Wtorek 22 Stycznia 2019r. - 22 dz. roku,  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
MariaN
22.01.19 19:50
Wszystko na glowie postawione bo nowy bożek to pieniądz i wszystko jest podporzadkowane mamonie. Ludzie utracili honor na rzecz kasy, którą po trupach grabią do siebie. Gdyby prawo było respektowane, może byłoby inaczej. Złodzieje mnożą sie jak kroliki, bo nie ma kary za defraudacje, łapówki, za zdrady. Jesteśmy przed trylogią wyborów, i wszystkie chwyty dozwolone. Teraz po tragedii w Gdańsku lewactwo wini prawice i pod pozorem walki z nienawiścią chcą wprowadzić lgtbw i coś tam jeszcze a jak wszyscy normalni na umyśle wiedzą, że nienawisć wprowadził D. Tusk w 2005 r. kiedy przegrał 2 razy wybory, sprzeciwił sie wspólnym rzadom POPIS i od tamtej pory ten zawistny człowiek cały czas szczuje, dzieli Polskę i przez zawisć niszczy wszystko dookola

 -------------------------------
Lubomir
22.01.19 16:09
Czego by nie mówić na temat prywatnych uczelni, to wielkim pozytywem tych uczelni, stało się to, że 'odciążyły' 'autorytety moralne'. Trudno sobie wyobrazić, by dawniej ukończyć prawo czy medycynę - bez 'osobistych kontaktów' z 'autorytetami moralnymi'

 -------------------------------
Lubomir
22.01.19 12:25
Poszerza się obszar, jak gdyby zakazanych medialnie informacji i zakazanych osób. Telewizje europejskie mogą pokazywać np. F-16 z gwiazdami Dawida - podczas, mówiąc oględnie - operacji wojskowych w Syrii. U nas jeżeli pokazuje się wojenne sceny, to najwyżej z okresu muzealnego, z czasów II Wojny Światowej. Wówczas bliżej nieokreśleni naziści...próbują złamać opór miejscowej ludności. Rzetelna Telewizja Publiczna potrzebna jest wszystkim i wszędzie, jak tlen i woda. Wojna z Iranem wisi na przysłowiowym włosku. A na ten temat nie wypowiada się nawet nasza specjalistka - iranistka z Brukseli, Lady Bieńkowska. Czy mamy fascynować się wyłącznie tym, co powiedział jakiś chwiejący się figurant w Brukseli, lub tym - co donoszą na Polskę niemieccy dziennikarze śledczy? Polska musi prowadzić własną politykę informacyjną, także politykę wczesnego ostrzegania, na temat tego - co naprawdę dzieje się na świecie

 -------------------------------
Gabites
22.01.19 11:11
Nie rozumiem zawieszenia p.Rachonia w TVP oraz nagonki na "Plastusie", przecież to wyraz artystycznej wypowiedzi podobnie jak "Klatwa"- czyż nie? Nie dajmy się zwariować, zanim kierownictwo TVP podejmie decyzję niech się kilkukrotnie zastanowi. Dzięki p. Rachoniowi i nie tylko temu redaktorowi, TVP Info są ciekawe i przekazuje treści nie dostępne w innych telewizjach informacyjnych. Dlaczego TVN broni swoich redaktorów, chociaż ich wywiady i pytania zadawane rozmówcą są często tezą a nie pytaniem i narzucają swój punkt widzenia każdemu, który ma inne zdanie? Dlatego nie zgadam się na takie postępowanie z redaktorem Rachoniem. pozdrawiam

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1311605 razy.

Regulamin serwisuPolsko-Polonijna Gazeta Internetowa KWORUM została utworzona w 2006 roku, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące z różnych środowisk nieprzychylnych Polsce, powstała, by szerzyć idee odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, promować polską kulturę i naukę. W zamyśle twórców było i jest wzmacnianie i ożywienie łączności między Krajem i Rodakami żyjącymi na emigracji, oraz wypełnianie treścią białych plam z historii Polski.


GI KWORUM to miejsce wolnego słowa i w związku z tym zaprasza na swoje łamy wszystkich patriotów kochających Polskę, działających bezinteresownie dla jej dobra. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego.


GI KWORUM funkcjonuje w sposób prosty i przejrzysty, na której łamach znajduje się przeszło 33 działy tematyczne, do których to teksty w różnej konfiguracji piszą i przesyłają zadeklarowani Współpracownicy Gazety z USA, Wielkiej Brytanii, Australii i oczywiście z Polski, jak również, sporadycznie inni Czytelnicy, za pośrednictwem odpowiedniej rubryki (Napisz Artykuł) lub adresu Redakcji redakcja@kworum.com.pl . Wszystkie banery i reklamy widniejące na stronie są na zasadach wymienności. Gazeta została wpisana do rejestru dzienników i czasopism przez Sąd Okręgowy w Warszawie VII Wydział Cywilny Rejestrowy w 2014 roku.


Pod każdym artykułem włączona jest możliwość zamieszczenia komentarza przy pomocy prostego formularza bez obowiązku logowania, w którym należy jedynie podać Nick (oczekiwania Redakcji - Imię i Nazwisko) oraz nieobowiązkowo adres e-mail (przy podaniu swojego adresu komentujący zostanie automatycznie powiadomiony o zamieszczeniu komentarza pod artykułem).


Czytelnik, piszący komentarz pod artykułem, musi wiedzieć, że nie wolno mu używać wulgaryzmów (art. 3 Ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim), jak również sformułowań propagujących alkohol i środki odurzające (odpowiednie Ustawy).


Niedozwolone są komentarze zawierające informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby.


Niedozwolone jest obrażanie innych narodowości, religii i ras ludzkich, nawoływanie do łamania prawa, propagowanie przemocy oraz ataki na innych Użytkowników.
Treść komentarza powinna nawiązywać tylko i wyłącznie do treści danego artykułu a nie skupiać się na innych komentujących.


Zabronione jest promowanie zachowań dewiacyjnych, sprzecznych z prawem naturalnym.


Niedopuszczalne jest w komentarzach obrażanie wiary katolickiej i Kościoła katolickiego


Niedozwolone jest zamieszczanie w komentarzach wyrażeń zmierzających do agitacji politycznej, religijnej lub innej, które mają charakter reklamowy, są spamem, zawierają fakty nieprawdziwe, naruszają dobra osobiste osób trzecich, jak również, przyjęte normy moralne i etyczne.


Niedozwolone są uwagi i pretensje kierowane do Redakcji, zawierane w komentarzu pod artykułem. Korespondencja z Redakcją GI KWORUM jest możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem adresu e-mailowego, dostępnego w stopce redakcyjnej.


Administratorzy GI KWORUM rezerwują sobie prawo do kontrolowania zawartości, szczególnie tych niezgodnych z prezentowanym powyżej regulaminem, polskim prawem, lub łamiącym powszechnie przyjęte zasady współżycia w Polsce.


Rada redakcyjna

22 Stycznia 1921 roku
Urodził się Krzysztof Kamil Baczyński; poeta, żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego (zm. 1944)


22 Stycznia 1506 roku
Formalnie powstała watykańska Gwardia Szwajcarska


Zobacz więcej