Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.05.16 - 10:17     Czytano: [1037]

Opozycja zmartwiona…


I tym razem nadzieje totalno-absurdalnej i wrogiej aspiracjom Polaków opozycji nie ziściły się. Już byli w ogródku i witali się z ratingową gąską, wieszczyli ucieczkę zagranicznych inwestorów z Polski, głosili pogrom na giełdzie, skąd ponoć z powodu prezydentury Andrzeja Dudy „wyparowało” 50 mld zł., TVN-24 uruchomił nawet wieczorne wydanie specjalne - być może liczyli wraz ze swymi ekspertami na obniżkę polskiego ratingu z poziomu A-2 do poziomu Z-7, a tu taka niespodzianka.

W postępowych i zakodowanych mediach szok i niedowierzanie, bo marzenia szkodników i zwykłych sprzedawczyków się nie sprawdziły. Miała być 13 maja masakra piłą mechaniczną nowego polskiego rządu, a wyszedł jedynie lekki zefirek. Przedstawiciele opozycji tak bardzo liczyli, że pomagając niszczyć dobre opinie o polskiej gospodarce, w licznych zagranicznych mediach w Polsce oraz portalach, strasząc, że euro będzie po 5 zł, z powodu działań polskiego rządu, tak jakby nie było już prawie po 5 zł w 2011 r. za rządu premiera Donalda Tuska będą mieć sukces. Tak bardzo liczyli na powrót do stołu pełnego ośmiorniczek i rocznikowych win, zwłaszcza z powodu „kolejnej, udanej prywatyzacji”. Jak mawia Nowoczesny Ryszard:
„nie wiem co będzie, ale mam złe przeczucia, bo to co się dzieje w ostatnich miesiącach w Polsce, raczej powoduje, że inwestorzy boją się Polski, niż są skłonni w Polsce inwestować”.

I masz babo placek, bo niemiecki Mercedes otwiera nową fabrykę w Polsce, choć Niemcy mają ich tu już bez liku. Była minister sportu Joanna Mucha z PO, która sama tak zgrabnie dorzuciła z publicznych pieniędzy kilka milionów złotych do koncertu Madonny też zagrzmiała złowieszczo:
„My już w tej chwili przekroczyliśmy masę krytyczną. Ta kula śniegowa już się właśnie zaczęła toczyć. Jesteśmy na bardzo prostej drodze do tego, żeby nasze państwo zbankrutowało, tylko tego jeszcze nie widzimy. Jeśli kolejne obietnice wyborcze PIS-u zostaną wprowadzone, w szczególności ta związana z wiekiem emerytalnym bez dodatkowych ograniczeń, to nawarstwiającej się kuli śniegowej długu publicznego nie da się już odwrócić”.

A, czyż to nie koalicja PO-PSL po 8-miu latach fatalnych rządów, nie dorzuciła nam przypadkiem 500 mld zł nowego długu publicznego, nie zaakceptowała przypadkiem utraty dochodów podatkowych, zwłaszcza z VAT, CIT i akcyzy na blisko 340 mld zł i nie powiększyła przypadkiem deficytów budżetowych na łączną kwotę, kolejnych, ponad 300 mld zł. Oczywiście urywanie się z łańcucha lichwiarzy i spekulantów walutowych, nie jest ani łatwe, ani przyjemne, ale stopniowo czynić to trzeba, po prostu albo mniej pożyczając za granicą, albo pożyczając dużo taniej - sprzedając polskie obligacje np. chińskim bankom.

Porównywanie Polski przez analityków money.pl do afrykańskiej Botswany 2-milionowego, półpustynnego kraju i twierdzenie, że Polska nigdy nie była rajem dla inwestorów zagranicznych może budzić tylko śmiech i politowanie. Polska i polski rząd nie mogą dać się dalej szantażować agencjom ratingowych, spekulantom walutowym, zwykłym lichwiarzom i lobby bankowemu, jak i wrogom nowego porządku w kraju. Nie ma co czekać na lipiec, wrzesień czy grudzień, nie oddychać i nie zmieniać kraju i nie starając się zwrócić Polakom zagrabionych im pieniędzy, często w sposób podstępny, nieuczciwy i niezgodny z prawem, a idących w dziesiątki miliardów złotych z tytułu tzw. kredytów frankowych, polisolokat i opcji walutowych, tylko dlatego, że czekają nas kolejne ratingi.

Tu chodzi o to czy blisko 100 mld zł trafi w polskie ręce i do polskich portfeli czy do obcych, zagranicznych banków i podmiotów zagranicznych. Stąd ta histeria opozycji, oni już wiedzą, że jeśli polski rząd zrealizuje swe obietnice: kwota wolna, niższy wiek emerytalny i przedłoży bezpieczeństwo ekonomiczne własnych obywateli ponad interesy zagranicznego lobby lichwiarsko -bankowego, to do władzy i stołków PO-PSL, Nowoczesna długo nie powrócą. Lepszy jest nieco niższy wzrost za własne pieniądze, niż nieco większy, ale za cudze i pożyczone pieniądze. Z wielkich długów i zwykłej nędzy rzadko się dochodzi do wielkich pieniędzy.


Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK, ekspert gospodarczy, publicysta, poseł do SejmuWersja do druku

MariaN - 24.05.16 9:52
To nie jest opozycja to sa ludzie pozbawieni konfitur niezależy im na współpracy i jako takiej nigdy nie podejmą bo ich interesuje tylko waadza. Wiedzą o tym, ze mogą istnieć tylko gdy rządza dlatego tak walcza z nowym rządem, chcą doprowadzić do rozruchów aby na barykadzie zdobyć znów waadze. Ale nic z tego, rząd robi swoje i olewa zdrajców bo wie że naród jest za nimi. Ostatnie sondaże wskazują na to że Platforma oszustów i Petru - swetru Balcerowicza wraz z "chłopkami" nie mają szans. ...... PiS 39% a prezydent Duda 60%

czytelnik stefana - 16.05.16 10:13
~stefan : Kilka uwag do obecnej władzy:
1. Jak poprzednia władza pożyczała 50 mld rocznie to było to złe jak obecna
władza zamierza pożyczyć ponad 55 mld to się o tym nie wspomina a istnieje
niebezpieczeństwo że się nie wyrobią w tych 55 mld.
2. Żona poprzedniego prezydenta miała podobno korzenie żydowskie i było ciągle
poruszane przez wyznawców PIS, żona obecnego prezydenta ma na pewno korzenie
żydowskie i już nikt o tym nie wspomina.
3. W PSLu było wyśmiewane nepotyzm i kolesiostwo ale jak ziobro zatrudnia żone w
PZU to jest to zatrudnianie fachowców w spółkach skarbu Panstwa o tym że Pan Jan
Maria Tomaszewski(rodzina Jaro - plastyk) był już zatrudniony na stanowiskach w
orlenie, wodociągach i teraz w TVP też nikt głośno nie mówi.
4. Poprzednim rządom zarzucają układy z władza PRL a sami wciągnęli do ław
poselskich były dygnitarzy prokuratorów PRL, w wielu lokalnych strukturach PIS
prym wiodą byli PZPRowcy.
5. Poprzednim rządom zarzucają korupcję a teraz w majestacie prawa przeznacza
się grube miliony na Rydzyka i KK.
Cytuję Pana Terleckiego "Znajdziemy sposób żeby mu te pieniądze przekazać bo mu
się należą". Za kilka tygodni zapada wyrok w którym Rydzyk dostaje swoją dolę.
6. Jak spada oglądalność Wiadomości to podważa się sposób badania oglądalności.
:)
7. Wcześniejsze rządy kradły a jak Szałamacha spędził rok w USA i pobierał w tym
czasie dietę poselską to już jest ok.
8. Poprzednie rządy zrujnowały kraj a jak zapytać skąd PIS weźmie na 500+ to
wodolejstwo i nikt nie jest w stanie podać źródła finansowania.
9. Ustawa o obrocie ziemią rolną autorstwa PIS nie pozwala kupować ziemi
obywatelowi Polski jeżeli nie jest rolnikiem ale przedstawicielowi państwa
watykańskiego już tak.

Każdego kto krytykuje obecną władzę nazywają od razu KODziarzem, człowiekiem
byłego establishmentu.
Dzielą ludzi na swoich albo tamtych gorszego sortu.
Każdy kto głosował na inną partie niż PIS i dostrzega absurdy obecnej władzy
jest złym obywatelem i nie zasłużył na miano Polaka.
Uważam że absurdy należy wytykać i wyśmiewać niezależnie od tego kto rządzi
istnieje cień szansy że może ktoś się opamięta.

Lubomir - 16.05.16 8:41
Re: DEF Faktycznie w wielu sprawach niewiele się zmieniło. Kierownictwo Gazpromu i Nord Stream to sami weterani agenturalnej spółki Stasi/KGB. Oś Berlin-Moskwa ma się całkiem dobrze i marzy o kolejnych wspólnych inwestycjach. Inwestycjach osaczających i paraliżujących Polskę. Przydałaby się desowietyzacja i denazyfikacja tych relacji.

warszawiacy - 15.05.16 22:15
dla nas prosta sprawa :co ukradli Polsce niech natychmiast oddadza i naprawia wyrzadzone szkody ,zwlaszcza biednym,pokrzywd zonym. Powinni pokazac czynem,a nie slowami i swoimi bilbordami. Jeszcze lepiej bedzie jesli po naprawieniu szkod opuszcza Polske. pozdrawiamy.

DEF - 15.05.16 20:31
https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_M%C3%BCtzenmacher

Żyd Josek Mycenmacher agent działający dla Gestapo i rodaków z NKWD przeciw Polsce

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,IPN-bada-napad-AL-i-Gestapo-na-archiwum-AK,wid,6763369,wiadomosc.html?ticaid=11703c

Drugi przykład wspólnego działania Gestapo i NKWD.
Do dzisiaj nic się nie zmieniło poza naszymi granicami za to wewnątrz nie mamy już służb zdolnych rozpracować obcą wrogą agenturę.

Lubomir - 15.05.16 13:26
Antypolscy liberałowie, marksiści, sodomici i euronaziści planowali sobie najwyraźniej na tysiąc pięćdziesięciolecie Chrztu Polski i polskiej państwowości - likwidację wszystkiego co stanowiło Polskę. Szczególnie dobrze szło wyludnianie Polski i przekształcanie Polski zachodniej i północnej w strefy niemieckiej gospodarki. Ta gra rozpoczęta przez niemiecką mniejszość w Polsce i niemieckich inwestorów zza Odry, musi być poddana polskim i euro-amerykańskim regułom gry, niczym hitlerowski i posthitlerowski 'Opel' , wessany przez amerykański General Motors. Niemcom należy przywracać historyczną pamięć i należy przekonywać ich do wypłaty Polsce zaległych - niemalże bilionowych restytucji wojennych. Silna i wielka Polska jest niezbędna do budowy zrównoważonej Europy. Ta idea była bliska zawsze niezależnym politykom francuskim, brytyjskim i amerykańskim. Rozumieli to doskonale Węgrzy i narody Europy Środkowej.

Robert - 15.05.16 13:23
No to mamy również prawo, wystawiać cenzurki innym, jako że ci wystawiają nam. Ot co, regułka prawidłowa - wiec, wystawmy rating Izraelowi, na już - i prognozę przyszłościową. W tym zestawieniu, jesteśmy potęga gospodarczą, z wielkim potencjałem samowystarczalnym. A jeszcze dojdą łupki z gazem i minerały oraz odszkodowania za II WŚ - to jesteśmy w fazie wzrostowej na następne 400 lat. Dobrej nocki, a od rano do roboty i popędzić kodziarstwo niech spłacają swoje szabrownictwo - jak nie, to do pudła.

Wszystkich komentarzy: (7)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 2006 roku
Papież Benedykt XVI w ramach swojej pielgrzymki odprawił mszę świętą na pl. Piłsudskiego w Warszawie.


26 Maja 1988 roku
Otwarcie Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.


Zobacz więcej