Piątek 26 Kwietnia 2024r. - 117 dz. roku,  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.05.15 - 13:04     Czytano: [887]

Dział: WPiS

Kwietniowy (4/2015) Numer WPiS już do nabycia


Ukazał się kwietniowy numer naszego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Znajdziecie w nim Państwo jak zawsze wiele interesujących i aktualnych materiałów: wywiadów, reportaży, felietonów. Główne tematy numeru to: piąta rocznica katastrofy smoleńskiej, pierwsza rocznica kanonizacji papieża Jana Pawła II i osiemdziesiąta rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. A ponadto m.in.: wojna wielowymiarowa Rosji z Polską, protest polskich przewoźników przeciwko niemieckim przepisom i szkodliwe działania Europejskiego Banku Centralnego.

W bieżącym numerze:

● Polska i Rosja są od 2004 r. w stanie wojny wielowymiarowej – rozmowa z dr. Grzegorzem Kwaśniakiem, ekspertem do spraw obronności z Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, o obejmującej różne dziedziny funkcjonowania państwa wojnie, jaką Rosja od dłuższego czasu prowadzi z Polską.

● Tylko w jedną stronę – za polską flagą – relacja Adama Sosnowskiego z warszawskich obchodów piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

● Złota epoka Bronisława Starego – wykład prof. Andrzeja Nowaka wygłoszony podczas prezentacji książki „Wygaszanie Polski 1989-2015” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 14 marca 2015 r.

● Dziedzictwo myśli o honor i potęgę dbałej – w 80. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawiamy okoliczności jego odejścia i monumentalnego pogrzebu.

● Poczucie ogromnej łaski, która otaczała Rzym i świat – w pierwszą rocznicę ogłoszenia papieża Jana Pawła II świętym przypominamy fragment naszej książki „Kanonizacja wszech czasów”.

● Nie troska o polskich pracowników, lecz likwidowanie polskiej konkurencji – artykuł o niemieckiej ustawie o płacy minimalnej, która może stać się gwoździem do trumny polskiej branży przewozów międzynarodowych, oraz o reakcjach przewoźników na jej wprowadzenie.

● Dość uległości! – komentarz Leszka Sosnowskiego do działań niemieckiego rządu związanych z ustawą o płacy minimalnej.

● Gigantyczne pieniądze trafią do… najbogatszych – Leszek Sosnowski rozmawia z głównym ekonomistą SKOK Januszem Szewczakiem o działaniach Europejskiego Banku Centralnego i sytuacji ekonomicznej Europy.

● Historyk i patriota, wzór dla polityków – dr Tomasz Graff, mediewista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przybliża sylwetkę Jana Długosza, wybitnego kronikarza, duchownego i dyplomaty.

● Wrogowie Krzyża chcą społeczeństwa bez chrześcijan – Czesław Ryszka pisze o zagrożeniach dotykających współczesny Kościół oraz przykładach ataków na krzyż i chrześcijańskie wartości.

● Polityka to zbyt ważna rzecz, aby zostawić ją tylko politykom – Leszek Sosnowski rozmawia z politologiem i posłem prof. Krzysztofem Szczerskim o dzisiejszej polityce, wartościach, na jakich powinna się ona opierać i celach, do jakich powinna dążyć.

● Konieczność ewangelizowania kultur – watykanistka Angela Ambrogetti rozmawia z kard. Paulem Poupardem, wieloletnim pracownikiem kurii rzymskiej i przyjacielem papieża Jana Pawła II, o jego pracy w papieskiej Radzie ds. Kultury.

● Z wadowickiego gimnazjum na fronty II wojny światowej – sylwetka Stanisława Jury, absolwenta gimnazjum w Wadowicach, żołnierza Brygady Karpackiej, przyjaciela Jana Pawła II i prezydenta Węgier Árpáda Göncza.

● Jesteście skazani, ale nie potępieni – artykuł o ks. Antonim Stachurze, który od dwudziestu lat pełni trudną posługę kapelana więziennego w krakowskim areszcie przy ul. Montelupich.

● Cofamy się do krwiożerczych praktyk starożytności? – Ewa Rejman przybliża antyaborcyjne działania wolontariuszy Fundacji „Pro – Prawo do życia”.

● Świato-podgląd – przegląd wiadomości ze światowych mediów: genderowa ofensywa w Stanach Zjednoczonych, niemieccy politycy krytykują Trybunał Konstytucyjny, Republika Federalna Niemiec nadal współpracuje gospodarczo z Rosją, a niektórzy biskupi wycofują się ze swoich budzących wątpliwości wypowiedzi.

A ponadto atrakcyjne oferty książkowe naszego wydawnictwa (w tym nowość: „Polsko, uwierz w swoją wielkość” oraz pozycje związane z postacią św. Jana Pawła II), propozycja prezentu na Pierwszą Komunię Świętą i krzyżówka z nagrodami.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

26 Kwietnia 1959 roku
Urodził się Stanisław Sojka, polski piosenkarz, instrumentalista i kompozytor jazzowy.


26 Kwietnia 1937 roku
Urodził się Jan Pietrzak, polski kompozytor, satyryk (Kabaret pod Egidą) felietonista, autor wielu książek. Twórca Towarzystwa Patriotycznego


Zobacz więcej