Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.04.16 - 10:45     Czytano: [1072]

Polska się zmienia


Nie pomogły adresy do Gwarantki Ustroju III Rzeczpospolitej ani „zatroskani przyjaciele” Polski z Brukseli ani nawet sejmowa próba „Liberum Veto”. Polska to dziś już zupełnie inny kraj niż pół roku temu, kraj który przywraca znaczenie starych, prostych, ale jakże ważnych słów tj.: zdrada, suwerenność, interes narodowy, patriotyzm, prawo i sprawiedliwość, wiara i tradycja chrześcijańska.

Nie da się już dziś szkodzić Polsce bez konsekwencji. Totalnie nowoczesna opozycja, która przez całe lata handlowała Polską, uprawiała „majątkowe i finansowe szmalcownictwo” czuje się coraz bardziej zaniepokojona. Jak tak dalej pójdzie i o ile rząd PIS nie popełni kardynalnych błędów, to opozycja w najbliższych wyborach będzie mogła głównie liczyć na głosy mniejszości niemieckiej i banksterów. Wojna o nową Polskę ciągle trwa, mimo rezolucji UE bociany do Polski przyleciały, a wiosna wybuchła, nie tylko w przyrodzie, ale również w sercach milionów Polaków, co najlepiej było widać 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu, jak i na obchodach 1050-lecia Chrztu Polski w Gnieźnie i Poznaniu.

Pogardliwe, zmasowane ataki niemieckiej prasy, niemieckich i brukselskich polityków i biurokratów, a zwłaszcza niemieckiej internetowo-medialnej V-tej kolumny w Polsce nie ustają. To wyraz wielkiego zaniepokojenia o zyski zagranicznych, a zwłaszcza niemieckich koncernów i banków oraz instytucji finansowych i medialnych w nadwiślańskim Eldorado, osiągane tu od lat tanim kosztem. Gra idzie o gigantyczne pieniądze, nie tylko te legalnie, co roku transferowane za granicę - rzędu ok. 90mld zł - ale przede wszystkim o te, które być może trzeba będzie Polsce i Polakom zwracać, bo się mogą o nie wreszcie upomnieć nowe, polskie władze. Chodzi zarówno o stare zaległości, takie jak choćby odszkodowania za II-gą Wojnę Światową ok. 850mld dol., ale również o te blisko 200mld zł uzyskane w sposób podstępny, wielce wątpliwy, ale nawet w sprzeczności lub z pominięciem obowiązującego w Polsce prawa, których poprzednie rządy, nie chciały egzekwować. I można by do tego zaliczyć nie tylko ok. 140mld zł z tytułu tzw. kredytów frankowych, rażąco oszukańczych polisolokat na kwotę ok. 50mld zł czy też starych opcji walutowych dla przedsiębiorstw na kwotę ok. 20mld zł.

Nie tylko Niemcy byli święcie przekonani, że po 1 maja 2016r. da się w Polsce wykupić co lepszą polską ziemię rolną, jak i również lasy i grunty leśne, za co niektórzy już pobrali zaliczki. Wszystko było doskonale poukładane i nagle takie „niedopatrzenie” - Naród wybrał sobie kogo chciał - wybrał PIS i sprawy przybrały zły obrót. Bo, co jak co, ale pieniądze to Niemcy mają, zagranica ma też w ręku ogromne polskie długi, a za długi da się przejąć resztkę wartościowego majątku Polaków. Nic dziwnego, że niemieckie media w Polsce i ich sojusznicy w kraju wykorzystują ostatnie publiczne przyczółki, zaprzyjaźnione media i rozgrzane sądy z TK na czele, by jak najszybciej obalić nowy, polski rząd.

Lider Nowoczesnej R.Petru w tej sprawie powołuje się nawet na autorytet Mieszka I-go, tyle tylko, że Mieszko I nie wciskał Polakom tzw. kredytów frankowych. Czy to się da powstrzymać? Nowa PIS-owska władza może przecież wzorem USA i innych cywilizowanych krajów, zażądać np. 3-5mld zł odszkodowań dla polskich właścicieli Volkswagenów, jak i z tytułu zagrożeń dla środowiska z powodu oszustwa związanego z systemem emisji spalin w -Das Auto. Nie mówiąc już o tym, że Polska mogłaby się domagać miliardowych odszkodowań z tytułu Nord Stream I i Nord Stream II dla polskiej energetyki, tranzytu i handlu. Mogłaby wyliczyć, ile niemieckie firmy energetyczne powinny zapłacić Polsce za przesył i wpuszczanie do polskich sieci energetycznych olbrzymich nadwyżek prądu, wytwarzanych przez niemieckie wiatraki, a płynących przez Polskę do Bawarii, Austrii czy Włoch. Przez ostatnie 8 lat, nieco grosza, by się uzbierało. Niektóre zagraniczne banki w minionych latach dopuszczały się manipulowania kursem polskiego złotego, a wielkie kary finansowe z tego tytułu są na świecie normą i m.in. Deutsche Bank słono już za to płacił. Jeśli Niemcy tak bardzo dbają o polską demokrację, a nawet zarobki polskich kierowców TIR-ów, to powinni w swych firmach w Polsce wprowadzić podobne wynagrodzenia jak u siebie. Jak widać, gra nie idzie o tzw. czapkę śliwek, a po polskiej stronie Odry partner jest coraz bardziej zdeterminowany i ma coraz większe społeczne poparcie. Stąd taka skala tej hybrydowej, niemiecko-brukselskiej wojny z Polską. Polska ma znaczące interesy z Niemcami, ale też niemieckie koncerny i banki nad Wisłą biedy nie klepią. Niemcy winni więc rozważyć czy warto dalej wspierać nad Wisłą Totalną Opozycję - coraz bardziej bezradną i absurdalną, która chce obalić legalnie wybrany rząd?

Czy lepiej jednak zawrzeć rozejm i zainspirować kolejny, współczesny Zjazd Gnieźnieński, bo jak uczy historia w Polsce trafiają się nie tylko „Bolki”, ale co jakiś czas też Bolesławowie, całkiem Chrobrzy, a nawet Śmiali.


Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK, ekspert gospodarczy, publicysta, poseł do Sejmu.
wPolityce


Wersja do druku

Lubomir - 24.04.16 21:37
Re: Agamemnon Panie Agamemnonie, Bundesregierung jest dumny z każdego agenta i sabotażysty, wprowadzonego do struktur polskiej państwowości. Nadal chcą niszczyć Polskę, tym razem przy pomocy wojowników islamskich. Gospodarkę i finanse zrujnowali, teraz chcą zniszczyć polską religijność, moralność i patriotyzm. Czyli polską tożsamość. Tych obłąkańców Europa musi rozbić!. Nadzieja w Grekach, Węgrach, Brytyjczykach, ale i w samych krajach niemieckich. Saksonii i Bawarii coraz bliżej do wolnej od islamistów Europy, niż do Kalifatu Berlińskiego.

Agamemnon - 24.04.16 19:24
Eugeniusz Kwiatkowski w okresie 10. lat dał Polsce porozbiorowej Gdynię, nowoczesny przemysł okrętowy oraz Centralny Okręg Przemysłowy. Gierek zbudował 600 zakładów pracy. Donald Tusk przez 8 lat swych rządów dał Polsce pułapkę zadłużeniową, którą Polacy nie spłacą w ciągu najbliższych 300. lat, nieużywane stadiony, 3 miliony Polaków wyrzuconych na bruk, bez przydziałów mieszkań zastępczych, nie zbudował ani jednej fabryki w zamian dał Polakom opozycję. Po co teraz Polsce jest potrzebna petrochemia skoro Donald dał Polakom Nowoczesne Petru.

Polacy pytają, co z rozliczeniem za niegospodarność?

Kujawiak - 24.04.16 13:38
Nie jestem DEF, a gdyby i tak było to co z tego. Ty zmieniasz swoje ksywki stokrotnie, i myślisz, że czytelnicy KWORUM to cymbały, którzy dadzą się nabrać na twoje frukta... Jestem KUJAWIAKIEM z Solca Kujawskiego...
DEF mimo wszystko ma wiedzę i głowę, a ty tylko główkę.

Kamil S - 24.04.16 0:46
Teraz DEF skryl się pod ksywe Kujawiak. Ale ma tych ksyw!!!!

Igor - 23.04.16 19:35
Weterani wy lepiej zadbajcie aby waszego abepe w klinice nie podłączyli do aparatury z logo WOŚP, bo zejdzie w grzechu ciężkiem i duszyczka nie zazna raju. Zresztą obecność świętej osoby w szpitalu, to koronny dowód na brak wiary wielebnego w siłę i skuteczność modlitwy. Czyli nie wierzy we własne bajania. To normalne w tym towarzystwie.

Kujawiak - 23.04.16 9:59
Kamilku, tym razem z Warszawy - Jasiu Wędrowniczku!
To co spłodziłeś w obronie ŻYDÓW to czyste echo lewactwa i marcowych (68') komandosów.
Oni też Polskich Patriotów nazywają 'faszystami", "nazistami" i "hitlerowcami".
"Warszawiaku", przyklejony! Czy też wznosisz takie okrzyki, kiedy maszerujesz z KODowcami;Lityńskim, Michnikiem, Szenfjeldem, Blumsztajnem, Grossem, Smolarem, Bratkowskimi i im podobnymi!!!!!!!!!!!!!

Rafał Z - 23.04.16 2:32
Rolnik ty sobie pisz do swego Zielonego Sztandaru, wydawanego przez ZSL,
bo PSL to partia nie komucha Pawloka,a śp Mikłajczyka!! Trafiłeś chłopie nie
do tego medium,do ktorego powinieneś trafić.

WETERANI - 22.04.16 21:34
Polska sie zmienia i Polacy tez powinni dbac o Ojczyzne ,naprawic dokonane zlo ,dawac dobry przyklad swoim postepowaniem .Musimy uczciwie pracowac ,z zapalem i miloscia,taj,jak sie pracuje dla Matki.W Roku Milosierdzia nie rozpamietujmy doznanych krzywd ,a dzielmy sie z Innymi dobrymi .wiadomosciami,przypomnijmy sobie i Bliznim Bohaterow Polski i Swietych Polakow,uczmy sie od Nich.Krolowa Polski NMP napewno nam pomoze.Pamiejtajmy w modlitwie o Panu Prezydencie i Pani Premier ,ciezko pracujacych dla naszego dobra.DAMY RADE!pozdrawiamy!

Lubomir - 22.04.16 21:22
Oby jak najmniej było zmian, proponowanych przez antypolaków typu Buseck, Steinhoff i Markovsky. Ci likwidatorzy polskiej gospodarki i polskiego szkolnictwa zawodowego wciąż pełzają przed Niemcami. Ten ostatni zostal mianowany przez Niemców na szefa niemieckiej spółki Silesian Coal, należącej do niemieckiej grupy kapitałowej HMS Bergbau AG. Likwidator nowo wybudowanej Kopalni 'Żory' chce budować niemiecką kopalnię w pobliskim Orzeszu. To antypolski sabotaż w wykonaniu renegata i szabrownika!. Śląsk brzydzi się zdrajcami!.

rolnik - 22.04.16 10:46
Komu zrobiliście wbrew ? Nie obcokrajowcom i posiadaczom latyfundiów ponad 300 ha. Zrobiliście ustawę przeciwko chłopom, których patriotyzm objawia się w parciu na podzielenie ziemi i sprzedaż 15 - 20 arowych spłachetków jako działki budowlane za cenę kilkadziesiąt razy wyższą niż grunty rolne. Tak, tak, głęboki patriotyzm chłopa polskiego to liczenie dutków za sprzedaną ziemię i pusta modlitwa na sumie, cała reszta to ściema dla telewizji narodowej. Amen.
Mam 15 ha pod miastem, spoko loko - przeżyję. Ojciec przeżył dostawy obowiązkowe to i ja przeżyję.
Było kiedyś hasło ''Kułaku oddaj zboże" , dziś wołają "odddaj ziemię tym którym wolno ją mieć bez ograniczeń".

Kamil S Warszawa - 22.04.16 1:35
Re: DEF ty bardzo chętnie wskrzesił byś twojego ulubionego Hitlera,by
dokończył Dzieła zamordyzmu na ŻYDACH!! Ta chętka ąż kapie z ciebie!!

Lubomir - 20.04.16 22:04
Skoro przypominamy 1050 lat naszej historii, to faktycznie tak jak Autor felietonu, musimy sięgać do najlepszych wzorców z tego czasu. Obecne idee polityczne zaczynają pokrywać się z dokonaniami Chrobrego i Krzywoustego. Ci mężni Piastowie budowali bardzo dobre relacje z Czechami, Słowacczyzną, Łużycami, Miśnią i Pomorzem Przednim z Rugią. Dzisiaj całkiem realne staje się powołanie Konfederacji Rzeczypospolitej Polskiej i Państw Ościennych, Państw Europy Środkowej. Prą do tego Czesi, Słowacy i Węgrzy. Serbołużyczanie i Pomorzanie Przedni też dostrzegają wiele wspólnego z polskimi pobratymcami. Polska religijność, moralność, odpowiedzialność, waleczność i pracowitość - znów staje się magnesem. Gorzej z rodzimą gospodarką. Zatroskani o Bliski Wschód i Północną Afrykę, do tej ostatniej wyprowadzili nawet arcypolskiego 'Ursusa'. Może jednak powiedzie się polonizacja pohitlerowskich firm, wprowadzonych na terytorium Polski. Ci, którzy budowali potęgę III Rzeszy, nie mogą być budowniczymi kolejnej, IV Rzeszy. Tak jak próbuje to robić motoryzacyjne dziecko Hitlera, 'Volkswagen'. Oszust i truciciel nie może wciąż panoszyć się pod hitlerowskim szyldem!.

DEF - 20.04.16 21:36
Osoby, które tutaj piszą o obecnej sytuacji w Niemczech powinny przeczytać książkę prof. Kevina MacDonalda " Kultura krytyki. Ewolucjonistyczna analiza zaangażowania Żydów w XX-wieczne ruchy intelektualne i polityczne". To co teraz jest testowane na Niemcach i Europie było wcześniej wdrażane na Amerykanach.

http://metta.lk/polish/Kultura-krytyki.html

" Jedną z żydowskich taktyk w celu osiągnięcia przewagi na gojami jest promowanie wśród nich idei osłabiających etnocentryzm, gdyż postawa etnocentryczna, związana z podziałem na „naszych” i „obcych” skłonna jest przerodzić się w antysemityzm,to jest postrzeganie Żydów jako obcej grupy dążącej do uzyskania przewagi kosztem innych. W tym celu naukowcy żydowscy podjęli próby wykazania, że postawa etnocentryczna jest czymś patologicznym – czytaj: wszelkie objawy antysemityzmu są czymś irracjonalnym i chorym, a w żadnym razie nie zdrową oznaką, że dana grupa po prostu broni swych interesów. Np ktoś kto zwraca uwagę na olbrzymią nadreprezentację Żydów w rządzie, będzie natychmiast okrzyknięty antysemitą, ofiarą patologicznego etnocentryzmu, osobnikiem irracjonalnym. Z punktu widzenia interesów swej nacji, ktoś taki jednak jest po prostu poważnie zaniepokojony, gdyż Żydzi jako plemię silnie etnocentryczne na pierwszym miejscu realizują wpierw swe własne interesy, które, mówiąc oględnie, nie zawsze są zgodne z interesami kraju, który zamieszkują. W krajach gdzie taktyka żydowska osiągnęła sukces i etnocentryzm tubylców jest znacznie osłabiony, nie dochodzi do żadnej rzeczowej dyskusji na temat zagrożenia wpływami obcej grupy etnicznej, wystarczy użyć magicznego hasła „to antysemityzm” by zakończyć sprawę"

Niemcom to możemy teraz współczuć po przegranej wojnie z żydobolszewizmem do czego i my się przyczyniliśmy.

Robert - 20.04.16 16:12
Pieniądze, na utrzymanie terrorystów na życzenie, to jeden tylko problem, ale dlaczego unika sie zasadniczego zagrożenia dla naszego Państwa? - w tym względzie, nie powinno sie przyjmować ani jednego obcego z tej puli szarańczy inwazyjnej. Otrzymywanie świadczeń i warunków socjalnych wyższych od pracujących obywateli polskich, a później renty i emerytury których nie wypracowali - spowoduje wojnę domową i rozwalenie to co było budowane przez 1050 lat. Natomiast różnice kulturowo społeczne - przepełnią czarę degradacji Państwa. Referendum natychmiastowe, w tej kwestii powinno być już zapowiedziane - jak i wyjście z UE. Polska się zmienia? raczej to Polskę rozmieniają obcy.

Lubomir - 20.04.16 13:04
To do słynącej z religijności Polski chętnie przyjeżdżają katolicy z Wolnego Państwa Bawarii i Wolnego Państwa Saksońskiego . Obywatele Dolnych i Górnych Łużyc zawsze uwazają nas za naturalnych sprzymierzeńców - we wszystkich życiowych sprawach. Pod rządami reżimu Merkel kraje niemieckie czują się upodlone, demoralizowane i niszczone. Poszczególne nacje niemieckie marzą o budowaniu swoich Austrii Bis. Wolnych od sodomitów, burdeli i klubów dla gejów, wolnych od sodomickich parad i handlarzy ludźmi. Wolnych od handlu narkotykami i handlu bronią. I przede wszystkim wolnych od islamizacji. Lizusy Merkel mają problem ze znalezieniem protektora. Merkel staje się coraz bardziej czytelnym bankrutem politycznym. Nawet spokojni Belgowie nie godzą się na protekcje Merkel, w sprawie stania się Belgistanem.

Wszystkich komentarzy: (15)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1940 roku
Koło Narwiku niemieckie samoloty zatopiły brytyjski lekki krążownik "Curlew".


26 Maja 2006 roku
Papież Benedykt XVI w ramach swojej pielgrzymki odprawił mszę świętą na pl. Piłsudskiego w Warszawie.


Zobacz więcej