Sobota 11 Lipca 2020r. - 193 dz. roku,  Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.05.16 - 11:41     Czytano: [1766]

Zapraszamy na Targi Książki

W związku z 1050 rocznicą Chrztu Polski Bytomskie Centrum Kultury oraz środowisko blogerów i komentatorów skupionych wokół bloga Gabriela Maciejewskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na specjalne targi książki, które odbędą się w czerwcu 2016 roku.

Targi odbywać się będą w Bytomskim Centrum Kultury przy placu Karin Stanek 1. Czas trwania imprezy 4 – 5 czerwca 2016 r. w godz. od 10.00 do 20.00.

W czasie imprezy przewidziane są prelekcje i wystąpienia następujących autorów: ojciec Wincenty Polek – przeor klasztoru w Wąchocku, Leszek Żebrowski, Tadeusz Płużański, Grof. Marek Chodakiewicz, Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz.


Nasza wizytówka – Rozetta
Za naszym szyldem Rozetta.pl kryje się ciekawa historia. Na naszej pierwszej ulotce reklamowej, zapraszającej wydawców na targi książki w Bytomiu, którą dystrybuowal Gabriel Maciejewski, jako tło dla tekstu został użyty symbol rozety – witraża z kościoła św.Jacka w Bytomiu. Genialny pomysł użycia witraża z lokalnej świątyni jest autorstwa Tomasza Bereźnickiego. Stąd był już tylko mały kroczek do nazwania całego przedsięwzięcia, jakim są targi książki w Bytomiu.

Kolejnym etapem w rozwijaniu idei był pomysł ufundowania nagrody dla najpopularniejszego autora i najpopularniejszego wydawcy targów, który ma dziś formę nagrody publiczności. Pomysł artystyczny jest reminiscencją rozety czyli gotyckiego maswerku umieszczonego na trzonie z nodusem, całość nawiązuje do wczesnochrześcijańskich kielichów liturgicznych i jest autorstwa Andrzeja Styrny, który we współpracy z rzeźbiarzem Arturem Kierkowskim wykonał najpierw model nagrody, a następnie udekorowany emalią odlew.

Pomysł, żeby o tym, kto zostanie laureatem nagrody decydowała publiczność targów, czyli czytelnicy, jest zupełnie naturalny i zgodny z ideą targów, gdzie najważniejszą sprawą jest bezpośredni kontakt miedzy autorem, a czytelnikiem. To czytelnik jest na bytomskich targach najważniejszy i decyduje o wszystkim – o sukcesie autorskim i powodzeniu imprezy.

rozetta.pl

...

Na Targi Książki w Bytomiu zaprasza również Oficyna - AuroraWersja do druku

Lubomir - 02.06.16 9:33
Cenna inicjatywa w bastionie polskości na Wyżynie Górnośląskiej!. Po zawirowaniach końca lat osiemdziesiątych dwudzistego wieku Bytom zaczął upadać, zarówno w sensie przemysłowym, jak i m.in. w sensie sportowym. Poziomem bezrobocia i związanych z tym frustracji - rywalizuje z pobliskim Sosnowcem. Każde lokalne wydarzenie społeczne i kulturalne, to wielka sprawa!. To zwrócenie uwagi na problemy miasta i jego mieszkanców.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Lipca roku
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR LUDOBÓJSTWA NA WOŁYNIU


11 Lipca 1943 roku
Początek tzw. rzezi wołyńskiej. "Krwawa niedziela" O świcie sotnie OUN-UPA działając z zaskoczenia zaatakowały wsie i osiedla polskie w pow. kowelskim, horoch. i włodzim.


Zobacz więcej