Czwartek 16 Lipca 2020r. - 198 dz. roku,  Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.04.20 - 5:18     Czytano: [421]

Czekamy na Sprawiedliwość

10 kwietnia 2010

To już dziesięć lat minęło od tragedii pod Smoleńskiem. Dekadę czekamy na coś o czym wiemy od początku. Pamiętam dobrze ten dzień i nigdy go nie zapomnę, pamiętam ten sobotni poranek, żal i łzy i oczy wlepione w ekran. Transmisja na żywo… i te sterty śmieci przy „lotnisku”, z minuty na minutę coraz to tragiczniejsze informacje, cały czas prostowane i uaktualniane, porażające wyobraźnię. Później modlitwa, przypomnienie wcześniejszych zdarzeń, wojenki z Tuskiem, szykany w niemieckiej prasie, rozmowy tajemne na molo w Sopocie, rozdzielenie wizyty do Katynia, rzucone przez Komorowskiego, że gdzieś poleci i wszystko się zmieni, rosyjskie powitanie chlebem i solą, wielka polska solidarność pod Pałacem, miliony kwiatów i zniczy, czuwanie, prowokacje platformianych bojówek i… przemysł pogardy, do dziś.

Jak boleśnie czas nas doświadcza. 10 długich lat minęło, okrągła rocznica, wielkie przygotowania a my nie możemy nawet złożyć kwiatów, tam, gdzie co rok zbieraliśmy się by uczcić kolejne rocznice i w gronie znajomych powspominać, najprawdopodobniej też nie pójdziemy 18 kwietnia w Marszu z Portretami poległych na nieludzkiej ziemi, pozostaje radio, telewizja, internet. Przykro, będziemy się modlić w domach…

Jezu Chryste, czekamy na sprawiedliwość, chcemy wiedzieć, choć znamy prawdę od początku.

Czekamy na Sprawiedliwość.
Zbigniew Skowroński
Fot.: KWORUM

Wersja do druku

Karol - 24.04.20 14:41
Widzę zerowe zainteresowanie moimi pytaniami dlatego udzielę wskazówki odnośnie trzeciego pytania.
Z kim na najwyższych szczeblach władzy ma powiązania właściciel tej kancelarii ?
Właściciel tej kancelarii siedział w jednej szkolnej ławce z Lechem Kaczyńskim.
Teraz ta informacja powinna nam ułatwić poznanie odpowiedzi na pozostałe moje pytania.

Lubomir - 21.04.20 20:18
Przykre, ale politycy mają często mentalność małych harcerzyków. Cieszy ich wydeklamowany ładnie wierszyk i wygarnięcie prawdy jakiemuś gangsterowi czy zawodowemu mordercy. Niestety tym nie kupi się ani serca gangstera, ani serca mordercy. Jedynie można wzmóc ich czujność, antypatię i żądzę zemsty. W polityce historycznej skuteczniej od nas działają nasi sąsiedzi. To np. nie my postawiliśmy pomnik Jadwigi i Jagiełły w Budapeszcie czy Adama Mickiewicza w Koronowie. Ile obiektów w dawnym Królewcu, przypomina renesansową postać lekarza i astronoma Mikołaja Kopernika - często przebywającego w Królewskim Grodzie nad Pregołą...? Budową pomników, też można przypominać historię i postaci, które czyniły narody wolnymi i mądrymi. Dlaczego o fabryce pomników w Gliwicach nic nie słychać?. Czy historią nie można budować mostów w przyszłość?. Skoro Rosjanie za własne pieniądze, wybudowali na Nizinie Pruskiej pomnik największemu wieszczowi Polski, to na pewno jest to możliwe. Trzeba tylko szukać ludzi, którzy kochają a nie nienawidzą Polski, Polaków, polskości i języka polskiego. Tacy są nawet w najpodlejszych czasach. A może nawet wtedy ich przybywa. Wtedy rośnie zapotrzebowanie na szlachetność, kulturę, prawo i sprawiedliwość.

Karol - 21.04.20 8:53
Z perspektywy czasu widzimy, że największe korzyści z KOLEJNEJ katastrofy lotniczej uzyskała firma Lockheed Martin. W katastrofie lotniczej wcześniej zginęli POLSCY generałowie, których miejsce natychmiast zajęli "demokratycznie" szkoleni żołnierze.
Bidna i głupia Polska stała się drugim po Arabii Saudyjskiej krajem robiącym zakupy w firmie Lockheed Martin. Nie ma wątpliwości że, Lockheed Martin posiada największą wiedzę, jak uziemić każdy samolot. Lockheed Martin jak sprzedaje swoje narzędzia wraz z listą kogo należy zamordować to przy okazji zgodnie z prawem korzysta z tzw. pomocy prawnej koszernej kancelarii adwokackiej, której odpala legalnie kilka procent od miliardowej transakcji.
Teraz musimy sobie odpowiedzieć na pytania:
Kogo firma Lockheed Martin wynajęła w Polsce do tzw. obsługi prawnej ?
ILE przelali dolarów na konto tej koszernej kancelarii prawnej ?
Z kim na najwyższych szczeblach władzy ma powiązania właściciel tej kancelarii ?
Na co koszerna kancelaria adwokacka wydaje otrzymane LEGALNIE z polskiego budżetu miliony dolarów ?
Kto jest na liście płac tej koszernej kancelarii adwokackiej czyli komu głupi Polak finansuje wrogą sobie agenturę ?

Lubomir - 21.04.20 8:42
Re: MariaN Zawsze można wierzyć, że w archiwach wojskowych GRU czy Abwehry, Stasi, BND czy Mossadu, zacznie szperać ktoś, kto na pewnym etapie przestał czuć się Polakiem, czy przestał wykonywać polskie obowiązki a teraz nagle ożyła w nim polskość. Ilu to Polaków w dzieciństwie zrusyfikowano, ile zgermanizowano Dzieci Zamojszczyzny, czy ilu urodzonych w polskich rodzinach wyznania Mojżeszowego - nigdy nie straciło do końca serca do Polski...? W tego typu archiwach, powinno być wiele detali na temat tego typu 'Katastrofy'. Zamach, z materiałem wybuchowym na pokładzie samolotu - zamach pod Smoleńskiem, szykowano w latach ostatniej wojny. Wtedy usiłowano zlikwidować wodza III Rzeszy...Tamta tajna operacja nie powiodła się. Chyba sam szatan obronił Hitlera. Niekiedy widać i Pan Bóg nie widzi przez mgłę, jak w Smoleńsku w 2010 roku...

W.Kubicki - 20.04.20 22:35
Marian tysiące nas Polaków kapowało wtedy kto
dokonał tamtej tragedii osób,czyli patriotów lecących
na Katyńskie Groby! Kto nie zna Posowieckiej Rosji,
ten nie wie czym są Posowieccy Rosjanie!

MariaN - 20.04.20 14:26
Czy sie doczekamy to nie wiem, wiem że 10 lat temu dokonano zamachu stanu, jestem pewny na 99,9 procent . Zawsze trzeba rozpatrywac w kwestii kto osiaga korzyści z danej sytuacji, otóż i Tusek i Putin skorzystali ze smierci prezydenta Polski, prezesa banku jak równiez prezesa IPN, nie kryli zadowolenia, są liczne dowody na to, zdjecia spotkania. Dlaczego do tej pory nic sie nie wydarzyło, nie ma trzesienia ziemi na tą okolicznosć, po prostu nie ma przyzwolenia światowych przywódców. Ale trzeba wierzyć, że w każdej chwili moze byc przesilenie i nagle z banalnego powodu gruchnie wiadomośc o zamachu i wszystko sie zmieni i to nie tylko w Polsce czy Europie.

warszawiacy - 18.04.20 0:27
Bolesne Rocznice zawsze bedziemy pamietac,oddawac czesc i przekazywac mlodym,ze zamordowanym i nalezy sie wieczna pamiec i szacunek.Oni agineli dla dobra Ojczyzny ,naszej wolnosci,dlatego musimy pamiertac o Nich w modlitwie i historii.Mordercom w imie Bozego Milosierdzia przebaczyc ,ale nie zapomniec.W Warszawie i innych miejscach Ich krew jest w kazdym kamieniu,jak mowiono.wola o prawde i sprawiedliwosc.Czesc Ich pamieci.

Monika Wiench - 14.04.20 5:09
Każdego roku, już od lat dziesięciu, to wspomnienie od nowa głęboko porusza. Autor mówi o sobotnim poranku, lecz u nas w Melbourne był już wieczor. Pamiętam jakby to było dziś - jak zwykle, jak każdego dnia, po raz kolejny sprawdzałam w komputerze co sie dzieje w mojej Ojczyźnie.
Nie "czy dolecieli?" - ciekawa byłam jak Ich powitano.
Pamiętam dokladnie ten moment, kiedy przerażona wiadomością usłyszałam swoj własny głos wypowiedziany do siebie: "ZABILI GO"!
Po chwili dowiedziałam sie, ze zabili ICH WSZYSTKICH!
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Jacek Socha - 11.04.20 12:28
Nie wolno plugawić tego słowa KATYŃ, numerami 1,2,3,4... Katyń był tylko jeden! Tak jak nie wolno kpić sobie z ofiar wirusa, tak i nie wolno tak głupio numerować Katynia!!! Ani SMOLEŃSKA!
ZROZUMIANO!?

bogdan dziumay - 11.04.20 7:44
Judasz jest określony czynem!
Czy określony jest TEHERAN ,JAŁTA,CZY" arcykapłani " są określeni jak JUDASZ ?
Morduje się dla celu np. Biznes holokaust ,a szaty mają znaczyć o niewinności "
przebierańców " ! Kto ma strzec prawdy? Chowani w Murach Świątyn naszych świątyń złoczyńcy?
Gdyby proboszcz miał 1/100 władzy rabina to Roma Catolic by kwitła!
Dziś płasz szatana zwie się Korona Wirus.UCzniowie Chrystisa szli w dom jego świadomi zagrożenia ! Odpowiedz sobie sam kim jesteś ,hogdogiem koszernym?

Perth - 10.04.20 13:12
Aby uniknąć nieporozumień... oczywiście, że moje podziękowanie dotyczy TYLKO Pana Redaktora, za ten mądry tekst. Krótki ale wystarczający aby wszystko zrozumieć.

Perth - 10.04.20 12:23
Krótko i baleśnie, a jednak wszystko powiedziane prawdziwie!
Dziękuję!!

Lubomir - 10.04.20 9:57
Dramatycznie smutny temat. Wielu dawnych sprzymierzeńców w tym temacie - zaczyna mówić o bezsensie tej permanentnej wojny polsko-rosyjskiej. Mówią o Katyniu właściwym - w sensie 'pierwszy' Katyń, miejsce bestialskiego mordu polskiej elity, przede wszystkim wojskowej, ale już jak gdyby byli zmęczeni Katyniem '2' i Katyniem '3' - tajemniczą śmiercią świadków i badaczy Tragedii Smoleńskiej. Oni jak gdyby obawiali się Katynia '4'. Chętniej podejmują temat odszkodowań wojennych od Niemców. Chwilami można mieć wrażenie, że Niemcy zagrzewają nas do tematu katyńskiego, licząc na zapomnienie i przedawnienie kwestii reparacji wojennych, jakie powinni wypłacić Rzeczypospolitej Polskiej. Bolesne sprawy dla wszystkich Polaków. Na jakichkolwiek sojuszników raczej nie możemy liczyć, bo im w dochodzeniu do prawdy i uczczeniu Ofiar - zawsze przeszkodzi, jak nie islandzki wulkan, to ptasia grypa albo aktualna zaraza lub pożar lasów. Najwięksi unikają bezpośredniej konfrontacji z 'rosyjskim niedźwiedziem'.

Wszystkich komentarzy: (13)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Lipca 1965 roku
Otwarto tunel pod Mont Blanc, łączący Francję z Włochami. Budowano go 6 lat, ma 11,6 km długości.


16 Lipca 1945 roku
USA: W stanie Nowy Meksyk przeprowadzono pierwszą próbną eksplozję bomby atomowej.


Zobacz więcej