Poniedziałek 14 Października 2019r. - 287 dz. roku,  Imieniny: Alany, Damiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.03.07 - 14:51     Czytano: [2318]

Dział: Interwencje

Z Wisły do Ustki

W dniu wczorajszym, Zygmunt Jan Prusiński - znany poeta narodowy, mieszkający w przepięknym nadmorskim kurorcie, Ustce, skierował na ręce burmistrza tego miasta p. Jana Olecha pismo, w którym po raz kolejny domaga się zmiany nazwy ulicy Pawła Findera. Tym razem pisze konkretnie i proponuje aby ulica ta nazywała się "Adama Małysza". Ciekawi jesteśmy, co na to pan burmistrz.
Treść pisma wraz z uzasadnieniem zamieszczamy poniżej:

(red.ZS)
....................................WNIOSEK o zamianę nazwy ulicy „Pawła Findera” na bohatera narodowego w sporcie polskim, ADAMA MAŁYSZA !SZANOWNY PANIE BURMISTRZU !!!

Uważam, że koniec żartów z komunistycznymi ulicami w Ustce, w wolnej od 18 lat Polsce !

Panie Burmistrzu, od 1998 roku „walczę z urzędnikami i samorządem”–
bo to wstyd, jakbyśmy (my, wszyscy) byli „dziećmi Stalina”!

Pani Burmistrzu, Pan się dobrze orientuje historycznie, kto to był i kim był towarzysz komunista Paweł Finder. To całe szczęście że w roku 1943 zabili go Niemcy, bo jako agent NKWD został przerzucony na terytorium II Rzeczypospolitej Polskiej, by rozbudowywać zaplecze agenturalne i wprowadzić stalinowski system po zakończeniu wojny.

* * *

„Polska zamarła”!, „Bóg uratował Adama”, „Omal się nie zabił”, „Przeżył, żeby zdobyć Puchar Świata” – to tytuły prasowe po ostatnim występie w Pucharze Świata i Turnieju Skandynawskim Adama Małysza w Oslo.

Panie Burmistrzu, jeśli Pan Bóg pomógł naszemu polskiemu bohaterowi w sporcie, że wyszedł z tej dramatycznej opresji szczęśliwie cały bez uszczerbku zdrowia i kalectwa, to uważam iż jest idealna okazja i wdzięczność za to, żeby patronem (został wielki orzeł na nartach świata), Adam Małysz !!! Niech będzie u nas w Ustce ulica jego imieniem.

Panie Burmistrzu, proponuję w imieniu mieszkańców zamienić Pawła Findera na szlachetnego i skromnego człowieka, jakim jest ADAM MAŁYSZ !

On mieszka w górach, a my go będziemy mieć nad morzem.

Proszę przyjąć mój Wniosek bardzo poważnie, z czego z góry dziękuję za załatwienie do końca tej sprawy.

W imieniu samego Adama Małysza i moim, pozostaję z szacunkiem –

Zygmunt Jan Prusiński
Prezes “Polskiego Bluesa Poezji”
Ustka - 20.03.2007 r.

Wersja do druku

Zygmunt Jan Prusiński - 10.04.07 11:30
ARYSTOKRACI DUCHA MALUJĄ TWARZE

Kupują specjalne farby, na umówionym miejscu
poza miastem szukają polanki. To jest szczep
udawaczy, podobny do skrytych członków Rotarian.

Dla nich ludzie to maskotki, zbierają owoce
o każdej porze – mają z czego. Lud poszedł
na ołtarze, przekazać żywą modlitwę świętych.

A ja mam problem z codziennością, żyję poezją
za czterysta czterdzieści złotych. Ośmieszony
przez czas, pędzę cieniem drogi do upadłego...

Nie widzę uszczęśliwionych, tym bardziej
nie widzę mądrych. Kruszy się w ręku nadzieja,
i tylko słyszę, ten odszedł - tamten odszedł, do Boga.

Arystokraci ducha malują twarze, kolor jest
im obojętny, zakładają ciemne okulary i ochoczo
stąpają, po linii horyzontu ze słońcem przyjaznym.
Ustka 7.04.2007

Admin - 07.04.07 11:42
Szanowni Panowie ZJP i EK, jestem zmuszony przerwać ten pożal się Boże pojedynek na słowa, ponieważ jego poziom staje się żenujący, szczególnie jeśli chodzi o kolejny komentarz, który już nie zostanie niestety zamieszczony. Wszystko przecież musi kiedyś mieć swój koniec. Jeśli Panowie uznają za konieczne, mogą dokończyć swój pojedynek już za pomocą e-mailów. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do merytorycznego komentowania innych, licznie ukazujących się ciekawych artykułów na łamach GI KWORUM.

Zygmunt Jan Prusiński - 06.04.07 8:55
DO SZLACHCICA EDWARDA KUCIAKA:
Panie Szlachcicu, kocham Cię - nawet jeśli jesteś żydem!!! Ale proszę Cię, nie przyrównuj mnie do Urbana... Ja nie chciałbym mieć jego inteligencji - wolę swoją "inteligencję"! Dziękuję Bogu że mi tylko taką podarował.

Szlachcic od Chłopów: Zygmunt Jan Prusiński.
Ustka. 6 kwietnia 2007 r.

Ps. Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Wrogom wszystkiego najlepszego. A nie wrogom, przyjemności czytania mojej twórczości.

Ameropolak - 04.04.07 20:24
Panowie z Kworum
To wstyd dla was jako portalu, ktory ma ambicje byc glosem z Kraju dla Rodakow na obczyznie, publikowac dwoch zdrowo kopnietych osobnikow zalatwiajacych publicznie swoje prywatne sprawy.
Obojetnie czy jeden jest z Toronto drugi z Ustki,
niech sobie piora prywatne brudy przez telefon lub e-maile. Tego rodzaju inwektywy nie przynosza wam jako redaktorom splendoru a nas czytajacych nic to nie obchodzi.
Ameropolak

Edward Kuciak - 02.04.07 18:23
O PRAWDZIE PANA KUCIAKA I KLAMSTWACH PRUSINSKIEGO.
Nie ma chyba na swiecie rzeczy poddawanej czestszym zabiegom upiekszajacym, niz prawda, wie o tym bardzo dobrze ustecki klamca Zygmunt Prusinski. Gimnastykuje ja, nagina, ozdabia, spowija w welony, robi jej manicure...
Tzw. bolesna szczerosc, czyli "walenie prawdy prosto z mostu", co robi na Sieci Pan Edward Kuciak, uchodzi za brak wychowania i naraza nas na niemile konsekwencje. Nie oszukujmy sie! Klamstwo stanowi jeden z elementow zycia ludzkiego, i jest to element tak istotny, ze poswiecono mu date w kalendarzu.
1 kwietnia, czyli Prima Aprilis, to dzien uswieconego klamstwa, w ktorym mozna do woli oszukiwac bliznich, robic ich w konia i wpuszczac w maliny. Przyjemnosc jest, a grzechu nie ma. Pierwszokwietniowe blagowanie nie jest wystepkiem, wiec jest to jedyna okazja, by naklamac sie bezkarnie. Niektorzy sa w tej dziedzinie prawdziwymi mistrzami, innym idzie gorzej, ale wszyscy znakomicie sie bawia.
Probujmy wiec naszych sil i nowych podstepow. Najlepiej podobno mowic w Prima Aprilis rzetelna prawde - wszyscy wezma to za klamstwo...

Edward Kuciak - 31.03.07 18:59
ANTYPOLAKOWI I ANTYSEMICIE PRUSINSKIEMU POLECAM:

"W szponach antysemityzmu.
Z dorocznego raportu na temat antysemityzmu w Kanadzie przedstawianego przez zydowska organizacje B'nai Brith wynika, ze jeszcze nigdy nie bylo tak zle jak teraz. W 2006 roku liczba zarejestrowanych przypadkow napadow na Zydow w Kanadzie wzrosla o 12,8 proc.
"Jest to porazajacy wzrost" - powiedziala dziennikarzom Anita Bromberg, radna prawny B'nai Brith Canada. Zdaniem Franka Dimanta, wicedyrektora B'nai Brith, "nienawisc to dzisiaj w Kanadzie tykajaca bomba" i lont staje sie coraz krotszy. Dimant widzi przyczyny wzrostu w "imporcie nienawisci z zagranicy". Liczba incydentow uwazanych przez B'nai Brith za antysemickie ulegla spotegowaniu zwlaszcza w okresie lipca i sierpnia 2006 w czasach izraelskiej napasci na Liban."....
Do tego samego nawoluje Zygmunt Prusinski i My Prawdziwi Polacy na to nie pozwolimy, bo wpierw Żydzi a potem pod noz pojdzie Szlachta Polska. Stad chora nienawisc tego podlego czlowieka do szlacheckiej Rodziny Kuciakow.
Toronto, Canada, 31.03.2007.

Zygmunt Jan Prusiński - 31.03.07 16:19
Ludzi mi mówią osobiście lub wręcz piszą do mnie: Nie wtrącaj się, niech ten szalony na wszystkich forach wyzwoli si z własnego diabła. I już pozostawiam to rytmowi i czasowi, niech wreszcie ten najśliczniejszy SZLACHCIC ŚWIATA wymiotuje z bólu. Proszę mi wierzyć, jak tego człowieka w ogóle nie znam, dosłownie raz na oczy go widziałem, bo mnie do niego zaprowadził Jurek Izdebski. Co przez 20 minut można powiedzieć i w ogóle czy jest się zaraz poznać człowieka? Edward Kuciak jest chory od urodzenia. Mówią do mnie, że jest żydem, no dobrze że nie jest Polakiem, bo dopiero byłby wstyd. Niedawno pani J. powiedziała, że ma skłonności homoseksualne - też mogę tę chorobę szlachcica zrozumieć, ale dlaczego kłamie i obraża mnie? Człowieku, masz swojgo Hitlera, masz swojego Stalina to pisz do nich miłosne listy, co chcesz ode mnie? Gdybyś żył w Polsce to pozew już byłby w sądzie, bo ja z takimi kurduplami załatwiam w sądzie, ale nie jessteś prezydentem RP, ministrem RP, więc ranga szlachcica mnie nie łamie - ja biorę z górnej półki, a ty człowieku schorowany na emigracji dusisz się jakimś niespełnieniem. Zobacz, ja tu piszę o Adamie Małyszu, żeby zastąpić patrona, bo ten wstrętny żyd z NKWD komunista Finder Paweł nadal świeci... czemu nie dokonałeś ty tej zmiany jak byłeś w Ustce? - Idź walnij sobie narkotyczku,,, A ja walnę spirytusiku... Pa, koteczku!

Edward Kuciak - 30.03.07 9:52
- ZLY CZLOWIEK ZYGMUNT PRUSINSKI - Wczoraj zmowilem rozaniec o wstawiennictwo Maryi i mojej zmarlej Mamy z prosba aby pomogly mi wyzwolic sie od nienawisci, jaka palam do tego podlego czlowieka Zygmunta Prusińskiego. Zawistnego przesladowce mnie i mojej rodziny. Paszkwilanta, oszczerce i czlowkieka "niskiego serca", jak to zwykl mawiac o ludziach-bydlakach moj przyjaciel ze stoczni "Ustka". Poniewaz nosi on serce nisko d....
Ten cham opluwal Mame gdy zyla, a jeszcze bardziej opluwa gdy odeszla z tego swiata. Osobnik ten okresla siebie jako "prawicowiec", "narodowiec", "katolik". Rozczytuje sie i rozpisuje na Wirtualnej Polonii, E-politicusie, forach slupskim i usteckim, Aferach Prawa, Goncu. Slucha Radia Maryja. Wstyd przynosi i psuje opinie tym organizacjom. Niczym nie rozni sie od Urbana z Nie. Moze z tym malym wyjatkiem, ze Urban jest o niebo od niego inteligentniejszy.
To podle indywiduum od lat uzywa na forach dyskusyjnych nicka "Poeta Narodowy" oraz Autor Z.J.P.
Swoim zachowaniem osmiesza i poniza autentyczne ruchy prawicowe i narodowo-katolickie w Polsce i na emigracji.
Boze daj mu rozumu do glowy i unies jego serce aby pewnego dnia nie wydalil go ze swoim odchodami!
Perelki jego "tworczosci" mozna poczytac na portalu Afery Prawa (www.aferyprawa.com)

emerytka - 27.03.07 14:51
Panie Kuciak!
Pana to chyba Szatan opętał!
Na kazdym forum wszędzie Kuciak..Kuciak i Kuciak...
Raz mu się nie podoba Polska i jej rząd, wyzywa go od postkomunistów, na innym atakuje Ojca Świętego i naszą Wiarę i zachwala nachalnie Judaizm, na innym pisze o swoich hemoroidach (współczuję!), tu zaś uwziął się i atakuje Pana Prusińskiego i chyba robi to samo na Wirtualnej Polonii.
Sam pisze, że Go nie zna a wyzywa od chamów.
Ja rozumiem, że jak człowieka już w starszym wieku zostawia młodsza zona, to mozna doznac szoku.
A że jest Pan pochodzenia żydowskiego, to co z tego? Wielu zasłużonych ludzi było Żydami i nie wstydzili sie tego, więc i Pan też nie powinien.
Ale, żeby aż tak, żeby pałac nienawiścią do całego świata?!
Może by się Pan udał po poradę do jakiegoś psychologa czy psychiatry, jak Pan sobie nie może dac rady z sobą! Albo poda swój adres, to panu przeslę walerianę na uspokojenie.
Życzę Panu rychłego wyleczenia się.

Edward Kuciak - 27.03.07 13:27
Spontaniczna dyskusja z elementami narodowego wulgaryzmu wywiazala sie po opublikowaniu mojej refleksji politycznej. Zarzuca mi sie wrogosc wobec pana Prusinskiego tzw. "poety narodowego". Jaka to wrogosc? Wrogosc w obiektyzmie opisu?
Dokonalem analizy dwoch liderow w cyberprzestrzeni. Pana Edwarda Kuciaka, lidera P.L.Sz. i Chama Zygmunta Prusinskiego, lidera P.P.B. To co mozna wyczytac na Sieci pod tymi dwoma nazwiskami jest czysta, krystaliczna, wyrektyfikowana Polaco Politicusem. Czyli dyskusja upolitycznionego Polaka.
To, ze znam Prusinskiego (20 minut w usteckim pensjonacie w 1999 roku), to nie znaczy, ze mam go faworyzowac. Tworzyc mu pozytywny wizerunek w cyberprzestrzeni, czy kreowac mu dobry image. I tak robie mu darmowa reklame, publikujac moje badania internetowe o jego wirtualnej osobie. A to, ze nie wypadaja one na jego korzysc, to przykro. Niech ma pretensje do swoich przyjaciol, ktorzy najdaja w jego imieniu na roznych forach dyskusyjnych.

Te jego wirtualne wtyczki tu i na Wirtualnej Polonii, forum usteckim i slupskim forum, tez za bardzo mu juz nie chca pomoc i odmawiaja publikacji "sprostowan". A nawet banuja go z forow.

romek - 27.03.07 13:01
Nie wydaje mnie sie uprawnione stwierdzenie szzz. p. SZLACHCICA że "Cham jest w stanie wyzwac, ponizyc, wymieszac z blotem kazdego czlowieka". Chyba tylko tego, który w mniemaniu Chama szkodzi Polsce, a zreszta co ma do tego Adam Małysz.
Brawo Prusiński Adam zasługuje na to, aby m.in. w Ustce miał swoją ulicę. To właśnie dzięki niemu w najdalszych zakątkach świata szukają na mapie Polski o cmokają z zachwytu. Niech Pan Szlachcic bierze z niego przykład.

SZLACHCIC VS. CHAM - 27.03.07 11:36
SZLACHCIC (Pan Edward Kuciak z Toronto, Kanada. Lider Polskiej Ligi Szlacheckiej w Kanadzie).
CHAM (Pan Zygmunt Jan Prusinski z Ustki, Polska. Lider Polskiej Partii Biednych).

Niektore fora dyskusyjne eliminowaly cale watki dyskusyjne z powodu niewybrednosci slownej ekspresji = chamskiego wulgaryzmu, pisanego przez chama. Dla ktorego nie istnieje ZADEN (wyk. aut.) autorytet, aby go nie zszargac. Cham jest w stanie wyzwac, ponizyc, wymieszac z blotem kazdego czlowieka.

Cham nawet nie ma respektu dla mamy szlachcica, w dniach wielkiej zaloby w domu pana Edwarda Kuciaka, po smierci jego mamy Genowefy Kuciak zd. Zaremba (Niech Bog ma Ja w swojej opiece). Brak uszanowania i respektu dla zmarlej szlachcianki. Zaiste chamskie, wrecz bydlece, zachowanie!

Wszystkich komentarzy: (12)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Października 1939 roku
Członkowie przedwojennego ONR powołali Organizację Wojskową Związek Jaszczurczy


14 Października roku
Dzień Edukacji Narodowej


Zobacz więcej