Piątek 24 Stycznia 2020r. - 24 dz. roku,  Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Lubomir
23.01.20 21:59
Można odnieść wrażenie, że cały scenariusz skłócenia wszystkich ofiar hitlerowskiego, niemieckiego reżimu - z rozpisaniem na role, został ułożony w Berlinie. To Niemcy wciąż usiłują kreować siebie na pokojowych mediatorów - w powszechnym sporze o historię. To jedynie wszyscy inni są źli. To Niemcom zależy na zawężeniu swoich zbrodni, do co najwyżej jednego narodu. Inna wersja ofiar niemieckich zbrodni ludobójstwa - wymuszałaby logikę wielorakiego zadośćuczynienia pozostałym męczennikom i ich ojczyznom. To oznaczałoby bankructwo Czwartej Rzeszy, jak określają 'merkelowskie' Niemcy - obserwatorzy niemieckiej sceny politycznej. Jednak takie rozwiązanie mogłoby uratować Europę przed kolejną, niemiecką dominacją. Wszystko co najgorsze dla Europy, zawsze wychodziło z ziemi niemieckiej. Inni co najwyżej byli wciągani do niemieckiej machiny zbrodni. Być może czasami 'uczeń' dorównywał 'mistrzowi'. Jednak wojenne inspiracje pochodziły od Niemców.

 -------------------------------
Jan Orawicz (W.K)
23.01.20 21:57
Panie Leszku osobiście cudem przeżyłem II wojnę światową jako chłopiec liczący 1O lat - żyjący z rodziną w leśnej wiosce Łażyn pod Solcem Kujawskim.Dodam,że ta wieś po wojnie zniknęła. Do tej pory zachodzę w głowę,że Człowiek Czlowiekowi jest podłym stworzeniem! Przeżyłem w tamtym czasie potworny bandytyzm Niemców- wykonywany na nas Polakach! Tego się opisać nie da!! Zapewne do tej pory w tamtych podsoleckich lasach spoczywają pod mchami cząstki zamordowanych harcerzy i starszych mieszkańców tej leśnej wioski! A więc czym się wielu ludzi różni od potworów?! Serdecznie pozdrawiam z dalekiego USA!

 -------------------------------
Lubomir
23.01.20 16:06
Trwa tzw. napuszczanie pijanego na płot. Tym napuszczanym mamy być najwyraźniej my, Polacy. Od stuleci niezmiennie trwający przy swoich wartościach i nazewnictwie. Tymczasem 'płot' ulega genetycznej modyfikacji. Sowietów zastępują Rosjanie, Żydów - Izraelczycy a Niemców - Naziści. Ci ostatni, to naród bliżej nieokreślony. Prawdopodobnie są to jacyś przybysze z Kosmosu. Jakaś nacja bez skazy i bardzo pokojowo nastawiona do wszystkich.

 -------------------------------
Tatarska Grazyna
23.01.20 11:56
Bardzo klimatyczne, piękne wiersze. Zatrzymują...

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1404475 razy.

Redakcja KworumZbigniew Skowroński - Administrator, Redaktor naczelny

Sławomir M. Kozak - Z-ca Redaktora naczelnego

Krystyna Górska - Redaktor

Andrzej Ruraż-Lipiński - Redaktor

------------------------------------------------------------------

Sprawy związane z serwisem proszę kierować na adres pocztowy: redakcja@kworum.com.pl

Webmaster [Sprawy Techniczne]: admin@kworum.com.pl

24 Stycznia 1921 roku
Urodził się Tadeusz Zawadzki, polski harcerz, instruktor harcerski, podporucznik AK (zm. 1943)


24 Stycznia 1920 roku
Urodził się Lech Bądkowski, polski pisarz, dziennikarz, tłumacz oraz kaszubski działacz polityczny (zm. 1984)


Zobacz więcej