Poniedziałek 29 Kwietnia 2024r. - 120 dz. roku,  Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 13.05.15 - 13:04     Czytano: [889]

Dział: WPiS

Kwietniowy (4/2015) Numer WPiS już do nabycia


Ukazał się kwietniowy numer naszego miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Znajdziecie w nim Państwo jak zawsze wiele interesujących i aktualnych materiałów: wywiadów, reportaży, felietonów. Główne tematy numeru to: piąta rocznica katastrofy smoleńskiej, pierwsza rocznica kanonizacji papieża Jana Pawła II i osiemdziesiąta rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. A ponadto m.in.: wojna wielowymiarowa Rosji z Polską, protest polskich przewoźników przeciwko niemieckim przepisom i szkodliwe działania Europejskiego Banku Centralnego.

W bieżącym numerze:

● Polska i Rosja są od 2004 r. w stanie wojny wielowymiarowej – rozmowa z dr. Grzegorzem Kwaśniakiem, ekspertem do spraw obronności z Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, o obejmującej różne dziedziny funkcjonowania państwa wojnie, jaką Rosja od dłuższego czasu prowadzi z Polską.

● Tylko w jedną stronę – za polską flagą – relacja Adama Sosnowskiego z warszawskich obchodów piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

● Złota epoka Bronisława Starego – wykład prof. Andrzeja Nowaka wygłoszony podczas prezentacji książki „Wygaszanie Polski 1989-2015” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 14 marca 2015 r.

● Dziedzictwo myśli o honor i potęgę dbałej – w 80. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego przedstawiamy okoliczności jego odejścia i monumentalnego pogrzebu.

● Poczucie ogromnej łaski, która otaczała Rzym i świat – w pierwszą rocznicę ogłoszenia papieża Jana Pawła II świętym przypominamy fragment naszej książki „Kanonizacja wszech czasów”.

● Nie troska o polskich pracowników, lecz likwidowanie polskiej konkurencji – artykuł o niemieckiej ustawie o płacy minimalnej, która może stać się gwoździem do trumny polskiej branży przewozów międzynarodowych, oraz o reakcjach przewoźników na jej wprowadzenie.

● Dość uległości! – komentarz Leszka Sosnowskiego do działań niemieckiego rządu związanych z ustawą o płacy minimalnej.

● Gigantyczne pieniądze trafią do… najbogatszych – Leszek Sosnowski rozmawia z głównym ekonomistą SKOK Januszem Szewczakiem o działaniach Europejskiego Banku Centralnego i sytuacji ekonomicznej Europy.

● Historyk i patriota, wzór dla polityków – dr Tomasz Graff, mediewista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przybliża sylwetkę Jana Długosza, wybitnego kronikarza, duchownego i dyplomaty.

● Wrogowie Krzyża chcą społeczeństwa bez chrześcijan – Czesław Ryszka pisze o zagrożeniach dotykających współczesny Kościół oraz przykładach ataków na krzyż i chrześcijańskie wartości.

● Polityka to zbyt ważna rzecz, aby zostawić ją tylko politykom – Leszek Sosnowski rozmawia z politologiem i posłem prof. Krzysztofem Szczerskim o dzisiejszej polityce, wartościach, na jakich powinna się ona opierać i celach, do jakich powinna dążyć.

● Konieczność ewangelizowania kultur – watykanistka Angela Ambrogetti rozmawia z kard. Paulem Poupardem, wieloletnim pracownikiem kurii rzymskiej i przyjacielem papieża Jana Pawła II, o jego pracy w papieskiej Radzie ds. Kultury.

● Z wadowickiego gimnazjum na fronty II wojny światowej – sylwetka Stanisława Jury, absolwenta gimnazjum w Wadowicach, żołnierza Brygady Karpackiej, przyjaciela Jana Pawła II i prezydenta Węgier Árpáda Göncza.

● Jesteście skazani, ale nie potępieni – artykuł o ks. Antonim Stachurze, który od dwudziestu lat pełni trudną posługę kapelana więziennego w krakowskim areszcie przy ul. Montelupich.

● Cofamy się do krwiożerczych praktyk starożytności? – Ewa Rejman przybliża antyaborcyjne działania wolontariuszy Fundacji „Pro – Prawo do życia”.

● Świato-podgląd – przegląd wiadomości ze światowych mediów: genderowa ofensywa w Stanach Zjednoczonych, niemieccy politycy krytykują Trybunał Konstytucyjny, Republika Federalna Niemiec nadal współpracuje gospodarczo z Rosją, a niektórzy biskupi wycofują się ze swoich budzących wątpliwości wypowiedzi.

A ponadto atrakcyjne oferty książkowe naszego wydawnictwa (w tym nowość: „Polsko, uwierz w swoją wielkość” oraz pozycje związane z postacią św. Jana Pawła II), propozycja prezentu na Pierwszą Komunię Świętą i krzyżówka z nagrodami.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Kwietnia 2012 roku
Zmarł Wiesław Chrzanowski, polski adwokat, prof. nauk prawnych, żołnierz AK, powst. warszawski, polityk. Marszałek Sejmu I kadencji (ur. 1923)


29 Kwietnia 1848 roku
Wojska pruskie rozbiły obóz powstańców wielkopolskich w Książu.


Zobacz więcej