Wtorek 22 Sierpnia 2017r. - 234 dz. roku,  Imieniny: Cezarego, Marii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
J.V.Miarka, Wroclaw
22.08.17 8:55
Nie wiedzialam, ze przyznajac racje p. Skowronskiemu (Redaktorowi) zostane nazwana ubekiem. Widze, ze masz bonus na bezkarnosc, ze wzgledu albo na glupote, albo na starosc. Gdybys slaby czlowieku z USA nazwal mnie w moim srodowisku ubekiem, mialbys podpuchniete oko, ale tak wirtualnie to jestes bezkarny. Z drugiej strony to mi cie zal, bo przeciez ludzi chorych z urojenia i gledzacych o swoich zaslugach tez trzeba tolerowac. Mam nadzieje, ze Myslacy Czytelnik tego kworum, na tym Kworum, potrafi zrozumiec, ze moj wpis dotyczyl poparcia dla Dobrej Zmiany i Rzadu Beaty Szydlo, dla przemian, ktore nastepuja w Polsce bez wzgledu na chlopkow roztropkow tobie podobnych i nie tylko w USA. Pokolenie, ktore buduje Polske silna i sprawiedliwa, wolna, niezalezna, nie chce juz sluchac krytyk, i tzw dobrych rad zza morza, i z UE!!! Mlodzi ludzie - Polacy - to madre pokolenie, zyjace w swojej Ojczyznie i do nich nalezy Polska, i to Pokolenie bedzie Jej bronic gdy zajdzie potrzeba - a ty placzliwy czlowieku - bedziesz strzelal tylko zza wegla. Napisz co ty tam w USA dobrego dla Polski zrobiles? Ty tylko tam wjechales. Sam piszesz, ze corka i ziec tez. Mlodzi ludzie! W USA budowac Polske??? Wypada mi zakonczyc slowami madrego pisarza okresu rozbiorowego: "Narody, ktore tylko placza wzbudzaja pogarde wsrod innych narodow". Badz zdrow czlowieku z USA.

 -------------------------------
Jan Orawicz
21.08.17 20:59
Miarka zmierz miarką swoją głowę, a zauważysz,że ględzisz ubeku! Teraz każdemu komuchowi prawda doskwiera! Codziennie w naszych mediach mamy sporo waszych wypocin z powodu nerwówki. Wreszcie przegraliście Polskę i to wam doskwiera! I z tego prostego powodu, ściekają po waszych brodach zajady na Solidarność i Solidarnościowców. Ja mam w rodzinie emigrantów i wśród znajomych, wiec pamiętam ich łzy po utracie pracy i ich wyjazdy na obce landy na zachód. Mnie z żona do USA ściagnęła córka z zieciem, I też w czasie odlotu na obczyzę chlipaliśmy łzył! Na nasze szczeście lecieliśmy do USA,gdzie od wieków- Polacy, dzięki Kościuszce i Puławskiemu są przyjażnie traktowani.Mogę tylko współczuć rodakom,których los wypchnął do Niemiec! Jako polska dziecina z Pomorza, przeżywałem niemiecką bandycka okupację, więc znam kulturę tego podłego narodu.Po jego biczach, pozostały mi blizny na plecach i dłoniach.

 -------------------------------
MariaN
21.08.17 16:00
To prawda, ze ludzie są niecierpliwi i wkurzeni ze zlodzieje w białych kołnierzykach nie siedzą jeszcze w pierdlu, bo do tej pory zawsze tak było, że sie wszystko rozmywało. Nawet Sawicka złapana za łape, kiedy brała grubą kase została uniewiniona - mało tego żąda odszkodowania. Jest pewne niebezpieczeństwo, że w następnych wyborach totalna opozycja wraz z kodowcami i ubekami zrobi jakiś przekret i pozbawi pis większości. I co wtedy będzie, odwet, przyszłość Polski może sie rozegrać na ulicy. Trzeba bardzo pilnować wyborów.

 -------------------------------
J.V.Miarka, Wroclaw
21.08.17 13:43
Nie moge zrozumiec co pan z USA, tlumaczy panu SKOWRONSKIEMU z POLSKI. Znam emigracje, bo zylam na emigracji kupe lat ale nie przypominam sobie aby po latach osiemdziesiatych widziec kogos kto przyjezdzal do USA zalany lzami. A odwrotnie! kazdy smial sie z radosci, ze bedzie mogl wymieniac dolary na zlotowki, a po latach wrocic do kraju aby tu w dobrobycie zlozyc stare kosci. Jest i owszem - co podkreslam - grupa emigrantow, patriotow, ktora rzucila swoj zycia los na stos, ale oni nie plakali i nie placza, bo oni walczyli w czasie stanu wojennego i teraz tez walcza, znowu atakowani przez zamorskich naprawiaczy i doradcow zlosliwych. Pisze tez pan z USA, ze "nie bylo komu dac Tuskowi po karku". Pytam wiec tego pana z USA, dlaczego nie walil Tuska gdzie popadnie, a wyjechal z Polski "w lzach". Dlaczego? Tusk jest politycznym cwaniakiem i w Kraju dobrze o tym wiemy, nie trzeba nam tego przypominac. Ale samymi lzami, Polski sie juz nie zmieni. I tak jak pisze Pan Skowronski, trzeba robic (w Polsce) swoje, krok po kroku, a nie uprawiac do znudzenia lzawe zamorskie krytykanctwo, bo to nalezy juz zostawic dla siebie w USA. Pozytywny proces dobrej zmiany trwa w naszym Kraju co sygnalizuje Pan Skowronski i nikt go juz nie zatrzyma. Lzy, zale, naiwnosc i rozne zlosliwe a jakze glupawe wtyczki, i wyciaganie krolika z kapelusza, sa melodia, ktora wlasnie chce slyszec Tusk i jego granda. Dyskusja o Polsce jest wartosciowa kiedy nie szkodzi Polsce, a kiedy ja wspomaga. Ale dyskusja pod haslem: "Co by tu jeszcze spiepszyc", aby sie popisac osmiesza takich dyskutantow.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Biżuteria Patriotyczna
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1176774 razy.

PowitanieDrogie Rodaczki,
Drodzy Rodacy
w Kraju i na Emigracji.

Środki medialne odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu codziennym, jak również w formowaniu poglądów politycznych i w zaangażowaniu w sprawy społeczne. Informacje medialne, podobnie jak każdy inny rodzaj informacji, oddziaływają na naszą świadomość a także na sferę naszej podświadomości. Każdy rodzaj informacji, zły czy dobry, prawdziwy czy nieprawdziwy, powtarzający się przez dłuższy czas o identycznej lub podobnej treści, formuje nasze poglądy, które mają wpływ na nasze decyzje, np. w czasie wyborów, przy ocenie rządu, w gospodarce państwa, w bezpieczeństwie obywateli, w służbie zdrowia itd.

Opcja polityczna, trzymająca w swych rękach środki medialne i korzystająca z możliwości dezinformacji i manipulacji wyborców, ma największe szanse wyborczego zwycięstwa. Taka opcja polityczna powstała w Polsce podczas kameleonowej transformacji okrągło stołowej i Magdalenki, kiedy to władza socjalistyczno-bolszewicka, pod sztandarem demokracji i dobrobytu kapitalistycznego, przerodziła się w władzę socjalistyczno-libertyńską, zaś w celu uwiarygodnienia się, staro-nowa opcja polityczna przeprowadziła między sobą nowy podział kluczowych stanowisk państwowych poprzez zmiany personalne z byłej opcji politycznej, lub tylko zmianą ich nazwisk. Tą samą drogą transformacji podążały również środki medialne, które z małymi wyjątkami, jak np. tygodnik "Nasza Polska", pozostały w rękach staro - nowej nomenklatury, zamieniając tylko dotychczasowego patrona, Moskwę na Brukselę.
Niestety wielka część Polaków emocjonalnie zdezorientowana hasłami patriotycznymi, kościelnymi i narodowymi, zagubiła się w morzu dezinformacji i sloganów o demokracji, wolnej Polsce, dobrobycie w kapitalizmie i w Unii Europejskiej. W ten sposób udało się medialnie otumanić i upasywnić wielką część Polaków lub zachęcić ich do głosowania na niekompetentny elektorat, pochodzący często z nowo powstałych pseudopolskich i pseudonarodowych partii politycznych, inspirowanych przez komunistyczne służby specjalne. Jednak my Polacy nie jesteśmy bez winy, że władzę państwową w naszym kraju przejęły żydokomunistyczne partie SLD i Unii Wolności. Jak wyraźnie ukazały doświadczenia z ostatnich 16-stu lat, bezkrytycznie przyjmujemy informacje medialne i łatwowiernie ulegamy pustym obietnicom przedwyborczym. Mało troszczymy się o nasze życie społeczne i często jesteśmy obojętni na sprawy naszego państwa, a przeci Państwo to My! Zapominamy również o tym, że komu oddaliśmy w czasie wyborów parlamentarnych czy prezydenckich nasz mandat, temu oddaliśmy władzę. Zaś rządy fikcyjnej lewicy czy prawicy nadużywają zaufania wyborców, służą osobistym oraz klanowym interesom i prowad

Czy raczej nie jest tak, że świadomego i narodowo myślącego Polaka ogłupić nie można, zaś innych ogłupiać nie trzeba?
Nasza Ojczyzna jest dla nas Polaków ziemią świętą, jest naszym najcenniejszym skarbem jaki posiadamy. A my, ulegając propagandzie medialnej, oddajemy Ją w ręce nieudolnych, antypolonizmem zatrutych politykierów.

W ciągu 40 lat trwania dyktatury bolszewickiej nie udało się reżimowi złamać duszy naszego narodu. Dopiero w ostatnich l6 latach udaje się mediom libertyńsko-agenturalnym poważnie osłabić naszą świadomość narodową i patriotyczną, oraz honor i godność Polaków.
Naród pozbawiony świadomości i patriotyzmu oraz przywódców narodowych i duchowych, jest narodem słabym i bezbronnym, aby się skutecznie oprzeć libertyńskiej okrągłostołowej władzy. Byliśmy tego świadkami w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych i prezydenckich, kiedy to fikcyjne "prawicowe" partie polityczne, były wspierane przez niektóre pseudopatriotyczne oraz pseudokościelne koła, celowo rozbijające jednoczący się ruch narodowy, jako znaczącą siłę polityczną w kraju. Brakuje nam dziś takich autorytetów, jakimi byli Dmowski, Piłsudski, Paderewski, ks. Skorupko, ks. Meisner, ks. Popiełuszko, Prymas Tysiąclecia ks. kard. Stefan Wyszyński i inni.

Postępująca anemizacja świadomości narodowej i patriotyzmu, szczególnie u młodszego pokolenia, jest alarmująca. Odrodzenie świadomości narodowej bezprzykładnego wychowania w rodzinie, w szkole i w patriotycznych organizacjach młodzieżowych, bez literatury narodowej oraz wychowawczego programu środków medialnych, będzie trudne do osiągnięcia. A środki te znajdują się w rękach nieprzychylnej Polsce i polskości masonerii, promującej interesy żydowskie a ostatnio coraz wyraźniej interesy niemieckie.
Nasz kraj, zdewastowany również gospodarczo, stojący na granicy bankructwa finansowego, bez współpracy z Polonią, stanowiącej 1/3 naszego narodu, w kraju często nie docenianej a nawet marginalizowanej, nie ma realnych szans na odbudowę praworządności, polskiej gospodarki i zabezpieczenia państwowej suwerenności.
Ten stan rzeczy musi zostać zmieniony między innymi poprzez przepływ informacji między krajem i emigracją za pośrednictwem patriotycznego środka medialnego. O taki środek medialny w rodzaju gazety, radia lub telewizji stara się już od dwu lat polsko-polonijna Organizacja Narodu Polskiego-Liga Polska.

Na wniosek prezesa tej organizacji, sprawa polsko-polonijnego kontaktu medialnego była przedmiotem dyskusji na X. Walnym Zebraniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej, które odbyło się w Punta del Este w Urugway w dniach 21 - 24 listopada 2004 roku, na którym jednogłośnie przyjęto następujące Stanowisko:
"X. Walne Zebrania USOPAŁ w Punta del Este, odbywające się w dniach 21 - 24 listopada 2004 roku, uznaje za konieczne powstanie polsko-polonijnego Tygodnika, jako środka medialnego o zadaniu społeczno-wychowawczym, budującym świadomość narodową i patriotyzm w kraju i na Emigracji.
Ten polsko-polonijny środek medialny, byłby również bezpośrednim sposobem kontaktu między krajem i Polakami żyjącymi za jego granicami. Spełniałby także rolę nośnika informacji dla Polaków żyjących w różnych krajach i na wszystkich kontynentach".

Wzywamy wszystkie organizacje polskie i polonijne, do poparcia tej bezprecedensowej idei.
Powstanie polsko-polonijnego środka medialnego będzie w tej trudnej sytuacji kraju najistotniejszą pomocą Polonii dla Polski.
Jednak uruchomienie polsko-polonijnego tygodnika, radia lub telewizji pociąga za sobą wielki kapitał inwestycyjny, przekraczający obecnie nasze wspólne możliwości finansowe. Od czterech lat jest dostępna strona internetowa: www.onp-lp.org, redagowana przez polsko-polonijną Organizację Narodu Polskiego-Ligę Polską, która stała się jednak nie wystarczająca dla obecnie rosnących wymogów w pogarszającej się gospodarczej i politycznej sytuacji kraju. Korzystając z doświadczeń naszej strony internetowej, dotychczasowy jej Redaktor, Sekretarz Rady Naczelnej i Biura ONP-LP pan Zbigniew Skowroński, przygotował technicznie i organizacyjnie nową Polsko-Polonijną Gazetę Internetową KWORUM, której został Redaktorem Naczelnym.
W ramach możliwości, KWORUM będzie również spełniało rolę forum dyskusyjnego na ważne i palące tematy polityczne i społeczne w kraju i wśród Polonii.
Nicią przewodnią nowej strony internetowej będzie: wzmocnienie i ożywienie łączności między krajem i Rodakami na emigracji w duchu jedności niepodzielnego Narodu Polskiego, który jest Ojczyzną wszystkich Polaków, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Szerzenie idei odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, tak bardzo potrzebnej młodemu pokoleniu w jego trudnej sytuacji. Promowanie polskiej kultury i nauki oraz osiągnięć w kraju, wśród Polonii i na arenie międzynarodowej. Dbałość i dobre imię Polski i Polaków przy równoczesnym zwalczaniu kłamstw historycznych oraz wszelkiego rodzaju antypolonizmów.
Dziś, dnia 2 października 2006 roku, inaugurujemy już dawno oczekiwaną Polsko-Polonijną Gazetę Internetową www.kworum.com.pl.
Spełnienie tego ambitnego przedsięwzięcia będzie zależało również od współpracy z Wami.

ZAPRASZAMY

Za Radę Redakcyjną
Dr hab.med. Jan Pyszko

Dr Jan Pyszko zmarł 18 października 2009 w Szwajcarii.Szanowni Czytelnicy
Mam przyjemność zaproponować nowe medium internetowe, utworzone z inicjatywy dr hab. med. Jana Pyszki i pracy tych, dla których nadrzędnym celem było i jest działanie na rzecz promowania polskości i utrwalania własnej tożsamości. Polsko-polonijna Gazeta Internetowa >KWORUM< powstała, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące ze środowisk nieprzychylnych Polsce, jak również po to, by odpowiadać na wątpliwości związane z nierzetelnym i często kłamliwym przekazem, w polskojęzycznych mediach.

Pragnę zakomunikować, że oto w dniu dzisiejszym włączamy się do wielkiej debaty na temat drogi, jaką powinna przejść nasza Ojczyzna, by stać się domem naszych marzeń.
Bardzo liczę na Waszą - drodzy Czytelnicy, aktywność w kwestii współredagowania Gazety >KWORUM<. Każdy, któremu na sercu leży dobro Polski, będzie mógł uczestniczyć w tej dyskusji, poprzez przysyłanie do Redakcji swoich opinii, poglądów i propozycji. Nie mogą to być jednak teksty, w których propagowana będzie niczym nieuzasadniona nienawiść do innych ludzi i nacji.
Wierzę, że wokół Gazety >KWORUM< skupią się środowiska wierne polskiej tradycji, działające w naszym kraju jak również poza jego granicami.

Mam nadzieję, że szata graficzna jak również zawartość merytoryczna poszczególnych działów tematycznych przypadnie Państwu do gustu. Jednocześnie Redakcja >KWORUM< informuje, iż jest otwarta na różne konkretne propozycje wzbogacenia Gazety o nowe elementy i prosi o listy.
Będąc przy technicznej tematyce Gazety, pragnę dodać, iż każdy, kto choć w minimalnym stopniu zetknął się z aspektem informatycznym takiego przedsięwzięcia wie, jak ciężka i mozolna jest to praca, wymagająca od twórcy dużej wiedzy i ogromnej wyobraźni a przede wszystkim talentu. Dlatego na miejscu będzie gorące podziękowanie, złożone na ręce Krzysztofa, autora >KWORUM<, który jeszcze się uczy i kariera Informatyka dopiero przed nim.

To wspaniałe, rozumieć Polskę - jej troski i radości. To wspaniałe, myśleć po Polsku i mieć wolną, niczym nie skrępowaną możliwość decydowania o swoim losie. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem.

Życzę miłej lektury i owocnej współpracy
Redaktor naczelny
P-P GI KWORUM
Zbigniew Skowroński
www.kworum.com.pl

22 Sierpnia 1871 roku
Zmarł Szczepan Gółkowski, polski wydawca i redaktor czasopism (ur. 1787)


22 Sierpnia 2012 roku
Zginął tragicznie w wypadku samochodowym gorący orędownik Jezusa Chrystusa Króla Polski ks. Tadeusz Kiersztyn


Zobacz więcej