Niedziela 31 Maja 2020r. - 152 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.04.19 - 15:55     Czytano: [747]

Dziwadła na scenie

Były prezydent Lech Wałęsa ma już wreszcie swoje upragnione UFO i zapewnia o trzech poziomach rozwoju intelektualnego w innych galaktykach, eurodeputowana PO Róża Thun ma swoją upragnioną hulajnogę, szef Wiosny Robert Biedroń już zapowiada, że „zrobi nam wszystkim - Jesień Średniowiecza”, pytanie tylko z czego?

Wicemarszałek Sejmu, oczywiście z PO i KE Małgorzata Kidawa-Błońska zapewnia nas, że „gdyby natura chciała, to by sama zrobiła przekop przez Mierzeję Wiślaną, były premier SLD, przedstawiciel KE w Warszawie Włodzimierz Cimoszewicz odzyskał już swoją boazerię i całe framugi, a poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz wie już nawet, że biało-czerwona flaga, to symbol PiS, co go bardzo razi i być może bardziej lubi tęczowy zestaw kolorów na flagach. Dziennikarka TVN-u specjalistka od „rozumności” i reklam niemieckiej firmy Dorota Wellman też już wie, że trzeba słuchać mądrych, a nie idiotów. Dinozaury zostały już wybite kamieniami przez ludzi premier Ewy Kopacz, a prof. Leszek Balcerowicz ma już nad Wisłą prawie drugą Grecję i przekonanie, że 5-tka PiS-u spowoduje wzrost zachorowalności na raka. Były minister Sprawiedliwości, poseł PO Borys Budka już myśli o zemście i rozliczeniu niektórych sędziów, a nawet dziennikarzy i to już jesienią, PSL ponoć jako „strażnicy testamentu Św. Jana Pawła II, choć są w koalicji z wiceprezydentem Warszawy Pawłem Rabiejem, który liczy na adopcję dzieci przez pary homoseksualne jeszcze się odgraża się, że ”żaden kawaler z Żoliborza nie będzie ich uczył, co to jest rodzina”, ale gej z ratusza to już co innego. Czyżby taki model rodziny był bardziej rozwojowy?

I tak sobie kwitnie bezdenna głupota, każdy ma coś oryginalnego do zaoferowania cóż, że całkiem absurdalnego, pogardliwego, ale przez chwilę zaistnieje w mediach, a przecież wiadomo, że nawet Bogowie z głupotą walczą nadaremnie. Prawdziwym jednak dramatem naszej epoki, który dewastuje życie publiczne i polityczne jest fakt, że to właśnie głupota zabrała się do myślenia, prze dziś do przodu, rozpycha się łokciami i jest taka dumna z siebie. Wielki uczony Albert Einstein był pewny tylko jednego, że „Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota”. Co do tej pierwszej miał jednak pewne wątpliwości. Patrząc na naszą totalną opozycję trudno nie zgodzić się z tym poglądem. Można by jeszcze przywołać słowa polskiego pisarza i poety Aleksandra Fredry:

Głupoty straszna potęga, ziemię burzy, piekła sięga.

Ci ludzie już nie odróżniają fikcji od rzeczywistości, prawdy od kłamstwa, najwyraźniej nie wiedzą co to wiarygodność czy powściągliwość w sądach.

Nic tak nie odbiera rozumu jak desperacja i frustracja zarazem. W naszym życiu publicznym w wielu przypadkach z kompletnych durniów, złotoustych kłamców, nieuków lansowanych na potęgę przez media, prawdziwych ignorantów uczyniono dziś wybitnych ekspertów, znawców polityki i ekonomii, zaklinaczy naszej politycznej rzeczywistości, a nawet europejskich mędrców. Z pewnością jest tak jak to mawiał wybitny aforysta Stanisław Jerzy Lec: „Ludzie najbardziej lubią takie myśli, które nie zmuszają do myślenia”, ale przecież myślenie nie boli. Obyśmy więc wkrótce zamiast demokracji, nie mieli idiokracji.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Jan Orawicz - 26.05.19 19:05
No cóż istnienie PiS mocno lewakom doskwiera!
Skażeni komuną od strony wschodniej,a ściślej
byłego Kraju Rad, nie mogą przeżyć faktu swego
istnienia na przegranej pozycji! Jak do tej pory
nie zanosi się lewactwu na marsz w czołówce
polskiego żywota! Oby tak ta sprawa trwała na
t r w a ł e! To będzie spokój z lewackim obżeraniem
naszej Rzeczypospolitej Polskiej!! Nie wolno nam
Polakom z krwi i kości pozwolić na powrót do sterów
Polski czerwonych złodziejaszków, jak to pierwej
było!

Olenka - 25.05.19 2:07
Polska ale jaka?
Tego juz nie mozna zniesc ani komentowac, to trzeba oglosic swiatu tu przed wyborami do UE. Napietnowac, przekazywac i pisac wprost do Walesy jedno slowo: ZDRAJCA!
W ub. piatek pojechal do Bawarii aby poprzec niemiecka kandydature na szefa Komisji Europejskiej. Z Matka Boza przyczepiona do koszuli, z napisem KONSTYTUCJA, z plakatem Solidarnosci, skomlal jak kundel, proszac zebranych Niemcow, ktorych bylo ponad 2 tysiace "wezcie Europe w swoje rece", i dalej "DZIS PROSZE NIEMCOW: NIEMCY MUSZA WZIAC ODPOWIEDZIALNOSC ZA LOSY EUROPY I PRZYGOTOWAC ROZWIAZANIA NA KAZDA OKOLICZNOSC... BO TYLKO BOMBA ATOMOWA MOZE ZMIENIC UKLAD NA SWIECIE. Niemcy przerywali ten potworny wyklad burzliwymi oklaskami i rechotem uznania.
Syn Walesy ubiega sie o mandat Europosla.
Matko Boza oswiec go, zlituj sie nad tym czlowiekiem!
Olenka

W Panasiuk - 15.04.19 0:11
Pani Oleńko, ten wykład jest zbyt jałowy, a obrażanie innych jest pani nawykiem jeśli nie nałogiem. Życzę pani, by dożyła moich lat w podobnej kondycji. Nie mam zamiaru z panią polemizować, bo każdy, kto w/g pani skrytykuje PIS jest nie do przyjęcia. Zwykły fanatyzm. Pozdrawiam i życzę spokojnego Wielkiego Tygodnia.

Olenka - 12.04.19 3:55
Motto:
Człowiek Oświecony: czego nie otrzymamy od człowieka oświeconego?
Mimo swej szczodrości nie zapewni nam bogactwa. To my sami musimy zatroszczyć się o poszukiwanie i zdobywanie skarbów.
Mimo swego gorącego serca nie nauczy nas przyjmowania podarunków. Musimy nauczyć się, że w życiu nie chodzi o branie, lecz o dawanie. /as/

I tak rozpoczęła się dyskusja: POLSKA? ALE JAKA?
Panie Władysławie, w ostatniej złośliwiści do mnie skierowanej autorytet Pana w moich oczach ucierpiał i to bardzo okropnie. Kiedy Pan pisze, że "dość jasno i wielokrotnie pisałem co jest dobre, a co złe", przypomniałam sobie p. Wałęsę, który też autorytatywnie wypowiada się gdzie tylko może, że: wielokrotnie powtarzałem, że: gdyby mnie posłuchano to dziś Jarosław Kaczyński nie byłby w tym miejscu... A o zabójstwie Adamowicza powiedział: że gdyby go posłuchał, jego losy może potoczyłyby się zupełnie inaczej...
Pańska miara co dobre, a co złe, może tylko dotyczyć Pana w życiu osobistym, a mnie już nie obowiązuje. Napisałam słowo "rozdawnictwo", które jest mantrowane dzień w dzień przez totalną opozycję - i może to Pana zdenerwowało? Ale najprościej mówiąc - opieka społeczna państwa nie jest żadnym "rozdawnictwem" - jest redystrybucją budżetową i tak należy nazwać program Rodzina 500+. I zawsze mieć na uwadze, że rząd nie ma własnych pieniędzy, ma tylko te, które najpierw podatkami zabierze obywatelom i je zwraca w różnej formie. Chodzi tylko o to aby to czynił z wizją i uczciwie!
Dlatego też uprzejmie proszę, aby na moment odłożył pan swoje najważniejsze krytyki i zainteresował się faktami, które wynikają z nauki o Statystyce i Demografii.
W Polsce wg wszystkich już analiz przyrost naturalny jest jednym z najniższych na świecie i wynosi dokładnie 1.33. (dane z 2016 r.) Mówiąc krótko, - jeśli znajduje się on poniżej tego poziomu można dosłownie stwierdzić, iż dane społeczeństwo po prostu WYMIERA. Jest to wynik pogoni za wygodą, pieniądzem, emigracją, starzeniem się społeczeństwa i zabójcza technologią. Aby uratować istnienie Narodu należy zachęcać młode małżeństwa do zakadania rodzin, zachęcić ich do powiększenia tych rodzin - ułatwiać i "rozdawać"! Przecież Pan na tym nic nie traci płacąc podatki w USA. Szkoda tylko, że może w pańskim wieku - tak myślę - trudno liczyć na wzmocnienie tego wskaźnika - zatem, ten temat powinien być dla Pana obojętny.
Może jednak w chwili spokoju wytłumaczy mi pan co czyta i pojmuje, a ja czytam to samo nie pojmuję (SIC!). A, tak na marginesie, nic nie napisałam o pańskiej poezji, więc nie muszę się wypowiadać i przedstawiać!
Panie Panasiuk nie wzrost gospodarczy jest najważniejszy, a sprawiedliwość społeczna! Państwo powinno zajmować się całym społeczeństwem - a Rodzina to podstawowa komórka Narodu i Państwa.
Nielubiana przez pana premier Beata Szydło wiele razy podczas kampanii wyborczej powtarzała: Dzieci to najlepsza inwestycja i zgadzam się z nią całkowicie! Nie zaprzeczam jednak, że jest wiele krzywd w Narodzie i wiele błędnych decyzji rządzących, ale i totalna opozycja, tak miła Panu, nic swoją przeszłością i mentalnością na lepsze nie zmieni. A zatem aby dyskutować o naszym Narodzie - Polska! Ale jaka? - trzeba to robić spokojnie, rozmawiać merytorycznie, no i przede wszystkim trzeba ten Naród polubić.

Lubomir - 11.04.19 21:15
Dla mnie znakomitym 'papierkiem lakmusowym' na temat przemian w Polsce, jest sytuacja w Polskich Ogrodach Działkowych. W tym obszarze już nie jest Białoruś, tutaj kwitnie drugi Kazachstan. Preziowie, de facto osoby wybierane na określoną kadencję - czują się znikąd niezagrożonymi właścicielami prywatnych folwarków. Jakie kwoty potrzebne im są do swoich prywatnych wydatków - takimi opłatami obciążają bezbronnych działkowców. Wybory, to istny kabaret. Spiker, ten sam od dziesięcioleci - odczytuje teksty sporządzone w czasach głębokiego komunizmu, po czym przedstawia ustalone wcześniej wysokości kolejnych, zawsze wyższych opłat. Zdezorientowanym zebranym pasuje jedynie zaakceptować ten stan rzeczy. Głosy przeciwne ustawce - odbierane są jak burzenie światowego porządku. Słynny niegdyś sołtys Kierdziołek, zataczałby się ze śmiechu - widząc w Polsce taką 'demokrację'. Może pretendujący do roli dożywotnich preziów, zechcieliby wyjść z tzw. twarzą i przeszliby na urzędy honorowe i doradcze? Oczywiście non profit. Astronomiczne zyski ci panowie mają już za sobą. Często z nudów popadli nawet w alkoholizm. W czasach internetu - kampanie wyborcze, prezentacje kandydatów i programów, można prowadzić via internet. Odchodzący matuzalemowie mogą przekazać jedynie klucze i dokumentację. Oczywiście przede wszystkim dokumentację finansową. 'Czerwonych baronów' Polacy już nie potrzebują!

W Panasiuk - 11.04.19 18:23
Pani Oleńka zwyczajnie nie pojmuje tego, co czyta. Dość jasno i wielokrotnie pisałem co jest dobre, a co złe. Czy czasami nie nadużywamy słowa patriotyzm i troska? Nie widzę żadnych nadzwyczajnych poczynań tej dobrej zmiany. To co robią jest ich zwyczajnym obowiązkiem wobec obywateli. Ciągle powtarzają, że nam służą. Wciąż na leżąco, a pani pisze o jakiś sukcesach. Skoro to ma być sukces, to jak wygląda porażka? Wolno pani być wyznawcą partii, ale mnie również wolno ją krytykować. Polskie media zbyt mało mówią o tym co się dzieje za kulisami, a propaganda ogarnęła już wszystko. Obyśmy się po tej zmianie jakoś pozbierali, bo wszystko wskazuje na to, że dbamy bardziej o naszych "przyjaciół" niż o swoich obywateli. Nadal wspierajmy finansowo pisarzy opluwających Polaków, budujmy im ośrodki kultury, organizujmy pokojowe zjazdy itp. Czy pani tego nie dostrzega? A tak na marginesie, proszę się przedstawić skoro chce się pani wypowiadać w sprawie poezji.

Olenka - 11.04.19 4:44
"Nie mow, co myslisz - mysl co mowisz."

Szli krzycząc: "Polska! Polska!" - wtem jednego razu
Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu;
Pewni jednak, że Pan Bóg do synów się przyzna,
Szli dalej krzycząc: "Boże! Ojczyzna! Ojczyzna!".
Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,
Spojrzał na te krzyczące i zapytał: "Jaka?" / Słowacki/

No właśnie jaka? Od dłuższego już czasu zawitał tutaj - krzyk o tej Polsce, która jest rzekomo podła, tępa, niedouczona, i z tysiąca innymi przywarami - którą rzekomo zarządzają kolaboranci, ludzie bezrozumni, skorumpowani, szastający groszem podatnika - to tzw. "rozdawnictwo". Mamy tutaj do czynienia z grupą ludzi podkręcanych m.in. przez nieprzychylne nam media, którzy żyją w jakimś koszmarnym utopijnym świecie i dostrzegają zjawiska, których w Polsce nie ma. A przy okazji objawia się totalny brak pamięci o tym co się tutaj im pisało - pochwały, poematy, wiersze - na cześć wybranego rządu i prezydenta. Ale za to odżyła dobra pamięć o tych, którzy pozbawiali nas już wszystkich atrybutów dobrobytu, wolności i niepodległości. Jednocześnie narzekając na partyjność, rządu, elit i zwykłego szarego człowieka.
A więc jaka ta Polska? Czy Polska POwska-Tuskowska,
Polska Kamyszowska, Polska Rysiow i Grzesiow i Kopaczy - lewacka KODowska, Wielgusowska, PO-KOWska, Petrusowska, Biedroniowska, Trzaskowska... czy Polska – zwykła Rzeczpospolita - Katolicka-Patiotyczna!?

Jak dotąd na temat "jaka Polska?", nie zdobył się żaden z komentatorów. A partyjność? Gdzie jej nie ma, w jakim państwie na tym świecie?
Czy powołanie, w Polsce i na Emigracji partii "Bezpartyjni", zamieni układ polityczny w bezpartyjność? Może więc ktoś z piszących tutaj zabierze głos na temat; Tak, Polska! Ale jaka?

MariaN - 07.04.19 17:06
Prawda jest jak miecz jak sztylet, który łechce po grdyce, im jej więcej tym większy hałas nozyc, które sie wówczas odzywają. Brawo dla felietonisty, w jednym zdaniu zmiescić wszystkie z ostatniego tygodnia POtkniecia nieudaczników z lat 2008/15, to mistrzostwo swiata. Z jednej strony to super, ze taka pseudoopozycję ma rządząca prawica, ale z drugiej strony wstyd ze nie maja nic do zaoferowania Polakom tylko nienawisć i pogardę o szczuciu nie wspomnę. Robcie tak dalej a PiS będzie rządził przynajmniej do 2023 roku i Polska bedzie Polską jak to śpiewa Jan Pietrzak. Partia obłudy to wielka kompromitacja a teraz razem z nimi psl, sld n i kudłaty z zielonych, ale sobie zorganizowali mieszanke wybuchową, przecież ta koalicja nie przetrwa nawet do wyborów, chyba ze przemianują nazwę na koalicja strachu przed wymiarem sprawiedliwosci.

W panasiuk - 07.04.19 16:20
TRUDNO KOMENTOWAĆ KOMENTARZ. kto gani wszystkich, nie gani nikogo

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31 Maja 1926 roku
Zgromadzenie Narodowe wybrało Józefa Piłsudskiego na prezydenta. Piłsudski tej funkcji nie przyjął.


31 Maja 1931 roku
Urodził się Bogumił Kobiela, aktor filmowy i teatralny (zmarł tragicznie w 1969).


Zobacz więcej