Piątek 18 Sierpnia 2017r. - 230 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Bronisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Aaron Waxmann
17.08.17 9:58
Filosemici czy syjoniści, kto kradnie polską historię? Cytat: "... Jesteśmy szczęśliwi nie tylko z orderu, ale też z tego powodu, że ten projekt przyniósł efekty. Faktycznie ten sposób opowieści o Warszawie przedostał się do publicystyki, a nawet do obchodów i wypowiedzi najważniejszych osób w państwie - stwierdził Dawid Wildstein." https://www.tvp.info/33420295/odznaczenia-w-rocznice-powstania-wsrod-uhonorowanych-dawid-wildstein O powstaniu można mieć różne opinie, że było głupie, niepotrzebne itd itp. ... ale tego, że zapisało się w polskiej historii jako wyraz wręcz genetycznej miłości Polaków do wolności i bohaterstwa nikt nie podważa i niech nikt nie waży się odbierać mu tego charakteru!! Dla przypomnienia i ostudzenia marzeń D.Wildsteina mogę napisać jedynie, że "najważniejsze osoby w państwie" mogą się zmienić po kolejnych wyborach. Warto o tym pamiętać ...". koniec cytatu. Autor: Astra Anna Słupianek Ps. - Resume. I tu rodzi się zasadnicze pytanie. Co ma wspólnego z powstaniem warszawskim Żyd Dawid Wildstein? Przecież nie było jeszcze wówczas na świecie małego Dawidka. Jak odczytać odznaczenie Żyda Dawida Wildsteina polskim odznaczeniem (orderem) przez prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę? Czyj interes reprezentuje w publicznej telewizji jej szef publicystyki Dawid Wildstein? Polski czy żydowski? Złotousty prezydent chyba zatracił się w tej zapamiętałości do żydów. Czy w tym kontekście możemy użyć sformułowania, że odznaczył Dawidka Wildsteina prezydent "Aaron DUDAHAUSER"? Prawdopodobnie pomału dojdziemy do sytuacji, że powstanie warszawskie będzie państwowym świętem żydowskim. Czyżby nadal trwała budowa Izraela BIS? Być może, że chodzi o odwieczne pasożytowanie na narodzie polskim. A może Warszawa jest niezrozumiała bez Żydów i getta? Zacytuję jednego z żydowskich przechwałków - "Polak nie może bić swojego polskiego ciała z żydowskim łbem". Tylko kto temu polskiemu ciału przyprawił ten żydowski łeb i w jakim celu? Ajajajajaaj! Jaki to piękny ten nasz polski kraj. Aj waj, aj waj.

 -------------------------------
Paweł G.
17.08.17 9:37
W związku z powyższym tekstem jako jego autor chciałem dokonać dwu uzupełnień-wyjaśnień. Po pierwsze: odnośnie określenia kule "dum dum". Otóż amunicja dum-dum była to odmiana amunicji wykorzystująca pociski o wierzchołku pozbawionym płaszcza, ściętym płasko, rozciętym wzdłuż lub wydrążonym wewnątrz. Dlatego była tak wykonana, aby wnikając w ciało ofiary, celowo deformowała się, tworząc rozległe rany. Dodatkowym czynnikiem rażenia jest wielokrotnie mocniejsza fala uderzeniowa niż w pociskach z płaszczem (konwencjonalnych). Wyprodukowana została po raz pierwszy przez Anglików we wczesnych latach 90. XIX wieku w zbrojowni Dum Dum koło Kalkuty w Indiach. Stąd jej nazwa. Zakazano jej zastosowań wojskowych przez II Konwencję haską z 1899 r. o zasadach wojny lądowej (zakaz powtórzyła IV Konwencja haska z 1907 r.) – było to rozszerzenie zakazu używania małokalibrowej amunicji eksplodującej ustanowionego wcześniej przez Deklarację petersburską z 1868 r. i powtórzonego później jako zakaz używania amunicji mogącej powodować zbyteczne cierpienia w Deklaracji brukselskiej z 1874 r. Amunicja dum-dum jest jednak obecnie nadal używana m. in. do polowań w celu zatrzymania zwierzyny i skrócenia agonii, przez policję oraz m.in. na amerykańskim rynku cywilnym z powodu bardzo silnego działania obezwładniającego, polegającego na wymuszeniu na trafionym natychmiastowego zaprzestania jakichkolwiek czynności wykonywanych w momencie trafienia, a także na pokładach samolotów (pocisk dum-dum zatrzymuje się w ciele i zmniejsza groźbę przestrzelenia kadłuba). Jak widać, konwencje swoje, a życie swoje. Druga sprawa: na znanym obrazie Jerzego Kossaka "Cud nad Wisłą" obok sztandaru, ponad wojskami znajduje się ksiądz Ignacy Skorupka. Podczas wojny polsko-bolszewickiej, dołączył do ochotniczego batalionu, jako kapelan wojskowy, a na obrazie jest ukazany wraz z krzyżem w prawej ręce, niesionej ku niebu, prowadząc Wojsko Polskie w bój. Ale w rzeczywistości ks. Skorupka nie mógł brać udziału w bitwie. Poległ dzień wcześniej, trafiony kulą podczas bitwy o Ossów w dniu 14 sierpnia 1920 r. Niestety, w dniu 15 sierpnia już nie żył od doby. To jedynie wizja autora obrazu - Jerzego Kossaka. Serdecznie Państwa pozdrawiam.

 -------------------------------
Piotr Rubas
17.08.17 3:17
Ciekawy artykuł. Z pewnymi tezami bym dyskutował (np., że istnieje jakiś naród ukraiński albo prawdziwi Ukraińcy - odnosząc się do dorobku takich znawców Rusi jak Franciszek Rawita-Gawroński myślę że to był zlepek różnych przybłędów o cywilizacji turańskiej a nie naród w rozumieniu cywilizacji łacińskiej) Ogólnie dużo ciekawych informacji.

 -------------------------------
W. Panasiuk
17.08.17 1:27
pani Miarko przepraszam za przekręcenie nazwiska. I ja nie mam ochoty na dalsze dyskusje, bo do tanga trzeba dwojga...

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Biżuteria Patriotyczna
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1175660 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

18 Sierpnia 1939 roku
Stanisław Witkiewicz, ps. Witkacy; pisarz, malarz, zginął śmiercią samobójczą.


18 Sierpnia 1989 roku
Zmarła Aleksandra Śląska, polska wybitna aktorka filmowa.


Zobacz więcej