Czwartek 22 Kwietnia 2021r. - 112 dz. roku,  Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Marian Kałuski
21.04.21 12:10
Brzydzę się duchownymi i samozwańczymi duchownymi faryzeuszami, którzy perorują morały, a sami diabła mają za skórą. Pan Jezus powiedział, że niech rzuci kamieniem w kogokolwiek ten, który jest sam bez winy. I dodał: "Nikt nie jest z was bez winy". Dlatego zamiast pouczać innych, niech sami zaczną - sami zacznijmy walczyć ze swoimi grzechami, czyli nie zbawiajmy innych tylko sami siebie zbawiajmy. Sami starajmy się być dobrymi chrześcijanami. Bo kapłan-grzesznik na pewno nie przybliża swoim moralizowaniem do Boga człowieka, który wie, że jest on grzesznikiem. Bo czy hipokryta może przybliżać nas do Boga? Na pewno nie. Gorzej, w wielu wypadkach odpycha Boga. I to jest główny powód upadku wiary wśród inteligentnych ludzi. Marian Kałuski, Australia

 -------------------------------
Weterani
16.04.21 0:29
Bylismy na Kaszubach ,nad morzem Baltyckim i Kaszubi tam mieszkajacy mowili zgodnie,ze Tusk nie byl i nie jest Kaszubem ,a jest niemieckim Zydem.Zaden Kaszub nie zhanbilby sie takim postepowaniem jak Tusk.z pozdrowieniem czytelnicy.

 -------------------------------
weterani
12.04.21 0:33
Panowie Prezydenci Pani Maria Kaczynska i Elita Narodu Polskiego polecieli z wzorowymi Pilotami i Obsluga samolotu aby oddac czesc zamordowanym Rodakom w Katyniu.Nikt z nas ,oprocz 2 panow nie wiedzial ,ze to ostania podroz do nieludzkiej ziemi.Myslimy kiedy zostana ogloszeni blogoslawionymi ,oraz kiedy sprawcy tragedii zostana ukarani.Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy .Winni odpowiedza za swoje czyny.Amen.

 -------------------------------
OPUS DEI
08.04.21 10:50
Szanowny i czcigodny oraz płomienny obrońco i zbawco kościoła! Przytoczę wywód jednego ze znanych felietonistów. "...Tego grzechu bardzo wielu grzeszników nie zauważa w momencie popełniania, ale ten grzech oczywiście jest, o czym można się przekonać po skutkach, jakie wywołuje. Pewnej wskazówki dostarcza też katechizm, a zwłaszcza katalog grzechów głównych. Jak wiadomo, na pierwszym miejscu jest tam PYCHA . Co to jest, ta pycha? Najłatwiej ją zdefiniować poprzez jej przeciwieństwo, to znaczy - poprzez pokorę. Co to jest, ta pycha? Najłatwiej ją zdefiniować poprzez jej przeciwieństwo, to znaczy - poprzez pokorę. Pokora polega na tym, żeby widzieć siebie takim, jakim się jest, ani lepszym, ani gorszym. Inaczej mówiąc, pokora jest inną nazwą mądrości - nazwą ideału starożytnych mędrców, którzy radzili, żeby poznać samego siebie. Jeśli tedy pycha jest przeciwieństwem pokory, a pokora jest mądrością, to znaczy, że pycha jest tylko elegancką nazwą starej, poczciwej głupoty. W tej sytuacji lepiej rozumiemy, dlaczego została ona umieszczona na pierwszym miejscu wśród grzechów głównych. Powiadają bowiem, że głupota ludzka jest tak wielka, że można ją porównać tylko z cierpliwością Boską...." Jaki wniosek z powyższego? Temu komu brak pokory to i brak mądrości. Cierpliwości Boskiej zatem i pokory życzę.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1512230 razy.

Wydawca
OFICYNA AURORA, Slawomira M. Kozaka

tel. +48 223 981 862 i +48 223 981 863
e-mail: oficyna_aurora@o2.pl

22 Kwietnia 2017 roku
W wieku 90 lat zmarł Witold Pyrkosz, polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy (Vabank, Janosik, M jak miłość, Alternatywy 4, Sami swoi...)


22 Kwietnia 1935 roku
Ogłoszono konstytucję kwietniową.


Zobacz więcej