Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/article.php on line 21

  Czwartek 29 Lipca 2021r. - 210 dz. roku,  Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.03.19 - 14:42     Czytano: [1250]

Soros na horyzoncie

Repolonizacja mediów była jedną z głównych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Polacy doskonale rozumieli, że w Polsce, w którym zdecydowana większość mediów należy do spółek z obcym kapitałem, nie może być dobrze. Zjednoczona Prawica obiecała to zmienić. Co zdołała zrobić przez trzy lata? Jak zareaguje na zagrożenie przejęcia dużego polskiego medium przez Sorosa?

Nie ma repolonizacji mediów, nie ma ich dekoncentracji, nie ma nawet ustawy abonamentowej. Kluczowe zagadnienie rzutujące wprost na kształtowanie opinii publicznej w Polsce i za granicą leży odłogiem. Osoby odpowiedzialne za stworzenie koncepcji przywrócenia równowagi na polskim rynku medialnym, porzuciły swoje zadania i zajęły się krzewieniem skrajnych postulatów organizacji ekologicznych. Tymczasem na polski rynek medialny wjeżdża potężny walec. Jak ujawnił portal wPolityce.pl, dwie spółki, w których udziały ma miliarder George Soros – Agora oraz SFS Ventures – chcą przejąć Eurozet. W państwie rządzonym przez Prawo i Sprawiedliwość pojawia się realna groźba, że jeden z głównych ideologów globalizacji, zwolennik niszczenia państw narodowych, przejmie jedno z bardziej znaczących mediów w Polsce.

Sprawa jest nad wyraz poważna. W formowaniu mentalności, postaw, potrzeb i świadomości społecznej kluczową rolę odgrywają ośrodki medialne. Wpływają one także na kształtowanie postaw konsumenckich, rzutują znacząco na kwestie ekonomiczne, gospodarcze, polityczne i wiele innych. George Soros zawłaszcza kolejne przestrzenie na kolejnych fragmentach mapy świata. Powiększał wpływy w obszarze nauki, kształtując własnych naukowców, kształtował skrojonych na swoją modłę społeczników i polityków. Finansowane przez niego organizacje pozarządowe od lat walczą w Polsce z katolicko-narodową tradycją. Jeśli Soros wraz Adamem Michnikiem przejmą resztę dostępnych zasobów medialnych, na długo będziemy mogli pożegnać się z marzeniem o przywróceniu równowagi na rynku mediów. Konieczna jest zdecydowana reakcja. W przeciwnym razie, obóz rządowy będzie musiał uznać ten rok wyborczy za niemal stracony.

autor: Marzena Nykiel
Redaktor naczelna wPolityce.pl, publicystka "Sieci"
wPolityce

Wersja do druku

Lubomir - 20.03.19 10:00
Wygląda na to, że ulizanej i grzeczniutkiej władzy, nie stać na uderzenie w stół. Nawet w stylu Władysława Gomułki. Nic dziwnego, że kto chce ten miesza w 'polskiej kuchni'. Obyśmy tylko oficjalnie nie zaczęli cieszyć się statusem czyjegoś protektoratu czy kolonii! Uzurpatorów i bezczelnych typów - nie brakuje na tym Bożym świecie!

W. Panasiuk - 19.03.19 15:33
Już wcześniej repolonizacją zajęła się p. ambasador. Wystarczyło słowo NIE. Jak widać nasz ukochany rząd nic nie może. Kot zajmuje się wyborami, a myszy grasują. Nie może, czy nie chce? Nie będzie Jedwabnego, jak sobie życzył Daniels. Coś mi się wydaje (obym nie miał racji), że ustawa 447 jest już przesądzona.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 84

Wejdź do Galerii 


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/kworum.com.pl/public_html/_box/_right.php on line 148

29 Lipca 1953 roku
Na Kubie wybuchła rewolucja przeciw reżimowi Batisty.


29 Lipca 2001 roku
Zmarł Edward Gierek, polski polityk komunistyczny, I sekretarz KC PZPR (ur. 1913). Upadek Gierka był związany z falą strajków w lipcu/sierpniu 1980


Zobacz więcej