Poniedziałek 16 Września 2019r. - 259 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Korneliusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.08.17 - 14:39     Czytano: [552]

Dział: Głos Polonii

Kawczyński krytykuje "The Guardian


Brytyjski poseł Daniel Kawczyński opublikował na Twitterze ripostę wobec skandalicznego artykułu w „The Guardian” na temat brytyjskiej pary książęcej wciągniętej w polski nacjonalizm. „Proszę zapewnić panią Maltby, że zapał do walki i odwaga żołnierzy, którzy wzięli udział w Powstaniu 44 są dumą wszystkich Warszawiaków” – czytamy w liście.

Wcześniej na kontrowersyjny felieton Kate Maltby opublikował odpowiedź polski ambasador w Wielkiej Brytanii, teraz robi to brytyjski poseł oraz przewodniczący polsko-brytyjskiej grupy parlamentarnej – Daniel Kawczyński. „Kate Maltby twierdzi w artykule opublikowanym przez „The Guardian”, że Królewskiej Parze podczas podróży do Polski został pokazany obóz w Stutthof zamiast Auschwitz, ponieważ ten został początkowo zbudowany z myślą o polskich więźniach politycznych, jednakże tak samo było z Auschwitz. Zarówno Stutthof, jak i Auschwitz początkowo wykorzystywano do więzienia Polaków i dziwię się, że pani Maltby tego nie wiedziała. Jej oskarżenia o konspiracyjne działania polskiego rządu są dodatkowo bezpodstawne z tego powodu, że według naszych informacji to Pałac Kensington wybrał miejsce wizyty” – napisał poseł.

Kawczyński polemizował także z oskarżeniami o zaprzeczanie Holokaustu przez polski rząd, jakie wystosowała dziennikarka „The Guardian”. Przypomniał, że tylko w Polsce za pomaganie Żydom groziła kara śmierci, a pomimo to jest to kraj o największej ilości Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Przytoczył również historię własnej rodziny. Jak się okazuje brat dziadka Kawczyńskiego – Jan ukrywał na terenie swojego gospodarstwa Żydów, za co został rozstrzelany wraz z żoną i córką. Oskarżenia dziennikarki musiały posła osobiście zaboleć.

W liście znajdujemy również odpowiedź na ostrą krytykę Powstania Warszawskiego, jaką opublikowała Kate Maltby. Kawczyński przypomniał dziennikarce brytyjskiego portalu, że uczestnicy Powstania nie mieli wiedzy o swoim tragicznym położeniu oraz że Powstanie upadło z uwagi na brak pomocy ze strony rosyjskich żołnierzy, stacjonujących po drugiej stronie Wisły. „Proszę zapewnić panią Maltby, że zapał do walki i odwaga żołnierzy, którzy wzięli udział w Powstaniu 44 są dumą wszystkich Warszawiaków, Polaków i innych ludzi dobrej woli” – posumował poseł.

List został wielokrotnie udostępniony na Twitterze:
https://twitter.com/DKShrewsbury/status/892759280746729472

Redakcja:
Portal "Daniel Kawczynski - British-Polish Relations"
www.danielkawczynski.pl

Wersja do druku

Lubomir - 10.08.17 17:13
'The Guardian' to taka angielskojęzyczna wersja 'Wyborczej' i 'Onetu' - razem wziętych. To taki globalizm wymieszany z antyludzkim jadem.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Września 1825 roku
Zmarł Franciszek Karpiński, poeta, przedstawiciel sentymentalizmu.


16 Września 1945 roku
W Japonii, na wyspie Okinawa, odnotowano rekordowo niskie ciśnienie atmosferyczne: 856 mb.


Zobacz więcej