Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.06.17 - 18:33     Czytano: [783]

Podłość poza sortem

Skąd Donald Tusk wie jakie słowa powinny padać z ust polskiego premiera? Przecież nigdy nim nie był.

Przemówienie premier Beaty Szydło w Auschwitz, 14 czerwca w Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych to jedno z najważniejszych wystąpień polskiego polityka w historii. Przemawiać na terenie tego obozu koncentracyjnego nie jest łatwo. W obliczu zagłady tylu istnień każde słowo się liczy. I premier Beata Szydło podołała temu w sposób perfekcyjny.

Kogo i z jakiego powodu, może bulwersować stwierdzenie:
Auschwitz to w dzisiejszych, niespokojnych czasach, wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli.

Przecież to jedna z mądrzejszych kwestii, jakie ostatnio wypowiedziano i to w miejscu skłaniającym jak żadne inne do zadumy nad losami świata.

I w takim momencie Donald Tusk z pozycji Przewodniczącego Rady Europejskiej, bezpardonowo stwierdza, że takie słowa nie powinny paść z ust polskiej premier. Co tak poruszyło pupilka Angeli Merkel? To że ktoś wreszcie powiedział prawdę, że to Niemcy mordowali Polaków i Żydów? Że wyłamał się z bezwstydnej narracji, szeroko kolportowanej na świecie, jakoby to Polacy byli sprawcami holocaustu? Czy może ubodło do żywego tego światłego Europejczyka, że można się tak ostentacyjnie troszczyć o interes Polaków?

Polskojęzyczne media jakby tylko czekały na sygnał do ataku. Oto tytuły:
Dziwne przemówienie Beaty Szydło w Auschwitz. Premier wywołała burzę w sieci (Wirtualna Polska)

Skandal w Auschwitz. Beata Szydło wykorzystuje pamięć o Holokauście by straszyć uchodźcami? (Newsweek)

Kontrowersje wokół wystąpienia premier w Auschwitz (www.tvn24.pl)

Słowa premier Szydło w Auschwitz wywołały burzę w mediach! „To jedna WIELKAGAFA”, „Rekord głupoty i cynizmu” (Pudelek)

Burza po słowach Szydło o Auschwitz! O co chodziło premier? (Fakt)

Dziwna wypowiedź Szydło o Auschwitz. „Trzeba robić wszystko, by uchronić życie swoich obywateli” (gazeta.pl)

Fala krytyki po przemówieniu Beaty Szydło o Auschwitz (Dziennik Wschodni)

Szydło powiedziała o Auschwitz coś tak przekraczającego granice, że nawet PiS po chwili usunął ten wpis z Twittera (natemat)

Wstyd na cały świat. Za granicą Szydło też wywołała szok: „Wykorzystała Auschwitz, by Polacy bali się imigrantów” (natemat)


Czy ta jedność przekazu może przypadkowa?

Czy zupełnie nieprawdopodobny jest scenariusz, że cała ta nagonka na polską premier ma źródło w Berlinie?

Ostatecznie Donald Tusk ma poważne zobowiązania wobec swoich mocodawców. Jeden telefon i rusza z pełnym zaangażowaniem. Trudno uwierzyć, że zupełnie nie orientuje się w realiach i nie wie jak drażliwym tematem dla Polaków jest Auschwitz. I mimo to nie ma oporów, żeby poniżać nas w oczach opinii światowej.

Holocaust, który miał miejsce na polskiej ziemi, określenie „polskie obozy zagłady”, wyrządzają nam niepowetowaną krzywdę. Ktoś tego pilnuje, żeby to na nas, a nie na w rzeczywistości jedynych winowajców Niemców, spadało odium ludobójstwa przeczącemu człowieczeństwu. Niemcy robią wszystko by odsunąć od siebie miano oprawców. W żaden sposób nie da się usprawiedliwić zorganizowania fabryki śmierci, gdzie z metodycznym okrucieństwem mordowano niewinnych ludzi w specjalnie zaprojektowanych i wzniesionych zespołach komór gazowych z krematoriami. Wyszukują więc, jakiś mitycznych nazistów, faszystów, hitlerowców. A najlepszą drogą wybielenia swojej historii okazało się przypisanie tej zbrodni Polakom. Co dziwne i przykre, często ta akcja propagandowa jest wspierana przez niektóre środowiska żydowskie, oskarżające nas współudział w tragedii ich narodu.

Ta antypolska machina ma ułatwione działanie. Każdy, kto spojrzy na mapę i zobaczy gdzie leży Auschwitz – Birkenau, ma konkretne skojarzenia. Polska. Skąd mogą wiedzieć, że były to tereny wcielone w październiku 1939 roku dekretem Hitlera do III Rzeszy?

Dopiero obecny rząd wspiera działania Reduty Dobrego Imienia wychwytujące w światowych mediach i żądające zaprzestania używania określeń „polskie obozy zagłady” czy „polskie obozy śmierci”. Ostatnio zainicjowano i realizowano w Europie świetną akcję „German Death Camps” odkłamującą szkalujący nas przekaz.

Donald Tusk nie waha się i wbija wirtualny nóż w plecy polskiej premier. Wbija ten nóż nam wszystkim. Który to już raz działa na szkodę Polski?

Nasuwa się refleksja, że Jacek Saryusz–Wolski nazywając Donalda Tuska szmatą był po prostu zbyt uprzejmy.


Ryszard Makowski
Satyryk. Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "wSieci".
wPolityce


Wersja do druku

Jan Orawicz - 23.06.17 20:14
Tuska należy rozliczyć za zrujnowanie polskiej gospodarki, w czaisie 8 lat
jego premierowania.Już rok temu powinna być powołana specjalna
komisja do zbadania tej sprawy! On to podłe zadanie wykonał na polecenie-
zapewne komuchy Merkel.Ale jak do tej pory nie ma w Polsce odważnych,
do stworzenia specjalnej, niezaleŻnej komisji do zbadania tej ważnej sprawy!
Oprócz tego Polska powinna zrezygnować z przynależności do UE, Przecież
ten twór nalatuje na POLSKĘ, ZA NIEPRZYJMOWANIE EMIGRANTÓW ITP..
A, co do NIEMCÓW,to oni nadal uwazają,że nie muszą nam oddać,to
wszystko,co zrabowali nam w 1939r. Wciąż nie ma komu zrobienić
zestawienia przedmiotów rabunku! Tę samą sprawę mamy z byłym napastnikiem Czerwoną Rosją! Nic, a nic nie robi się w tych sprawach! O czym,to świadczy?!

Lubomir - 23.06.17 15:52
Upublicznienie zawartości teczek Stasi/KGB, mogłoby wyjaśnić niejedną, błyskotliwą karierę polityczną. Niektóre nazwiska nawet powtarzały się po obu stronach Odry i Nysy Łużyckiej. Niewykluczone, że agentów łączyły związki rodzinne. Ale komu zależy na ujawnieniu prawdy?. Na pewno nie Merkel i nie Putinowi. Netanyahu zaś zajęty jest znalezieniem sposobu na wepchanie komuś niewygodnych sąsiadów z Syrii, a nie dociekaniem prawdy w Polsce. Wiedza o uwikłanych agenturalnie, znakomicie nadaje się do szantażowania figurantów. To widać jak na dłoni. Zaszantażowany figurant, może nawet wnioskować o pozbawienie Polski półrocznego przewodnictwa europejskim strukturom i przekazanie polskiej kadencji - ulubionym przez niego Niemcom. Przykre, że Niemcy nie zrozumieli niczego z lekcji historii II Wojny Światowej, w tym z lekcji KL Auschwitz-Birkenau. Zresztą nie tylko Niemcy. Francuzi też sprawiają wrażenie, jak gdyby wszyscy byli duchowymi spadkobiercami niemieckiego kolaboranta, Petaina.

czytacz - 23.06.17 12:39
Wypowiedz Tuska, w tak dotkliwej dla nas Historii, ponad wygłoszoną mowę Polskiego Premiera - można skwitować następująco, kim on był?. Też premierem, ale pełniącym obowiązki, gubernatora angeliny i namiestnika putina.

Agamemnon - 22.06.17 20:47
Przypomnieć o konieczności zagwarantowania bezpieczeństwa obywatelom polskim, nie jest na rękę siłom faszystowskim, ciągle żywym i niezwykle aktywnym.

Mru - 22.06.17 20:22
......żydzi to obywatele, czy obcy........Jak Oni się identyfikują uczuciowo..........

Lubomir - 22.06.17 17:29
Thuzk uruchomił spiralę zła. Dzisiaj w stronę dwujęzycznych swoistych narodów regionalnych - pchani są dzięki jego 'mechanizmowi' mieszkańcy Pomorza, Śląska i Podkarpacia. Niekiedy 'język regionalny' wzmacniany jest językiem niemieckim lub ukraińskim. Zwolennicy Thuzka dokonywali degradacji i marginalizacji języka wszystkich Polaków. To w czasach nierządów Thuzka całkowicie zaniedbano sprawy Polaków na Litwie, Żmudzi, Białorusi, Łotwie, Estonii i Ukrainie. To za nierządów Thuzka ugruntował się hitlerowski pogląd, że Polacy zamieszkujący Niemcy nie zasługują na uznanie ich za narodową mniejszość. Nie zasługują także na zwrot własności należących do Polaków przed wprowadzeniem w życie
Dekretu Goeringa, wywłaszczającego polskie organizacje.

adamajtis - 22.06.17 11:42
I to jest chyba meritum sprawy.
Tusk był premierem ale niemieckim, wykonującym do dzisiaj polecenia Angeli Merkel, która za zasługi dla Niemiec odznaczyła go Orderem Karola Wielkiego. A kiedy grunt zaczął mu się walić pod nogami w związku z licznymi aferami w Polsce Niemcy zaoferowali mu synekurę w UE w postaci Króla Europy czyli fasadowego przewodniczącego parlamentu europejskiego, niemieckiego popychadła. Z Brukseli buńczucznie odgraża się polskim władzom poruszając groźnie palcami w bucie. Skończona antypolska kreatura! Następny jurgieltnik. Zapisze się w historii Polski tak jak zapisała się Targowica.

Lubomir - 17.06.17 22:42
Euronaziści szykują lincz polityczny i lincz ludzki przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. Sadyści żądają ofiar. Niemcy znów jako samozwańczy 'panowie Europy i świata', chcą prowadzić dystrybucję narodów. Chcą dyktować, gdzie kto ma żyć i umierać. Należy powstrzymać to niemieckie szaleństwo!. Niemcy na Madagaskar!.

Jan Orawicz - 17.06.17 16:59
Panie Lubomiirze wszystko się zgadza,co do Nimców.J nimiecką kuturę
poznawałem od dziecka. W miejscoosci,w której żyłem z rodzina ,także
zyło sporo Niemców! Wśród nich, po ludzku zachowywało się kilku.W 1939r
ci cywilni Niemcy zamienli się w bandytów! Każdy z nich posiadał broń. I w
taki sposób wrzesień 1939r w mojej podbydgoskej miejscowości w Puszczy
Bydgoskiej o nazwie Łażym, urzdzadzili sobie krwawy wrzesień na nas
Polakach. W pobliżu mego domu został zastrzelony harcerz RP śp. J.Piatek
syn sąsiadów. Harcerze w zasadzie wszyscy zostali zamordowani i to
najczęściej w sposób okrutny,bo przez deptanie po szyjach ofiar! Mordowano
także starsze osoby,nauczycieli ,urzędników i księży. Straciłem 2 wujków,
sąsiadów. Od tamtego czasu przyznaję rację tym,którzy twierdzą,że
Niemcy, to wybrańcy szatana. Na tę prawde przeżyłem od dziecka jaskrawe
dowody. Mojemu ojcu tylko pogrozili,bo miał 2 braci,którzy mieli żony
pochodzenia niemeckiego! Ale jednak został skazany na obóz pracy w
Solu Kujawskim. Raz też w Kworum wspominałem szkołę niemiecką dla
polskiej młodzieży i dzieci. Dla wielu z nas Polaków,co przeżyli cudem
niewolę niemiecką w czasie II wojny światowej, pojmowanie Niemców jest
takie jak wyżej podałem.Z każdego udziału wycieczkowego do tego kraju
za Odrą rezygnowałem.Sama mowa niemiecka mnie do tej pory razi.

Lubomir - 17.06.17 15:17
Panie Janie, Parteigenossen Thuzk {to tak po europejsku!}, przetarł w Polsce szlaki Niemcom. Teraz wystarczy poczytać wydawany przez Niemców 'Onet', by przekonać się jaką Niemcy prowadzą m.in. politykę prasową wobec Polski, Polaków i polskości. Np. zacytuję tytuły artykułów z 17.06.2017 : 'Najbardziej brawurowy atak Hitlera'. Tytuł aż prosi się, by pochwalić bohaterstwo dziadków Angeli Merkel et Consortes. Inny tytuł z tego samego dnia: 'Upamiętniono ofiary obozu Zgoda w Świętochłowicach'. Oczywiście chodzi o...polski obóz, dla 'pokrzywdzonych' Niemców. Kolejna niemiecka sensacja dla Polaków: 'Mniejszość niemiecka zorganizuje w Opolu festiwal' . Oczywiście i na temat niemieckiego hobby, na temat wpychanych Europie przez Niemców typu Marx - uchodźców, też coś jest. Mianowicie: 'Polak przeszedł na islam i zabił 21 osób'. Szkoda, że Niemcy nie piszą o niemieckich islamistach w Państwie Islamskim. Jest już nawet literatura na ten temat. Jednak tutaj są niemi, jak typowi mieszkańcy Szwabii i okolic.

MariaN - 17.06.17 15:04
Sprawy poszły za daleko, ta antypolska dzicz postradała zmysły, żeby w tak jaskrawy sposób pluć na swój kraj i życzyć mu jak najgorzej to tylko może robić zdrajca a na takich w kraju demokratycznym powinna być kara wygnania. Scerba w TVP POkazał wczoraj tak na prawdę kim jest

Jan Orawicz - 17.06.17 1:43
No co z tym Tuskiem?Jego dwie kadencje kierowania Polską, świadczą -
bardzo dobitnie o tym,czym my jesteśmy jako Polacy?! A przed jego
wyborem na premiera, ten podstępny oszust -jako historyk z
diabla łaski pisał :"Istnienie Polski jest nieporozumieniem!!" Polscy
historycy pisali o tym podłym wynurzeniu poglądu, tego - od siedmiu boleści historyka niemieckiego pochodzenia.Kto te podłe wynurzenia tego wroga
Polski czytał w tamtym czasie?! A były publikowane w polskiej prasie
I to krótko przed wyborem na premiera tego cwaniaka i obłudnika!
Przypominam jak ten obłudnik drwił z naszych Polek,nazywając Je moherowymi
beretami. Myślę,że w moim składzie archiwalnym prasy, uda mi się odszukać
ten artykuł Tuska,w którym pisze:"Istnenie Polski jest nieporozumieniem!"
Kiedy czytałem te podłą wypocinę tego podłego człowieka,to z wrażenia
dostałem nerwowych dygotek! Jako polska dziecina, przeżyłem bicze
niemeckich zbirów z hitlerowskiej młodzieżówki! A to głównie z tego powodu,
że mieszkałem na Pomorzu z rodziną w pobliżu Bydgoszczy. Muszę dodać,że
z przykroscią zauważyłem wtedy,że w następnym numerze tego medium, nie
spotkałem kapki krytycznej oceny tej wrogiej wypociny Tuska! Kiedy pisałem
protesty,by nie wybierać tego osobnika na głowę RP, to nikt mi tego nie
opublikował w prasie,a także w polskich rozgłośniach radiowych,co to
udawały rozgłośnie prawicowe.A no,bo zaprzaństwo wzięło górę!! Myślę,że
w tamtym czasie zaślepienue Polaków Tuskiem było dość wysokie. Ludzie
dali się zbałamucić podstępnym cwaniakom, wynoszącym Tuska nad poziomy!

telewidz - 17.06.17 1:40
TVPis przy was wymięka. Jacuś kura może do was przyjść na kursa.

Lubomir - 16.06.17 20:09
Ojojoj, Pani Premier zamieszała niemiecką polityką transportową. Przecież to w niemieckich i poniemieckich głowach siedziały zawsze pomysły na korytarze transportowe i na masowe transporty zniewalanych ludzi. Widać kto jest kim, w tej szatańskiej grze. Niemiec zawsze będzie solidarny z Niemcami!. To nie Katarczycy wymyślili możliwość przesiedlania całych narodów. Obozy, obozy uchodźcze - to czysto niemiecki pomysł. A , że czasami Niemca poprze ktoś ze zgermanizowanej Flandrii, Bretanii, Lotaryngii czy Luksemburga, też nie może dziwić. Tam mieszka najwięcej potomków niemieckich kolaborantów. Polacy nie muszą i nie powinni kajać się przed swoimi oprawcami. Niemcy robią wszystko, żeby z roli oprawców wykreować się na ofiary wojennych prześladowań. Widząc zachowanie Niemców, podobnie próbują zachowywać się wciąż nierozliczeni Upaińcy, Lietuvisi i Bolszewicy. Na szczęście to zaczyna być margines.

Wszystkich komentarzy: (14)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1962 roku
Zmarła Marilyn Monroe, amerykańska aktorka filmowa (ur. 1926)


05 Sierpnia 1772 roku
I rozbiór Polski - Podpisanie w Petersburgu trzech traktatów rozbiorowych, ustalających granice zaborów.


Zobacz więcej