Poniedziałek 3 Sierpnia 2020r. - 216 dz. roku,  Imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.05.19 - 11:12     Czytano: [522]

Dział: WPiS

Nowy Numer WPiS 5/2019 już do nabycia


Zapraszamy do lektury nowego numeru miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Tradycyjnie już znajdziecie w nim Państwo dużo ciekawych i aktualnych tekstów. Piszemy m.in. o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, strajku nauczycieli i polskim przemyśle zbrojeniowym. Przypominamy przedwojenny polski koncern prasowy, czasy okupacji i walkę mudżahedinów w Afganistanie. Majowy „Wpis” to prawie 100 stron wciągającej lektury. Zapraszamy!


W bieżącym numerze:

● „Ambono, przemów!” – Leszek Sosnowski o sytuacji w kraju przed wyborami do Europarlamentu.

● „Matkom zawdzięczamy życie, wiarę i miłość do Ojczyzny” – z okazji Dnia Matki bp Antoni Pacyfik Dydycz pisze o polskich matkach.

● „Narody były Polakami zachwycone, rządy nie” – prof. Henryk Kocój przypomina kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

● „W oczach UE Polska zasługuje tylko na polityczne unicestwienie” – rozmowa z prof. Ryszardem Legutko, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach europejskich.

● „Polacy czy folkseuropejczycy?” – prof. Michał Wojciechowski o konieczności utrzymania przez Polaków swojej tożsamości narodowej.

● „Nie dajmy złoczyńcom przyzwolenia na działalność polityczną” – prof. Artur Śliwiński o upadku polskiego przemysłu stoczniowego.

● „Wspólnota europejska bez Polski wiele by straciła” – rozmowa z posłem PiS Januszem Szewczakiem o szkodliwości Unii Europejskiej dla Polski.

● „Nie dajmy się zwodzić kłamcom i obłudnikom” – ks. prof. Jan Szymczyk o obłudzie i dwulicowości w polityce.

● „Lepiej byłoby wam uwiązać u szyi kamień młyński…” – Jolanta Sosnowska o liście papieża Jana Pawła II z 1993 r. do biskupów amerykańskich w sprawie pedofilii.

● „Nie jest niczym kontrowersyjnym protest przeciwko demoralizacji młodych Polaków” – rozmowa z Małopolską Kurator Oświaty Barbarą Nowak.

● „Nauczyciele nie powinni mieć prawa do protestu w formie strajku” – głos nauczyciela w sprawie strajku w szkołach.

● „Stajemy się społeczeństwem niewolników uzależnionych od konsumpcji i zabawy” – przestroga przed przemianą polskiego społeczeństwa w zbiorowość ludzi dążących jedynie do przyjemności i rozrywki.

● „Narodziny i upadek największego koncernu prasowego II RP” – historia krakowskiego „Ilustrowanego Kuriera Codziennego” i jego twórcy Mariana Dąbrowskiego.

● „Barbarzyńska cywilizacja próbuje zabić nasze dusze” – prof. Zbigniew Stawrowski o książce prof. Wojciecha Roszkowskiego „Roztrzaskane lustro”.

● „Nadzieja na powrót świata tradycyjnych norm i wartości” – dr Rafał Łatka o książce prof. Wojciecha Roszkowskiego „Roztrzaskane lustro”.

● „Pisarz wspaniały, piewca miłosierdzia, murmańczyk” – przypominamy postać pisarza i żołnierza Eugeniusza Małaczewskiego.

● „VIS znowu w Wojsku Polskim” – reportaż z Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu.

● „Stingery – amerykański młot na Sowietów” – artykuł o walce afgańskich mudżahedinów z sowieckim najazdem w latach 80. ub.w. i pomocy udzielanej im przez USA.

● „Tajne nauczanie groziło wywiezieniem do obozu koncentracyjnego” – druga część okupacyjnych wspomnień prof. Rocha Włodzimierza Doruchowskiego.

● „Słały skazańcom dobre słowo, pieniądze i ciepłą odzież, a nieraz dzieliły zsyłkę” – tekst o polskich kobietach na Syberii.

● „Świato-podgląd – przegląd wiadomości z różnych stron świata, a w nim m.in. Świątynia Szatana w amerykańskim Salem została przez państwo uznana za Kościół, w szkołach na Florydzie nauczyciele będą mogli mieć broń palną oraz Iran w poważnym kryzysie gospodarczym z powodu sankcji amerykańskich.

● Krzyżówka z nagrodami

A ponadto: nowe książki wydawnictwa Biały Kruk, zaproszenie na spotkanie patriotyczne w Krakowie oraz majowy wiersz Leszka Długosza.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

03 Sierpnia 1901 roku
Urodził się Stefan Wyszyński, polski duchowny katolicki, kardynał, prymas Polski (zm. 1981).


03 Sierpnia 1914 roku
Powstała w Krakowie Pierwsza Kompania Kadrowa - pododdział polski utworzony przez Józefa Piłsudskiego.


Zobacz więcej