Dodano: 21.03.07 - 14:51 | Dział: Interwencje

Z Wisły do Ustki

W dniu wczorajszym, Zygmunt Jan Prusiński - znany poeta narodowy, mieszkający w przepięknym nadmorskim kurorcie, Ustce, skierował na ręce burmistrza tego miasta p. Jana Olecha pismo, w którym po raz kolejny domaga się zmiany nazwy ulicy Pawła Findera. Tym razem pisze konkretnie i proponuje aby ulica ta nazywała się "Adama Małysza". Ciekawi jesteśmy, co na to pan burmistrz.
Treść pisma wraz z uzasadnieniem zamieszczamy poniżej:

(red.ZS)
....................................WNIOSEK o zamianę nazwy ulicy „Pawła Findera” na bohatera narodowego w sporcie polskim, ADAMA MAŁYSZA !SZANOWNY PANIE BURMISTRZU !!!

Uważam, że koniec żartów z komunistycznymi ulicami w Ustce, w wolnej od 18 lat Polsce !

Panie Burmistrzu, od 1998 roku „walczę z urzędnikami i samorządem”–
bo to wstyd, jakbyśmy (my, wszyscy) byli „dziećmi Stalina”!

Pani Burmistrzu, Pan się dobrze orientuje historycznie, kto to był i kim był towarzysz komunista Paweł Finder. To całe szczęście że w roku 1943 zabili go Niemcy, bo jako agent NKWD został przerzucony na terytorium II Rzeczypospolitej Polskiej, by rozbudowywać zaplecze agenturalne i wprowadzić stalinowski system po zakończeniu wojny.

* * *

„Polska zamarła”!, „Bóg uratował Adama”, „Omal się nie zabił”, „Przeżył, żeby zdobyć Puchar Świata” – to tytuły prasowe po ostatnim występie w Pucharze Świata i Turnieju Skandynawskim Adama Małysza w Oslo.

Panie Burmistrzu, jeśli Pan Bóg pomógł naszemu polskiemu bohaterowi w sporcie, że wyszedł z tej dramatycznej opresji szczęśliwie cały bez uszczerbku zdrowia i kalectwa, to uważam iż jest idealna okazja i wdzięczność za to, żeby patronem (został wielki orzeł na nartach świata), Adam Małysz !!! Niech będzie u nas w Ustce ulica jego imieniem.

Panie Burmistrzu, proponuję w imieniu mieszkańców zamienić Pawła Findera na szlachetnego i skromnego człowieka, jakim jest ADAM MAŁYSZ !

On mieszka w górach, a my go będziemy mieć nad morzem.

Proszę przyjąć mój Wniosek bardzo poważnie, z czego z góry dziękuję za załatwienie do końca tej sprawy.

W imieniu samego Adama Małysza i moim, pozostaję z szacunkiem –

Zygmunt Jan Prusiński
Prezes “Polskiego Bluesa Poezji”
Ustka - 20.03.2007 r.