Środa 18 Października 2017r. - 291 dz. roku,  Imieniny: Hanny, Łukasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Jacek Socha
18.10.17 11:49
Panie MariaNie, tak jest, Pan jest jednym z nielicznych, ktorzy pisza na temat zwiazany z artykulami zamieszczanymi na Kworum. A i ten komentarz jest dla mnie rzeczowy! Dodaje od siebie, ze wszystkie nieprawidlowosci zwiazane z etyka lekarzy - tych strajkujacych rezydentow - wynikaja z faktu wykreslenia Przysiegi Hipokratesa w czasie studiow i praktyki lekarskiej. Ponadto pensje rezydentow pochodza z dotacji panstwowych a wiec i z Pana i mojej kieszeni. W podobny sposob jak Pan i Autor artykulu, wypowiada sie znienawidzony przez lewactwo prof. Chazan...

 -------------------------------
J.V.Miarka, Wroclaw
18.10.17 11:12
Panowie, wlaczam sie w te dyskusje z niesmakiem, bo widze, ze sie tuaj zle dzieje. Tak sie jakos tutaj ustanowilo, ze jak p. L. i p. O napisza jakas niezrozumiala bzdure i KTOS im zwroci uwage, ze akurat jest inaczej to oni uwazaja ze napisali prawde absolutna - zapominajac oczywiscie co sami pisali i w odpowiedzi wyzywaja tego KTOS, od UBekow, komunistow, tchorzy, (chociaz p. O. zamienia sie ksywka od czasu w plec odmienna, nawet piszac sam do siebie i o sobie) lewakow i typow spod ciemnej gwiazdy, pslugujac sie prymitywnymi oskarzeniami, bez wzgledu, ze jednak jakis regulamin obowiazuje. Majac na uwadze, ze mnie to juz od tych panow spotkalo to samo, co p. Soche i p. Kujawiaka, ktorzy pisza rzeczowo o sprawach tak, jakie one sa, przesylam im moje wyrazy uznania, a p. O. i L. zycze aby zrozumieli, ze sa niczym innym a tylko malych ogniwkiem, proszkiem w tym internetowym swiecie. Mialam bardzo dobra opinie o sposobie redagowania tego medium, z uznaniem mowilam o Redaktorze, ktory doskonale potrafi redagowac pismo polsko-polonijne, a takze z uznaniem wypowiadam sie o autorach artykulow i felietonow i innych komentatorach. Niestety to medium zostalo zainfekowane przez tych dwoch panow, dlatego p. Redaktorowi dziekuje za mozliwosc napisania kilku komentarzy, ale zegnam Kworum, bo ja nie chce byc w towarzystwie ludzi z ktorymi nie mozna prowadzic jakiejkolwiek dyskusji. Przesylam pozdrowienia dla p. Redaktora Skowronskiego, zyczac duzo zdrowia i wytrwalosci.

 -------------------------------
MariaN
18.10.17 10:47
A ja myśle, ze "głodujący" rezydenci, czyli poczatkujący lekarze organizują kolejny tzw pucz a raczej puczyk, który ma na celu wysadzenie rządu. Bo jak można inaczej stwierdzić, gdy już na poczatku protestu premier Szydło i minister zdrowia zaczęli rozmawiać z protestującymi i proponowali rózne rozwiązania wlacznie z podwyżka, której od 8 lat nie mieli a rezydenci chcą więcej i więcej. To ja sie pytam o co tu chodzi, jak nie o politykę, gdy minister zaplanował podwyżki nagle jakaś grupa medyczna ogłasza strajk i od razu głodowy - pic na wodę fotomontaz. Pare dni temu wszyscy widzieli w telewizorze wsród "lekarzy" alimenciarza, szulera Arłukowicza, Frasyniuka, Kramek ten od majdanu, Scerba, Lubnaler, Rabiej itd itd. Ci obrońcy 3 RP, szulerów i złodziei cały czas szukają pretekstu żeby obalić rząd. Jak na razie to oni mogą obalić flaszkę jabola, takie mają sondaże. Czytając inne komentarze to chyba tylko ja pisze zgodnie z regulaminem, bo na temat.

 -------------------------------
Jan Orawicz
18.10.17 2:29
Zastanów się ty spod ksywy Kujawiak nad tym,ze jak się kogoś nie zna i jego życia,to się nie wymyśla o nim życiorysu.Mnie z żoną do USA ściągnęła córka z jej mężem.Leciałem do USA z polską rentą powypadową,(Uszkodzone oczy przez wybuch kineskopu telewizora) Z tej prostej przyczyny muszę bardzo zważać z pisaniem,by nie było braków w pisowni.Z takim wzrokiem w USA nie jest lekko o pracę.Na koniec dodam,że niemusieliśmy z żoną długo czekać na wyjazd do Ameryki, ponieważ wygrałwm Wize DV.A należe do pokolenia wojennego wiec to był czas nauki j.niemieckiego,a póżniej rosyjskiego.Do USA jechałem z kiepską znajomością,j.angielskiego,bo uszkodzone oczy nie pozwalały na skuteczną naukę języka. A więc w takim stanie rzeczy nie wzbogaciłem się w USA. Piszę tobie tę prawdę obyś raz na zawsze pamietał,że jak się kogoś nie zna od przysłowiowej podszewki.to się nie wypisuje o nim swoich insynuacji.A mimo wszystko -jak będzie zaplanowany pomnik Danusi Mrzyk,to ja uskładam na ten wzniosły cel pieniadze,na miarę moich możliwości. Jeszcze tobie dodam,że w USA, chcąc mieć dolce,to trzeba tutaj przylecieć w młodym wieku z dobrze opanowanym jezykiem angielskim i z intratnym zawodem! Na koniec,życzę Tobie rozwagi w tych twoich przykrych wyskokach na nie znanych Tobie ludzi.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Biżuteria Patriotyczna
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1193995 razy.

PowitanieDrogie Rodaczki,
Drodzy Rodacy
w Kraju i na Emigracji.

Środki medialne odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu codziennym, jak również w formowaniu poglądów politycznych i w zaangażowaniu w sprawy społeczne. Informacje medialne, podobnie jak każdy inny rodzaj informacji, oddziaływają na naszą świadomość a także na sferę naszej podświadomości. Każdy rodzaj informacji, zły czy dobry, prawdziwy czy nieprawdziwy, powtarzający się przez dłuższy czas o identycznej lub podobnej treści, formuje nasze poglądy, które mają wpływ na nasze decyzje, np. w czasie wyborów, przy ocenie rządu, w gospodarce państwa, w bezpieczeństwie obywateli, w służbie zdrowia itd.

Opcja polityczna, trzymająca w swych rękach środki medialne i korzystająca z możliwości dezinformacji i manipulacji wyborców, ma największe szanse wyborczego zwycięstwa. Taka opcja polityczna powstała w Polsce podczas kameleonowej transformacji okrągło stołowej i Magdalenki, kiedy to władza socjalistyczno-bolszewicka, pod sztandarem demokracji i dobrobytu kapitalistycznego, przerodziła się w władzę socjalistyczno-libertyńską, zaś w celu uwiarygodnienia się, staro-nowa opcja polityczna przeprowadziła między sobą nowy podział kluczowych stanowisk państwowych poprzez zmiany personalne z byłej opcji politycznej, lub tylko zmianą ich nazwisk. Tą samą drogą transformacji podążały również środki medialne, które z małymi wyjątkami, jak np. tygodnik "Nasza Polska", pozostały w rękach staro - nowej nomenklatury, zamieniając tylko dotychczasowego patrona, Moskwę na Brukselę.
Niestety wielka część Polaków emocjonalnie zdezorientowana hasłami patriotycznymi, kościelnymi i narodowymi, zagubiła się w morzu dezinformacji i sloganów o demokracji, wolnej Polsce, dobrobycie w kapitalizmie i w Unii Europejskiej. W ten sposób udało się medialnie otumanić i upasywnić wielką część Polaków lub zachęcić ich do głosowania na niekompetentny elektorat, pochodzący często z nowo powstałych pseudopolskich i pseudonarodowych partii politycznych, inspirowanych przez komunistyczne służby specjalne. Jednak my Polacy nie jesteśmy bez winy, że władzę państwową w naszym kraju przejęły żydokomunistyczne partie SLD i Unii Wolności. Jak wyraźnie ukazały doświadczenia z ostatnich 16-stu lat, bezkrytycznie przyjmujemy informacje medialne i łatwowiernie ulegamy pustym obietnicom przedwyborczym. Mało troszczymy się o nasze życie społeczne i często jesteśmy obojętni na sprawy naszego państwa, a przeci Państwo to My! Zapominamy również o tym, że komu oddaliśmy w czasie wyborów parlamentarnych czy prezydenckich nasz mandat, temu oddaliśmy władzę. Zaś rządy fikcyjnej lewicy czy prawicy nadużywają zaufania wyborców, służą osobistym oraz klanowym interesom i prowad

Czy raczej nie jest tak, że świadomego i narodowo myślącego Polaka ogłupić nie można, zaś innych ogłupiać nie trzeba?
Nasza Ojczyzna jest dla nas Polaków ziemią świętą, jest naszym najcenniejszym skarbem jaki posiadamy. A my, ulegając propagandzie medialnej, oddajemy Ją w ręce nieudolnych, antypolonizmem zatrutych politykierów.

W ciągu 40 lat trwania dyktatury bolszewickiej nie udało się reżimowi złamać duszy naszego narodu. Dopiero w ostatnich l6 latach udaje się mediom libertyńsko-agenturalnym poważnie osłabić naszą świadomość narodową i patriotyczną, oraz honor i godność Polaków.
Naród pozbawiony świadomości i patriotyzmu oraz przywódców narodowych i duchowych, jest narodem słabym i bezbronnym, aby się skutecznie oprzeć libertyńskiej okrągłostołowej władzy. Byliśmy tego świadkami w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych i prezydenckich, kiedy to fikcyjne "prawicowe" partie polityczne, były wspierane przez niektóre pseudopatriotyczne oraz pseudokościelne koła, celowo rozbijające jednoczący się ruch narodowy, jako znaczącą siłę polityczną w kraju. Brakuje nam dziś takich autorytetów, jakimi byli Dmowski, Piłsudski, Paderewski, ks. Skorupko, ks. Meisner, ks. Popiełuszko, Prymas Tysiąclecia ks. kard. Stefan Wyszyński i inni.

Postępująca anemizacja świadomości narodowej i patriotyzmu, szczególnie u młodszego pokolenia, jest alarmująca. Odrodzenie świadomości narodowej bezprzykładnego wychowania w rodzinie, w szkole i w patriotycznych organizacjach młodzieżowych, bez literatury narodowej oraz wychowawczego programu środków medialnych, będzie trudne do osiągnięcia. A środki te znajdują się w rękach nieprzychylnej Polsce i polskości masonerii, promującej interesy żydowskie a ostatnio coraz wyraźniej interesy niemieckie.
Nasz kraj, zdewastowany również gospodarczo, stojący na granicy bankructwa finansowego, bez współpracy z Polonią, stanowiącej 1/3 naszego narodu, w kraju często nie docenianej a nawet marginalizowanej, nie ma realnych szans na odbudowę praworządności, polskiej gospodarki i zabezpieczenia państwowej suwerenności.
Ten stan rzeczy musi zostać zmieniony między innymi poprzez przepływ informacji między krajem i emigracją za pośrednictwem patriotycznego środka medialnego. O taki środek medialny w rodzaju gazety, radia lub telewizji stara się już od dwu lat polsko-polonijna Organizacja Narodu Polskiego-Liga Polska.

Na wniosek prezesa tej organizacji, sprawa polsko-polonijnego kontaktu medialnego była przedmiotem dyskusji na X. Walnym Zebraniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej, które odbyło się w Punta del Este w Urugway w dniach 21 - 24 listopada 2004 roku, na którym jednogłośnie przyjęto następujące Stanowisko:
"X. Walne Zebrania USOPAŁ w Punta del Este, odbywające się w dniach 21 - 24 listopada 2004 roku, uznaje za konieczne powstanie polsko-polonijnego Tygodnika, jako środka medialnego o zadaniu społeczno-wychowawczym, budującym świadomość narodową i patriotyzm w kraju i na Emigracji.
Ten polsko-polonijny środek medialny, byłby również bezpośrednim sposobem kontaktu między krajem i Polakami żyjącymi za jego granicami. Spełniałby także rolę nośnika informacji dla Polaków żyjących w różnych krajach i na wszystkich kontynentach".

Wzywamy wszystkie organizacje polskie i polonijne, do poparcia tej bezprecedensowej idei.
Powstanie polsko-polonijnego środka medialnego będzie w tej trudnej sytuacji kraju najistotniejszą pomocą Polonii dla Polski.
Jednak uruchomienie polsko-polonijnego tygodnika, radia lub telewizji pociąga za sobą wielki kapitał inwestycyjny, przekraczający obecnie nasze wspólne możliwości finansowe. Od czterech lat jest dostępna strona internetowa: www.onp-lp.org, redagowana przez polsko-polonijną Organizację Narodu Polskiego-Ligę Polską, która stała się jednak nie wystarczająca dla obecnie rosnących wymogów w pogarszającej się gospodarczej i politycznej sytuacji kraju. Korzystając z doświadczeń naszej strony internetowej, dotychczasowy jej Redaktor, Sekretarz Rady Naczelnej i Biura ONP-LP pan Zbigniew Skowroński, przygotował technicznie i organizacyjnie nową Polsko-Polonijną Gazetę Internetową KWORUM, której został Redaktorem Naczelnym.
W ramach możliwości, KWORUM będzie również spełniało rolę forum dyskusyjnego na ważne i palące tematy polityczne i społeczne w kraju i wśród Polonii.
Nicią przewodnią nowej strony internetowej będzie: wzmocnienie i ożywienie łączności między krajem i Rodakami na emigracji w duchu jedności niepodzielnego Narodu Polskiego, który jest Ojczyzną wszystkich Polaków, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Szerzenie idei odrodzenia patriotycznego, świadomości oraz dumy narodowej, tak bardzo potrzebnej młodemu pokoleniu w jego trudnej sytuacji. Promowanie polskiej kultury i nauki oraz osiągnięć w kraju, wśród Polonii i na arenie międzynarodowej. Dbałość i dobre imię Polski i Polaków przy równoczesnym zwalczaniu kłamstw historycznych oraz wszelkiego rodzaju antypolonizmów.
Dziś, dnia 2 października 2006 roku, inaugurujemy już dawno oczekiwaną Polsko-Polonijną Gazetę Internetową www.kworum.com.pl.
Spełnienie tego ambitnego przedsięwzięcia będzie zależało również od współpracy z Wami.

ZAPRASZAMY

Za Radę Redakcyjną
Dr hab.med. Jan Pyszko

Dr Jan Pyszko zmarł 18 października 2009 w Szwajcarii.Szanowni Czytelnicy
Mam przyjemność zaproponować nowe medium internetowe, utworzone z inicjatywy dr hab. med. Jana Pyszki i pracy tych, dla których nadrzędnym celem było i jest działanie na rzecz promowania polskości i utrwalania własnej tożsamości. Polsko-polonijna Gazeta Internetowa >KWORUM< powstała, jako antidotum na liczne objawy antypolonizmu, płynące ze środowisk nieprzychylnych Polsce, jak również po to, by odpowiadać na wątpliwości związane z nierzetelnym i często kłamliwym przekazem, w polskojęzycznych mediach.

Pragnę zakomunikować, że oto w dniu dzisiejszym włączamy się do wielkiej debaty na temat drogi, jaką powinna przejść nasza Ojczyzna, by stać się domem naszych marzeń.
Bardzo liczę na Waszą - drodzy Czytelnicy, aktywność w kwestii współredagowania Gazety >KWORUM<. Każdy, któremu na sercu leży dobro Polski, będzie mógł uczestniczyć w tej dyskusji, poprzez przysyłanie do Redakcji swoich opinii, poglądów i propozycji. Nie mogą to być jednak teksty, w których propagowana będzie niczym nieuzasadniona nienawiść do innych ludzi i nacji.
Wierzę, że wokół Gazety >KWORUM< skupią się środowiska wierne polskiej tradycji, działające w naszym kraju jak również poza jego granicami.

Mam nadzieję, że szata graficzna jak również zawartość merytoryczna poszczególnych działów tematycznych przypadnie Państwu do gustu. Jednocześnie Redakcja >KWORUM< informuje, iż jest otwarta na różne konkretne propozycje wzbogacenia Gazety o nowe elementy i prosi o listy.
Będąc przy technicznej tematyce Gazety, pragnę dodać, iż każdy, kto choć w minimalnym stopniu zetknął się z aspektem informatycznym takiego przedsięwzięcia wie, jak ciężka i mozolna jest to praca, wymagająca od twórcy dużej wiedzy i ogromnej wyobraźni a przede wszystkim talentu. Dlatego na miejscu będzie gorące podziękowanie, złożone na ręce Krzysztofa, autora >KWORUM<, który jeszcze się uczy i kariera Informatyka dopiero przed nim.

To wspaniałe, rozumieć Polskę - jej troski i radości. To wspaniałe, myśleć po Polsku i mieć wolną, niczym nie skrępowaną możliwość decydowania o swoim losie. Na naszych oczach toczy się historia, niech toczy się z naszym udziałem.

Życzę miłej lektury i owocnej współpracy
Redaktor naczelny
P-P GI KWORUM
Zbigniew Skowroński
www.kworum.com.pl

18 Października 1981 roku
Gen. Wojciech Jaruzelski zostal I sekretarzem PZPR. Zastąpił Stanisława Kanię.


18 Października 1166 roku
Zmarł Henryk Sandomierski, polski książę, syn Bolesława III Krzywoustego (ur. ok. 1130)


Zobacz więcej