Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.05.15 - 12:37     Czytano: [1409]

Polska krajem rosnącego bezprawia

Im bardziej rząd PO-PSL będzie się obawiać utraty władzy, tym częściej i bardziej na ślepo będzie sięgał po przemoc, zgodnie z dewizą byłego MSW Bartłomieja Sienkiewicza, że „to państwo ma monopol na przemoc”

Ma całkowitą rację kandydat PiS-u na prezydenta Andrzej Duda, że Polacy chcą „Godnego życia w bezpiecznej Polsce”, ale niewątpliwie chcą oni też życia w normalnym kraju. Dzisiejsza Polska to niestety nie tylko kraj pełen absurdów, kpiny ze zdrowego rozsądku oraz elementarnego poczucia sprawiedliwości, ale co najgorsze, szczególnie od ośmiu lat, czasu rządów PO-PSL i 5-letniej już kadencji prezydenta Komorowskiego, to kraj rosnącego bezprawia w którym, „układ” chroni wyłącznie swoich i coraz częściej używa broni gładkolufowej już nie tylko przeciw protestującym górnikom.

Wydaje się, że może mieć rację wybitny satyryk i propagator budowy Łuku Triumfalnego Bitwy Warszawskiej Jan Pietrzak, gdy mówi, że „ta władza nienawidzi Polski i Polaków”. Znana zaś aktorka Bożena Dykiel twierdzi, że „PO i prezydent Komorowski grabią Polaków”. Nic dziwnego, że kandydat PiS-u na prezydenta nie zostawia suchej nitki gdy opisuje polską rzeczywistość AD 2015 mówiąc, że w Polsce; „Każda kontrola musi się kończyć karą, aby łatać dziurę budżetową, bar mleczny dostaje karę 1,2mln zł za używanie przypraw, a komornik zabiera rolnikowi traktor i go sprzedaje, choć rolnik nie miał żadnych długów. To kpina! To jest właśnie dzisiejsza Polska”.

Wymiar sprawiedliwości w Polsce jest coraz bardziej wyrozumiały dla różnego rodzaju dewiantów, okrutników, profesjonalnych oszustów, wielkich korporacji i banków łamiących polskie prawo. Ojciec - bestia, który zgwałcił 2-letnią córeczkę zostaje skazany na zaledwie 5 lat więzienia, przestępca, narkoman, po pijackim rajdzie samochodowym, który rozjeżdża na chodniku kilku spacerowiczów dostaje wyrok 6-ciu lat, zbyt grubej, chorej i biednej matce państwo odbiera dzieci. Mimo podpisanej przez prezydenta Komorowskiego tzw. ustawy antyprzemocowej kolejne małe dziecko zostaje zakatowane przez tzw. „rodziców”. W Knurowie mamy kolejną ofiarę śmiertelną wśród pseudo - kibiców po użyciu broni gładkolufowej, a banki i firmy ubezpieczeniowe spokojnie dalej łupią tzw. frankowiczów i właścicieli polisolokat, naruszając polskie prawo. W zamian władza i media mętnego nurtu z tzw. telewizją publiczną, którą niektórzy już nazywają Komorowski-Info proponuje nam iluzoryczną zgodę i bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że 16-tu polskich biskupów w wydanej właśnie co, przez krakowskie wydawnictwo Biały Kruk w niezwykle mądrej i znaczącej książce „Polsko uwierz w swoją wielkość” stanęło nie tylko w obronie wiary, ale i w obronie Polski, przeciw niesprawiedliwości i nieuczciwości władzy i tych co na górze. Biskup E.Frankowski ostrzega o niebezpiecznych skutkach „syndromu zabitych sumień” przekładających się na obojętność Polaków wobec wyborów politycznych i tego kto będzie rządził Polską.

Ci co są na górze bez wątpienia „sumienia pozostawiają za drzwiami miejsc pracy, za drzwiami parlamentu, ośrodków nauki czy szpitalnej posługi, pozwalają sobie na bezczelne kłamstwa, złodziejstwo, na coraz większą niesprawiedliwość i nieuczciwość”. Dwie podstawowe wspólnoty Polaków - Naród i Rodzina, obie najważniejsze i obie w rozkładzie. Monopol przymusu i przemocy przez „teoretycznie istniejące państwo” polskie może więc się okazać bardzo praktyczny.

Błyskawicznie zmontowano Trybunał Stanu dla byłego MS Z.Ziobry, bo podjął walkę z nieprawością tych co na samej górze, jednocześnie od 2007r. nie może się zakończyć sprawa byłego MSP E.Wąsacza przed tym samym Trybunałem Stanu, w sprawie oskarżeń dotyczących nieprawidłowości i naruszeń prawa przy prywatyzacji DT Centrum, PZU i TP, bo sejmowa większość nie może znaleźć oskarżyciela z ramienia parlamentu. Już niedługo spokojnie sprawa się przedawni. W państwie gdzie prawo i sprawiedliwość jest głównie dla tych bogatych i znanych, dla polityków i celebrytów, a dla reszty tylko sąd. Komornicy nierzadko dziś zajmują mienie niewinnych osób, które nigdy nie miały długów. Banki zaś często mimo wyroków sądów powszechnych, sądu UOKiK-u, jak i dyrektyw UE, nie tylko w kwestiach niedozwolonych klauzul w kwestii tzw. kredytów frankowych, wręcz rozboju na posiadaczach polisolokat, nie tylko tych wyroków nie przestrzegają, ale spokojnie łupią nas nadal.

Do Prokuratora Generalnego Seremeta, MS, KRS docierają zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nawet przeciwko samej I-ej Prezes Sądu Najwyższego ze strony poszkodowanego przedsiębiorcy, a korupcja ujawniona wraz z nagraniami przez TV Republika, a dotycząca sędziów Sądu Najwyższego ciągle nie może doczekać się finału. Na lata wręcz w rządowych i sejmowych szufladach utknęły projekty ustawy antylichwiarskiej, jak i ustawy o chwilówkach i parabankach. Jednakże lobbyści banków i byli pracownicy zagranicznych banków działających w Polsce, dziś posłowie PO potrafili błyskawicznie przygotować ustawę mającą na celu zniszczenie polskich SKOK-ów, ustawę wielce wątpliwą, pod względem zgodności z polskim prawem i Konstytucją RP.

Obecna władza PO-PSL jakoś nie chce się dowiedzieć, ani tym bardziej ścigać tych polskich obywateli którzy, chcąc uniknąć opodatkowania zgromadzili w Szwajcarii na kontach banku HSBC blisko 800mln dol., a prorządowe media boją się tego tematu jak diabeł święconej wody. Ciągle nic nie wiemy o prawdziwych mózgach afery Amber Gold, nie jest zakończone i osądzone śledztwo w tej sprawie niewiele też ciągle wiemy o największej aferze III RP czyli tzw. info-aferze, choć to samo śledztwo zostało już dogłębnie wyjaśnione i zakończone na terenie USA. Prokuratura właśnie umorzyła śledztwo w sprawie tzw. „kilometrówek” dotyczące 25-ciu posłów, w tym marszałka Sejmu R.Sikorskiego. Jak donoszą media prokurator, który chciał stawiać zarzuty karne byłemu już MS z ramienia PO-PSL C.Grabarczykowi został odsunięty od tego śledztwa. Niewinni okazują się być w Polsce znani mafiozi, skorumpowani lekarze i urzędnicy, a nawet była posłanka PO Sawicka, która na oczach prawie całej Polski, na szklanym ekranie przyjmowała łapówkę, ale za to 3 lata bezwzględnego więzienia otrzymuje były szef CBA M. Kamiński, bo ośmielił się sięgnąć po tych z wyższej półki, po tych nietykalnych. Agenci CBA na gorącym uczynku zatrzymują agenta ABW, przyłapanego na przestępstwie, który jak donoszą media ponoć w wolnych chwilach doradzał grupie przestępczej. Byłemu marszałkowi Podkarpacia z ramienia PSL-u prokuratura stawia kilkanaście zarzutów karnych, w tym korupcyjnych jak i gwałt, aresztowani zostają kolejni bliscy współpracownicy, znanego polityka PSL J. Burego na Podkarpaciu.

Co chwila w Polsce dowiadujemy się, że małe dziecko umarło, nie zostając przyjęte do szpitala z powodu zaniedbań lekarzy, braku limitów finansowych, znieczulicy, a winnych jakoś ciągle brak. Śmierć 5-letniego Kacpra ze szpitala w Kartuzach to z pewnością, nie ostatnia ofiara to również jest przemoc i bezprawie. Coraz bardziej w świadomości milionów Polaków utrwala się przekonanie, szczególnie za rządów obecnej koalicji PO-PSL, że sprawiedliwość jest dla bogatych i znanych, a sądy dla zwykłych szarych obywateli, że jest ona jak pajęczyna; bąk się przebije, ugrzęźnie muszyna.

Dlatego też te zbliżające się wybory będą tak ważne dla bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego Polaków.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Stefczyk.info

Wersja do druku

solo - 17.05.15 13:23
Volksdeutsch, Romam marzy o cenzurze. Tak, tu dużo jest takich. Sama redakcja chętnie to praktykuje. Nie dopuścić do rozmowy, dialogu. Niech się Polacy nie dogadają. Każdy ma prawo w wolnym kraju do swojego zdania i poglądów. Czy się to Romanowi podoba czy nie. Najlepiej rozmócę poniżyć, wyzwać, postawić w szeregu wrogów kraju. Ale niestety musicie też zakceptować że nie tylko Wy macie rację. Nie będziecie szanować innych Was też nie będzie nikt szanował.

Rafal A. Australia - 10.05.15 0:45
Re: Roman z Niemiec. Panska słuszna uwaga to tak,"jak mowil dziad
do obrazu,a obrazu don ani razu!"

Roman Niemcy - 09.05.15 20:14
Moze Szanowna Redakcja zechce zahamowac wpadanie do Kworum
tych z Trybuny Ludu itp. gniazd czerwonej zarazy? 5O lat siali swoje
brednie i obłude, i jeszcze im pozwalmy, w sposob jadowity dalej siac
te ich bolszewizmy?! No,chyba już tu jestem ostatni raz!!

wnuczka - 09.05.15 19:20
W odpowiedzi na dekalog Yorka.

Ad.10. Kaczor mi dzieci nie zeżre, on je chce rozdziobać jak u Żeromskiego,
lecz jest zbyt cienki i dziobek ma zbyt krótki.

Ad.09. W cudowne długopisy nie wierzę.

Ad.08. Bezmyślność jest największą zarazą.

Ad.07. Nie piję na ulicy.

Ad.06. Nie widziałem śmiechu nad trumnami, za to byłem świadkiem
buczenia prawicowców na Powązkach.
Sam fakt zdecydowanej reakcji władz prawicy na takie
zachowanie, ukazuje komu ono jest na rękę.

Ad.05. Ogólnie znane kaszaloty są tak nażarte sałatką, że urna ich nie
zasłoni - jest zbyt mała.

Ad.04. Od kiedy jakiś Duda zarządza wodociągami lub SPECem ?

Ad.03. Władze państwowe nie miały nic wspólnego z Amber Gold, to było
prywatne przedsięwzięcie.
Ale za nadużycia w SKOKach oraz wyprowadzenie 70 mln złotych do
spółki założonej w Luxemburgu przez prezesa SKOK, wpływowego
senatora Prawa i Sprawiedliwości, zapłacą wszyscy Polacy bez
względu na poglądy.

Ad.02. W kabinie chyba widziałeś ostatnio napis "tampon usunięto". To było
w kabinie WC w Sapporo, warto znać języki.

Ad.01. Aby o zdradę stanu oskarżyć prezesa tysiaclecia and his bandę nie
potrzeba Długiego Romana, wystarczy średnio rozgarnięty student
drugiego roku prawa, dowody są na srebrnej tacy.

york - 09.05.15 9:22
Ad wnuczka.
Już samym uporem i determinacją, z jakim atakujecie jedyną formację polityczną, która reprezentuje polską racje stanu sami siebie demaskujecie, a przywoływanie rewelacji tygodnika „resortowego” Tomasza Lisa jest tego najlepszym dowodem, chociaż zabrakło mi tu jeszcze prawdy objawionej Urbana, czy Michnika oraz jego Gwardyjskiej Bojówki Prasowej, a byłoby całe spektrum antypolskiego zaprzaństwa spod skrzydeł wrogiej Polsce bizantyjsko stepowej agentury.

MariaN - 08.05.15 22:19
Dziwna i niespotykana sytuacja się wytworzyła, gdy rządzący kradną na potegę a lud w większości albo tego nie dostrzega albo ma w głębokim powazaniu, albo... sam kombinuje i tak mu jest dobrze, co b. źle świadczy o narodzie. Sytuacja niebezpieczna dla przyszłych pokoleń, które będą znów musiały przelewać krew aby dobra narodowe odzyskać.

york - 08.05.15 20:51
Dziesięć rad dla resortowych wnucząt oraz głosującego po raz pierwszy LEMINGA

10. Nie wierz w to, że jak zagłosujesz na Andrzeja Dudę, to Kaczor zeżre twoje dzieci.

09. Szechter nie mówi ci prawdy, że jak postawisz krzyżyk przy Szczynukowyczu, to twój długopis zmieni się w szczerozłoty.

08. Czerwone parchy to bardzo groźna zaraza – likwiduj je na swoim ciele i na liście wyborczej.

07. Nie przyjmuj poczęstunku kieliszkiem szampana od stojącego przed punktem wyborczym generała Dukaczewskiego, bo możesz się zarazić czerwonką.

06. Chyba jednak nawet i Ty nie chcesz, aby Twoim wodzem został „czerwonoskury”, który śmieje się nad trumnami.

05. Zanim oddasz głos, upewnij się czy za urną nie kryje się jakiś kaszalot.

04. Jeżeli zapomnisz po wyborach, na kogo głosowałeś, to odkręć w łazience kran i jeśli nie poleci ciepła woda, to znaczy, że oddałeś głos na Dudę, no chyba, że nie zapłaciłeś rachunku.

03. Złóż oświadczenie na piśmie, że ty oddasz głos na „bula” pod warunkiem, że odda on kasę i złoto Amber Goldu.

02. Zignoruj wyświetlający się w kabinie wyborczej napis: „Twój szogun ma 117 % poparcia w narodzie”. Nie podano, bowiem w którym narodzie.

01. A tak w ogóle radzimy abyś natychmiast, albo jeszcze szybciej zaczął studiować prawo, a będziesz wtedy w stanie sam się obronić na procesie stulecia, bo jeden Giertych, nie da rady być adwokatem dla pięciu tysięcy Polszwików oskarżonych o zdradę stanu.

wnuczka - 08.05.15 17:06
Mnie nie obchodzi kim byli dziadkowie czy rodzice yorka i kamaryli. Inwektywy zastępuję wiedzą o faktach przedstawionych choćby tu
http://biznes.newsweek.pl/o-co-chodzi-ze-skok-ami-,artykuly,359707,1.html
i jeszcze dwa głosy z forum:

~Tomasz : Autor zapomniał dodać, że Śp. Prezydent Lech Kaczyński z pomocą >>dynamicznego i młodego<< Andrzeja Dudy mocno opóźnili objęcie SKOKów nadzorem KNF, a depozytów Polaków gwarancjami BFG, składając bezsensowny wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, który nie przeszedł, ale dał gangsterom więcej czasu na okradanie klientów. Wyznawcy PiS, co wy na to? Pewnie was teraz skręca od środka, bo przecież wiecie, że PiS śmierdzi SKOKiem i to na kilometr, ale wam to nie pasuje do fundamentu myślenia, jaki przyjęliście i się skręcacie... Prawo i Sprawiedliwość jest moim zdaniem najbardziej zakłamaną i brudną partią na polskiej scenie politycznej. zwiń

~Kami do ~żółw z Gdańska: Muszę Cię zmartwić. Na wyprowadzenie ponad 2 mld zł z jednego SKOK-u Wołomin decydenci musieli pracować długimi latami. Akurat w temacie bankowości jestem biegła, przez 15 lat kontrolowałam wszystkie oddziały mojego banku jako audytor. Dlatego też niestety nie łykam dziwacznych tłumaczeń, że takie straty w SKOK-u Wołomin narobiły się w przeciągu 1 roku, 2 lat czy nawet 4 lat. SKOK-i miały kompetencje obsługi tylko i wyłącznie osoby fizyczne a kwota uruchamianego jednostkowego kredytu była w tysiącach a nie w milionach. zwiń

Itd...

Bogdan Dziuma - 08.05.15 17:00
RE:wnuczka
Okres władzy podany prawidłowo, należało by dodać że w wyniku nie posiadania zdecydowanej przewagi sejmowej ,partia rządząca doprowadziła do wcześniejszych wyborów. Jako jedyna poddała się weryfikacji wyborczej !
Kwestie afer wnoszone przez bolszewię są jak bajka o wilkach i zającu !I tak
wam się kręci ,o czym szanowna wnuczko pamiętamy !

Lubomir - 08.05.15 12:24
Obyśmy jako Polacy wypracowali taki model postępowania, że fałszowanie dowodów w sprawie, fałszowanie historii i falszowanie wyborów, będzie tak bezdyskusyjne, naganne i karalne, jak fałszowanie pieniędzy. I to zarówno na szczeblu lokalnym, jak i centralnym. Lokalne i centralne sitwy, stają się coraz bardziej enklawami samouwielbiających się kretynów. Kretynów kaleczących i sabotujących państwowość. Kretyn na usługach obcych, może być nawet analfabetą, a i tak otrzyma wynagrodzenie za poliglotę. Tylko co Polsce, Polakom i polskości po samowybieralnych kretynach?. Zamiast obiecanej Drugiej Japonii - Drugi Bangladesz?. Czy może Bantustan dla gnębionych i nadzorowanych z zewnątrz Polaków?.

york - 07.05.15 22:37
Ad wnuczka.
Taka wybiórcza pamięć, to tylko u resortowych wnucząt Humera, Wolińskiej, Różańskiego, Kociołka, Kiszczaka i innych, a są was całe zastępy, tyle tylko, że Wasi dziadkowie awansowali według klucza: „nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera”, a wy „resortowe wnuczęta” macie swoje fundacje Batorego i tym podobne owsiakowisko „róbta, co chceta”.
Dlatego też macie tak selektywną pamięć, ale nie możecie dostrzec, że w Polsce PO/PSL wysprzedaje się wszystko za „psie pieniądze”, buduje najdroższe na świecie autostrady, bo droższe od tych, które buduje się chociażby w krajach alpejskich, najdroższe na świecie stadiony, najdroższe na świecie mosty, podwyższa wiek emerytalny do 67 roku życia i tak by można wyliczać, bez końca.
Odsyłam więc w sprawie szczegółów afer waszego autoramentu do dokładnego zestawienia, które zawarte są pod niżej podanymi adresami:
http://markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow/
http://markd.pl/afery-po-ii-kadencja-cz-ii-od-1500-do-1799/
http://markd.pl/afery-po-ii-kadencja-cz-3-od-1800/

wnuczka - 07.05.15 11:59
Z opinii przedmówców wynika że w latach 2005-2007 za czasów rządów PiS & braci K. widzieliśmy państwo prawa a bezprawie wynosiło zero procent. Tak mogą sadzić młodzi i zdrowi którzy nie czekali na żadne przeszczepy i operacja Bazalt powiewała im kalafiorem w okolicach kolan. Ci młodzi i zdrowi mieli równie zdrowych rodziców i dziadków a chorych traktowali jak śmieci.
Afera gruntowa była wporzo, wątpliwości co do działań komisji majątkowej to dyfamacja a toczące się do dzisiaj procesy to papka mediów głównego nurtu. Życzę dobrego samopoczucia bo ja dobrze pamiętam https://www.youtube.com/watch?v=9fVSLFYWTZk

york - 06.05.15 22:39
WALKA DŻENTELMENA Z „OBCIACHEM” JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 10 MAJA.
NIE PRZEGAP, BO TO JUŻ OSTATNIA SZANSA DLA NASZEGO KRAJU, ABY ZATRZYMAĆ TEN CHOCHOLI TANIEC DESTRUKCJI NASZEGO PAŃSTWA.

WARSZAWIACY - 06.05.15 22:35
Dziekujemy p Stefczakowi za piekna wypowiedz,ktora w pelni popieramy.Polska nierzadem stoi jak przed dawnymi laty.ale to nasza wina ,gdyz dopuscilismy do poniewierania Polski i polakow.Jesli nie obudzimy sie 10 maja ,to zostaniemy niewolnikami przebieglych istot.Czuj Duch!

Agamemnon - 06.05.15 21:18
W zielonogórskim urząd skarbowy zmusił do samobójstwa młodego rolnika. Platforma Obywatelska wykorzystuje swoje pseudoprawo do pozbawiania życia obywateli polskich poprzez odcinanie ich od środków na przeżycie.

Lubomir - 06.05.15 15:43
Polska nie dla Polaków?. Różnej maści ustawiaczom wyborczym, notorycznym egoistom i pasożytom, a także antypolskim koryciarzom, żyje się coraz lepiej, a tymczasem solidni Polacy skazywani są na znoszenie coraz większych udręk. Jeżeli chcą poprawić sobie los, uciekają z piekla kreowanego przez renegatów Polski. Czy tak musi być?. Czy porozumiewawcze czerwone główki szpilek wpinane przez wysoko postawionych partyjniaków, zastąpione przez czerwone kotylioniki obecnych aktorów politycznych, mają być jedynym symbolem zmiany systemu sprawowania władzy?. Znów padają głosy za demokracją ludową. Pewnie palikociarnia zaproponuje nam republikę ludową. Senat już chcą rozwiązać, jak w typowej republice ludowej. Pewnie i o okręgach autonomicznych pomyślą. Zatem nie grozi nam demokracja bezpośrednia jak np w Konfederacji Szwajcarskiej. Który z naszych ministrów-bufonów, jeździłby np do pracy środkiem komunikacji publicznej?.

Bogdan Dziuma - 06.05.15 15:06
W ciągu ostatnich trzech miesięcy wyszły na jaw (nie udało się ich na ciepło utajnić) kilka przypadków z których wynika w jednoznaczny sposób ze policja w Polsce bandyctwem stoi !
Nie zostało to dostrzeżone przez kandydatów na prezydenta !
Bandytyzm policji wynika z programu szkoleniowego ,a to z kolei jest wypadkową zapotrzebowania władzy tj. PO/PSL !
Wszystkie przypadki są drastyczne trup ściele się gęsto.
W JEDNYM PRZYPADKU RODZINA NA WŁOŚCIACH WŁASNEGO POSTERUNKU ZOSTAŁA ZAINFEKOWANA WIRUSEM PALMY RESORTOWEJ TAK POWAŻNIE ŻE ROZSTRZELAŁA SIĘ SAMA (obydwaj małżonkowie uprawiali jeden posterunek i praktyki "jedynie słusznej prawdy" zakończyły się ich śmiercią ! w innym przypadku pan "prawdy, wyroków i śmierci" przesłuchiwanemu wpakował z dokładnością co do milimetra dwa pociski w dynię w obronie własnej(przesłuchanie odbywało się na posterunku policji w cztery oczy zgodnie z esbecka tradycją !
Następnie mamy przypadek polowania na człowieka z trzech luf na stadionie czwartej ligi.Całość została udokumentowana na kamerach obecnych przy tym wszystkich widzów !
Policja weszła na stadion z założeniami taktycznymi albo głupotą o wymiarze pisanym na żółtych papierach.
ZAMIAST DBANIA O ZACHOWANIE I UTRZYMANIE PORZĄDKU ,DZIAŁANIE PREWENCYJNE ,KOMENDANCI ZORGANIZOWALI SOBIE POLOWANIE NA JEDNEGO BYDLAKA I JAK ZWIERZĘ GO UBILI !

Filmy ukazujące całe zdarzenie określają w sposób bezdyskusyjny że było to
morderstwo z premedytacją , a sprawujący władzę są klika przestępczą !

Policja opiera swoje działania na sumie doświadczeń i każdy komendant który nie potrafi z nich korzystać w IMIĘ DOBRA WSPÓLNEGO JEST BANDYTĄ !

Zamordowano człowieka , jutro możesz być ty !

Wszystkich komentarzy: (17)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1945 roku
Oddział AK pod dowództwem kpt. Antoniego Hedy "Szarego" rozbił w Kielcach więzienie przy ul. Zamkowej, uwalniając ponad 600 więźniów


05 Sierpnia 1944 roku
5 d. Powst. Warszaw.: Baon "Zośka" zdobywa "Gęsiówkę", uwalniając 348 Żydów. Niemcy mordują w Szpitalu św. Łazarza ok. 1000 osób


Zobacz więcej