludzie pragnęli mieć miejsce spotkań z Bogiem. Czesto własnie w takich kapliczkach odprawiano majowe. Ludzie się modlili. Dzisiaj zaglądamy do kapliczek raczej z ciekawości niż z potrzeby wiary. Ale są one nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach europejskich. W Niemczech, gdzie obecnie przebywam koło takich kapliczek są laweczki, aby człowiek odpoczął, poddał się rozmyślaniom... Warto dbac o nie, bo wrosły w polską wieś , jej tradycję i wiarę.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1368001 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

15 Września 1890 roku
Urodziła się Agatha Christie, angielska pisarka; autorka poczytnych kryminałów (zm. 1976)


15 Września 1944 roku
46. d. Powst. Warszaw.: Po ciężkich walkach zdobycie Sielec przez Niemców, wspierani lotnictwem, odrzucili Powstańców od linii Wisły


Zobacz więcej