Wtorek 19 Listopada 2019r. - 323 dz. roku,  Imieniny: Elżbiety, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.05.19 - 18:04     Czytano: [218]

Jerzy Stopa


Przedstawmy Jerzego Stopę ze Skarżyska- Kamiennej

Nasz kolega w Radzie do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych.Jerzy Stopa, mieszkaniec Skarżyska – Kamiennej, to człowiek dla którego dobro naszego miasta jak też i naszego kraju jest rzeczą priorytetową i nadrzędną. Działa on w strukturach miasta jako radny, dlatego też będzie mógł on służyć swoim priorytetom jak najlepiej.

Zaszczyt dla Jurka i dla regionu świętokrzyskiego


Jerzy Stopa, został wybrany do Rady do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Jak zatem widzimy, Jerzy został członkiem wspomnianej Rady przy Szefie Urzędu do wyżej wspomnianych spraw jako osoba zasłużona i wyjątkowa. Akt powołania wręczył mu minister Jan Kasprzyk.

Słusznie powołany na to stanowisko

Jerzy Stopa był działaczem NSZZ „Solidarność”. Był on również członkiem Komisji Zakładowej „Solidarność” w strukturach PKP w skarżyskiej Lokomotywowni. Po wprowadzeniu stanu wojennego, Jurek działał w obrębie nielegalnie istniejącego związku „Solidarność”. W latach 1983 do 1986, objęty on został kontrolą operacyjną przez Wydział V Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Skarżysku-Kamiennej. Od dnia 30 sierpnia do 16 października 1982 roku, pan Stopa był internowany, odsiadując karę pozbawienia wolności w więzieniu Kielce-Piaski. Dziś jest on radnym gminy Skarżysko- Kamienna, a społecznie dba o Izbę Tradycji Kolejowej usytuowanej przy dworcu PKP w Skarżysku.

Jurek Gratulacje!!!

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Wersja do druku

W Panasiuk - 31.05.19 0:45
Pan Jan dobrze pisze, gdyby tak więcej było krytyki, a mniej nawiedzonych może rząd by bardziej zrozumiał czego ludzie od niego oczekują. Nie można wszystkich bolączek kupić za te plusy. Potrzebujemy godziwej zapłaty za pracę i wielu pilniejszych rzeczy od państwa.

Jan Orawicz - 30.05.19 18:24
Kiedy czysty Naród Polski zabierze się za rozrachunek w Polsce z czerwonymi
łotrami,którzy wiernie służyli wschodniemu zaborcy Polski pod nazwą CCCP?
No kiedy wreszcie obudzi się ta sprawiedliwość? Czyżby polscy prawi patrioci stracili pamięć z powodu amnezji?! Ile jeszcze skomuszalców pracuje sobie -bardzo spokojnie w różnych ministerstwach i terenowej administracji
państwowej! Oni są nadal na stanowiskach kierowniczych,a ci,co walczyli o
wolną Polske zostali odsunięci na margines!Oj partio PiS kto ciebie tak mocno
zaślepił,że nie widzisz tego,co powinnaś widzieć i wykonywać! A lata lecą,a
z latami wzrasta przykre spojrzenie prawych Polakow na tę w/w ważną
sprawę! Brak słów na tę niesprawiedliwość!!!

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Listopada 1917 roku
Urodziła się Indira Gandhi, polityk, premier Indii (zm. 1984)


19 Listopada 1977 roku
Zmarł Władysław Hańcza, wybitny aktor i reżyser ("Chłopi", "Sami swoi", "Pan Wołodyjowski") (ur. 1905)


Zobacz więcej