Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.12.16 - 18:45     Czytano: [825]

Obłąkańcza walka polityczna

Szalona opozycjo i wrogie Polakom media, zachowujcie choć odrobinę powagi i ciut ciut rozumu. Polacy słyszą: dramat, Armagedon PiS przez 100 dni nie dotrzymał obietnicy wyborczej w sprawie kwoty wolnej od podatku. Tydzień później są alarmowani: skandal, zbrodnia PIS, bo rząd błyskawicznie w ciągu 7 dni dotrzymał obietnicy w sprawie kwoty wolnej i za szybko przyjął nową ustawę.

Przy okazji oburzenie i potępienie PiS i posłów rządzącej partii, bo wszyscy posłowie mają kwotę wolną w wysokości 30 tys. zł i to tylko od małej części wynagrodzenia tzw. diety - co z tego, że tak jest od 26 lat i dotyczy ona diet - tak jak jest to w przypadku ok. 50 tysięcy radnych we wszystkich samorządach, ale to i tak wina PIS-u, chociaż rządzi dopiero 1 rok, winę i tak ponosi, bo ośmielił się rządzić.

Media mętnego nurtu i opozycja totalna grzmią: prawdziwe ekonomiczne nieszczęście- PiS obniżył wiek emerytalny i za 30-40 lat będą straszne skutki i niskie emerytury. Tak jakby do dziś były wysokie polskie emerytury, poza esbeckimi oczywiście. Po co to zrobił? Żeby dotrzymać obietnic wyborczych? To skandal, że nowa władza dotrzymuje obietnic. PO- PSL nie obiecywały, a wiek emerytalny podniosły do 67 lat. Przecież starzy, schorowani Polacy mogliby skorzystać, czy to ze światłych rad byłego prezydenta B.Komorowskiego i wziąć kredyt i zmienić pracę, czy też skorzystać z wczorajszej śmiałej i jak zwykle kabotyńskiej oferty przewodniczącego Nowoczesnej R.Petru, który stwierdził, że „górnik może się po 15 latach przebranżowić” i na dodatek mało taktownie złożonej w dzień, gdy ginie w Polkowicach 8-miu górników.

Na szczęście w sprawie tych dramatycznych ofiar na Dolnym Śląsku R.Petru nie miał już żadnych odkrywczych propozycji. Skandal, hańba TV-publiczna robi swoje wywiady z politykami opozycji i to nie takie jakie, by sobie życzyli, więc teraz posłanka Nowoczesnej J.Scheuring-Wielgus będzie zmuszać do wywiadów młode dziennikarki TVP i sama je nagrywać. Jakie to szlachetne i mądre zarazem i jak głęboko przemyślane. Podobno krach i niepokój wiszą nad krajem, bo PiS i rząd będą mieć wzrost PKB w tym roku na poziomie ok. 2,8-3 proc. - to nic, że PO-PSL miało w 2012-2013 r. wzrost PKB tylko na poziomie 1,6 proc., a wtedy była przecież „Zielona wyspa”, ale ile ekranów dźwiękoszczelnych i ścieżek rowerowych nabudowano co nie miara.

A, jak się wtedy Polakom żyło fantastycznie - mieli ciepłą wodę w kranie, a rodzice niepełnosprawnych dzieci mogli sobie poleżeć na sejmowych posadzkach, a teraz „tylko” 500 plus i podwyżka pensji minimalnej do 2 tys zł. A, jaki straszny deficyt ma PiS w budżecie - całe 59 mld zł, toż to prawdziwy skandal, bo przecież PO-PSL w ciągu 8 lat narobiło „tylko” ok. 300 mld zł deficytu budżetowego, a na dodatek jeszcze niby pożyczyło FUS 39 mld zł, zapominając wpisać to do deficytu. Wtedy za PO-PSL to była księgowość Sztukmistrza z Londynu. Teraz to prawdziwy dramat, bo oglądają każdą złotówkę. W polityce zagranicznej, same nieszczęścia i porażki - Niemcy nas tak bardzo kochali i nawet za rączkę poprowadzili Panią premier po czerwonym dywanie, a teraz taki prezydent A.Duda nie zabierze nawet kieliszka z szampanem Królowej Szwecji w czasie swej oficjalnej wizyty i konsultacje rządowe z Wlk. Brytanią to mały pikuś, bo i tak „prezydent Europy i okolic” D.Tusk wyrzucił już Anglię z UE.

To nieprawdopodobny skandal, że nie wydaliśmy głupio 13 mld zł na francuskie helikoptery. Kto nam teraz dostarczy bretońskie ostrygi? Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać z tego obłąkania antypolskich portali, mediów z TVN-em na czele i polityków opozycji przez małe „p”. Niespotykana w świecie kompromitacja, PiS naruszył Konstytucję RP, bo przygotował 7-mą ustawę o TK, a „Boski Orzeł” - Prezes TK A.Rzepliński - tylko po raz kolejny złamał z kolegami Konstytucję RP i ustawy. To nic, to drobiażdżek, przecież to „walka o ich liberalną demokrację”, a to coś więcej niż zwykła demokracja dla zwykłych ludzi. A, wtedy wszystkie chwyty są ponoć dozwolone, godne pochwały i tak w kółko. Wy tam z tego rządowego PiS-u grzmią fałszywe autorytety i tzw. łże elity; jesteście źli, chaotyczni i brzydcy, a my ci lepsi nawet, jak nie mamy racji, to i tak nasza racja jest bardziej demokratyczna i europejska i sprawiedliwość musi być po naszej stronie, choć byśmy ją podeptali i ośmieszyli.

Gdzie jest więc powaga i ranga problemów, gdzie minimum przyzwoitości i racjonalizmu, gdzie się kończy obłąkańcza walka polityczna, a zaczyna prawdziwy dom wariatów, sfrustrowanych redaktorów i bezradnych, przegranych polityków. Miejcie proporcje - Mocium panie - zwłaszcza Panie posłanki z Nowoczesnej. Świat nie zmienia się wyłącznie z powodu głupich i plugawych pomówień, a nawet personalnych ataków, totalna opozycja i wspierające ją bezkrytycznie media nie chcą zrozumieć, ani mechanizmów zmian, ani aspiracji Polaków, ani złożoności problemów przed, którymi stoi polskie państwo, po wielu latach dewastacji ekonomicznej i demoralizacji sumień i postaw.


Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce


Wersja do druku

Lubomir - 07.12.16 21:56
Dramatem Polski, Europy i świata stało się to, że polityka przestała być działaniem na rzecz dobra wspólnego a stała się frontem walki o dobrze płatne synekury. Nawet Ojciec Święty mówi o braku prawdziwych liderów na świecie. Ani naloty rosyjskich bombowców na Aleppo, ani rajdy izraelskich samolotów na Damaszek - nie rozwiążą współczesnych problemów. Dawniej mówiło się, że społeczeństwa cierpią na znieczulicę, dzisiaj Głowa Kościoła Powszechnego mówi o 'kardiosklerozie'. Wszyscy zawodowi 'obalacze' komuny w Polsce, nagle chcą obalać demokratycznie wybrane władze, które mają wyjątkowo dużo serca do Polski, Polaków i polskości. A może ci 'obalacze' chcą obalać każdą autentycznie polską władzę?. Może płacący im zleceniodawcy, domagają się właśnie tego?. Z Rosją nie mamy obecnie żadnych spornych kwestii granicznych. Czyżby prowokacyjny mechanizm nakręcali nasi 'najnowsi przyjaciele' zza Odry?. Destabilizacja państwa, to nadzieja Niemców na finansową i gospodarczą kolonizację Polski. To nadzieja na rozbicie Polski - na skłócone i zwalczające się nawzajem dzielnice.

weterani - 04.12.16 23:10
Witamy i o miare cierpliwosci pytamy.Ponad 8 lat bezprawia odcisnelo sie na naszej psychice ,zwiekszylo wrazliwosc a. zmniejszylo cierpliwosc i zasoby narodowe.85 % obcej prasy w Polsce ,tzw polskojezycznej rowniez dziala na nasza szkode.Uwazamy,ze musimy szybko i odwaznie pozbyc sie szkodnikow ,manipulantow ,pseudopatriotow ,a wowczas z pomoca Matki Bozej Czestochowskiej ,Pana Prezydenta Andrzeja Dudy,Pani Premier Beaty Szydlo uratujemy Polske.Alleluja i do przodu ! prosimy.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1864 roku
Na stokach Cytadeli warszawskiej został stracony Romuald Traugutt, dyktator Powstania Styczniowego.


05 Sierpnia 2012 roku
W wieku 97 lat zmarł major Ignacy Skowron, ostatni żołnierz z 200. osobowej załogi, która broniła Westerplatte w 1939r.


Zobacz więcej