Środa 1 Maja 2024r. - 122 dz. roku,  Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.11.16 - 20:13     Czytano: [765]

Dział: WPiS

Listopadowy WPiS już do nabycia

Ukazał się listopadowy numer naszego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Jak zwykle piszemy w nim o sprawach ciekawych, ważnych, niekiedy bulwersujących, ale zawsze aktualnych. W numerze znajdziecie Państwo m.in. relację z wręczenia Nagrody Patriota Roku 2016 Antoniemu Macierewiczowie, teksty o Henryku Sienkiewiczu związane z setną rocznicą jego śmierci oraz rozmowę z posłem Januszem Szewczakiem o tym, jak banki i inne instytucje finansowe wykorzystują Polaków.

Listopadowy „Wpis” to prawie 100 stron zajmującej lektury!

W bieżącym numerze:

● Chcę znać prawdę – o rozpoczynających się właśnie ekshumacjach ofiar tragedii smoleńskiej, z Krystyną Kwiatkowską, wdową po Dowódcy Operacyjnym Sił Zbrojnych gen. Bronisławie Kwiatkowskim, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu, rozmawia Jolanta Sosnowska.
● Odwaga w imię porządku moralnego, który jest większy i silniejszy od każdego zła – laudacja na cześć Antoniego Macierewicza, wygłoszona przez prof. Andrzeja Nowaka podczas gali wręczenia ministrowi Nagrody Patriota Roku 2016 w Operze Krakowskiej 24 października 2016 r.
● Antoni Macierewicz Patriotą Roku 2016 – relacja ze zorganizowanego przez wydawnictwo Biały Kruk II Dania Patrioty, podczas którego przyznana została Nagroda Patriota Roku 2016. Jej pierwszym laureatem został minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
● Powstanie Listopadowe. Wyjątkowy czas, gdy Niemcy podziwiali Polaków – w kolejną rocznicę Powstania Listopadowego przypominamy ówczesny stosunek społeczeństwa niemieckiego do walczącej o wolność Polski i Polaków.
● Bratanki polsko-węgierskie i bracia brukselscy – Jolanta Sosnowska przybliża prezentowaną w Muzeum Narodowym w Krakowie interesującą wystawę obrazów pt. „Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)”.
● Tchórzliwy naród nie ma ojczyzny. Sekret wolności kryje się w odwadze – przemówienie premiera Węgier Viktor Orbána wygłoszone na Placu Bohaterów w Budapeszcie 23 października 2016 r. podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Węgierskiego 1956.
● Polsce potrzebna literatura nadziei, narodowej nadziei – dr Justyna Chłap-Nowakowa przedstawia historyczne powieści Henryka Sienkiewicza.
● Najlepszy scenarzysta świata, czyli sto lat (z okładem) Sienkiewicza na ekranie – w setną rocznicę śmierci wielkiego pisarza opisujemy mniej znane ekranizacje jego książek.
● Jak długo instytucje finansowe będą doić Polaków? – Leszek Sosnowski rozmawia z posłem Januszem Szewczakiem o nieuczciwych praktykach stosowanych przez banki wobec klientów.
● Dramatyczny rozziew w opinii publicznej – historyk prof. Wojciech Roszkowski pisze o politycznym i światopoglądowym rozłamie w polskim społeczeństwie.
● Karabinek przyszłości powstaje w radomskiej fabryce – reportaż z Fabryki Broni w Radomiu, w której produkowana jest nowoczesna broń strzelecka dla Wojska Polskiego.
● Biznes legislacyjny, czyli zarabianie na ustawach – prof. Witold Modzelewski o funkcjonującym w Polsce skandalicznym procederze stanowienia prawa na zamówienie.
● Bagnasco, Gądecki, Nichols – obrońcy doktryny – korespondencja z Rzymu watykanisty Andrei Gagliarducciego o dwóch trendach ścierających się wewnątrz Kościoła: tradycyjnym i „otwartym”.
● Dlaczego katolik z protestantem pogodzić się nie może – druga część artykułu Adama Sosnowskiego o różnicach teologicznych między katolicyzmem a protestantyzmem.
● Zwróćcie swe oczy na Górę, z której przyjdzie Wam pomoc – w związku z trzechsetną rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przypominamy historię kultu Maryi jako Królowej Korony Polskiej.
● Marszałek Śmigły-Rydz – życie i śmierć dla Polski – sylwetka Edwarda Śmigłego-Rydza w 75. rocznicę jego zgonu i 80. rocznicę mianowania marszałkiem.
● Leszek Długosz ubarwia świat – relacja z koncertu w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie z okazji 75. urodzin znanego poety i pieśniarza Leszka Długosza.
● Dlaczego nie korzysta się z zasobów Polonii – rozmowa z polskim historykiem z USA prof. Markiem Chodakiewiczem o sytuacji Polonii w świecie.
● Polonia zderza się z opieszałością ze strony urzędników – relacja z międzynarodowej konferencja „Państwo Polskie a Polonia” zorganizowanej w Warszawie przez Stowarzyszenie Solidarni 2010.
● Świato–podgląd – przegląd informacji ze światowych mediów, a w nim m.in.: to katoliccy wyborcy zapewnili zwycięstwo Donaldowi Trumpowi, w Austrii imigranci robią zakupy hurtowe w sklepach dla biednych oraz były szef Komisji Europejskiej chce przyjąć jeszcze 5 milionów imigrantów.
● Krzyżówka z nagrodami
A ponadto: oferta prenumeraty „Wpisu” na 2017 r., książkowa nowość naszego wydawnictwa i atrakcyjne promocja cenowa kilkudziesięciu naszych publikacji.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

01 Maja 1953 roku
Urodziła się Joanna Szczepkowska, polska aktorka teatralna i filmowa.


01 Maja 1951 roku
Rozpoczęła się emisja programu Radio Wolna Europa dla krajów Europy Wschodniej.


Zobacz więcej