Środa 29 Stycznia 2020r. - 29 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.02.18 - 21:39     Czytano: [347]

Dział: Oko Cyklopa

UPADEK KOLOSÓW…(3)OKO CYKLOPA

Sławomir M. KozakAniutkowi poświęcam…


Jamie S. Gorelick, (1950)

Jedyna kobieta w Komisji. Demokratka. Ukończyła Harvard. Pracowała w firmie prawniczej Miller, Cassidy, Larroca and Lewin. Była asystentką Sekretarza Energii USA. W administracji Clintona była głównym prawnikiem Departamentu Obrony. Członkini Panelu Bezpieczeństwa Narodowego CIA. Jest wspólnikiem w firmie prawniczej WilmerHale, a także dyrektorem w Schlumberger Ltd., spółce będącej dostawcą usług dla przemysłu naftowego. Do waszyngtońskiej firmy Wilmer, Cutler and Pickering dołączyła w lipcu 2003 roku, kilka miesięcy po tym, jak spółka ogłosiła, że będzie broniła saudyjskiego księcia Mohammeda al Faisal. Al Faisal jest trzecią pod względem ważności osobą w rządzie Arabii Saudyjskiej. To on, jako szef tajnych służb Arabii Saudyjskiej, został formalnie pozwany o miliardowe odszkodowania przez rodziny ofiar 9/11.


James Robert Thompson, Jr. , (1936)

Republikanin. Najdłużej urzędujący gubernator Stanu Illinois. Począwszy od 1993 roku, Przewodniczący Winston & Strawn LLP, dużej firmy prawniczej z Chicago. Firma reprezentowała interesy linii lotniczych United Airlines i American Airlines. Broniła również w kilku sprawach giganta tytoniowego Philip Morris oraz producenta genetycznie modyfikowanej żywności – Monsanto. Thompson jest dyrektorem Komisji Audytorskiej firmy Hollinger International(1), będącej obecnie przedmiotem zainteresowania U.S. Securities and Exchange Commission.


Thomas Slade Gorton III, (1928)

Republikanin. Były senator stanu Waszyngton. Prawnik firmy Preston, Gates and Ellis z Seattle. Wśród jej klientów są linie Delta Air Lines oraz Spółdzielnia Kredytowa pracowników firmy Boeing.


Bob Kerrey, (1943)

Pomimo przynależności do Partii Demokratycznej zaangażowany w działania PNAC, w charakterze członka Komitetu Wyzwolenia Iraku. Jako Gubernator stanu Nebraska był zamieszany w tuszowanie skandalu kręgu homoseksualnej prostytucji w roku 1989, powiązanego z Białym Domem. Informacje o tym zawarte są w przywoływanej w rozdziale KRĄG książce „The Franklin Cover-Up” oraz filmie „Conspiracy of Silence”. W 2001 roku światło dzienne ujrzała informacja o tym, że Kerrey podczas wojny w Wietnamie dowodził misją, w wyniku której dokonano masakry 21 cywili, w tym kobiet, starców i dzieci poniżej 12 roku życia. Rzezi dokonano przy użyciu noży, w wiosce Thanh Phong leżącej poza strefą bezpośrednich działań wojennych.


Fred Fisher Fielding, (1939)

Republikanin. Prawnik, członek administracji prezydenta George’a W. Bush’a. Aktualnie główny prawnik Białego Domu. Był wspólnikiem w waszyngtońskiej firmie prawniczej Wiley Rein LLP. Wielokrotny doradca Białego Domu. Uczestniczył w obronie prezydenta Richard’a Nixona w czasie skandalu Watergate. Zeznania niektórych osób świadczą o tym, że niszczył dowody w tej sprawie. Był doradcą prezydenta Ronald’a Reagan’a. W sprawie Iran-Contras utrzymywał, że nie ma o niej wiedzy, ponieważ opuścił Biały Dom w roku 1986. Jednak dowody wskazują na to, że Reagan i Bush wydali zezwolenie na transport broni do Iranu w roku 1985 lub wcześniej. Zasiadał także w Zespole Sekretarza Transportu do spraw Wypadków Lotniczych w latach 1997 – 1998. Zarządza prywatną, militarną firmą Blackwater USA(2) reprezentując ją jednocześnie od strony prawnej. Blisko powiązany z wiceprezydentem Cheney’em. Nadzorował w 2001 roku przebieg przekazania prezydentury. W 2003 roku pojawiły się pogłoski mówiące o tym, że to Fielding mógł być tajemniczym informatorem dziennikarzy Washington Post, tropiących w 1972 roku aferę Watergate, Bob’a Woodward’a i Carl’a Bernstein’a, o pseudonimie Deep Throat(3). Podejrzewał to wiele lat wcześniej Szef Personelu Nixon’a H. R. Haldeman. Jednak w maju 2005 roku, przyznał się do tej roli były wicedyrektor FBI – W. Mark Felt. Oświadczenie to potwierdzili zarówno Woodward, Bernstein, jak i wydawca Ben Bradlee.


Timothy John "Tim" Roemer, (1956)

Demokrata wyznania rzymskokatolickiego. I tylko on jest bez skazy. Członek Izby Reprezentantów USA, później Prezes Center for National Policy(4). Krytykowany za swą antyaborcyjną postawę. Jedyny kongresman Izby Reprezentantów, który pomógł powołać do życia Komisję 911. Był także członkiem komisji śledczej badającej dokonania wywiadu amerykańskiego. Opinie tej komisji wytknęły masę błędów wywiadu, jednak najpoważniejsze z nich utajniono.

Wymienione wyżej osoby prowadziły śledztwo w sprawie tragicznych wydarzeń 11 września. Czy mogą dziwić „wyniki” tej, pożal się Boże, „Komisji”?

Jestem przekonany, że liczba krytycznych opinii o Bushu i jego ludziach będzie rosła z każdym rokiem, jeszcze długo po tym, jak opuszczą Biały Dom, czego setki tysięcy ludzi na całym globie oczekują z niecierpliwością.

1.- Holding prasowy kontrolowany przez kanadyjskiego biznesmena Conrad’a Black’a.
2.- Szczegółowy opis firmy w rozdziale AMERYKAŃSCY KONDOTIERZY.
3.- Głębokie Gardło (ang.).
4.- Organizacja powstała w roku 1981, z siedzibą w Waszyngtonie, zajmująca się problemami światowego bezpieczeństwa


CDN

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Stycznia 1655 roku
Armia polsko-tatarska stoczyła zwycięską bitwę pod Ochmatowem z armią rosyjsko-kozacką


29 Stycznia 1917 roku
Zmarł Władysław Biegański, polski lekarz internista, autor wielu książek medycznych (ur. 1857)


Zobacz więcej