Wtorek 11 Sierpnia 2020r. - 224 dz. roku,  Imieniny: Luizy, Włodzmierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.10.18 - 14:26     Czytano: [636]

W geście rozpaczy


Niektórzy mówią, że: „jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum”. Nie wchodząc w meritum tego sformułowania, można bezsprzecznie potwierdzić sens, gdy idzie o ostatnie poczynania szefa jak i działaczy Platformy, którzy na 6 dni przed wyborami, najprawdopodobniej w geście rozpaczy, że skończy się ich dominacja w samorządach, atakują swoich konkurentów politycznych, wzorując się na niemieckiej propagandzie z haniebnego okresu lat trzydziestych.

Komentując bieżące wydarzenia, można się pokusić o analogię wydarzeń ostatnich dni czy tygodni, bo wszystko co chcę przedstawić zaczęło się właśnie od wizyty Grzegorza Schetyny w Berlinie u Angeli Merkel. Przypadków w polityce raczej nie ma, więc wystarczy tylko przeanalizować pewne wydarzenia i ułożyć je w całość.

O co chodzi? Najpierw wizyta w Berlinie, chwilę później atak proniemieckiego portalu Onet na premiera Morawieckiego, następnie, na konwencji PO Grzegorz Schetyna porównuje rządzących i ich zwolenników do szarańczy, stwierdzając przy aplauzie zgromadzonych że: – Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie, musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS–owską szarańczę. Porównywanie ludzi do szarańczy czy wszelkiego typu robactwa budzi haniebne skojarzenia z historii.

A już dziś mamy kolejne odniesienie się do gebelsowskiej propagandy, kiedy to poseł PO Grzegorz Furgo zamieścił na swoim koncie plakat z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego, premiera Morawickiego, Zbigniewa Ziobro i Antoniego Macierewicza jako przeróbki nazistowskiej grafiki
Po gwałtownej fali oburzenia w mediach na zamieszczenie w sieci plakatu, poseł PO wycofuje go co prawda z profilu i zamieszcza przeprosiny, ale to za mało. W opinii wielu komentatorów, to nie powinno się zdarzyć i jakieś konsekwencje powinny zaistnieć.

Dominik Tarczyński z PiS będzie wnioskował do Rady Europy o potępienie w trybie pilnym próby szerzenia propagandy nazistowskiej przez posłów PO. Eurodeputowany chce, żeby tą sprawą zajęło się 46 państw tworzących Radę Europy. Jak poinformował, podjął już działania w tej sprawie.

Do wyborów pozostało 6 dni, co jeszcze wymyślą spanikowani politycy PO, ile razy jeszcze strzelą sobie w kolano przekonamy się zapewne niebawem. Ci ludzie żyją w zupełnie innej rzeczywistości, oni zatykają uszy, kiedy nadchodzą dobre wiadomości dla Polski i Polaków, oni pragną załamania, chaosu a przede wszystkim odzyskania władzy na górze. Na dole jeszcze ją mają, ale już wiedzą, że zbliża się moment podzielenia się władzą z innymi, a to dla nich zjazd w dół i zwijanie żagli.

Zbigniew Skowroński

Wersja do druku

Jan Orawicz - 17.10.18 23:07
Panowie nasz prawicowy PiS plus wielu Polaków mających się za katolików
i prawicowców,pozwala na odradzanie się w Polsce posowieckiej komuny!
Towarzysze pezetperowcy - jako wieloletni sługusy sowieckiego zaborcy Polski
pozwolili podłą PZPR skryć pod tzw.Platformę Obywatelską!!! I co na to ten
nasz POLSKI NARUD mówi?! A no dał się uśpić przez posowieckich cwaniaków,
co to zwiali z PZPR pod PO i ci z ZSL czerwoniaki nr 2 prysnęli bezkarnie pod
PSL śp. Mikołajczyka. I jak ja piszę,że POLSKI NARÓD zasnął,to proszę,czy to
nie jest p r a w d a?! Kto im pozwala na takie skoki pod prawicowe partie!
Te czerwoną zgraję należy wreszcie rozliczyć za wierna i zdradną służbę dla
sowieckiego okupanta Polski w postaci ZSRR, a po rosyjsku CCCP!!Już od lat
bawimy się w głaskanko czerwonych zdrajców Polski i zbrodniarzy z UB,SB itp.
Ciekawe to,że nagle nam wyrosła armia PRZEBACZACZY dla wymienonych
wyżej zbrodniarzy,a zarazem sługusów naszego okupanta CCCP! Wyrażnie bandycka komuna nie kuna!! A przecie mordowała nas UNA!!! Brak słów!!!
Co gorsza to potomstwo tych czerwoniaków zajmuje wiele wiodących stanowisk
w administracji państwowej - z góry do dołów! Oni podszeptami wywołują opory w realizacji wszelkich zamierzeń prawicowego Rządu RP ! Na ulicach
i placach organizują głośne antyrządowe rykowiska nafaszerowane obłudnymi okrzykami i napisami na swoich transparentach. A miłosierna PRAWICA - tylko czekać, jak przed czerwoniakami padnie na kolana!!!

MariaN - 17.10.18 21:48
Ta rozwydrzona opozycja rzeczywiście stracila kontakt z rzeczywistoscią, robią takie numery ze dzieciaki sie z nich śmieją. Wszystko co mowią zle o Pisie własnie ich dotyczy, wszystko robią aby zginąc na smietniku historii, juz niedlugo

Lubomir - 17.10.18 21:08
Panie Janie, 'wierchuszkę' PO niejednokrotnie utożsamiano ze Stasi/KGB. Ci bezkręgowcy nauczeni są pełzać przemiennie a to przed Moskwą, a to znów przed Berlinem. To są już bardziej wnukowie, niż synowie 'pańskiej peerelki'. Ze względu na młody wiek, mogli wcześniej co najwyżej należeć do SLD. Od partyjniactwa groźniejsza jest ich agenturalność!

Jan Orawicz - 17.10.18 2:42
Wreszcie powinien zaistnieć surowy zakaz dzałalnosci popezeterowskiej
Platformy Obywatelskiej!!! Głaskanko tej PO można sobie robić do czasu!
Ale ten czerwony twór mocno przebrał miarę!!! W innym prawicowym
społeczeństwie taki bolszewicki potworek już by nie istniał!! Ale nasza
Polska jest zakomuszała od lat! Więc komuszki staną w zwartym szeregu
w obronie tego swego potworka PO!! Nasz PiS posiada wielu tchórzy,a
zarazem sporo krasnych wtyczek! I w tym jest pies pogrzebany!

Lubomir - 16.10.18 22:01
Niemieccy jurgieltnicy atakują coraz bardziej prymitywnie, coraz bardziej po chamsku. Korzystają z wolności w stylu: 'róbta co chceta!'. Po konsultacjach z mniejszością niemiecką na Opolszczyźnie i z rządem w Berlinie - każdorazowo przypuszczany jest zdwojony atak na Polskę, Polaków i polskość. Tutaj potrzebny jest polski moderator i to jak najszybciej. Niemiecką dzicz poznawaliśmy niejednokrotnie w ciągu historii. Barbarzyńcom nic nie mówi nawet słowo netykieta. Ich kurtuazją jest zezwierzęcenie. To oni szli w pierwszym szeregu rabusiów likwidujących polską gospodarkę. Nadal usiłują to robić, m.in. pod pretekstem rzekomej ekologii. Chociaż to oni przekształcili Polskę - w swoisty róg Afryki, zarzucając Polskę niemieckimi odpadami toksycznymi.

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Sierpnia 1892 roku
Urodził się Władysław Anders polski generał i polityk. Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944-45 (zm. 1970)


11 Sierpnia 1944 roku
11 d. Powst. Warszaw.: Niemcy opanowują Wolę i Ochotę. Zacięte walki o Bank Polski na Bielańskiej. Ukazał się rozkaz Nr 14 płk. "Montera" ws opasek


Zobacz więcej