Środa 27 Maja 2020r. - 148 dz. roku,  Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.02.18 - 12:03     Czytano: [1556]

Bitwa o prawdę

Dopóki prawda będzie przeszkodą w dialogu nie da się unormować stosunków polsko - izraelskich


Reakcja premiera Benjamina Netanyahu po wystąpieniu Mateusza Morawickiego na konferencji prasowej w Monachium jest efektem wielu lat uległej polityki IIIRP względem Izraela. Żydzi mają poczucie wyższości i uważają, że wyłącznie ich wersja II Wojny Światowej jest obowiązująca. I tutaj nie ma pola do dyskusji. Polacy są współwinni Holocaustu i tak ma zostać na wieki. Żadne tłumaczenia tych antysemitów nie mogą być brane pod uwagę, a co więcej, fakty, tutaj nie odgrywają zasadniczej roli. Nieważne, że Polacy ratowali Żydów narażając życie. Byli, bo rzeczywiście byli, szmalcownicy i donosiciele i tylko i wyłącznie to należy nagłaśniać.

Natomiast jakakolwiek forma przywołania rzeczywistych realiów czasów okupacji, choćby taka jaka miała miejsce w wystąpieniu naszego premiera spotyka się z agresywną reakcją środowisk żydowskich. Tu zresztą pojawia się pewien paradoks. Negując ustawę IPN – u, karzącą za używanie zwrotu „polskie obozy śmierci” strona żydowska bolała, że zostaną w ten sposób ograniczone badania naukowe. O jakich badaniach naukowych jednak mówimy, kiedy prawda jest jedna i niepodważalna i może być to wyłącznie prawda według Izraela.

Reaktor Passent tłumaczył w jednym z programów TVN, że Żydzi traktują II Wojnę Światową wyłącznie jako próbę wymordowania ich narodu. Użył nawet ciekawego zwrotu „podłączania się pod Holocaust”. Można z tego wyciągnąć przerażający wniosek, że Żydzi dlatego tak przeinaczają historię i oskarżają Polaków o współudział w tej zbrodni, bo Polacy są swoistą konkurencją do bycia ofiarami Hitlera. Celowe umniejszanie naszego cierpienia potwierdza formuła stosowana w opisach w Auschwitz: Tu zginęli Żydzi i nie – Żydzi.

Bodajże dwa lata temu podszedł do mnie na Jarmarku Radia Wnet jakiś młody człowiek: „Chciałbym panu wręczyć… może pożyczyć…przy okazji pan mi odda… książkę. Niech pan to przeczytał”. Dodał, że jest to literatura zakazana, poza cenzurą III RP. Zaintrygowała mnie osoba autora. Mianowicie był nim Albin Siwak, kojarzony z partyjnym betonem z lat osiemdziesiątych. Co tu dużo mówić, nie zachęcało mnie to, do zapoznania się z lekturą, ale uległem namowom i przyjąłem książkę. Postanowiłem ją przejrzeć i nie trudno było się zorientować, co było przyczyną, że książka miała tytuł: „Bez strachu!” Zawierała obok innych wątków, przejmujące opisy zbrodni Żydów, którzy po wejściu Armii Czerwonej na kresy w 1939 roku wstąpili do milicji i NKWD. Uczestniczyli niezwykle aktywnie w wywożeniu Polaków głąb ZSRR, rabowali majątki Polaków, mordowali ich i poddawali torturom. I nie liczyło się, że jeszcze niedawno chodzili razem do szkoły. Wspomina też o powojennej historii ze wsi Mikody. „Żyd Hirszek przyjechał jako ubowiec i osobiście wystrzelał całą ośmioosobową rodzinę, która go karmiła i ukrywała przed Niemcami”. Kiedyś jako przedstawiciel klasy robotniczej został zobowiązany przez kolektyw, żeby zapytał czemu kadra kierownicza w zakładach składa się przeważnie z osób pochodzenia żydowskiego. Gdy za długo nagabywał górę na ten temat wreszcie usłyszał: „Chcesz być w egzekutywie, to nie pytaj o tych ludzi. Lepiej na tym wyjdziesz”.

Jak to się dzieje, że taka książka, nie szczyt literackiej weny, ale faktograficznie ciekawa, jest w niby wolnej Polsce jeśli nie zakazana, to zdecydowanie niepoprawna? Stworzono taką atmosferę, że nawet użycie słowa „Żyd” jest… no nie za dobrze widziane. Za to kłamstwa Grossa i oszczercze filmy typu „Pokłosie”, gdzie Polacy są przedstawiani jako rdzenni antysemici są promowane i podnoszone do rangi dzieł sztuki.

Samo się nie złożyło, że III RP instytucjonalnie i tam gdzie są dzielone fundusze na fundacje czy przedsięwzięcia artystyczne, została zawłaszczona przez jedno środowisko, nie za bardzo dbające o dobry wizerunek Polski. A nawet wprost przeciwnie, środki wypracowywane przez polskich podatników były wykorzystywane na szkalowanie naszego kraju.

Co więcej, rząd dobrej zmiany też dbał o stosunki polsko-izraelskie z niebywałym pietyzmem. Nawet można się było dopatrzeć nadmiernej uprzejmości w przyznaniu 100 mln na renowacje Cmentarza Żydowskiego w Warszawie.

Ostatnio też wydawało się, że po scysji wywołanej wystąpieniem ambasador Izraela w rocznicę oswobodzenia Auschwitz, to polskiej stronie bardziej zależy na poprawieniu stosunków. Zaczęły się pojawiać przecieki, że jednak ustawę IPN należy poprawić w Trybunale Konstytucyjnym, ustawa reprywatyzacyjna oprotestowywana przez Izrael też może nie jest doskonała i jak poczeka zjej uchwaleniem to nic się nie stanie. Powołano zespół do spraw dialogu polsko – żydowskiego.

I na nic się to zdało. Nawet rzeczowa i zgodna z faktami wypowiedź premiera polskiego rządu jest wykorzystywana przez Izrael w sposób nieuprawniony. I tu powstaje podstawowe pytanie, czy my coś możemy rzeczywiście robić, żeby zadowolić Izrael?

Mamy się zgodzić na narrację, że Polacy wyssali antysemityzm z krwią matek, że jesteśmy współwinni Holocaustowi, spełnić roszczenia finansowe na grube miliardy, a przede wszystkim milczeć o zbrodniach Żydów na Żydach i na Polakach?

Jedynym naszym orężem jest stanięcie w obliczu prawdy. Oczywiście prawda nie jest najbardziej chodliwym towarem w polityce, ale nie mamy wyjścia.

Rząd Izraela z każdym kolejnym oskarżeniem nas spada na gorszą pozycji. Na przykład teraz poszło jednak w świat, że Żydzi także przykładali rękę do zagłady swoich rodaków. Dla wielu osób jest z pewnością rzecz zupełnie nowa. Jedni się oburzą na takie dictum, a inni sięgną do źródeł, a te nie pozastawiają złudzeń. Wszelkie zarzuty, że premier Morawiecki powiedział coś niestosownego, czy kuriozalne pomysły, że należałoby przeprosić. mogą płynąć tylko od tych, którzy uważają, że Polska ma nadal być w stosunkach z Izraelem na petenckiej pozycji. Nie ma ku temu najmniejszych powodów. Żydzi nas będą szanować i prowadzić dialog, tylko widząc w nas równoprawnych partnerów.

A co najważniejsze, my jako naród też mamy swoją godność i musimy stać na jej straży, szczególnie w imieniu tych, którzy zachowali się porządnie. A było ich naprawdę wielu.

Ryszard Makowski
Satyryk. Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "Sieci".
wPolityce

Wersja do druku

MariaN - 04.03.18 9:19
Przykre są niektóre wypowiedzi, ludzie nie znają sie, nie widza a ublizają, zwymyślają, przecież to nie powinno tak wyglądać to jakaś żenada. Prawda dla Polaków jest orężem, żydzi niestety nie chcą prawdy bo oni już wcześniej ułozyli sobie historię i przez pokolenia uczyli kłamstw i teraz ciężko będzie polskiej delegacji dojść do porozumienia, ale nadzieję trzeba mieć. My sie kłocimy a Niemcy i Pitinowcy zacierają rączki. Nie dajmy sie wrabiać cwaniakom.

PERTH - 01.03.18 20:03
Bezsens twoich wypowiedzi złośliwy trollu, a także współczucie dla Czytelników ktorzy czytają co ty Lubomirze płodzisz upoważniają mnie do oszczędności czasu na dalsze dyskusje z tobą -zostań więc tym czym jesteś

Lubomir - 01.03.18 10:40
Perth, to wszystko piękne co wymieniasz, ale kultury osobistej szczególnie należy oczekiwać po osobach udzielających się społecznie. W przeciwnym razie ktoś nazwie cię ultrasem albo co gorsze - nazistą. Ostatnio w globalnej przestrzeni, coraz łatwiej o takie sformułowania. Miłości do ojczyzny nie demonstruje się poprzez pogardę rodakami. Nikt na ciebie nie smarka, nie rób z siebie męczennika ani schizofrenika!. Myślę, że Ofiarom Smoleńska milsza jest cicha modlitwa, niż ryk i spaliny twojego motoru i teatralne udawanie arcy-pobożnego.

PERTH - 01.03.18 0:32
Uprzejmie informuję, i uprzejmie proszę Pana Redaktora KWORUM O ZAMIESZCZENIE TYCH WIADOMOŚCI;
że patrioci z Polonii Australijskiej organizują jak co roku Rajd motocyklowy Katyń/Smoleńsk. Start 6 kwietnia 2018 roku. Komandorem Rajdu jest dr Ryszard Adams Dierzba. Celem Rajdu jest przypomnienie Polonii I Australijczykom co się wydarzyło w Smoleńsku I oddanie hołdu ofiarom katastrowy.
W programie jest przewidziane spotkanie Przyjaźni z Narodem Węgierskim w amsadzie węgierskiej w Kanberze ORAZ Apel Pamięci przy pomniku Strzeleckiego I wejście na Górę Kościuszki.
Osobiście jak co roku biorę udział w tym ważnym dla Polonii I Australijczyków wydarzeniu I cieszę się ze na trasie będą powiewały flagi biało-czerwone I te zamocowane na naszych stalowych rumakach I te witające nas na trasie.

Z kolei Stowarzyszenie Nasza Polonia organizuje już w sobotę 10 MARCA BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH TROPEM WILCZYM, KTÓREGO ZAKOŃCZENIEM BĘDZIE MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ZOŁNIERZY NIEZŁOMNYM, A PO MSZY ŚWIĘTEJ SPOTKANIE Z DR PAWŁEM ZYZAKIEM.
INFORMUJĘ O TYM I ZAPRASZAM W IMIENIU ORGANIZATORÓW NA TE POLONIJNE IMPEZY.
INFORMUJĘ TAKŻE ABY ZAGŁUSZYĆ BEŁKOT LUBOMIRA TROLLA, KTÓRY SMARKA NA LUDZI WG NIEGO ‘AUSTRALIJCZYKÓW’ do których jak GLĘDZI wstyd się przyznać...

Zyga akowiec już przed tr - 28.02.18 22:15
Pani Aniu na te nasze tragiczne tematy już nie warto pisać!
Nie wielu ten temat interesuje! Nikomu po prawicy nie w głowie
rozliczanie zamordyzmu ubeckiego itp. w powojennej Polsce.
Peerelka- jako sprawczyni tamtyk ubeckich każni na naszych
patriotach te - tzw każnie ukrywała! II PRL - skryta pod II RP
też wszystko robiła,żeby te bardzo bandyckie tematy tamtej
okupacyjnej komuny nie wyływały na jasności polskich dni.
Dzisiaj też trudno się przbić z tą tematyką,bo jest komu hamować
tę robotę,ponierważ obecnie rzadzacy- do tej pory nie moga sobie
poradzić z tym tematem,gdyż do tej chwili nie oczyścili Polski
z komunistów siedząch na wielu ważnych odcinkach żywota RP.
Na ten badzo istotny temat brak słów!! Krasne żydowstwo ma nas
Polaków - nadal w swoich łapach! I taka jest prawda,a nie inna!

Ania - 28.02.18 20:15
Akurat mam w rodzinie na razie jednego Żołnierza Niezłomnego nie dawno pochowany na Łączce. Jeszcze kilka osób z mojej rodziny nie wiadomo gdzie żydokomuna zamordowała i zakopała.
Uważam, że ważniejsza jest sprawa wymordowania fizycznego i materialnego naszej inteligencji i arystokracji. Dzisaij musimy się domagać aby nasza młodzież w szkołach była uczona: co to jest Kodeks Boziewicza, dlaczego żydokomuna wymordowała naszą najwartościowszą klasę społeczną, jaki wpływ na trwałość narodu ma nawet kilku osobowa grupa osób wybitnych. Każdy Polak powinien znać i rozumieć naszą historię a nie tylko wybełkotać propagandową wersję dla idiotów, "że tak Stalin kazał".
Akurat przeglądam miesięcznik DETEKTYW, wydanie specjalne, wiosna 1/2018, str. 18, tytuł SKRZYDLATE PRZEZNACZENIE. Autor, Jerzy Ublik opisuje tragiczne losy naszego asa lotnictwa Stanisława Skalskiego. Pan Skalski został aresztowany w czewrcu 1948 r. potem był maltretowany przez Józefa Różańskiego-Goldberga, do którego się zwracał "ty parchu". Skazany na karę śmierci nie prosił żydokomunistów o łaskę, cudem uniknął sądowego mordu.
Biografia Pana Skalskiego musi być zekranizowana dlatego proponuję by w 70 rocznicę aresztowania rozpocząć starania w tym kierunku.
Obecnie pod płaszczykiem ustawy o karaniu za używanie określenia "polskie obozy" prowadzi się licytację, ile będą nas kosztować żydowskie żądania.
Rozpiętość żądań jest bardzo duża, pomiędzy 60 a 300 mld $. Na czym stanie to Polak się dowie jak zwykle po 50 latach lub wcale.

MariaN - 28.02.18 18:30
Jutro Narodowy Dzień Zolnierzy Niezlomnych, którzy nie zgieli kolan w 45 przed bolszewickim agresorem, zamiast jak inni swiętować koniec wojny oni wiedzieli ze Polska wpada w łapy kolejnego zaborcy i trzeba walczyć nadal. Gineli przez kolejne 10 lat, ostatniego polskiego bohatera zabili esbecy i zomowcy w 1963 roku. Bitwa o prawdę trwa, trzeba nadrabiać zaległości z PRL i 3RP i przykro, kiedy aktualnie siedzacy w cieplych bamboszach Polacy klepią zawzięcie w klawiaturę dyrdymały aby tylko być na wierzchu i dopiec drugiemu. Przez wzgląd na zołnierzy niezłomnych, ginacych w piwnicach ubeckich od strzału w tył głowy za naszą wolność, dośc już, bo wstydzę sie za Was...

Lubomir - 28.02.18 16:11
Dobrze, że honor Polaków z Australii ratuje Pani Monika Wiench. Do innych 'Australijczyków', w obecnej chwili - wstyd się przyznać. O takich mówi się od lat, że gdy ich znajdzie się dwóch, to niepotrzebny jest diabeł, bo sami się nawzajem wysmażą. Kipią nienawiścią do otoczenia. No może są w stanie jedynie lizać stopy Niemcom!. Od nich czują zapach pieniędzy!. Panowie, może trochę muzyki z you tube, na wyjście z kręgu nienawiści, np. 'Conquest of paradise' Vangelisa albo 'Le vent, le cri' Ennio Morricone. To bardzo uspokaja i nastraja pozytywnie do innych. Ziejąc nienawiścią - kiepsko przeżyjecie Wielkanoc. Poza tym, szkoda zdrowia!

Perth - 28.02.18 13:10
Panie Lubomirze Trollu, proszę nie przyczepiać mnie do Pana Mariana, a Pana Mariana do Perth...
Ja mieszkam w Perth i jestem Pan Perth, a Pan Marian w Melbourne a nie w jakimś Marianowie. Każdy z nas żyje oddzielnie i pisze oddzielnie. A ponadto mamy różne zdania na różne tematy, a więc nie strzelaj kulą we własne kolana.
Napiszę wam jeszcze, że nie każdy fornal jest chamem bo to jest wielce obrażliwe dla tych, którzy wykonywali tą ciężką pracę. Podobnie ; nie każdy troll jest inteligentem, jest po prostu trollem, a nawet lemingiem - fachowcem od wszystkiego i niczego.

Lubomir - 28.02.18 11:56
Podpisem SENATOR Marian Kałuski, wyjaśnił pan prawie wszystko. Czy obok pana jest Napoleon Bonaparte?

Marian Kaluski - 28.02.18 11:45
Do Lubomira: Niech Pan nie robi z siebie kretyna. Definitywnie nie jestem "Perth". Mam odwagę, w przeciwieństwie do Pana, ZAWSZE podpisywać się swoim imieniem i nazwiskiem. I nie potrzebuję się przed Panem bronić pod ksywą. Moja odpowiedź dana Panu była krótka i rzeczowa, nie wymagająca dalszych wyjaśnień, a tym bardziej jakiś ataków na Pana. To było zbędne. Bowiem czyż Pan sam nie udowodnił, że jest właśnie fornalem, czyli w tym wypadku chamem?! A jak Pan będzie dalej się mnie czepiał to tylko dodatkowo to potwierdzi.
SENATOR Marian Kałuski, Australia

Lubomir - 28.02.18 10:19
W artykule Autorowi chodziło o relacje polsko-izraelskie, jednak dla pieniaczy to nie ma żadnego znaczenia. Skandaliści lubią skandale, a nie rzeczowy dialog. Sami najczęściej nie spowiadają się, ale chętnie występowaliby w roli spowiedników - innych. Grafolog komputerowy pewnie odkryłby, że oficjalny Marian Kałuski to zarazem zakonspirowany 'Perth'. Mnie to nie interesuje, z ilu komputerów ktoś pisze swoje komentarze. Przecież nikt na szczęście nie podejmuje tematu unii polsko-izraelskiej, czy natowsko-izraelskiej. Kwestie relacji polsko-niemieckich nie były najwyraźniej intencją Autora. Chyba niemiecki 'Onet' byłby najwłaściwszym forum do głoszenia i obrony proniemieckich stanowisk. 'Onet' to istna kalka niemieckich brukowców. Od entuzjastów Wielkich Niemiec, aż roi się tam.

Marian Kaluski - 28.02.18 0:57
Inteligentne osoby mogą dyskutować w sposób poważny i kulturalny na dowolny temat. Także na temat ewentualnej unii Polski z Niemcami. Niezależnie od tego jak do tej sprawy podchodzą osobiście. Po prostu następuje wymiana myśli, niekiedy bardzo celnych i ważnych. I dyskutanci na pewno nie będą wyzywać się od zdrajców czy głupków.
Nie grozi nam unia polsko-niemiecka w najbliższych latach. Proszę dobrze zrozumieć to moje stwierdzenie.
Jednak Agamemnon w ostatnim swoim wpisie o tym, jak Niemcy brutalnie niszczą gospodarki innych państw, w tym Polski, co jest rzeczywiście oburzające, mimo woli dał powód, dla którego należałoby poważniej podejść do tematu unii Polski z Niemcami.
Widzi Pan, Panie Agamemnonie, że gdybyśmy byli w takiej unii z Niemcami, Niemcy nie mogły czy raczej nie wyprawiały z polską gospodarką tego co wyprawiają dzisiaj i z braku unii polsko-niemieckiej będą, jako że są silniejsi i agresywni odnośnie spraw gospodarczych, wyprawiać zawsze. I bycie w Unii Europejskiej nie uchroni nas od tego. Przeciwnie, jak widzimy, może więcej szkodzić.
Mądry człowiek szuka odpowiedzi na pytanie co zrobić, aby tak nie było.
Marian Kałuski, Australia

Perth - 27.02.18 23:00
Mój Boże, jak to łaska pańska na pstrym koniu jeździ... Jeszcze nie nie tak dawno niejaki Lubo-mir wołał w Internecie; Kałuski na SENATORA i wylewał miód na jego serce, a drugi koleś też nijaki Janorawicz nie zwracał się inaczej do p. Kałuskiego jak tylko Drogi, Kochny Panie Historyku i jeszcze milej wielbił p. Mariana, aż tu nagle Pan Marian stał się Mańkiem Kałuskiem, starcem z Australii, a wiadomo, że przez takie określenie można się domysleć, że p. Kałuski ma sklerozę, nic nie pamięta i plecie trzy po trzy. A tu skleroza dosięgła i Lubo-mira i Janaorawicza bo zapomnieli jak przed laty flekowali na tym Kworum p.Agamemnona. Ale widać, że Lubo-mir awansowany na doradcę Prezydenta i premiera łączenie, przez Janaorawicza już wszystko może, nawet na tak kajnackie zachowanie.
Osobiście nigdy nie zgodziłbym się na jeszcze bliższe związki z Niemcami, na jakieś dwustronne unie z tym narodem, bo wystarczy, że jesteśmy już w jednej UNII gdzie Niemcy decydują o wszystkim, ale na na takie trollowskie zachowanie, w dyskusji odnośnie do p. Kałuskiego nigdy bym się nie zdobył jak ten nadęty bufonek troll Lubo-mir

Marian Kaluski - 27.02.18 19:23
Do Lubomira: Publicznie odkrył Pan swoją brzydką twarz.
Marian Kałuski, Australia

Agamemnon - 27.02.18 18:43
Zniszczenie greckiego przemysłu skórzanego i doprowadzenie Grecji do bankructwa jest czyim dziełem?

Tussistowski okres rządów w Polsce zaowocował zwrotem 70 centów z każdego pomocowego euro jaki otrzymała Polska, dzięki przymusowym zleceniom dla przedsiębiorstw niemieckich, które wykonywały zlecenia na obszarze RP, kosztem przedsiębiorstw rodzimych. Kto zakazał Polakom inwestycji w rozwój przemysłu w latach 2007 - 2015?

Czyim dziełem jest całkowite zniszczenie z nowoczesnymi technologiami polskiego przemysłu okrętowego oraz tekstylnego?

Czyim dziełem jest zniszczenie polskiego górnictwa, bez zabezpieczenia infrastruktury górniczej (gdzie pozamulano nowoczesny sprzęt górniczy, pozalewano , połamano, pozasypywano wszystko co się dało aż w 50 kopalniach).Do tego dochodzi niszczenie Polaków poprzez niekorzystną legislację jaką obserwowaliśmy za rządów Donalda Tuska, łącznie z degeneracją polskiej edukacji i instytutów naukowych, jak też hodowli odsetek odcinającą Polków od źródeł utrzymania czy polityki masowych wypędzeń Polaków z ich domostw, co doprowadziło do rozlicznych samobójstw w Polsce. W 2014 roku notowano 6165
skutecznych samobójstw ( średnia to 16 samobójstw). Polska stała się kolonią, aż do granic kolonialnego absurdu,aż w końcu wyjechało z niej około 3 milionów osób poszukujących pracy. Życie w Polsce stało nie niemożliwe. Co otrzymał Donald Tusk i od kogo oraz Jerzy Buzek
w zamian za tak wykonaną pracę?

Panie Kałuski, bądź Pan choć trochę poważny.

Lubomir - 27.02.18 10:24
Maniek Kałuski - przemawia, niczym pouczający fornal do parobków? . Panie Kałuski, dla mnie Pan Agamemnon jest o wiele większym autorytetem, niż wylewający swoją żółć na Jana Pawła II czy na współczesnych Polaków - starzec z Australii. Maniek Kałuski słyszał o Banderze i jego myślenie np. o Ukraińcach, zatrzymało się na Wołyniu rządzonym przez UPA. O tym fakcie może pisać na akord. Bieżąca rzeczywistość zbytnio go nie interesuje. Marianie, od tych wydarzeń upłynęło bardzo dużo czasu. Na to, że dołączasz do entuzjastów pokojowego budowania IV Rzeszy w Europie przez Niemcy i ich lobbystów, nic nie poradzę. Polacy mają wyrobione zdanie na temat obecnych intencji rodaków Hitlera. I żadni wizjonerzy z Australii, Afryki czy nawet z obu Ameryk - tego nie zmienią. Zgodzę się na 'Włochy - drugą ojczyznę Polaków', ale nigdy mnie nie przekonają 'Niemcy - jako druga nasza ojczyzna'. To absurd do potęgi nieskończonej!. Pod którym jedynie podpisują się 'nowocześni' zdrajcy Polski!. Zresztą to budowanie IV Rzeszy, może różnie wyglądać, skoro wciąż napływający nad Szprewę, Ren i Men - Azjaci i Afrykańczycy, nazywają Niemcy Kalifatem Germanistan. Podczas gdy Niemcy wstydzą się przyznawać do Chrystusa, muzułmanie swoją religię wyznają publicznie. Myślę, że jedynym wyjściem dla Niemiec byłoby urealnienie politycznej fikcji i traktowanie z całą powagą, ciągle jedynie, tylko tak zwanych wolnych państw: Wolnego Państwa Bawarskiego i m.in. Wolnego Państwa Saksońskiego. Rzecz jasna przy całkowitej blokadzie napływu ludności muzułmańskiej. Postrach Europy Grossdeutschland, naprawdę, ale to naprawdę - nikomu nie jest potrzebny. Nie jest pan pierwszym człowiekiem pióra, który usiłował przekonywać do Wielkich Niemiec. Z propagandą niemiecką współpracował znakomity polski pisarz Alfred Szklarski. Wydaje się, że po latach zrozumiał swój błąd. Nowoczesną technologią dysponują w Europie nie tylko Niemcy. Oni jedynie próbują wywołać wrażenie, że wszędzie są nie do zastąpienia. Jednak to Niemcy po cichu wszędzie próbują eliminować swoją konkurencję, m.in. włoską. Kapitał inwestycyjny...Hitlera?. Myślę, że należy odbierać innymi kanałami, głównie dzięki wojennym reparacjom, wciąż nie wypłaconym Polsce. Niemcy nie mogą ciągle udawać, że nie mają niczego wspólnego i z ludobójstwem Polaków i grabieżami dokonanymi na polskiej własności. Póki co, to prawni spadkobiercy Hitlera istnieją i jest komu wytaczać procesy. Pozdrawiam.

Artur Sołonka - 27.02.18 10:18
Lubomirze jak ty mało wiesz o Mao...

Marian Kaluski - 26.02.18 22:58
Widać, że dla Agamemnona i Lubomira czas stanął w miejscu - na roku 1945, że Europa i Niemcy od tamtego czasu nic się nie zmienili, że Niemcy są ciągle obrzydliwymi antypolskimi Prusakami i nadal hołdują myśli politycznej Adolfa Hitlera. A wszystko to z braku znajomości historii i obecnej geopolitycznej sytuacji w Europie oraz współczesnych stosunków polsko-niemieckich, jak również niezrozumienia tego co napisałem. Tak, Lubomirze, Twój dziadek w tamtych czasach był patriotą polskim, Ty natomiast jesteś człowiekiem z nieuzasadnionymi obecnie antyniemieckimi kompleksami.
Marian Kałuski, Australia

Lubomir - 26.02.18 13:08
Panie Kałuski, absolutnie nie jestem orędownikiem zrywania relacji z USA. M.in. Włosi są silnym ogniwem Paktu Północnoatlantyckiego, mają bliskie relacje gospodarcze i technologiczne ze Stanami Zjednoczonymi a odprawili już z Włoch pociąg Szlakiem Marco Polo, to znaczy Nowym Jedwabnym Szlakiem. Są przekonani, że będą na tym zarabiać. Uważam, że nie trzeba ignorować handlowej, gospodarczej, technologicznej, finansowej i wojskowej aktywności Chin. To dzięki dobrym relacjom z Chinami, nikt nie ma odwagi atakować Iranu. Oczywiście znam oficjalny stosunek polityków chińskich m.in. do Kościoła Powszechnego, ale przecież w obszarach związanych np. z handlem czy gospodarką, nie wszyscy muszą mieć identyczny światopogląd. Gdyby wszyscy identycznie myśleli, nie byłoby wtedy kogo nawracać na chrześcijaństwo. Polska często oblepiona jest roszczeniowcami, niczym biedak atakowany przez wszy. Tacy roszczeniowcy nie są w stanie niczego pozytywnego zaproponować. Chiny nie mają do nas o nic pretensji.

Marian Kaluski - 26.02.18 11:34
Myślałem, że zmienię temat, że rozpoczniemy poważną dyskusję o przyszłości Polski w nawiązaniu do powyższego artykułu. Niestety, nadal pisane są pyskówki jeden na drugiego. Jesteście panowie żałośni!
Oto Polacy właśnie (oczywiście nie wszyscy).
Marian Kałuski, Australia

(C)Hamil-ton - 26.02.18 11:27
Państwo w państwie?

Nie może być dwóch państw w jednym państwie polskim.
Wówczas ostro ścierają się interesy polskie z żydowskimi.
Jeżeli przyjmujemy, że na tych terenach istnieje państwo polskie to najbardziej nacjonalistyczni i szowinistyczni Żydzi muszę taki stan zaakceptować.
Jeżeli nie akceptują to muszą się liczyć, że Polacy upomną się o ten żydowski obowiązek. Nie do przyjęcia jest sytuacja, że polski interes narodowy w tym państwie jest drugorzędny. Jeszcze nie ma na tych terenach państwa żydowskiego i dopóki go nie będzie to Polacy będą decydować o rzeczywistości w tm państwie.
Jeżeli tak się nie dzieje to wynika to z łamania podstawowych praw narodu polskiego. Naród Polski musi zrozumieć sytuację i ciągle upominać się o swoje prawa.

Marian Kaluski - 26.02.18 7:57
Panie Lubomirze, czyli co? Chce Pan, aby Polska zerwała sojusz z Ameryką, a zbliżyła się do Chin? Czy to naprawdę dobre rozwiązanie? Można by je było brać pod uwagę jedynie wówczas, gdyby USA pod wpływem Izraela przestało być sojusznikiem Polski.
Marian Kałuski, Australia

Artur Sołonka - 25.02.18 23:54
Lubomirze, nie rozumiem dlaczego piszc o mnie, nazywając mnie psychopatą, dajesz do zrozumienia, że myślisz o sobie, że masz jakieś dolegliwości bufoniaste i ogromną potrzebę splunięcia w moją stronę. Zmień system! Pozdrawiam cie i Szczerze Ci wspólczuję

Lubomir - 25.02.18 21:50
Może należy nieco ignorować nachalnych i hałaśliwych fałszerzy historii, a zająć się m.in. realną współpracą - z realnym partnerem handlowo-wojskowym, jakim bez wątpienia są
wracający na Jedwabny Szlak Chińczycy. Z Włoch już został odprawiony pociąg do Chin, inaugurując Nowy Szlak. Suche porty: w Sławkowie i Boguminie, od dekad były przygotowywane do transportu Europa-Azja. Miały zyskać miano największych w Europie. Coś cicho na ten temat!. Czyżby nasi sąsiedzi mieli nas wyręczyć?. Może stąd tyle tematów zastępczych nagle?

Agamemnon - 25.02.18 19:21
Znamy rugi pruskie. Nie ja dziękuję, by sprzymierzać się z takimi. Na mapie świata nie istnieją tylko Niemcy i Rosja. Dla Niemców tereny polskie i to już po śmierci Ottona III do nadal to nic innego jak Drang nach Osten. A Polacy to tylko "polnische Schweine". Okres polskiej transformacji charakteryzował się blokadą zastawioną przez Niemcy wobec Polski w wyniku której Polska utraciła swój przemysł a budowa nowego była uniemożliwiona przez Unię Europejską.

Współpracować trzeba z każdym również z Niemcami i Rosją na zasadzie wzajemnego poszanowania, ale nie na zasadzie rezygnacji ze swojej podmiotowości. Tylko taka polityka może tylko nas zadowolić.

Jan Orawicz - 25.02.18 19:01
Panie historyku obaj patrzymy na Polskę z oddali.Ja zauważyłem od lat,że
Niemcy z Rosją się ku sobie rozmiłowali! A nasze polskie rozmiłowanie - do tych
dwóch rozmiłowanych ku sobie kolosów zupełnie się nie objawiło To rzecz
oczywista! W takiej sytuacji Ameryka podała nam przjazną dłoń! A z tego
powodu, Niemcy i Rosja mają skrzywione miny! Bo cóż- jeden i frugi kolos nigdy
nam nie proponował współdziałanie ze sobą na stopie przyjażni. W takiej sytuacji
Ameryka nas przytuliła dosiebie! I jest fajnie!!! Pozdrawiam

Lubomir - 25.02.18 18:56
Panie Kałuski, mam wrażenie, że czytam wspomnienia mojego śp. Dziadka a nie opowieści Polaka z Australii. Dziadek, kiedy po długich latach pobytu w pensylwańskiej Filadelfii - wrócił do Polski, tutaj w ojczyźnie, podczas okupacji niemieckiej - systematycznie
nagabywany był przez Volksdeutscha. Niegdyś był to osobnik o nazwisku Szary. Po wejściu Niemców do Polski, nagle stał się Schary'm. Otóż ten Schary używał argumentacji niemal identycznej, jak pan. Roztaczał przed Dziadkiem wizję końca Polski i ukazywał wielkość 1000-letniej Rzeszy. Oczywiście wszystko po to, żeby przerobić Dziadka na Niemca. Rzecz jasna Dziadek pokazał renegatowi drzwi wyjściowe. W rewanżu hitlerowski neofita załatwił Dziadkowi likwidację sklepu. Jednak Dziadek nigdy niczego nie żałował. Jedyne co zrobił, to przystąpił do lokalnych struktur NSZ. Myślę, że daleko panu do wielkości Mojego Dziadka. NSZ nigdy nie pochwalały zachowań niemieckich propagandystów, konfidentów i kolaborantów. Robienie wody z mózgu Polakom, to kiepskie zajęcie!. Rzeczypospolita Polska nie potrzebuje nowej niemieckiej okupacji, ani budujących łuki triumfalne na cześć niemieckich 'wybawców'.

Aaron Waxmann - 25.02.18 18:04
Pałętają się w sieci różne volksdojcze i neobolszewicy. Aż przestępuja z nogi na nogę i piszą coś o przyjaźni polsko-niemieckiej.
Polska jako państwo nie może mieć dobrych stosunków z kimkolwiek ponieważ rządzący Polską Żydzi na to nie pozwolą. Nie pozwoli na to również unia JEWROPEJSKA oraz Żydki trzęsący finansami w USA. Oni zainstalowali się tutaj nad Wisłą w 1944 roku razem ze Stalinem i nie myślą nikomu oddawać władzy.
Zwalczają każdą polska pro narodową partię, która pokaże się na scenie politycznej. Ostatnio byli wszyscy premierzy i prezydenci publicznie krzyczeli, że Polacy mordowali Żydów. Składali przysięgę a działają przeciwko Polsce.

Odpowiedzcie internauci, dlaczego nie ma do dzisiaj na scenie politycznej w Polsce żadnej partii wyłącznie narodowej, dbającej wyłącznie o polskie narodowe interesy mimo upływu ponad 70 lat od zakończenia wojny? Bo obecne partie polityczne grają do jednego kosza.
Zdziwieni? Polacy nie mogą przejąć władzy bo nastąpiłoby totalne rozliczenie złodziejstwa i zdrady stanu rządzących.
Dopóki w Polsce rządzą Żydzi, żadna polska partia narodowa nie powstanie.
A jeżeli powstałaby to zostaną ochrzczeni jako faszyści i naziści przed całą opinia światową a następnie zlikwidowana, jak teraz szykują się do likwidacji ONR-u co zapowiedział przedstawiciel PiS-u.
Powstanie polskiej partii narodowej to dla żydów śmiertelne zagrożenie gdyż zostali by rozliczeni żyjący jeszcze zbrodniarze żydowscy i osądzeni.
Ci zbrodniarze zawdzięczają bezkarność swoim ziomkom w strukturach państwa polskiego.

Żeby wszyscy nareszcie pojęli - PiS nie jest polską partią gdyż broni przede wszystkim żydowskich interesów np. poprzez fundowanie rent Żydom , którzy nigdy nie byli ofiarami holokaustu oraz finansuje renowację cmentarza żydowskiego za 100 mln, z których można wybudować co najmniej kilka innych cmentarzy. A już zamknięcie (od 3-4 lat) w Muzeum Państwowym w Auschwitz-Birkenau wystawy i dokumentów -raportów o Rotmistrzu Pileckim jest tylko potwierdzeniem moich spostrzeżeń o antypolskiej dywersji obecnych władz.

Obserwuję, wnioskuję i piszę te słowa, bo wydaje się, że wszyscy Polacy muszą zrobić rachunek sumienia przed wyborami. Przekupowanie obywateli pieniędzmi na różne 500+, mieszkanie plus, niczego nie zmienia i nie rozwiązuje problemu.
Problemem jest sytuacja, że Polacy nie mogą rządzić się we własnym państwie. Od 1944 roku robią to za Polaków Żydzi i inne volksdojcze i neobolszewicy. Skandal z żydowskimi atakami tylko to potwierdza.
Ciekawe czy redakcja kworum opublikuje ten artykuł.
Ostatnio zatrzymali mój artykuł o wystawie w Muzeum Aschwitz-Birkenau, dot. Rotmistrza Pileckiego, którą blokuje zatrudniony tam dyrektor Piotr Cywiński.
Redaktorzy kworum chyba nie chcą by prawda ich wyzwalała.

Marian Kaluski - 25.02.18 11:54
Szanowny Panie Orawicz, a dlaczego Niemcy nie mają mieć dobrych stosunków z Rosją?
Trwałe bezpieczeństwo może zapewnić nam jedynie unia polsko-niemiecka, a sojusz z USA, czyli z Izraelem Nr 2 będzie kosztował Polskę 300 miliardów dolarów dla Zydów i Izraela (nasz "sojusznik" Ameryka o to się postara za prowizję od Zydów!!! - to kwestia niedalekiego czasu) plus wyśrubowane rachunki za broń od USA i obowiązkowa wielka pomoc finansowa Warszawy dla banderowskiej Ukrainy - pupilka USA. No i będziemy zawsze skonfliktowani z Rosją z dużą szkodą dla naszego kraju, a przez to z Unią Europejską, bez której będziemy jeszcze większym zerem w Europie.
Unia Polski z Niemcami może dać naszemu krajowi wiele wymiernych korzyści, tak jak unia polsko-litewska uratowała przed zagładą Litwę i naród litewski.
Problem polega na tym, że Polacy nie znają historii Polski, a tym bardziej Europy i nie potrafią z tej historii wyciągać odpowiednich wniosków.
Dzisiaj prawdziwie niepodległymi państwami mogą być jedynie wielkie państwa i wielkie gospodarki. Polska jest i będzie państwem bez znaczenia w Europie. Mrzonki o Międzymorzu to pobożne życzenie naiwnych ludzi, gdyż nawet sojusz grupy wyszehradzkiej nie sprawdza się. Polska czy chce czy nie chce musi się z kimś związać bardziej trwale. Mamy wybór między Niemcami, Unią Europejską (czyli i tu z Niemcami) czy Rosją. Mamy więc wybór między cholerą a tyfusem. Osobiście wolałbym związać się prędzej z Niemcami niż z Rosją. A w najgorszym wypadku wolałbym zostać Niemcem niż Kacapem.
A z tutejszych komentarzy widać, że Polacy wolą zajmować się pierdołami niż poważnymi sprawami dotyczącymi naszego kraju.
Marian Kałuski, Australia

Lubomir - 25.02.18 11:47
Arturze Sołonka, psychopaci mają to do siebie, że zieją nienawiścią do niezgadzających się z nimi i obsesyjnie polują na drobne potknięcia innych. Gdzie ty się chłopie uchowałeś, z taką nadludzką wiedzą cnotliwego Benjamina?. Cnotliwego jakoś dziwnie inaczej?. Pogarda u ciebie, godna niemieckich 'nadludzi'! Zdenazyfikuj prędko swoje poglądy!. Nie pasujesz do współczesności! Pewnie nawet na Jana Kochanowskiego znalazłbyś haki!. Wypisz-wymaluj Gross Bis!

Lubomir - 25.02.18 10:03
Panie Kałuski, po takiej deklaracji, to chyba podskoczyli do góry: Herr Thuzk, Herr Buseck, Herr Steinhoff, Herr Walensa, Genossen Schetyna, Genossen Neumann, Frau Thun i pozostali członkowie 'Stronnictwa Pruskiego'. To przecież oni od lat pracują nad tym, co pan raczył ogłosić. Gdy byłem młodszy, wierzyłem w możliwość zawiązania się Rzeczypospolitej Obojga Narodów, tyle, że z udziałem Ukrainy a nie Litwy. Potem myślałem o unii realnej Polski z Czechami, Słowacją, Węgrami, Chorwacją, Słowenią i Rumunią. Teraz co najwyżej optowałbym za partnerstwem religijnym i kulturalnym z Włochami oraz partnerstwem technologiczno-wojskowym - z Francją, Wielką Brytanią, Szwecją i Norwegią. Niemcy bez pana zachęt, pchają się do Polski przysłowiowymi drzwiami i oknami. To są technokraci, którzy nie zamierzają poddać się jakiejkolwiek humanizacji!. Dialog z nimi jest raczej niemożliwy, podobnie jak współistnienie z nimi. Rasizm mają w genach.

(C)Hamil-ton - 25.02.18 5:00
W latach 40. ubiegłego wieku pewnego dnia przyszedł do polskiej zagrody na Wołyniu brudny, umorusany żyd, prosząc o kawałek chleba. Ów żyd został rozpoznany przez jednego z członków rodziny jako znajomy z jednej klasy szkoły powszechnej na Wołyniu. Mimo istniejącej wówczas kary śmierci za pomoc Żydom polska rodzina udzieliła mu swojej pomocy, nakarmiła, przekazała żywność na drogę mimo ciężkiej sytuacji żywnościowej tej polskiej rodziny. Widział to wszystko mieszkający obok Ukrainiec. Wiec powiedzieli znajomemu Żydowi żeby również poprosił Ukraińca o pomoc, wówczas będzie większe prawdopodobieństwo, że nie zadenuncjuje polskiej rodziny Niemcom. Nie wiadomo czy Ukrainiec udzielił temu Żydowi pomocy. Wspomniany żyd ukrywał się w okolicy do nadejścia wojsk sowieckich.

Potem okazało się, że ów Żyd wstąpił do wojska sowieckiego (dlaczego nie do polskiego-partyzantów?) i został dowódcą najokrutniejszego więzienia (Obozu) NKWD na Wołyniu w którym więziono i mordowano Polaków.
Czy trzeba coś wyjaśniać? Wdzięczność za pomoc i uratowanie życia obróciła się przeciwko Polakom. Żydzi nie wiedzą co to wdzięczność, miłosierdzie i współczucie.
Jak są przy władzy gotowi są nawet na zbrodnie przeciwko swym wybawcom.
Piszę te zdania w związku z ohydnym atakiem żydowskim zarzucającym Polakom zbrodnie na Żydach.

O powyższej historii opowiedział jeden z członków rodziny na Wołyniu w tamtych latach na spotkaniu z red. Stanisławem Michalkiewiczem 17 czy 18 lutego 2018 roku. Film można znaleźć na YouTube. Historia jest opowiadana we wstępie do samego wystąpienia red. Michalkiewicza przez jednego z organizatorów wykładu.

ARTUR SOŁONKA - 25.02.18 3:42
Ksyw. Lubomirze!
Wielbicielu Kama Sutry, Ziętka, lewaków i komunistów, nieznający życiorysu Tadeusza Kościuszki, piszący według własnej śliny takie dzieje o jakich wiatr wieje. Nie targaj mi nogawek spodni przy kostkach, bo wyżej nie dorosłeś, bo do ciebie nic na razie nie zaadresowałem. A Golonką to wypchaj swoje brzuszysko! A jak nie masz zielonego pojęcia ty ksywo Lubomirska, o tym co napisałem, w poprzednich komentarzach to trzymaj zamknięty dziób. Twoja służalczość do lewactwa doszła do niewyobrażalnych granic.

Polecam Ci cytat z felietonu ORĘŻ absurdu, Pani Małgosi Todd: Im bardziej przyzwyczajamy się do kłamstw wygłaszanych ex katedra, tym łatwiej oswajamy się, a potem bez udziału świadomości godzimy z oczywistymi bredniami. Na tym właśnie polega zabójcza broń absurdu. Dodam twoich ksywiastych absurdów i ksyw. Orawicza.

Jan Orawicz - 25.02.18 2:21
Drogi Panie Lubomirze, jak Pan widzi są ludzie i ludziska. Jak Pan przeczyta
mój komentarz pod kolumną fraszek tego Pana A.Sołonki, to Pan zobaczy na
własne oczy, za co mi ten Człeczyna tak brzydko podziękował!! Nawet moje
piękne miejsce urodzenia w Puszczy Bydgoskiej żłośliwie nazwał wiochą!!
A mówię Panu,że to była przepiękna leśna wioska,gdzie chorzy na grużlicę
przybywali do tej wioski pełnej świeżego powietrza, zmieszanego z wonią
żywicy. Też zaraz za tą wioską była także leśna stacja kolejowa,gdzie stawały
pociągi osobowe, kursujace do pobliskiej Bydgoszczy i nieco odległejszego Inowrocławia.Z tego prostego powodu, mieszkańcy tej wioski też pracowali w
w różnych zakładach Bydgoszczy i uczyli się w szkołach tego miasta.W pobliskim
Solcu Kujawskim - uczęstniczyliśmy w mszach świetych w tamtym kościele katolickim. Po wojnie ruszyliśmy z tej wioski w szerszy świat! No,ale ten Pan
A.Sołonka żyje w miasteczku Solec Kujawski i ma poczucie wyższości nad
tymi ze wsi! Stąd u niego ta prostacka pogarda wsi! Znam ten termin od
dzieciństwa,który wylatywał z ust Wielkich Miastowych na nas mieszkańców
wiosek!" Oooo! un z wiochy!!! Ale ta pogardliwa nazwa wsi cechowała taką człekokształtną miernotę, żyjacą w miastach i miasteczkach.
Serdecznie pozdrawiam!

ARTUR SOŁONKA - 25.02.18 1:23
Panowie,
Aby uniknąć dalszych nieporoumień,
Może to trafi do Waszych sumień...
Że trzeba czytać uważnie i pisać poważnie
I nie zmieniać kolorów obrazu,
Używając zaokrągleń i erstaz'ów...
Bo proszę Państwa,
"Tak - tak, nie - nie"
Oznacza mówienie prawdy
I odrzucenie kłamstwa!!!
I nie wbijać we mnie,
Szpilę i zadrę
Bo w tytule napisane jest
Wyraźnie
BITWA O PRAWDĘ!!!!

Mnie nie chodziło o to, gdzie kto mieszkał. Nie chodziło mi o żadne płody rymowane, ani kto kogo chwalił, czy ganił, bo to temat rzeka...
Mnie chodziło o to, że "moralista rymowany" napisał paszkwil na Polskę i Polaków, że RDZENNI POLACY - SĄSIEDZI WIESZALI DUŻE PORTRETY HITLERA NA ŚCIANACH MIESZKAŃ I CHĘTNIE SZLI JAK BARANY DO WERHMACHTU.
Inne bajdurzenia pomijam, bo to rzucanie grochem o ścianę.

Jesienią i później w 1939 roku niektórzy NIEMIECCY mieszkańcy Łażyna uczestniczyli w zbrodniczej działalności Selbstchutzu - a więc jest możliwe, że autorowi tego posądzenia Polaków, że wieszali i szli... poplątały się już daty, fakty i okoliczności, co mu się zdarza i to bardzo często.

Ale i ta sprawa ma też inny wymiar!!! W czasie kiedy posądza się Polaków, o kolaborację z Niemcami, komentator zamieszcza takie słowa na patriotycznym portalu. Resztę poddaję po rozwagę - tak jak w mojej rymowance.

Biorąc pod uwagę OBRONĘ IMIENIA POLSKI I POLAKÓW, przez takich Komentatorów - WYCHODZI Z NIEJ TYLKO STRZELANINA ZZA WĘGŁA I TO Z BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI. A jeśli chodzi o mnie to kowal zawinił a Cygana powieszono - czyli mnie!!!
Co do ujawnianie właściwego imienia i nazwiska osoby posługującej się
pseudonimem bez zgody tej osoby jest wysoce nieetyczne a być może, że nawet szkodliwe wyjaśniam, że to sam Orawicz ujawnił swoje imię i nazwisko, tu na KWORUM kiedy wymieniał sobie komplementy z ksywką Lubomir - co jest zapisane i Czytelnikom Kworum jest wiadome, a wiec niczego nieetycznego nie popełniłem.
Żegnam Panów! Nic nie mam do dodania. Piszcie sobie, i brońcie tylko własnego imienia

Jan Orawicz - 25.02.18 1:19
Panie M.Kałuski musi Pan wiedzieć,że Niemcy są w badzo przyjaznych
stosunkach z Rosją. A my budujemy swoje bezpiecznstwo z dużym
państwem o nazwie USA,której jednostki wojskowe - także są na naszym
obszarze i to głównie z w/w powodu! Pozdrawiam Pana!

Marian Kaluski - 24.02.18 23:01
"Miałeś chamie złoty róg"

Historię ludzkości kontroluje Bóg.
Bóg (a nie Matka Boska - co jest bardzo istotne w tej sprawie) sprawił, że Polska stała się europejskim mocarstwem. Dał nam szansę, aby nasze państwo nasz naród był wielki.
Niestety, ten dar boży zniszczyli przez swoją głupotę i warcholstwo sami Polacy. Co więcej, zamiast być wdzięczni za to Bogu i ogłosić Go Królem Polski, postawiliśmy na drugim miejscu Boga, który jak wiemy z Biblii chce abyśmy Jego i tylko Jego kochali, wysuwając na pierwszy plan Jego matkę - Matkę Boską, którą bezzasadnie uznaliśmy za Królowę Polski. I tak skonfliktowaliśmy się z Bogiem. A On wystawia nam za to bez przerwy srogie rachunki. Akurat zrobił to kolejny raz.
Polska skonfliktowana z Izraelem i z Izraelem Numer 2 czyli USA to bardzo poważny problem dla naszego kraju. Jednak Polska podległa Izraelowi i USA to już nie Polska - to parobek tych państw.
Wybierajcie kochani Rodacy znajdujący się dziś ponownie między młotem a kowadłem.
Osobiście jestem pewny, że PiS zgodzi się na to drugie, tak jak każda inna partia, która dojdzie do władzy nad Wisłą, uważając błędnie, że Polska nie ma innego wyboru, jeśli nie chce wpaść ponownie w plugawe rosyjskie (Putina) łapy.
Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem dla narodu polskiego byłaby unia Polski z Niemcami na wzór dawnej unii polsko-litewskiej i na zasadzie "równy z równym". Wówczas nikt nam nic nie zrobi - ani Putin, ani Zydzi.
Wielu z Was ta sugestia oburzy. Ale zastanówcie się dobrze nad tym Rodacy. Powtarzam, Polska jest między młotem a kowadłem i jeśli nic się nie zmieni to marnie wygląda nasza przyszłość. Wstawanie z kolan jest iluzoryczne.
Ta myśl jest podsunięta przez Boga, bo my wszyscy jesteśmy pionkami w Jego rękach i działamy zgodnie z Jego planem wobec nas. Bo losy Polski od 350 lat są bardzo, ale to bardzo tragiczne, pomimo tego, że Matka Boska jest rzekomo Królową Polski (według mnie może być JEDYNIE królową całego świata!). I kto zna historię Polski ten łatwo zauważy, że tragedie, których doświadcza Polska zaczęły się właśnie od chwili ogłoszenia Matki Boskiej królową Polski. I weźcie pod uwagę to, że historia lubi się powtarzać.
Ale Bóg dał nam rozum i trochę wolnej woli. Skorzystajmy z tego.
Inczej Polska ponownie zniknie z mapy Europy. Bo Putin i Zydzi bardzo nad tym pracują.
Marian Kałuski, Australia

Lubomir - 24.02.18 20:29
Panie Janie, widzę, że już prawie został Pan nazwany polskim faszystą. Przecieram oczy ze zdumienia. Czuję się, jak gdybym słyszał wrzeszczącego towarzysza Verhofstadta a to imć Golonka czy Sołonka. Wszystkiego najlepszego!. Dużo dobrego humoru i weny!. Do internetu ma dostęp nawet polakożerca Gross. Musimy być tego świadomi.

Jan Orawicz - 24.02.18 17:20
Panie poeto Agamemnon dziękuję za Pańskie mądre spojrzenie na ten -
dla mnie niespodziewany konflikt.No,ale tak się dzieje jak mówi moja
stara fraszka: Są ludzie i ludziska -
Jeden da ci po pysku,
A drugi ci poda pyska!
Serdecznie pozdrawiam Drogi
nasz poeto!!

Jan Orawicz - 24.02.18 16:29
Panie A.Sołonka,czy Pan przeczytał to,co ja o Panu pisałem w Kworum?
Pewnie Pan udaje,że nie! Ale Czytelnicy to przeczytali i w każdej chwili
mogą przeczytać ponieważ są to Pana pierwsze fraszki w Kworum pod
którymi wiadomo, co napisałem! Ale do tej pory nie mam z Pana strony
należnego słowa dziękuję! Ale dał mi Pan za to,co widać,bo pisane Pana
ręką. Pozdrawiam ze szczerym życzeniem r o z w a g i w Pana postępowaniu!

Agamemnon - 24.02.18 14:06
Szacunek jest pełny, gdy ma charakter obustronny.

Agamemnon - 24.02.18 12:49
cytuję fragment komentarza: Orawiczu, Władysławie Nowicki,

Myślę, że ujawnianie właściwego imienia i nazwiska osoby posługującej się
pseudonimem bez zgody tej osoby jest wysoce nieetyczne a być może, że nawet szkodliwe.

MariaN - 24.02.18 10:50
Coraz bardziej potwierdzaja sie te przypuszczenia , że ten atak na Polskę ze strony Izraela i niektórych fundacji z USA to działanie kagiebowca Putina. To jemu zalezy na pogorszeniu relacji USA-POLSKA, Putin zdaje sobie sprawe, że dowody na zamach pod Smoleńskiem są coraz mocniejsze a przeniesienie sztabu wojsk USA z Niemiec do Polski jest dla niego smiertelnym zagrożeniem. Rosja putinowska zrobi wszystko aby przeszkodzić nam rozwnąć skrzydła. Temat bardzo ważny, sytuacja zmienia sie co chwila, wszystkie rece na poklad w obronie dobrego imienia Polski a ...inni tłuką sie publicznie o duperele zamiast dać sobie z liscia, zapomnieć i po sprawie.

Artur Sołonka - 24.02.18 10:00
Orawiczu, Władysławie Nowicki, mnie nie chodzi o wioskę ŁAŻYN, której już nie ma, BO to miejsce zarosło JUŻ drzewami. Wogóle nie chodzi mi o twoje miejsce urodzenia. I napiszę jeszcze, że unikałem jak ognia twoich ocen moich płodów.
A więc nie owijaj w bawełnę tego na co powinienes odpowiedzieć.

Mnie chodziło i chodzi o paszkwil na Polskę i Polaków zawarty w słowach, że:widziałeś na własne oczy jak RDZENNI POLACY - SĄSIEDZI WIESZALI DUŻE PORTRETY HITLERA NA ŚCIANACH MIESZKAŃ I CHĘTNIE SZLI JAK BARANY DO WEHRMACHTU!!!
Takie bzdury wspomagają obecną nagonkę na Polskę i Polaków, ŻE Polacy współpracowali z Niemcami i Hitlerem.

Ponadto napisałeś, że Ministerstwo Sprawiedliwości jest nadal zakomuszone. KTO jest tam komuchem?
A mnie osobiście za skierowałeś do nerwologa (sic!) - PO CO?

Jan Orawicz - 24.02.18 2:04
Panie A. Sołonka za co ja mam Pana przepraszać? Za to,że od pierwszych
chwil Pana wdepniecia do Kworum pisałerm pozytywne oceny płodów
Pana pióra,a jak Pan się do mnie zwracał i zwraca?! Słowo Pan nie może
Panu wyjść z ust,gdy Pan się do mnie zwraca.Od poczatku traktuje mnie
Pan wrogo! I za co ja mam Pana przeprosić? Z wrogości do mnie moje miejce
urodzenia Łążyn nazwał pan złośliwie wiochą! A była to piękna wioska, otoczona
wokół lasem Puszczy Bydgoskiej.Po środku tej wioski stał murowany gmach
szkoły.Stały na skraju tej wioski 2 leśniczówki.Jedna od strony wschodniej,druga od strony zachodniej. W tej wiosce były 2 sklepy z artykułami spożywczymi
i rżżnym sprzętem gospodarstwa domowegoJeden sklep prowadził śp.Pan
Gątkowski,a drugi sklep prowadził Niemiec Ejhman. Mieszkańcy ŁAŻYNA żyli
głównie z pracy w lesie i handlu leśnymi płodami.Także uprawiali na swich
zagonach żyto i warzywa. W 1939r miejscowi Niemcy stworzyli grupę swoch
zamordytów,którzy popelniali podłe mordestwa na mieszkańcach tej wioski,a
nie Wiochy jak Pan to złośliwie nazwał! Po wojnie sporo młodych ludzi z Łazyna
pokończyło studia wyższe i wyemigrowali w szersza Polskę. Że już dawno ta
leśna wioska nie istnieje to ja wiem,ponieważ z Bydgoszczy,czesto wylatywałem
tam na zbieranie grzybów i zwiedzanie tego skrawka mej ziemi ojczystej,gdzie
się urodziłem! Jeżeli wobec Pana popełniłem jakś rodzaj nietaktu,
to przpraszam!

Artur Sołonka - 23.02.18 22:18
Artykuł nosi tytuł Bitwa o prawdę! Motto Kworum jest... Jedynie prawda jest ciekawa! Dlatego w imieniu Polaków ponownie domagam się od Władysława Nowickiego vel Jana Orawicza przeprosin na Kworum za dwa paszkwile w których napisał, że: RDZENNI POLACY - SĄSIEDZI WIESZALI DUŻE PORTRETY HITLERA NA ŚCIANACH MIESZKAŃ I CHĘTNIE SZLI JAK BARANY DO WEHRMACHTU!!!
A mnie osobiście za skierowanie do nerwologa (sic!)

Domagam się także ODPOWIEDZI na pytanie na jakiej podstawie twierdzi, że obecne Ministerstwo Sprawiedliwości jest nadal zakomuszone.

Obydwa paszkwile wpisują się w obecną nagonkę na Polskę i Polaków, ŻE Polacy współpracowali z Niemcami i Hitlerem.
Ponadto jest naruszeniem REGULAMINU KWORUM.

Lubomir - 23.02.18 18:14
Dziwią niekiedy nominacje ludzi znikąd. Wyciąganych niczym króliki z kapelusza cyrkowego magika. Często doświadczenie tych ludzi jest niewielkie. Są bardzo łatwi do ogrania. W konfrontacji z prowokatorami czy aroganckimi kryminalistami, okazują się bezbronni - niczym uczniowie szkoły podstawowej.

Aaron Waxmann - 23.02.18 9:17
Polacy codziennie obserwują rząd tzw. "Dobrej Zmiany" i co zauważają:

Ukaranie przez PiS senatora Bonkowskiego za umieszczenie w sieci filmu i tekstu na temat Żydów jest łamaniem prawa swobody wypowiedzi. Z kim zatem PiS identyfikuje się? Senator Bonkowski napisał przecież prawdę o Żydach.
Czy prawda historyczne jest również przeszkodą dla PiS-u. Dopóki prawda będzie przeszkodą w dialogu nie da się unormować stosunków polsko - izraelskich.

A już wykrzykiwanie na całe gardło "polskiego" ministra Czaputowicza, że Polacy mordowali Żydów w Jedwabnem jest tylko dowodem, że z tym rządem coś jest nie w porządku i trzeba skończyć to w najbliższych wyborach.
To jest antypolska agresja konstytucyjnego ministra na własny kraj (składał przysięgę, że będzie dbał o dobre imię Polski i Polaków).
Minister Czaputowicz powinien zmienić kraj na państwo nad morzem śródziemnym.
A to co wyprawia w państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau pan dyrektor Piotr Cywiński to czysta antypolska dywersja. To hańbienie polskiej pamięci o pomordowanych tam obywatelach Polski. I jest jeszcze wynagradzany z pieniędzy polskich podatników.
Panie premierze, panowie i panie ministrowie z MKiDN. kiedy napiszecie wniosek do PAD o odebranie Janowi Grossowi - antypolskiemu oszczercy i polakożercy Orderu Orła Białego?
Spieszcie się, bo wybory tuż, tuż. Polacy mają dobrą pamięć.

Lubomir - 22.02.18 16:36
Wygląda na to, że kiedy Polska zaczęła dochodzić do prawdy na temat Tragedii Smoleńskiej, to nagle wybuchnął skandal wokół niemieckich obozów śmierci. Stasi najwyraźniej czuwa i konsultuje się z KGB Bis. Przecież jak podają źródła wielu państw, do tego towarzystwa należał zarówno Herr Thuzk, Frau Merkel, jak i pułkownik Putin. Wszyscy oni zawsze optowali za fałszowaniem historii Niemiec. Wszystkim im odpowiadała polityka Prusaczki carycy Katarzyny Wielkiej, pierwszej inicjatorki przyłączenia Krymu do Rosji i inicjatorki rozbiorów Rzeczypospolitej Polskiej. Polska silnie osadzona w realiach politycznych, gospodarczych, technologicznych i finansowych - to nieszczęście dla ciągle głodnych Niemców. Także tych nadwołżańskich i wywodzących się z polskiego Pomorza. Niemcy robią wszystko, żeby nie dopuścić do zawiązania się Unii Euro-Amerykańskiej. Obszaru wspólnego rozwoju i bezpieczeństwa.

Jan Orawicz - 22.02.18 16:32
Sołonka trudno mi prowadzić dialog z osobnikiem złośliwym i zarozumiałym!
Musisz zgłosić się do nerwologa człowiecze! A oprócz tego musisz sobie
poczytać,co to jest moralność opisowa i normatywna,która obowiązuje nas
wszystkich ludzi w każdej chwili życia! OK??!!

Artur Sołonka - 22.02.18 12:17
No dobrze, tej wiochy Łażyn już nie ma, bo tam rośnie już tylko las.
I jak mogłeś widzieć tam na własne oczy - będąc wtedy zaledwie smarkaczem - jak rdzenni POLACY - sąsiedzi wieszali duże portrety Hitlera na ścianach mieszkań i chętnie szli jak BARANY do Wehrmachtu.

To raz
A dwa, to piszesz, że Ministerstwo Sprawiedliwości
nadal zakomuszone!!. Proszę podaj mi, który z kierownictwa tej instytucji był i jest komuchem?
Zbigniew Ziobro, Patryk Jaki, Michał Wójcik, Marcin Warchoł, Łukasz Piebak, Michał Woś, Jacek Kitliński czy też Radosław Płucisz?
Pozostaję w oczekiwaniu na odpowiedź.

Jan Orawicz - 22.02.18 0:31
Panie A.Sołonka ja nigdy nie mieszkałem w Solcu Kujawskim,Przed wojną Mieszkałem w leśnej wiosce Łażyn.Po wojnie w Nowej Wsi-Wielkiej i w
Bydgoszczy,A od 20 lat w USA! Pozdrawiam!

Jan Orawicz (W.K) - 22.02.18 0:08
Panie A.Sołonka,ja od ludzi z Solca Kuj.zdobyłem takie dane o św pamieci D.Mrzyk Pan ma nieco odmienne dane. Podano mi,że D.Mrzyk z więzienia w
Fordonie została przniesiona do więzienia w Gudządzu,gdzie po lodowatej
kąpieli zmarła na zapalenie płuc.Także te dane zdobyłem przszlo 24 lat temu
Pani mgr J.Pawzun z Solca Kuj,która wydawała gazetę "Solecki Peryskop!".
W tej gazecie były publikowane moje fraszki,wiersze itp. Pozdrawiam!

Artur Sołonka - 21.02.18 22:46
Orawiczu, MAM DO CIEBIE dwie sprawy bo prawda historyczna, wymaga prawdy!!!! I o tym mówi motto Kworum...

1
Danusia Mrzyk, ma swoje urodziny 27 lutego, urodziła się w 1929 roku.
Cześć Jej Pamięci!
Aresztowana 31 marca 1950 r. 12 sierpnia 1950 r. została skazana przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Bydgoszczy na 7 lat więzienia. Karę odbywała w więzieniu w Fordonie. Tam za śpiewanie kolęd w celi została umieszczona w karcerze i zachorowała na gruźlicę. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia Danucie Mrzyk NIE udzielano pomocy. W końcu została przeniesiona do szpitala więziennego w Grudziądzu, gdzie zmarła. Została zrehabilitowana po ponad 40 latach – 25 września 1991 r.
A WIĘC NIE ZMARŁA PO KĄPIELI W LODOWATEJ WODZIE.
Materiał udostępniony przez Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim. Ponadto akta w tej sprawie znajdują się w IPN m.in pod numerami IPN: By 070/2659 (2730/III)
OOO

2

Jan Orawicz - 17.09.15 16:40, tak pisałeś:
Ludzie. przestańcie jątrzyć z uogólnieniami. Nie ma narodu z idealnym moralnie społeczeństwem. Nie wszyscy Żydzi byli łotrami.
W każdym narodzie spotkać można zwyrodnialców takich jak np. Żydów,którzy pomagali hitlerowcom w rozbiciu Getta w Warszawie.Jako chłopiec na własne oczy widziałem w 1943r jak rdzenni POLACY - sąsiedzi wieszali duże portrety Hitlera na ścianach mieszkań i chętnie szli jak BARANY do Wehrmachtu.

Nawet namawiali na to mego ojca,który kategorycznie odmówił służby w Wehrmachcie,za co otrzymaliśmy skazanie na Majdanek.Ale na szczęście już armia sowiecka weszła do Lublina. A zatem w każdym narodzie są szuje i szujątka. Szujowatych Polaków pochodzenia żydowskiego też przeżyłem w PRL,a obok szujowatych rdzennych Polaków też przeżyłem
w środowiskach pracy itp.w PRL. Miałem też oddanych kolegów pochodzenia żydowskiego,którzy też otrzymywali cięgi od partyjnych Polaków mających pochodzenie żydowskie.
A zatem uogólnianie w ocenach narodów, cechuje
ludzi nie mających szerszego rozeznania w tych ważnych sprawach.Taki monolit ocenach narodów rodzi animozje

Orawiczu, nie mogłeś mieć też wielu kolegów pochodzenia żydowskiego, bo
w chwili jej wybuchu Solec liczył 2 Żydów. Bruno Kruger został zamordowany przez miejscowy Selbschutz natomiast wojnę przeżyła jego żona Olga z domu Schomburg, która mieszkała w mieście jeszcze kilka lat po 1945.
000

Jan Orawicz - 21.02.18 22:21
Do tego mojego komentarza dodam,że obecnie polska władza prawicowa
popisuje się noszeniem swoich serduszek na dłoni, wobec tamtych czerwonych
zbrodniarzy! I w taki sposób - tamtych podłych zbrodni, nie ma komu do tej
pory rozliczyć!! Zresztą- kto to ma zrobić?! Ministerstwo Sprawiedliwości
nadal zakomuszone!! Zresztą wszystkie ministerstwa - nadal obsiadają dzieciny
rodziców zakomuszonych! Czyli wychowanych w czerwonych rodzinnych
gniazdach i szkołach. To jest potworny spadek po PRL,a ściślej wielkim ZSRR
jako okupańcie! Te dzieciny widać na ulicach i placach - głównie Warszawy,
gdzie urządzają sobie bezkarne i załgane w treści antyrządowe rykowiska.

Jan Orawicz - 21.02.18 17:41
Nazbyt mało piszemy o ŻYDOKOMUNIE, narzuconej Polsce przez
Rosję Sowiecką w 1945r,z której tysiące skomunizowanych Żydów,
przy pomocy siły zbrojnej budowało nam PRL! Oni organizowali swoje
polowania na żołnierzy AK,WiN,NSZ i dalsze małe oddziały,także
tworzone przez młodzież harcerską.Mam do tej pory przyjaciół,którzy
jako harcerze walczyli w podziemiu z komunistycznym okupantem.
A za to wrzucano ich do kryminałów, obsadzonych już przez ubeków
żydowskiego pochodzenia. W Solcu Kujawskim na cmentarzu spoczywa
w jednej Mogile ze swoją mamusia harcerka i licealistka Danusia Mrzyk
zamordowana przez oprawców UB w Grudziądzu,gdzie przebywała w tamtym
więzieniu dla kobiet.Skatowana przez oprawców została wrzucona do
basenu z lodowatą wodą! Po tej podłej kąpieli zmarła na zapalenie płuc.
Swoje młode harcerskie życie poświęciła dla WOLNEJ POLSKI! To tylko
jeden z setek przykładów walki harcerzy z władzą okupacyjną Polski w
bolszewickim kolorze. A kto te podłości budował to już wyżej podałem.
W Inowrocławiu miałem też przyjaciela mgr S.Paradowskiego,który jako
harcerz- takze przeżył pobyt w ciężkim więzieniu za podziemną działalność
z sowieckim okupantem Polski! Na temat Polskiego Podziemia Harcerskiego
brakuje opracowań historycznych,ponieważ w PRL - ten temat był surowo
zakazany! Oprócz tego czerwona "Waaadzaaa" niszczyła dowody swej
zbraodniczej działalności!

MariaN - 21.02.18 11:59
Historia toczy sie na naszych oczach, nareszcie przelamano żelbetonowa barierę mówienia wprost o żydach. Do tej pory prawda była tylko w drugim obiegu a autorzy byli wyzywani od antysemitów, w bezsilnosci powstawały logiczne sformułowania ze antysemita to ten, którego żydzi nie lubią itd. Nareszcie będzie można poznać oficjalnie - prawdę o IIWś, mam nadzieje. Ktos gdzies napisał mądrze, że żydzi wsadzili kij w polskie mrowisko i tego będą żałowali bo już mrówki zaczęły ciężką pracę udowadniania prawdy a prawda jest jedna i dowodów na nią bez liku

Aaron Waxmann - 21.02.18 8:12
"Dopóki PRAWDA będzie przeszkodą w dialogu nie da się unormować stosunków polsko - izraelskich".

Żydzi gdziekolwiek żyją i Izrael jako państwo muszą zaakceptować prawdę historyczną o współpracy społeczności żydowskiej z okupantami i udziale własnego narodu w tzw. holokauście. Historii nie da się oszukać i zakrzyczeć żydowskimi gardłami i mediami.
Nikt na świecie oprócz paru nienawistników nie kwestionuje zbrodni na Żydach dokonanych przez zbrodnicze rządy niemieckie i sowieckie w okupowanej Polsce. Miały miejsce liczne prowokacje okupantów w tym również i Żydów mające na celu obarczyć za zbrodnie również Polskę jako państwo i Polaków jako zbrodniarzy.
Dlaczego więc Żydzi tak bardzo walczą z prawdą historyczną, a raczej przeinaczając historię próbują narzucić światu swoją wersję historii II WŚ.

To co wyczyniali polscy Żydzi po agresji niemieckiej i sowieckiej jest namacalnym dowodem zdrady przez społeczność żydowską w Polsce interesów państwa polskiego i jego obywateli.
Szczególna odpowiedzialność Żydów dotyczyła terenów okupacji sowieckiej szczególnie w tzw. I okupacji sowieckiej w latach 1939-42, gdzie kolaboracja i współpraca żydów z sowietami przybrała formy od denuncjacji, tworzenie milicji żydowskich przeciwko Polakom, poprzez również zbrojny udział formacji ochotniczych Żydów przeciwko ludności i regularnym wojskom polskim, jak również samosądy i rozstrzeliwanie Polaków i przejmowanie majątków zabijanych obywateli oraz tworzenie władzy na zajętych przez sowietów obszarach.

Ta urażona tzw. holokaustem żydowska mania wielkości nie jest w stanie zaakceptować żydowskiej zdrady państwa polskiego i zbrodni jakich dopuścili się Żydzi na obywatelach i państwie polskim.
W Izraelu holokaust podniesiono do rangi religii narodowej, pod której pretekstem Żydzi i Izrael do dnia dzisiejszego próbują odcinać kupony, oczywiście pomijając wstydliwe zakątki żydowskiego udziału w zbrodniach holokaustu.
Jestem gotowy stanąć oko w oko z każdym Żydem i w stanie udowodnić im, że Żydzi zhańbili się współpracą z okupantami kosztem narodu polskiego i jego państwa. Jestem gotowy również przyznać, że miały miejsce zbrodnie na Żydach ale nie ze strony polskiej ale ze strony okupantów.

Państwo polskie nigdy nie dopuściło się jakichkolwiek działań przeciwko Żydom jako swoim obywatelom i nie może ponosić odpowiedzialności za zbrodnie holokaustu. Żyją w Polsce oszuści historyczni i literaccy jak m. in. Piotr Zychowicz, który nabazgrał nie potwierdzoną faktami historycznymi książkę pt. "Skazy na pancerzach" zarzucając udział w holokauście żołnierzy Armii Krajowej, która akurat pomagała żydom przeżyć holokaust.

Te żydowskie ataki skorelowane są z inicjatywą ustawodawcza w USA dot.
restytucji mienia bezspadkowego, które Żydzi próbują zawłaszczyć poprzez akt nr 447 procedowany w ustawie nr HR1226 w Izbie Reprezentantów.

Głos z sieci dot. wywiadu:
Prof. Finkelstein NIE JEST businessmanem Holocaustu, nie zna całej hucpy z nieruchomościami w Polsce, nie zna szczegółów afery reprywatyzacyjnej i co najmniej NIE UWZGLĘDNIA skali rabunku, wywłaszczeń nieruchomości, rozdawnictwa nieruchomości samorządowych i przekrętów prywatyzacyjnych. Nie zna również stanowiska Izraela i podnoszenia przez Izrael tej kwestii w czasie "negocjowania" z rządem polskim zapisów ustawy o IPN.To sprawia, że prof. Finkelstein GUBI PERSPEKTYWĘ- nie rozumie jak przemysł Holocaustu szabruje pieniądze rozgrywając kartę Holocaustu-nie jest to jedynie kwestia odszkodowań, lecz umożliwienia DALSZEGO RABUNKU metodą salami i sądowych przekrętów. Finkelstein nie mówi też NIC o automatycznej uznawalności wyroków sądów USA w Polsce I CAŁKOWITEJ ABDYKACJI POLSKIEGO SYSTEMU PRAWNEGO Z OCHRONY WŁASNOŚCI. Nacisk Izraela MA NA CELU ZABLOKOWANIE USTAWY REPRYWATYZACYJNEJ która OGRANICZAŁABY możliwości zastosowania techniki salami- wyrywania poszczególnych nieruchomości w drodze przekrętów sądowych.Finkelstein po prostu NIE WIE, że nie chodzi o żadne 65mld bo taka skala zwrotów oznaczałaby 174 lata przelewania 1mln USD DZIENNIE. CHODZI O OBALENIE USTAWY KTÓRA UNIEMOżLIWIA SZABER MIENIA Z INSTYTUCJI PUBLICZNYCH i PRYWATNYCH NA PODSTAWIE WYROKÓW WYDANYCH WBREW PRAWU POLSKIEMU Ponieważ klimat do szabru w Polsce się skończył, to blokada ustawy reprywatyzacyjnej i wyprowadzenie jurysdykcji POZA POLSKĘ jest racją bytu złodziei. Rząd Morawera w tej sprawie SPEKTAKULARNIE REALIZUJE I GWARANTUJE KONTYNUACJĘ ZŁODZIEJSTWA.

Lubomir - 19.02.18 12:55
Notoryczny oszust i kłamca, dopóki nie natknie się na zdecydowany odpór, zawsze zgrywa się na mocarza. Po konfrontacji - cichutko objaśnia, że chciał się tylko zapytać: kto tu rządzi?. Wśród obecnych polityków - nie brakuje kryminalistów, którzy mają co rusz problemy z prawem międzynarodowym i krajowym. Psychopaci też bardzo często pretendują do roli politycznych aktorów. Wydaje się, że polscy politycy, to osobowości z autentyczną klasą.

Wszystkich komentarzy: (60)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Maja 1840 roku
Zmarł Niccolo Paganini, włoski skrzypek i kompozytor (ur. 1782)


27 Maja 1876 roku
Urodził się Jan Kucharzewski, polski polityk i historyk. Był członkiem Zetu i Bratniej Pomocy (zm. w Nowym Jorku w 1952)


Zobacz więcej