Środa 27 Maja 2020r. - 148 dz. roku,  Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.01.18 - 12:33     Czytano: [1614]

Kryzys polsko-izraelski (Aktualizacja)

Trudno wyimaginować sobie gorszy dla nas scenariusz. Bezpodstawne oskarżenie Polaków o współudział w Holocauście popłynęło z terenu obozu Auschwitz-Birkenau.

Wystąpienie pani ambasador Izraela Anny Azari w imieniu rządu Izraela, oskarżające nas Polaków o współudział w zagładzie narodu żydowskiego, dokładnie w 73. rocznicę wyzwolenia niemieckiego, do tego na terenie obozu, to bolesny cios w polskie interesy. Niweczy jednym ruchem wieloletnie starania, między innymi podejmowane przez Redutę Dobrego Imienia, o wymazanie tego jakże szkodliwego paszkwilu pod adresem Polaków, skondensowanego w określeniu „polskie obozy śmierci”.

Trudno przypuszczać, żeby pani ambasador będąca wytrawnym dyplomatą, nie zdawała sobie sprawy ze złej mocy swojego oświadczenia. W ten sposób Izrael oprotestował przyjętą w piątek przez Sejm nowelizację wprowadzającą karę nawet do trzech lat więzienia za używanie zwrotu „polskie obozy śmierci” . Szokujące jest uzasadnienie, którym posługuje się strona izraelska. Uznano to jako: „…próbę zaprzeczenia udziału wielu polskich obywateli w Holokauście” (Jair Lapid, były izraelski minister finansów).

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji. Z jednej strony nie do zaakceptowania jest tak dalece posunięta ingerencja władz Izraela w polskie sprawy wewnętrzne, a z drugiej strony nikomu nie zależy na popsuciu stosunków z Izraelem i diasporą żydowską na całym świecie.

Ale jest jeszcze aspekt, o niebo ważniejszy, a mianowicie oczekiwania polskiego społeczeństwa na mądrą, ale i stanowczą postawę polskich władz w obronie polskich spraw.

Tutaj powinniśmy zdecydowanie brać przykład od władz Izraela, oni bezwzględnie bronią swojego punktu widzenia. Natomiast u nas można odnieść wrażenie, że zbyt łatwo i nie tylko teraz, ale przez cały okres III RP, oddajemy pola jeśli chodzi o zdecydowane prezentowanie własnego stanowiska. Tolerujemy choćby oszczercze książki Jana Tomasza Grossa, co więcej finansujemy filmy miary „Pokłosia” szkalujące nas w sposób „artystyczny”. Najgorsze jest jednak to, że nasz krajowy tzw. establishment najwyraźniej jest wrogo nastawiony do sprawy polskiej. Chętnie przyłączają się do wszelkich oskarżeń Polaków o faszyzm i antysemityzm. Nawet czasami można odnieść wrażenie, że robią to dziwaczną lubością i satysfakcją.

Od pewnego czasu widać, że za czasów dobrej zmiany dzieje się też coś niedopowiedzianego w stosunkach polsko – żydowskich. Nawet skutkowało to mnożeniem się różnych teorii spiskowych w nieocenionym pod tym względem internecie. Być może władze miały sygnały, że po fiasku „ulicy i zagranicy” można się spodziewać ataku bombą atomową „polskiego antysemityzmu”. Nawet chyba zostały podjęte pewne kroki by przypodobać się środowiskom żydowskim. Bo jak traktować niespodziewany gest przyznania niebagatelnej kwoty 100 milionów na renowację Cmentarza Żydowskiego w Warszawie, w sytuacji gdy na sąsiadujące z nim Powązki co roku są robione kwesty i jak się zbierze 200 tys. to jest ogromna radość. Zresztą tu pojawia się pytanie: jak zamożne środowiska żydowskie mogły doprowadzić do tego by tak ważny dla ich kultury cmentarz niszczał i popadał w ruinę?

Obecny dosyć poważny kryzys w stosunkach polsko – izraelskich jest spowodowany także tym, że przez lata nie było symetrii w stosunkach obu narodów. Nie ma się co dziwić, że Polacy są dogłębnie poruszeni, gdy zamiast wdzięczności za ratowanie Żydów podczas II Wojny Światowej, spotykają się z wyjątkowo podłym zrównaniem z niemieckimi ludobójcami. To że zdarzali się godni potępienia szmalcownicy wydający Żydów, nie upoważnia nikogo do oskarżeń nas o współudział w Holocauście. W warszawskim getcie też nie wszyscy Żydzi zachowywali się porządnie w stosunku do swoich rodaków. Do dosyć kuriozalnej sytuacji doszło w Studiu Polska. Pan Adam Sandauer w trakcie rozemocjonowanej dyskusji chciał opuścić studio, a we wzburzeniu mówił: „Nie życzę sobie by mi wymyślano od Żydów!”.

To jest chyba kwintesencja tego co tu się dzieje. Jak to jest możliwe, że słowo Żyd może być uznane za obraźliwe? Chyba przyszedł moment, żeby sobie uczciwie wyjaśnić ze stroną żydowską dlaczego stosunki między naszymi narodami są dosyć napięte. Z pewnością nie służy tym stosunkom zamilczanie tego co się działo na kresach II Rzeczypospolitej po wkroczeniu Armii Czerwonej w 1939 roku, ani cenzurowanie wiedzy o udziale Żydów w stalinowskim aparacie zbrodni po II Wojnie Światowej. Od dawna są próby grania „polskim antysemityzmem”. Jednak wmawianie nam współudziału w Holocauście przez władze Izraela to już sprawa dużego kalibru. Niewykluczone jest, że motywy ideologiczne są powiązane z roszczeniami jakie wysuwają w stosunku do nas organizacje żydowskie, szczególnie z Stanów Zjednoczonych.

Paradoksalnie, ten kryzys może być szansą oczyszczenia relacji polsko-żydowskich na gruncie prawdy i wzajemnego poszanowania. Potrzebna jest niezwykle wyrafinowana gra ze strony polskich władz, ale też pamiętanie, że to nie my kogokolwiek niesłusznie oskarżamy, tylko jesteśmy obiektem niesprawiedliwego ataku.

Ryszard Makowski
Satyryk. Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "Sieci".
wPolityce


.........................................................
1.02.2018r.

Orędzie do Polaków premiera Mateusza Morawieckiego

...."Nasz naród został naznaczony ogromnym cierpieniem podczas II wojny światowej. Cały kraj był pod niemiecką i sowiecką okupacją. Praktycznie każda polska rodzina opłakiwała stratę swoich najbliższych. Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w niemieckich, nazistowskich obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków oraz wielu innych narodów..."Wersja do druku

fiesta - 28.03.18 7:09
(...)
Nawet Zydowska Organizacja Pomocy w Nowym Jorku (USA) , na czele ktorej stal rabin I.Greenbaum tez nie udzielila pomocy zydom z Europy Wschodniej.
Rabin I.Greenbaum powiedzial nawet na zebraniu zydowskich organizacji syjonistycznych w Nowym Jorku, jakie mialo miejsce w lutym 1943r, ze:
"ONE COW IN PALESTINE IS WORTH MORE THAN ALL THE JEWS IN POLAND"
(Jedna krowa w Palestynie jest wiecej warta niz wszyscy zydzi w Polsce).
Na szczegolna uwage zasluguje R.Kastner - wegierski ZYD i SYJONISTA, ktory na polecenie ZYDOWSKICH ORGANIZACJI SYJONISTYCZNNYCH z USA prowadzil latem 1944r negocjacje z A.Eichmannem , ktory byl wysokim oficerem SS odpowiedzialnym za przewoz zydow do obozow koncentracyjnych.
R.Kastener zawarl uklad z A.Eichmannem, ktory zgodzil sie na przerzut okolo 1700 ZYDOW-SYJONISTOW z Wegier do Palestyny w zamian za pomoc R.Kastnera w wywozce okolo 460 tysiecy wegierskich zydow do niemieckich obozow koncentracyjnych w okupowanej przez Niemcow Polsce.
Po zakonczeniu II w.s. R.Kastner zajmowal wysokie stanowisko w rzadzie Izraela jako minister d/s przemyslu i handlu, ale zostal rozpoznany przez zydowskich wiezniow obozow koncentacyjnych i postawiony w stan oskarzenia o kolaboracje z Niemcami w wywozce wegierskich zydow do obozow koncentracyjnych.
Wokol sprawy Kastnera zrobilo sie glosno w Izraelu i zeby zapobiec skandalowi, R.Kastner zostal skrycie zastrzelony okolo polnocy na poczatku marca 1957r przed swoim domem w Tel-Awiwie przez wynajetego zydowskiego zamachowca Z.Ecksteina, ktoremu pomagali rowniez dwaj zydzi: Y.Menkes i Y.Heruti.
TO SA FAKTY HISTORYCZNE, KTORYCH NIE MA W PODRECZNIKACH SZKOLNYCH I ZADEN POLITYK O TYM NIE MOWI W POLSCE.
ZAMIAST FAKTOW HISTORYCZNYCH, POLACY SA OGLUPIANI ZYDOWSKA PROPAGANDA O HOLOHOAXIE I SZESCIU MILIONACH ZAMORDOWANYCH ZYDOW, KTORYCH NAWET NIE BYLO TYLE W EUROPIE.
Przypisy:
D.Bronder - "Before Hitler came"
B.Rigg - "Hitler's Jewish Soldiers"
E.Black - "The Transfer Agreement"
H.Kardel - "Adolf Hitler founder of Israel"
H.Arendt - "Eichmann in Jerusalem"
P.deVillemarest - "In the shadows of Wall Street"
A.Sutton - "Wall Street and the rise of Hitler"
A.Sutton - "Wall Street and the Russian Revolution"
Hitler's Jewish Collaborators - Polish Underground Special Report
Memoirs of Jewish ghetto prisoners: Ringelblum, Kacenelson etc
Israeli Court Archives in Tel-Aviv regarding R.Kastner.

KONIEC.

fiesta 28.03.2018
http://www.polishclub.org/2018/03/25/czego-polscy-politycy-mowia-nam-o-aferze-polsko-zydowskiej/

fiesta - 28.03.18 7:06
Zaden zydowski rzad u wladzy w Polsce od 1945r do 2018r, czyli przez ostatnie 73 lata nigdy nie mowil o wspoludziale ZYDOW w mordowaniu Polakow w czasie II wojny swiatowej, jak i po jej zakonczeniu, az do roku 1956 , pomimo tego, ze sa na to dowody historyczne, na podstawie ktorych powstaly opracowania historyczne polskich historykow, ktore sa calkowicie przemilczane przez ZYDOW U WLADZY W POLSCE, jak rowniez przez ZYDOWSKA PROPAGANDE W POLSCE, ktora pierze Polakom mozgi przez 24/7.
Faktow historycznych o ZYDOWSKICH ZBRODNIACH NA POLAKACH nie ma ani w podrecznikach do nauczania historii Polski, ani nie ma w zadnym wydaniu encyklopedycznym, zarowno w Polsce, gdzie rzekomo dziala PAN (polska z nazwy organizacja, ale kontrolowana przez ZYDOSTWO i LEWACTWO) jak i nie ma tych informacji w zagranicznych encyklopediach kontrolowanych przez ZYDOW i panuje przyslowiowa zmowa milczenia.
Gdyby nie odezwal sie M.Morawiecki przebywajacy z wizyta w Niemczech i pelniacy zarazem role premiera w Polsce to Polacy nadal byliby utwierdzani w przekonaniu, ze zydzi byli wylacznie ofiarami II wojny swiatowej, jak tego chce zydowska propaganda w Polsce i na swiecie, ktora zarzuca Polakow i inne narody polprawdami o HOLOHOAXIE, ktorego glownymi sprawcami sa NIEMIECCY i AMERYKANSCY ZYDZI.
ZYDZI ZYDOM ZGOTOWALI HOLOCAUST.
Glowne funkcje w aparacie wladzy III Rzeszy niemieckiej sprawowali NIEMIECCY ZYDZI, jak:
Hitler, Himmler, Goebbels, Milch, Hess, Heydrich, Frank, Eichmann, Rosenberg, Goering, Bach-Zelewski, Ribbentrop, Strasse, Globocnik, Hube etc.
W samej Warszawie bylo ponad 5 tysiecy ZYDOW w SS i Gestapo !
W getcie warszawskim bylo ponad 2500 zydowskich milicjantow, ktorzy swoja brutalnoscia i bezwzglednoscia byli gorsi od Niemcow.
W lodzkim getcie bylo ponad 1200 zydowskich milicjantow, ktorzy nie byli gorsi od zydowskiej milicji w getcie warszawskim.
Zydowska milicja wywodzila sie z zydowskiej inteligencji, a zydowskie JUDENRATY (rady starszych) przygotowywaly liste zydow, ktorych wysylali na smierc - pierwsi na smierc byli wysylani zydzi, ktorych nie bylo stac, zeby wykupic sie od smierci.
Po prostu JUDENRAT i ZYDOWSKA MILICJA braly okup w postaci bizuterii, zlota i pieniedzy od swoich zydowskich pobratymcow w getcie, ktorzy chcieli wykupic sie od smierci.
Zydowska milicja w gettach handlowala jedzeniem w zamian za seks z zydowkami.
O tym pisali zydzi, ktorzy byli w gettach i widzieli na wlasne oczy co dzialo sie w srodku, a zarazem przezyli obozy koncentracyjne i II wojne swiatowa.
Lacznie w armii niemieckiej sluzylo ponad 150 tysiecy zydow.
Wspolwinni za zbrodnie na zydach z Europy wschodniej sa rowniez ZYDZI z USA, ktorzy juz w sierpniu 1933r zawarli tajny uklad z A.Hitlerem i III Rzesza niemiecka, podczas gdy ZYDOWSCY BANKIERZY z USA, Anglii i Niemiec finasowali A.Hitlera, partie nazistowska NSDAP oraz ROZBUDOWE POTEGI MILITARNEJ NIEMIEC.
Bez pieniedzy zydowskich bankierow nie byloby II wojny swiatowej !.... podobnie jak bez pieniedzy zydowskich bankierow nie byloby I-szej wojny swiatowej i REWOLUCJI 1917r w Rosji.
(...)
Ciag dalszy na nastepnej stronie

fiesta - 14.03.18 2:31
Autorowi artykulu jeszcze raz przypomne, ze Polska nie rzadza Polacy przez ostatnie 73 lata (1945-2018).
Faktem rowniez jest, ze ZYDZI NIGDY NIE BYLI PRZYJACIOLMI POLSKI I POLAKOW i swiadcza o tym roznice cywilizacyjne, o ktorych pisal polski historyk i filozof prof.F.Koneczny, i ostrzegal, ze "cywilizacja zydowska" jest wroga dla cywilizacji lacinskiej (Polski) i dazy do jej zniszczenia.
Te roznice sa widoczne przede wszystkim w wierzeniach religijnych.
Np. wierzenia zydowskie sa oparte na naukach rasistowskiego talmudu, zas wierzenia chrzescijanskie sa oparte na przykazaniu milosci.
Te roznice miedzy zydami i Polakami sa widoczne rowniez w wydarzeniach historycznych ostatnich ponad 1000 lat, poniewaz z chwila pojawienia sie zydow na obszarze panstwa polskiego, zydzi zajmowali sie handlem slowianskich niewolnikow - miasto Praga bylo miejscem handlu slowianskimi niewolnikami.
Juz w kronikach Dlugosza znajduja sie wzmianki o dzialaniach zydow na szkode Polski i wraz z uplywem kolejnych wiekow, zydostwo zdobywa coraz wieksze wplywy w Rzeczpospolitej i mamy do czynienia z zydowska zaraza, ktora polskie wsie ubozy, a miasta smrodem napycha.
Zydzi byli nieprzyjaciolmi wiary chrzescijanskiej oraz kolaborowali z wrogami Polski na szkode Polski i Narodu polskiego - na te tematy sa opracowania historyczne polskich historykow, jak: W.Konopczynskiego, T.Jeske-Choinskiego, S.Didier, W.Sobieskiego, A.Niemojewskiego, ksiedza M.Morawskiego, ksiedza S.Trzeciaka, I.C.Pogonowskiego, A.L. Szczesniaka, L.Zebrowskiego, J.R.Nowka, E.Kurek etc.
Po prostu faktami historycznymi mozna rozwiac wszystkie zydowskie oskarzenia pod adresem Polski i Polakow, ktore trzeba upublicznic w prasie, radiu i telewizji.
Ale tego z kolei nie robia zydowskie rzady w Polsce i to jest odpowiedz dla Polakow.
Dlatego Polacy jako suweren, ktorzy posiadaja najwyzsza wladze w Polsce musza odsunac zydostwo od wladzy i wplywow w Polsce, zeby skonczyc z ciaglym oczernianiem i ponizaniem Polski i Polakow na arenie miedzynarodowej, poniewaz zydostwo u wladzy w Polsce kolaboruje z zydowska mafia miedzynarodowa z Izraela, USA i UE.

harden - 18.02.18 0:54
Panie premierze Rzeczypospolitej a z kim pan chcesz rozmawiać z przestępcami?czy szefem przestępców ich Chazarskim i syjonistycznym premierem? ta te tureckie chazarskie plemię łży jawnie i kłamie ,już za 1 wojny kłamali że wybito 6 miliona Chazara a całą nacja na świecie liczyła 2,7 miliona,rozpętali 2 wojny światowe inwestując w Hitlera i Stalina i spalili nam kraj 2 razy,nikt kasy nie oddał,po wojnie kapo żydowskie ,przepraszam Chazarskie mało co nie zabiło w Jaworznie hr Drużbackiego,mego dziadka,ja na Faktach się opieram a nie mitach,na to są dowody jak badanie krwi co wykazuje że cale to chazarskie plemię ma 7 tys lat i w obelżywy sposób podszywa się pod biblijne plemiona Semickie a to bisurmany podłe ,plemię żmijowe Tureckie znad Gobi,te syjoniści prawią wam że antysemitami jesteście ,a to też nieprawda,ostatni Semici to Mojżeszowi żydzi -Palestyńczycy,my ich mordujemy w Palestynie ,nie to Chazarskie turki jak Ormian,Burów w Rodezji,Indian w USA,przykre jest słuchać jak tak wysoko postawione osobistości Rzeczypospolitej kłamią że Chazary to żydzi!!!,ludzie jak Turek morze być Semita???jak,nawet przez dziadka i babkę nie jest!,opamiętajcie się ludzie klan zarządzający Sanhedryn tej plemiennej grupy przestępczej na świecie czas pod sąd Postawić w Kopenhadze za wywołanie 2 wojen światowych i wybicia w nich 100 miliona SŁOWIAN,nie odpuścić tym bisurmańskim MORDERCOM!za te przestepczą działalność policzyć im za straty za każdego Słowianina,Roma,Niemca i innych nacji i rachunek Chazarom wystawić,ja za 1 Słowianina żądam 100 tys euro i na Boga przysięgam SPALE WAM ŻYWYM ATOMEM TEN PRZEKLĘTY KRAJ IZRAEL ,jak nie wypłacicie Odszkodowania za wasze mordy na Słowianach taka moja wola Władek,wola Rurykowicza
I to jest prawda a nie bambuko o ,,starszych,, dzieci tyle mordu wykonały że czas za chowaniem się za parasolem armii USA,po prostu nie ma szans przetrwania.

Ricky Dick. - 09.02.18 12:28
ISRAel i Przedsiębiorstwo Przemysłu Holocaustu coraz bliżej FORTUNY.
Trwa żydowski lincz na Polsce i jej wizerunku kreowanego jako narodu zbrodniarzy i holokaustników. Osaczanie "zwierzyny" przez "koszer myśliwych" trwa a nawet natęża się.

ISRAel i diaspora atakują Polskę. Żydzi coraz bliżej FORTUNY (65 miliardów $).
Amerykańscy żydzi chcą wykorzystać administrację Trumpa do "kradzieży zuchwałej" podsuwając Yankesom koszerne papiery (procedowany w USA akt 447 w ustawie 1226) do podpisu (obecnie w Izbie reprezentantów).
Nieuzasadniona, koszerna zachłanność! Czy Polacy muszą płacić za zbrodnie niemieckie i ich kolaborantów?

Nie, nie muszą. Należy sprowadzić rząd ISRAela i Przedsiębiorstwo Holocaust w USA do parteru, używając terminologii zapaśniczej. Może to zrobić rząd Polski, Polacy i Polonia amerykańska, nikt inny. Jeżeli fakty historyczne nie przemawiają temu "towarzystwu wyłudzania" do rozsądku to trzeba użyć innych skutecznych instrumentów mitygujących naszych przeciwników. Na "zuchwałość kradzieży" skuteczna jest jeszcze większa zuchwałość. Kto mieczem wojuje....itd.

Hej kto Polak na bagnety.... Nie dajmy się obrabować chciwym i zachłannym żydkom. Nie pozwólmy, żeby nas obrażali i rzucali oszczerstwa.
To jest wielka krzywda, którą Żydzi wyrządzają Polsce i Polakom.

Czy nie będą się wstydzić przechodząc chodnikiem rzucając nienawistne spojrzenia w naszym kierunku?
Jak można wspólnie żyć po takiej monstrualnej, szykującej się grabieży polskich sąsiadów.
Co wy na to polscy żydzi, tu w kraju, żyjący obok nas. Czy bedziecie mieli odwagę spojrzeć nam w oczy? Co zrobiliście tutaj w Polsce aby zapobiec
temu gigantycznemu oszustwu, które szykują wasi pobratymcy w USA i Izraelu?

Richard Lawman - 09.02.18 1:25
Wszystko jest piekielnie proste do wytłumaczenia.
Komuna a potem „demokracja” wypromowala holote, które teraz jest przekonana, ze ma wszystkie prawa natomiast nie poczuwa sie do żadnej odpowiedzialności. Zachłanność i egoizm w tej tłuszczy to norma i recepta moralna na życie. Łajdaczące się Gówniary, pederaści, lesbije i tranvestyty z PO, Nowoczesnej, KODu etc..oraz ten nie zrzeszeszony chłam wrzeszczy, bo mu teraz wolno. Za komuny mordy miał zamknięte kagańcem. Teraz, to bydło chce tylko koryta, szmalu i seksu, Polskę ma gdzieś. Będzie lizał tyłek każdemu kto mu to zapewni lub obieca.
Zydziura był w każdej instytucji, uczelni a nawet i w rządzie polskim. Obżerał się i łajdaczył, a przede wszystkim gromadził, stad te majątki, do których rości pretensje. Potem, w 1966r zwiał bo domorosły komunista odebrał mu stanowisko. O dziwo, nie pognał do swoich do Izraela, ale do USA, Szwecji, Albionu bo nie chciał nadstawiac łba w obronie ojczyzny. Ględzi Żyd po swiecie jacy to ci Polacy źli; ze go biją, mordują i nie lubią. Zapomniał Żyd jak to z Hitlerem za pan brat był, dopóty do póki ten w obozy i getta go pognał, jak w NKWD, UB Polakow katował, polskie kobiety gwałcil, swoje latorośle na stanowiskach sadzał, ( a ten Krasko to kto? To wnusio Wincentego, jeszcze sie szarogęsi). Można by tych przykładów miliony tu podać. Podam tylko te: wychowałem sie w Łodzi mieście i domu, w którym było wielu Żydów. Miałem kolegów i koleżanki, ktorzy byli Żydami. Nikt nigdy nie powiedział mi i tez nie przyszło mi to nawet do głowy, ze to jest ktoś gorszy. Gdy znazlem sie w GB w 1971, dowidziała sie, ze jestem morderca Żydów, seryjnym i to od ludzi, ktorzy nigdy w Polsce nie byli i nawet nie wiedzieli gdzie Ona jest.
A wiec proponuje: Na terenie całej Polski w każdej gminie przeprowadzić badania i sporządzić spisy wszystkich zbrodni, kradzieży, oszustw, denuncjacji, kolaboracji, współpracy z okupantem i Sowietami popełnionych przed wojna, w czasie wojny i po, zarówno przez Żydów jak i Polaków.
To kompempedium wraz z prawdziwa historia współżycia Żydów i Polakow oraz ostrzeżenie co grozi za bezpodstawne szkalowanie Polski i jej Narodu, wręczać każdemu członkowi wycieczek Izraelskich, musza je brać inaczej nie maja wstępu do Polski.
Lewactwu z UE zasygnalizować, i wdrożyć: TIRy z zachodnia lub ruska, białoruska, ukraińska rejestracja maja jechać autostradami lub specjalnym pociągiem linia wschód - zachód, za odpowiednia opłata oczywiście. Aby być niezależnym energetycznie, rospoczac gazowanie węgla pod ziemia w kopalni Krupinski. Oczyści to powietrze i da nam niezależność energetyczna na 300 lat.

statysta - 07.02.18 17:31
dość już jarmułek, chanuków, tzw. dni kultury i podobnych umizgów;
czas na prawdę o twórczej i radosnej współpracy żydowskiego 'narodu wybranego'
z niemiecką 'rasą panów' i kacapami, przy eliminowaniu tych, którzy nie przypadli im do gustu...
czas też na wznowienie ekshumacji w Jedwabnem
http://www.citizengo.org/pl/node/84089

T.P Poznań - 05.02.18 20:08
Panie Lubomirze Żydzi znają calą prawdę o Holokauście!
Ale ich wrogość do Polski dyktuje im obłudę o nas Polakach!
Są wnerwieni,bo prawda o nich,co oni robili z nami Polakami
w czasie Okupacji Sowieckiej im doskwiera. To przweież byli
wysłańcy Stalina na Polskę.Brat A.Michnika, jako bandyta -
ferujący wyroki śmierci dla żołnierzy AK,NSZ itp dalej się
ukrywa, przed rozrachunkiem za zbrodnicze wyroki na naszych
patyzantach.Gdyby Żydzi nie siedzieli w MInisterstwie
Sprawiedliwości, tg ten badyta byłby już dawno doprowadzony
przed oblicze sądu RP. No cóż, jeszcze czerwone żydostwo
ma głos w RP! Taka jest przykra sprawa,która wejdzie wnet do
naszej historii,ale wstydliwie i bez Glorii!!! Bo przecież jest to
bezprawna tolerancja bandytów,co popelniali zbrodnie na naszych
obrońcach Ojczyzny! Na to brakuje normalnym Polakom s ł ó w!
Rząd Prawicowy też tę gorzką sprawę puszcza nie tyka! A to kiedyś
wyjdzie byłym przebaczaczom bokiem

Lubomir - 05.02.18 15:13
Średnio rozgarnięty przedszkolak wie, że obozy w Polsce i w całej Europie były n i e m i e c k i e. Ludziom nazywającym siebie dyplomatami, trzeba często tłumaczyć, niczym przysłowiowej krowie na granicy. Czy nie czas na normalność?. Imbecylizm jest przecież nie tylko umysłowym zapóźnieniem ale i zagrożeniem dla innych.

Aaron Waxmann - 05.02.18 10:24
Izrael i jego przedstawiciele deklarują się w mediach jako PRZYJACIELE POLSKI i Polaków.
Jak w takim razie należy odczytywać obstrukcyjne i napastliwe działania jego konstytucyjnych przedstawicieli w osobach premiera Netanjahu i amabasador ISRAela w Polsce Azari?

Czy deklaratywni przyjaciele mogą rzucać na przyjaciół w Polsce oszczercze oskarżenia i przypisywać Polsce obozy śmierci i holokaust.
Czy tak postępują ISRAelscy przyjaciele w stosunku do polskich przyjaciół?
To nie jest przyjaźń i współpraca. To jest kłamstwo i obłuda serwowana Polakom przez Żydów. Celem Żydów jest wymuszenie na Polsce olbrzymiego haraczu (65 mld$) za rzekome "polskie obozy zagłady" i sprawstwo holokaustu.

Polaków bulwersuje brak szybkiego i jednoznacznego stanowiska konstytucyjnych organów państwa polskiego.
Zarówno rząd polski jak również prezydent zbyt ostrożnie i opieszale traktują żydowskie poczynania w stosunku do państwa polskiego.
Nie można również akceptować jakichkolwiek obcych wpływów i nacisków na proces legislacyjny prawa stanowionego w Sejmie Rzeczpospoitej Polskiej.
Uzurpowanie Żydów do wpływania na stanowienie prawa w Polsce jest nie do przyjęcia nie tylko w Polsce ale również w każdym cywilizowanym i suwerennym państwie o zasadach demokratycznych.

Jakie powinno być stanowisko rządu RP w sprawie obstrukcyjnych działań ISRAela w stosunku do Polski biorąc pod uwagę, że to ISRAel oskarża Polskę?
Po pierwsze: Premier RP Mateusz Morawiecki powinien w trybie pilnym wezwać ambasadora RP w Tel-Avivie na konsultacje

Po drugie: Premier RP powinien wezwać ambasadora ISRAela w Polsce
i przekazać stanowcze demarche z żądaniem jednoznacznego stanowiska
rządu ISRAela w sprawie oskażeń jw. zaprzestania ingerencji w stanowienie prawa suwerennego państwa.

Po trzecie: Oczekiwać od państwa iSRAelskiego wycofania swych niezgodnych z prawdą historyczną oskarżeń i pomówień oraz wstrzymania się od ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski, poprzez notę dyplomatyczną ze strony władz ISRAela.

Po czwarte: W przypadku braku reakcji i dalsze podniecanie oskarżeń i ingerencję przedstawicieli rządu ISARAela w stanowienie prawa w Polsce ZERWAĆ stosunki dyplomatyczne z Izraelem wykazując przyczynę po stronie obstrukcyjnego stanowiska konstytucyjnych przedstawicieli władz ISRAela.

Tak postępują władze suwerennego państwa. Każde inne działanie świadczy o ... no o czym może świadczyć? Świadczyć może, że państwo polskie jest niesuwerenne, a sprawujący władzę w Polsce nie reprezentują państwa polskiego i jego narodu lecz obce interesy.
Takie wnioski należy wysuwać w wyniku dotychczasowych posunięć rządu i prezydenta RP.
Tylko jednoznaczne w skutkach stanowisko rządu wobec oszczerczych działań ISRAela i diaspory pozwoli wzmocnić podmiotowość, wiarygodność i siłę Polski w polityce międzynarodowej.
ISRAEL wyznaje zasadę- najlepszą obroną jest atak.

Apel do rządu i prezydenta RP! DO ATAKU!

Polityka głaskania ISRAela i "podkulanie ogona" już dawno poniosła klęskę.
Nie można brnąć dalej w tym kierunku i traktować państwa i narodu polskiego jak ubogich krewnych a nawet pariasów postkolonialnych.
Polska musi wstać z kolan, z podniesioną głową stanąć na gruncie swoich interesów narodowych w stosunkach międzynarodowych.

Rząd i prezydent Polski muszą nauczyć się reprezentować interesu polskiego wobec państw obcych i bronić tych interesów.
Państwa, które ten interes naruszają nie powinny liczyć na przychylność
Polski i Polaków.
Opieszałe stanowiska rządu i prezydenta RP nie mogą być usprawiedliwiane "czynnikami obiektywnymi". Opinia publiczna w Polsce odczytuje to jako słabość instytucji państwa.
Tylko Polska silna mocą swoich przedstawicieli w rządzie i prezydenta RP, ale również siłą swojej gospodarki i ekonomii będzie w świecie uznawana i poważana.

MariaN - 03.02.18 20:34
Czekamy na podpis prezydenta Dudy, to jedyne dobre wyjście dla Polski. A ogolnie patrząc na tę sytuację, wydaje sie, że żydzi zastawili na nas pulapkę, bo o tej nowelizacji ustawy wiedzieli dużo wcześniej i nic nie mówili a tu nagle łup obuchem w łeb. Obrzydliwie zachowuje sie totalna opozycja, wykorzystuje trudną sytuację w kraju na gierki z pisem, jasno określając się jako zdrajcy. Przewrotnie patrząc na ten kryzys to można powiedzieć że możemy z tego wyjść z tarczą, jeśli polskie władze postąpią mądrze i nie przestraszą się żydowskim pohukiwaniom. Na razie nie jest zle, gwałtownie zaczęto pokazywać prawdę, puszcza sie w tv filmy, organizuje sie akcje edukacyjne, w internecie też głośno nareszcie mówi się o prawdziwych aspektach IIWS. ale najważniejsze jest to że pękła zmowa milczenia na temat wyczynów żydów. Jeszcze tydzień temu nikt tak swobodnie nie rozmawiał w publicznej TVP o sprawach polsko-żydowskich, bo od razu byłby antysemitą. Będzie dobrze

Jan Orawicz - 03.02.18 17:01
Panie Lubomirze też i mnie doskwiera ta sprawa! Ale,co widzę z oddali i
co słyszę od polskich przyjaciół za pomocą telefonów,to przyznaje rację
tym,którzy mówią,że na chamstwo wrogów Polski -tych wewnętrznych
i zewnetrznych nie ma mocnych! Naród tak się zachowuje - jakby wpadł
w letarg! Jest tam ćmok za ćmokiem pod czerwonym amokiem! Nasi wybitni
uczeni opisują w prasie te sprawy,poruszają w mediach w postaci Radia,TV
w tym telewizji katolickiej ojca Rydzyka! To wszystko odbija się jakby groch
od ściany! Czerwony amok wraca - całym swoim wrednym pyskiem!!!
Serdecznie pozdrawiam z gratulacją
za Pana cenne pióro! Ostatnia Polskie
ważne wydarzenia, odrywają mnie od
pracy nad tomem fraszek!

Lubomir - 03.02.18 9:26
Panie Janie, takich szmatławców jest o wiele więcej w Polsce. Jak podają statystyki, kontrolę nad polskim słowem elektronicznym i drukowanym - w 80 procentach {przynajmniej odnośnie prasy tzw regionalnej} ma kapitał niemiecki. Taki np. niemiecki 'Onet' ciągle szczuje na Polaków, na polską historię i polskich bohaterów, na twórców polskiej literatury i kultury. To wszystko okraszane jest różnymi seksistowskimi patologiami i sensacjami z życia degeneratów-celebrytów. Ciężko jest przebić się do polskiej opinii publicznej np. mediom p. Krzysztofa Skowrońskiego, 'Wnet'. Tutaj nie ma żadnego wsparcia ze strony Polskiego Państwa.

Lubomir - 03.02.18 9:08
Za sprawą 'Braci Fartuszkowych' Kapitol przestał kojarzyć się z wielką cywilizacją Rzymu, ale stał się symbolem 'usraelskiej' masonerii. Wcześniej czy później świat odwróci się od promotorów kłamstwa, chaosu i sodomii. Ameryka zdradza samą siebie!. To tragicznie smutne!. Tak dzieje się, gdy bogiem stają się pieniądze. Kołem ratunkowym dla Ameryki mogłaby być cywilizacja chrześcijańska. Jednak czy zdemoralizowany do imentu życzy sobie pouczeń Kościoła?. Widać, że najwyraźniej - nie. Atak na Bogu ducha winnych sąsiadów Izraela - Irak, okazał się być gigantycznym błędem Ameryki, przed którym ostrzegał Waszyngton sam JPII. Irak to przecież święte miejsce, gdzie rozpoczęła się trwająca do dzisiaj przygoda i rozmowa z Bogiem.

Agamemnon - 02.02.18 22:19
Moralny i prawny aspekt polityki Stanów Zjednoczonych
(ad memoriam)


Na konferencji w Jałcie oraz Teheranie stanowiskiem prezydenta Stanów Zjednoczonych Franklina Roosevelta oraz w Poczdamie decyzją prezydenta Stanów Zjednoczonych Harry Trumana, Stany Zjednoczone zakwestionowały prawo Państwa Polskiego do samostanowienia. Polska znalazła się jako jedyne państwo koalicji antyhitlerowskiej w strefie okupacyjnej ZSRR. Okupacja Polski trwała przez 45 lat. Dla ZSRR Polska stanowiła kolonię. ZSRR zniszczył polską gospodarkę, naukę, kulturę, wprowadził opóźnienie cywilizacyjne, wymordował wielu polskich bojowników o wolność Polski, zaanektował na trwałe 30% polskiego terytorium.
W świat poszła wiadomość, że Stany Zjednoczone nie stanowią już państwa stojącego na straży podstawowych światowych wartości. Zasady demokracji zostały przez Stany Zjednoczone pogwałcone.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych w 1973 roku narusza jedno z praw podstawowych, prawo do życia człowieka. Stany Zjednoczone tym samym akceptują falsusy ustawodawcze państw komunistycznych. W świat idzie wiadomość o wystąpieniu Stanów Zjednoczonych przeciwko moralności. Stany Zjednoczone zakwestionowały koncepcję istoty rzymskiego prawa naturalnego. Odtąd prawo może szkodzić.

Polska nowelizacja ustawy o IPN, mająca na celu ścigania tych, którzy wykorzystując słabej jakości edukację jaką obserwuje się w świecie, głoszą , że w okresie II wojny światowej Naród Polski popełnił ludobójstwo wobec Narodu Żydowskiego (poprzez rozpowszechnianie sformułowania: polskie obozy koncentracyjne), podczas, gdy ludobójstwo wobec Narodów Europy popełniły Niemcy w okresie 1939 - 1945 roku, gdy Naród Polski odmówił jakiejkolwiek kolaboracji z Niemcami, za co zapłacił utratą 6. milionów swoich obywateli, pomordowanych w niemieckich kazamatach. Wiem to z przekazu moich zstępnych jako świadków owych zdarzeń oraz z kart historii. Przeciwko nowelizacji ustawy penalizującej oczernianie Narodu Polskiego wystąpił jedynie Izrael oraz Stany Zjednoczone. W świat idzie zatem wiadomość, że Stany Zjednoczone oraz Izrael muszą mieć coś wspólnego z rozpowszechnianiem oszczerstw przeciwko Narodowi Polskiemu, skoro protestują w aż tak niewybredny sposób przeciwko penalizacji takich oszczerstw, z groźbą pogorszenia stosunków politycznych z Polską, gdy jednocześnie Ustawa nie penalizuje dialogu oraz badań naukowych. Tylko tym wymienionym dwóm państwom zależy na niepenalizowaniu oszczerstw rzucanych przeciwko Narodowi Polskiemu i Państwu Polskiemu. Wniosek jest jak mi się zdaje prosty: Oszczerstwa przeciwko Narodowi Polskiemu wypływają w świat z inicjatywy Izraela oraz Stanów Zjednoczonych w których to Izrael posiada znaczące wpływy. Kiedyś Stany Zjednoczone były moralnym przykładem dla całego świata. Dziś już nie są.

Są to sprawy tak trywialne, że trudno uwierzyć, że są one nieznane społeczeństwom i narodom uważającym się za cywilizowane.

Jan Orawicz - 02.02.18 19:29
Ten podły i podstępny twór żydokomuny o nazwie Gazeta Wyborcza, już
dawno powinien być zlikwidowany!! To jest rozsiewać wrogości- wobec nas
rdzennych Polaków! Na to sobie nie zasłużyliśmy i na to sobie -dalej nie
nie możemy- skomunizowanemu Michnikowi pozwolić!,by on opluwał nas Polaków,na łamach swojego szmatławca o wiadomej nazwie! Gdzie są sądy?!
Na co my sobie pozwalamy??! Kiedy się Ty moja Ojczyno ockniesz z tego
komunistycznego letargu?! Należy wreszcie oczyścić Polskę z czerwonych i
wrogich - prawdziwej Polsce Żydów. Oni nie mogą przeżyć, wygranych u nas,
wyborów przez nas Polaków! Wciąż rozjuszeni przez, takich awanturników
jak A.Michnik i jemu podobnych,co to urządzają sobie, na ulicach i placach
pochody i rykowiska z pogróżkami na Prawowity Rżąd RP.Trzeba mieć też
i to na uwadze,że czerwoni - od powojnia fałszowali wybory,bo inaczej ich
obecność przy sterach Polski - nie byłaby możliwa!!! To ich gnębi,że Naród odrzucił ich od czubatych żłobów

(C)Hamil-ton - 02.02.18 14:31
Michnikowszczyzna przeciw Polsce i Polakom. Historyczny fałsz i obłuda.

Żydowska gazeta dla Polaków "Gazeta Szydercza" Aarona Szechtera, w której udziały i to duże ma sam grandziarz i milioner Jerzy Soros, zwana często jako "G...no Wyborcze" ciągle atakuje Polskę i Polaków, tym razem przypisując NKWD-owski obóz w Świętochłowicach "Zgoda" Polsce i Polakom.
Jednoznaczny odpór dał temu szmatławcowi prof. Jerzy Robert Nowak.
Obóz został faktycznie założony na Śląsku przez sowieckie służby NKWD kierowane w przez samego Iwana Sierowa, zbrodniarza stalinowskiego. Ponosi on współodpowiedzialność za mord polskich oficerów w Katyniu i figuruje w tzw. "Rejestrach akt śledczych mordu katyńskiego". To Sierow był faktycznym władcą Polski w owym okresie.
Antypolscy żydzi jak Jakub Berman, Bolesław Bierut, Hilary Minc to żydowscy przedstawiciele ówczasnych, okupacyjnych władz Polski. Fałszerze historii z Gazety Szyderczej dopuszczają się takich prymitywnych i łatwych do zdemaskowania chwytów. Historyczny fałsz to ich domena. Całe życie w służbie fałszu i antypolskiej propagandy.

Co w tym obozie wyprawiał NKWD-zista i żydowski bolszewik, komendant obozu Salomon (Shlomo) Morel można porównać tylko z sadyzmem największych zbrodniarzy świata.
Z tego co się orientuję państwo polskie do dzisiaj chyba wypłaca mu emeryturę . Salomon Morel po swych sadystycznych występach w Polsce uciekł do Izraela i był chroniony przez państwo żydowskie przed ekstradycją. Izrael zaciekle bronił mordercę ze "Zgody" w Świętochłowicach.
Trzoda szechterowska jedzie po bandzie przypuszczając , że Polacy nie znają historii. Żyją w Polsce nadal rodziny, pamiętające zbrodnie Salomona Morela w służbie żydokomuny i NKWD, żydowskiego zbrodniarza i zabójcy niewinnych ludzi.

Czyj był obóz Zgoda? W odpowiedzi Gazecie Wyborczej!

Zareagowałem na antypolskie oszczerstwo "Gazety Wyborczej", która w numerze z 20 listopada 2017 r. nazwała obóz Zgoda, założony w 1945 r. w Świętochłowicach na Śląsku, "polskim obozem koncentracyjnym". Czy można nazwać "polskim" obóz koncentracyjny założony przez komunistyczną bezpiekę dla Polaków i Niemców? Czy można nazwać "polskim" obóz, którym kierował sadystyczny komendant Żyd-ubek Szlomo Morel i jego czterej żydowscy zastępcy? Pod ich zarządem (a nie Polaków) w Zgodzie wymordowano w ciągu zaledwie 9 miesięcy od 1538 do 2500 więźniów. Czy więc, idąc za tym, kto obozem tym zarządzał i kto pełnił wówczas najważniejsze funkcje w bezpiece, obóz ten nie powinno się raczej określać "żydowskim"? Albo chociażby ubeckim? Tam masakrowano tylko Polaków i Niemców. Stąd tym większa siła oskarżycielskiego samorozrachunku świetnego żydowskiego publicysty Johna Sacka, który po siedmiu latach dziennikarskiego dochodzenia w książce "Oko za oko", z pasją odtworzył działalność swoich żydowskich rodaków - morderców...."

Prof. Jerzy Robert Nowak

cały artykuł na https://warszawskagazeta.pl/historia/item/5376-czyj-byl-oboz-zgoda-w-odpowiedzi-gazecie-wyborczej

Chcecie prawdy o zbrodniach zydowskich, czytajcie Johna Sacka, żydowskiego publicysty.

Marian Kaluski - 01.02.18 11:45
"Polskie obozy zagłady" czy "Nazi Poland" to wymysł Niemców wspierany przez Zydów. Zydzi i Izrael chce uczynić z Polaków współwinnych holocaustu - moralnie zniszczyć Polskę i Polaków w oczach świata, aby móc zażądać wielomiliardowych odszkodowań. Oni napisali scenariusz sprawy i wszystko to dobrze reżyserują. Polska nie ma innego wyjścia jak powiedzieć tym łobuzom: basta! Inaczej zgnoją i zniszczą nas na amen. Razem z Ameryką - niby naszym przyjacielem. Jak przyjdzie odpowiedni moment to należy wytknąć Ameryce to, że przez nią i Wielką Brytanię Stalin i komuniści objęli władzę w Polsce w 1945 roku, którzy wywłaszczyli Polaków i Zydów z ich majątku. Dlatego dzisiaj to USA i Wielka Brytania mają moralny obowiązek dać odszkodowanie Polakom i Zydom.
Marian Kałuski, Australia

Ewa ze szczecina - 31.01.18 20:17
Ten kryzys, wbrew pozorom, wyszedł nam jako narodowi na zdrowie. Wreszcie karty zostały odkryte - bo wcześniej nieliczni Polacy wiedzieli o co idzie gra, ale większość żyła w błogiej niewiedzy. Teraz mówi się otwarcie o tym "zakazanym" wcześniej temacie. A sprawa jest prosta: prawdziwa polska narracja historyczna zderzyła się z zakłamaną historyczną narracją żydowską. Elity żydowskie rżną przysłowiowego głupa, nie dostrzegając różnicy między odpowiedzialnością narodu czy państwa a odpowiedzialnością jednostki. Po prostu chcą utrzymać dotychczasową swoją narrację historyczną, którą sprzedali społeczeństwom USA i Europy zachodniej z dużym powodzeniem, a tu Polacy im brużdżą jakąś ustawą. Pojawia się pytanie dlaczego im na tym tak mocno zależy? Odpowiedź jest prosta - państwu, które jest odpowiedzialne za holokaust łatwiej skoczyć do gardła i wyciągnąć gotówkę. Smutne, że na tragedii własnego narodu można robić geszeft.

Ricky Dick - 31.01.18 17:24
Sytuacja w Warszawie.

Potwierdzenie, że chyba mamy ISRAel bis.
Heike Grundbaum vel Gronkiewicz odmawia protestu przed ambasadą ISRAela grupie narodowców. Wojewoda mazowiecki ustala na pięć dni teren wokół ambasady ISRAela jako eksterytorialny. Koszer porządkowi ogradzają teren metalowymi ogrodzeniami.
Wokół policja na migających światłach.
Jakaś hucpa szykuje się.
Chyba będzie prowokacja i zaatakują ambasadę "polscy faszyści i naziści".
Tego Żydzi teraz potrzebują jak tlenu żeby pokazać światu jacy z nas mordercy i zbrodniarze.
Albo Trump podpisze ustawę 1226. I trzeba będzie Żydom zapłacić 65 miliardów haraczu. Za zbrodnie niemieckie i sowieckie.

Aaron Waxmann - 31.01.18 16:48
Przed chwilą Godz. 16.30 31 stycznia 2018 r.
Oglądam TVPinfo.
Informacja na planszy:
"Ustawa o IPN była procedowana 15 października i wówczas Izrael nie wnosił zastrzeżeń".

Mówię szczerze, zmroziło mnie.

Ale się wygadali. Czyżby Izrael opiniował polskie prawodawstwo???
To znaczy, że nic nie może wyjść z Sejmu, żadna ustawa czy uchwała bez opiniowania zatwierdzenia przez rząd Izraela i KNESET???
A to hucpa! A co dzień wciskają nam kit jaka to Polska wolna, niezależna i suwerenna. Byle drobna zmiana i trzeba od razu konsultować z Izraelem.
Czy to jeszcze Polska?

Ile jeszcze państw uzgadnia z Izraelem swoje ustawy procedowane w parlamencie?
A może jednak tereny nad Wisłą i Odrą to już Izrael Bis?

rysio - 31.01.18 14:38
Sir,

Benjamin Netanyahu states that "Israel has no tolerance for distorting of the truth, the re writing of history, and denial of Holocaust". The statement refers to the proposal to make it illegal in Poland the description of the concentration and death camps in Poland as Polish camps. It must be clear to Mr Netanyahu that the death and concentration camps in Poland during the Second World War were German camps. They were run by Goverment of Germany, not by Polish Goverment which was in exile- or are we supposed to pretend that Hans Frank Himler, Heidrich, et al were Polish!

That is as mad as denying the Holocaust so it is hard to understand wy Mr Netanyahu levels that accusation against Poles.

The victims of German barbarism were Poles as well as Jews. The penalty in occupied Poland for helping a Jew was death not only for helper but for his family. Some Poles were brave enough to risk this fate. I wonder if Mr Netanyahu would be brave enough to help a Pole were the situation to be reversed.

Your faithfully,

Lord Belhaven and Stenton

Szanowny Panie,

Benjamin Netanyahu stwierdza, że "Izrael nie ma tolerancji dla wypaczania prawdy, pisania historii i negowania Holokaustu". Oświadczenie to odnosi się do propozycji uznania za nielegalne w Polsce określenia obozów koncentracyjnych i zagłady w Polsce jako polskich obozów. Dla pana Netanyahu musi być jasne, że obozy śmierci i obozy koncentracyjne w Polsce w czasie II wojny światowej były obozami niemieckimi. Prowadzone były przez Niemcy, a nie przez polskie władze, które były na wygnaniu, czy też mamy udawać, że Hans Frank Himler, Heidrich i inni byli Polakami!

Jest to tak samo szalone, jak odmawianie Holokaustu, więc trudno zrozumieć, jak wy, pan Netanyahu, oskarża Polaków.

Ofiarami niemieckiego barbarzyństwa byli Polacy i Żydzi. Karą za pomoc Żydowi w okupowanej Polsce była śmierć nie tylko pomocnika, ale także jego rodziny. Niektórzy Polacy byli wystarczająco odważni, aby narazić ten los. Zastanawiam się, czy pan Netanyahu byłby wystarczająco odważny, aby pomóc Polakowi, gdyby sytuacja miała się odwrócić.

Twoje wiernie,

Lord Belhaven i Stenton.

list do daily telegraf UK ,nie ubublikowany,pragmatyczność dyplomacji UK godna pochwały...

Lubomir - 29.01.18 13:17
Należy postawić pytanie, jakie Izrael ma zobowiązania wobec Niemców?. Wiadomo powszechnie, że Niemcy zobowiązali się dostarczać Izraelowi broń. Chodzi zarówno o niemieckie okręty podwodne dla Izraela, jak i m.in. o Fuchsy, pojazdy opancerzone do zwalczania partyzantki miejskiej na ziemiach Palestyny. Wszystko wygląda na to, że jest to sprzedaż 'wiązana'. Za militarne wsparcie Izrael zgodził się wybielać historię Niemców na arenie międzynarodowej. To tragicznie smutne i niepokojące!. Polska nie zasługuje na fałszowanie swojej wielkiej i pięknej historii. Tyle tylko, że to Polska staje się globalną potęgą, a Izrael wciąż cieszy się wielkością porównywalną z naszym np. Województwem Dolnośląskim. To Izrael powinien zabiegać o poparcie ze strony Polski. Głos Polski ma coraz większy wpływ na losy świata. Liczą się z nim wszystkie wyznania i cywilizacje. Polska zawsze słynęła z wielkiej tolerancji i była zawsze budowniczym międzyludzkich mostów. Wyszukiwanie marginalnej patologii w Polsce jest bezsensem. Taka patologia jest wszechobecna tam, gdzie szermuje się słowami o tzw wartościach. Oby w Izraelu doszli do głosu autentyczni przyjaciele Polski, Polaków i polskości. Takich nigdy nie brakowało. Oni są świadomi faktu, że gdyby nie Polacy, to ich przodkowie nie mieliby szans na biologiczne ocalenie. Nie byłoby kolejnych pokoleń i ich państwa. Nie można wartościować narodów według ich aktualnego potencjału technologicznego, czy militarnego. To wszystko bardzo szybko może się odmienić.

Wszystkich komentarzy: (23)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

27 Maja 1840 roku
Zmarł Niccolo Paganini, włoski skrzypek i kompozytor (ur. 1782)


27 Maja 1876 roku
Urodził się Jan Kucharzewski, polski polityk i historyk. Był członkiem Zetu i Bratniej Pomocy (zm. w Nowym Jorku w 1952)


Zobacz więcej