Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.05.20 - 23:29     Czytano: [376]

Bezprecedensowa podmiana


Jeszcze tydzień temu opozycja, dziwacznie zjednoczona, twierdziła, że wybory prezydenckie trzeba przełożyć, bo będą niebezpieczne dla Polaków, a senator Grodzki nawet straszył wszystkich zabójczymi kopertami a do tego w TVN-ie na wielkich żółtych paskach grzmiało nieustannie, że „PiS prze do wyborów w czasie epidemii”, że jeśli dopną swego, będą mieć krew na rękach. I tak w kółko Macieju, w różnych konfiguracjach totalna opozycja zawodziła jak zdezelowana katarynka aż do dnia, kiedy to zgodnie z Konstytucją miały się odbyć wybory, czyli do 10 maja. I nagle, ku zdziwieniu większości komentatorów, jeszcze tego samego dnia, wieczorem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zaczęła się nowa narracja. Tym razem cała opozycja grzmiała, że to, że wybory nie odbyły się to karygodne i niedopuszczalne, że rządzący złamali konstytucję a minister Sasin natychmiast do odwołania, bo kazał drukować karty wyborcze, itd., itd. Istny cyrk na kółkach.

Ale to dopiero początek przedstawienia, PKW natychmiast wydała oświadczenie, że skoro wybory nie odbyły się, marszałek sejmu ma ogłosić nowe wybory i tu otwarła się furtka do wymiany kandydata a raczej kandydatki reprezentującej PO, Małgorzaty Kidawy Błońskiej, która w ostatnich dniach sondażowo zaczęła już szorować po dnie. I nadszedł czarny piątek i samotny występ kandydatki, która oficjalnie rezygnuje z kandydowania, tłumacząc jak dziecko, powody swej decyzji. Natychmiast ruszyła giełda następców: Sikorski, Grodzki, Trzaskowski. Po kilku godzinach już w grupie oznajmiono, że MKB zastąpi Rafał Trzaskowski, aktualny niestety, prezydent naszej ukochanej stolicy. Ten sam, który nie zapanował nad katastrofą ekologiczną na Wiśle, któremu pozdychały kozy w podjętym eksperymencie, a ukrop z roztrzaskanej magistrali walił w niebo jak gejzer wiele godzin, ten sam, który zaskakiwał swymi bzdurnymi i kosztownymi pomysłami, jak tramwaj równości, który się zaraz zepsuł, strefa relaksu w centrum miasta, czy plaża nad Wisłą po 2 miesiącach zaorana.

Widać dziś wyraźnie, że to całe zamieszanie było tylko po to, by móc wymienić kandydata na prezydenta. Mówili, że to wszystko w trosce o zdrowie Polaków. Były więc na tapecie „zabójcze koperty” i ciągłe straszenie oraz mądralowanie tzw. ekspertów od prawa, do dziś huczy jeszcze w głowie. Minęło kilka dni i nagle zmieniła się narracja, nie są już „zabójcze koperty”? Co prawda rząd delikatnie odmraża gospodarkę, znosi restrykcje, ale nadal są zakażenia, nadal musimy chodzić w maseczkach i stosować się do prawa. A jeśli nowy kandydat, to musi zebrać 100 tys. podpisów i w tych warunkach nie będzie łatwo. Poprawiona ustawa o wyborach znów jest w Senacie, ciekawe jak szybko tym razem opuści izbę wyższą, założę się, że o wiele szybciej, aniżeli ostatnio.

Tragicznie dla wyznawców III RP kończy się projekt PO, jesteśmy świadkami bezwzględnej walki o przetrwanie, to już ostatnie wybory, decydujące o być albo nie być, to już ostatnia szansa na to, by w tej konfiguracji jeszcze jakiś czas istnieć. Ta partia nie ma lidera, nie ma kandydata na premiera czy ministrów a tym bardziej nie ma kandydata na prezydenta, coraz mniej ludzi nieskompromitowanych, taka sytuacja nie może trwać wiecznie. Jak długo można bezkarnie oszukiwać, zajmować się tylko sobą, mnożyć intrygi i liczyć na amnezję Polaków. Na szczęście są media w przestrzeni publicznej, które obnażają ich hipokryzję, przypominają dokonania i afery. Dosyć mamy już tej nawalanki, Polacy czekają na opozycję merytoryczną, zdolną do budowania zdrowej konkurencji, dla dobra wspólnego. Taką opozycją przez długie 8 lat było Prawo i Sprawiedliwość, zanim nie wygrało wyborów. Może się doczekamy, chociaż jak myślę, nie prędko.

Zbigniew Skowroński

.........................................................Wersja do druku

Ania - 28.07.20 22:25
Ja płace za tzw, śmieci 25 zł/mies. Nie mam bioodpadów bo mam własny kompostownik i w urzędzie 300 km od WDzieląc arszawy powiedzieli mi, że i tak muszę płacić za bioodpady.
Demokratycznie wybrani radni jeszcze przed przetargiem na wywóz śmieci uchwalili ceny wywozu śmieci. Dzieląc kwotę uzyskaną w przetargu przez ilość mieszkańców wychodzi TRZY ZŁOTE na jedną osobę za wywóz śmieci plus złoty pięćdziesiąt za dzierżawę pojemnika na śmieci.
Dwa pokoje w ratuszu radni zapełnili swoimi pociotkami do zajmowania się sprawami śmieci.
Dwa dni temu jadąc drogą krajową poruszałam się 2 km/h w trzy kilometrowym korku okazało się, że przed nami śmieciarka odbierała śmieci z pojemników ustawionych co 10 metrów ma odcinku dwóch kilometrów.

warszawiacy - 28.07.20 0:57
Ad rem do Przedmowcy szanowny Panie warszawiacy nie wybierali bufetowej na prezydenta m st Warszawa,tylko zostala odgornie wybrana,Jej wspoltowarzysz z Ratusza ,czy ,jak inni wola zastepca zostal wprowadzony na stanowisko po bylej szefowej,aby prowadzil te sama polityke.Warszawa pod rzadami p Trzaskowskiego ma sie coraz gorzej.Totalny balagan.2 razy zatrucie Wisly,brak odpowiedniej oczyszczalni.Brak informacji dla mieszkancow jaka jest wysokosc podatku od nieruchomosci w b.r.,a ceny wywozu odpadow wzrosly 5 krotnie.Lgbt wprowadzone ,jako obowiazek do szkol i przedszkoli w pierwszym rozporzadzeniu-czyli demoralizacja maluczkich.Dumna Warszawa ,walczaca o wolnosc Polski,gdzie kamien na ulicy polany krwia Bohaterow wola o sprawiedliwosc i powrot do spokojnego,godnego zycia.

weterani - 15.06.20 0:17
Madrzejsi zawsze mowia,ze robia dla dobra Polski ,choc jasno widac,ze szkodza.Czaskowski ,prawa reka Bufetowej ,Sikorski,czy Grodzki z jednej paczki,wyszkoleni gdyz mowia te same slowa.Kochany Narodzie Polski opamietajmy sie i prosmy o pomoc sw Jana Pawla II,abysmy wybrali dobrego dla Polski Prezydenta.Damy rade!pozdrawiamy z modlitwa.

MariaN - 28.05.20 20:24
Czaskowski wykształcony u Sorosa i odpowiednio przeszkolony idealnie pasuje do Grodzkiego a jeśli dodamy do tego Budkę ma mamy komplet lub wizytówkę idotów, którym brakuje podstawowej wiedzy prawniczej, osmieszają sie codziennie, mam nadzieję, ze Polacy kumają o co chodzi i nie dadzą sie wkręcić tak jak 1.5 roku temu warszawiacy którzy wybrali największego lenia na prezydenta

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1861 roku
Zmarł Antoni Gorecki, polski poeta i bajkopisarz, powstaniec listopadowy i uczestnik wojen napoleońskich (ur. 1787)


18 Września 1944 roku
49. d. Powst. Warszaw.: Ewakuowano na Pragę chorych i ciężko rannych. Z B17 zrzucono 1284 zasobników z bronią i amunicją. Dotarło 188 sztuk


Zobacz więcej