Niedziela 15 Września 2019r. - 258 dz. roku,  Imieniny: Albina, Ronalda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

Polecamy:
Nowe komentarze:
Jacek Socha
14.09.19 15:54
Pojmuję p. Janie, pojmuję pańskie zapienianie się ale dla ludzi czytających piekne wiersze Pana J. Klisia, pańska pianka nie ma żadnego znaczenia. A pańskie uwagi o Poezji są po prostu bzdurne. Zresztą pan zasłynął już tutaj z udzielania rad i z komicznych oburzeń. Na redakcję Kworum też się pan rozgniewał i oświadczył pan, że zrywa wspólpracę, bo redakcji brakuje "rozwagi" ale, że nikt pana nie zatrzymywał więc... powrócił pan i to któryś raz z kolei /na co zwrócili uwagę też inni komentatorzy/. Uwagę o "nafaszerowaniu" oczywiście pojmuję tylko, że... odsyłam ją tam skąd wyszła...

 -------------------------------
Jan Orawicz
14.09.19 2:38
I co wypisujesz na mnie Panie Socha? Zasady w pisowni,a nie przemijajaca moda sa dla mnie ważniejsze,bo nie przemijają! No,ale Pan tego pewnie nie pojmujesz! Oprócz tego Pana osobwosć jest wyrażnie nafaszerowana mocno złośliwością! Radzę Panu przyhamowania nerwów i zarozumiałości!

 -------------------------------
Jan Orawicz
14.09.19 1:52
I ja żyjąc już spory czas w USA zbudowałem 19 lat temu taką kapliczkę przed moim domem z Matką Bożą! Obawiałem, się,że może jakaś osoba z tego miasta zniszczyć mi tę kapliczkę z figurka Matki Bożęj- wysokości 3 metrów! Ale jak do tej pory nikomu z tego miasta nie przyszło do głowy zniszczenie tej kapliczki! Ta kapliczka stoi dość blisko od ulicy.A o czym to świadczy? A no o wysokiej kulturze mieszkańców tego miasta o nazwie Waukonda,gdzie żyje wielu katolików i innowierców. Pozdrawiam Szanownych Czytelników Kworum!

 -------------------------------
Danuta Duszyńska
13.09.19 20:21
Takie kapliczki przydrożne mówia o ogromnej wierze dawnej społeczności. Często budowano je, bo do kościoła było dosyć daleko, a ludzie pragnęli mieć miejsce spotkań z Bogiem. Czesto własnie w takich kapliczkach odprawiano majowe. Ludzie się modlili. Dzisiaj zaglądamy do kapliczek raczej z ciekawości niż z potrzeby wiary. Ale są one nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach europejskich. W Niemczech, gdzie obecnie przebywam koło takich kapliczek są laweczki, aby człowiek odpoczął, poddał się rozmyślaniom... Warto dbac o nie, bo wrosły w polską wieś , jej tradycję i wiarę.

 -------------------------------
Ostatnio dodane:
Polecamy:

RADIO CHRYSTUSA KRÓLA

Fundacja Pomocy Antyk
www.radiownet.pl
Strony Patriotyczne
  
Statystyki:

Od 2.10.2006
odwiedzono nas:
1367998 razy.

Wydawca
OFICYNA AURORA, Slawomira M. Kozaka

tel. +48 223 981 862 i +48 223 981 863
e-mail: oficyna_aurora@o2.pl

15 Września 1935 roku
Parlament niemiecki Reichstag uchwalił tzw. ustawy norymberskie, ustanawiające rasizm w III Rzeszy.


15 Września 1935 roku
Polska po raz trzeci z rzędu wygrała puchar Gordona Bennetta i zdobyła puchar na stałe.


Zobacz więcej