Czwartek 30 Marca 2017r. - 89 dz. roku,  Imieniny: Amelii, Dobromira

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Aaron Waxmann
30.03.17 8:19
Być Polakiem to gotowość do oddania życia za Polskę w razie potrzeby jej obrony. To jest największa i honorowa danina za ojczyznę. Ciekawe czy tacy ludzie jak Szetino, Tusk, Kopacz, Miller, Kwaśniewski, Wałęsa, i cała zgraja esbeckiej swołoczy narażałaby się dla Polski w razie wojny? Większość uciekłaby do naszych sąsiadów agresorów tak jak zrobiła to grupa ok. 2000 wojskowych żydów polskich w trakcie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. Gdy Polacy pobili bolszewików ci zdrajcy żydowscy przeszli z powrotem na stronę polską. Gwoli ścisłości dodam, że żaden z tych żydowskich dezerterów z polskiego wojska nie został ukarany. Druga akcja miała miejsce po fiasku negocjacji rządy londyńskiego ze Stalinem w kwestii udziału w wojnie razem z sowietami polskiego wojska tzw. Armii Andersa, stworzonej na terenie ZSRR w wyniku porozumień z aliantami. Po wyjściu tej armii z ZSRR i marszu przez bliski wschód i Palestynę zdezerterowała z niej liczna grupa wojskowych oficerów i żołnierzy pochodzenia żydowskiego. Okazało się, że nie czuli "blues`a polskości" a mieli odwagę i honor nosić polskie mundury i dystynkcje. Oczywiście udawali Polaków a raczej POP (Pełniących Obowiązki Polaków). Zapewne jest tak również współcześnie? Czy to się nazywa być Polakiem? To jest zdrada w najjaskrawszym wcieleniu.

 -------------------------------
Jan Orawicz
30.03.17 7:58
Panie Lubomirze Takie czasy nastały Takie czasy nam Nastały, Że na wiarę w Boga, Spadają bezbożników nawały! Kościół przetrwał niejedną Taką na wałę! Ku przestrodze swych wrogów, A na swoją Chwałę!! NA ATEISTĘ Przeżywszy życie - Bezbożne - jak trzeba! Poszedł ateista Po śmierci do nieba ! Spotkała go tam Święta Kunygunda I rzekła: Jak pan Teraz wyglunda?! A on jej na to: O... Santa??!! Ładnie to kpić Z repatrianta??!! Zaznaczam,że to nie jest utwór mego pióra. Zapomniałem nazwisko auto,bo ten utwór Wpadł mi do pamieci rzeszło 30 lat temu.

 -------------------------------
Jan Orawicz
30.03.17 4:48
Panie Jacku zupełnie podobna sytuacja panuje w Polsce.Lewactwo wpadło z powodu przegranych wyborów w bardzo wysoki stopień frustracji! Wyczyniają przeróżne podłe podjazdówki ,by rozbić rząd,a także urząd Prezydenta RP. Pozdrawiam

 -------------------------------
Jan Orawicz
30.03.17 0:38
Panie Lubomirze niechże Pan przestanie z nową insynuacją - w tym wypadku o osobach duchownych.Wychodzi na to, że pewnikiem w PRL należał pan do Stowarzyszenia Ateistów i Wolnomyślicieli, pod egida PZPR. To też z pana wychyneło jak szydło z wora. Tak patrzę tęn pana uparty pseudonim! A to świadczy o tym,że pan musi ukrywać osobie prawdę. Ale ta prawda jednak dość często wylatuje z pana, ze swoim autentycznym obliczem!

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Biżuteria Patriotyczna
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1132746 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

30 Marca 1943 roku
Zmarł podporucznik AK Maciej Aleksy Dawidowski, ps. Alek, polski działacz konspiracyjny, podharcmistrz, (ur. 1920)


30 Marca 1940 roku
Oddział Wydzielony Wojska Polskiego mjr. Hubala pokonał niemiecką ekspedycję karną we wsi Huciska


Zobacz więcej