Piątek 13 Grudnia 2019r. - 347 dz. roku,  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.07.17 - 21:45     Czytano: [595]

Dział: Głos Polonii

Do posłów i senatorów RP
Apel do Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej

My, Polacy mieszkający na emigracji, powodowani głęboką troską o losy Polski i przyszłość naszych Rodaków, zwracamy się do Szanownych Państwa Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej z apelem o godne reprezentowanie wyborców we władzy ustawodawczej jaką jest Sejm i Senat RP.

Wydarzenia ostatnich dni, które miały miejsce w polskim Sejmie napawają nas niepokojem, wywołują nie tylko zdziwienie, ale przede wszystkim zażenowanie, a nawet poczucie wstydu przed naszymi współmieszkańcami w Australii.

Wstydzimy się brutalnych słownych ataków, obraźliwych określeń i znieważających zachowań, które od pewnego czasu są w Polsce domeną tak zwanej "totalnej opozycji". Tym bardziej, że wypowiadają je nie tylko szeregowi członkowie ale przede wszystkim przywódcy takich ugrupowań jak Platforma Obywatelska, Nowoczesna i PSL zasiadający w Sejmie i Senacie. Jak pokazały ostatnie wydarzenia, nie są oni zainteresowani merytoryczną dyskusją nad ważnymi dla Polskim sprawami, a jedynie tym, aby przeszkadzać w reformowaniu kraju demokratycznie wybranym władzom Rzeczypospolitej - przeszkadzać wszelkimi dostępnymi metodami.

Szczególnie niepokoi nas fakt, iż wspomniane ugrupowania wciąż konsekwentnie zapowiadają, iż będą łamały powszechnie obowiązujące prawo i nawołują do tego nie tylko społeczeństwo, ale również wojsko i policję. Czynią to w Sejmie ludzie najczęściej powiązani z dawnymi postkomunistycznymi układami, ale też posłowie młodsi, którzy jednak niczym jeszcze nie zasłużyli się dla Polski.

Wszczynanie burd na sali sejmowej i poza nią, blokowanie głosowań, krzyki, prowokowanie i skandowanie znieważających stronę rządową określeń, uznajemy za niegodne polskich parlamentarzystów i domagamy się zaprzestania takich zachowań.
Mieszkając z różnych przyczyn w Australii, poza granicami kraju urodzenia, staramy się naszą codzienną pracą i często znacznym wysiłkiem służyć Polsce - hołdujemy polskim tradycjom, pielęgnujemy polskie obyczaje, przekazujemy polskość i miłość do Kraju naszym dzieciom i wnukom, często wspomagamy finansowo nasze rodziny pozostałe w Polsce, ale przede wszystkim zawsze bronimy dobrego imienia Rzeczypospolitej.

Nie chcemy, aby nasza Ojczyzna stała się przedmiotem kpin, żartów i celem niewybrednych ataków ze strony nieżyczliwych lub wrogich Jej państw czy narodów.
Dlatego raz jeszcze apelujemy do Posłów i Senatorów Rzeczypospolitej o zaniechanie niegodnych zachowań w Sejmie i poza nim, a przede wszystkim o większą troskę o dobry wizerunek Polski i Polaków na świecie.

Monika Wiench
Komitet Obrony Polski w Australii

Wersja do druku

WETERANI - 31.07.17 22:32
Poslowie i Senatorowie sa wybierani aby walczyli o sprawy Polski i Polakow,a nie wszczynali burdy i zamieszki w Sejmie,czy Senacie.Musza pamietac,ze sa przedstawicielami Wyborcowi na ich utrzymaniu.Bardzo szanujemy Patriotow,a mieszacze hanbia siebie i urzad,w ktorym udaja,ze pracuja.Uwazamy,ze powinni poniesc pieniezna kare.

Lubomir - 25.07.17 7:45
Jeżeli ktoś jest żołdakiem na obcej służbie, to trudno apelować do jego sumienia. To jednostka zdegenerowana do szpiku kości. Dzisiaj widzimy ilu antypolskich degeneratów 'jednoczy się' wokół m.in. niemieckich polityków. Schetyna szuka np. oparcia u mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie. Tamci poprą nawet złodzieja i aferzystę, jeżeli tylko lansuje niemieckie interesy w Polsce. II RP dla renegatów Polski miała dobrze nadzorowane miejsca odosobnienia. Samym dobrym słowem trudno zmienić zdrajcę i malwersanta - na polskiego patriotę i przedsiębiorcę.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13 Grudnia 1981 roku
Ronald Reagan wprowadza sankcje gospodarcze wobec PRL.


13 Grudnia 1966 roku
W Waszyngtonie zmarł Stanisław Mikołajczyk, polski polityk ludowy, premier rządu RP na uchodźstwie (ur. 1901)


Zobacz więcej