Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.03.15 - 10:52     Czytano: [1907]

Co przykrywa atak na SKOK-i?!


Być może nie chodzi, w tym zmasowanym ataku medialnym na SKOK-i i senatora Grzegorza Biereckiego - twórcę SKOK-ów, tylko o wykorzystanie pomówień i oskarżeń dla celów toczącej się kampanii prezydenckiej.

Ale przede wszystkim o odwrócenie uwagi od prawdziwych, gigantycznych afer finansowych, kwitnących nad Wisłą pod okiem obecnego rządu, takich jak choćby afera z tzw. kredytami frankowymi, gdzie blisko 0,5 mln Polaków wraz z rodzinami mogło zostać naciągniętych na ok. 40-50 mld zł, ale również w sprawie tzw. polisolokat i Ubezpieczeń z Funduszem Kapitałowym, które dotyczą już aż 4-5 mln osób w Polsce, na łączną dziś kwotę 50 mld zł.

Nie mówiąc już o coraz poważniejszych podejrzeniach o to, czy w minionych latach nie doszło przypadkiem w Polsce do manipulowania ustalaniem tzw. stawki WIBOR, niezbędnej dla wysokości kredytów i depozytów złotowych. Stawkę WIBOR przez lata dla kredytów złotowych ustalało w Polsce 16-tu bankierów, banków działających nad Wisłą, w tym również tych banków, które jednocześnie udzielały kredytów walutowych, m.in. we frankach.

Gdyby owe obawy, co do ustalania stawki WIBOR mogły się potwierdzić, skala strat z tego tytułu mogłaby sięgnąć dla polskich kredytobiorców i depozytariuszy, już nie dziesiątek, ale nawet setek miliardów złotych. A, że elastyczność przedstawicieli wysokich instytucji w państwie polskim, w tym zwłaszcza bankierów, widzieliśmy na taśmach w rozmowie prezesa NBP Marka Belki z byłym szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem.

Również najnowsze rewelacje i zeznania kelnerów, dotyczących nowych taśm, jeszcze nieopublikowanych, mówią o niezwykle ciekawych, sensacyjnych wątkach spotkań czołowych przedstawicieli sektora bankowego w Polsce, w tym prezesów banków zagranicznych oraz przedstawicieli dużych instytucji, szeroko pojętego rynku finansowego. Być może one również, mogłyby rzucić nowe światło na ukrywane przed opinią publiczną, niesłychanie poważne patologie na polskim rynku bankowo-finansowym i ubezpieczeniowym.

Jeszcze nie tak dawno, w 2013 r. i w 2014 r., redakcje gazet, a nawet przedstawiciele rządzącej ekipy, wręczali liczne nagrody wybitnych fachowców, Smoków Biznesu i Sukcesu, szefostwu SKOK-u Wołomin za "wielką dbałość o bezpieczeństwo środków zgromadzonych przez członków SKOK Wołomin i za wypracowanie skutecznego zarządzania ryzykiem", a prezesi tego SKOK-u otrzymywali tytuły Osobowości Roku 2014 wraz z Super Osobowością 2014 r. - byłym prezydentem Lechem Wałęsą.

Działo się to wszystko w czasie, gdy pełen nadzór nad działalnością tego SKOK-u, zdominowanego przez struktury mafijne i wysokich oficerów WSI sprawował KNF, kierowany przez Andrzeja Jakubiaka. Jak trafnie zauważył bloger Tomek Laskus, jeszcze w grudniu 2012 r., gdy kontrolę i nadzór nad SKOK-iem Wołomin przejmował KNF, niespłacalne, przeterminowane zadłużenie wynosiło zaledwie 10 proc. i już w tym momencie senator Grzegorz Bierecki sygnalizował problem KNF-owi.

Po ponad dwóch latach tego nadzoru KNF-u i A. Jakubiaka, niespłacalne pożyczki wyniosły 93 proc. wszystkich udzielonych kredytów. Niewątpliwie mamy więc nie tylko prawdziwą aferę polskiego nadzoru i samej PO, której podlegali urzędnicy KNF, mamy również wątek poboczny działań zorganizowanej grupy przestępczej, związanej nie tylko ze SKOK-iem Wołomin, ale również z firmą Hydrobudowa Gdańsk, która wygrała przetarg w warszawskim ratuszu na 120 mln zł na budowę tzw. "Bulwarów Wiślanych" pod czujnym okiem v-ce szefowej PO, obecnie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, której najbliższym współpracownikiem przez lata był obecny szef KNF A. Jakubiak.

Zmasowany atak mediów i polityków PO na wszystkie polskie SKOK-i, z których każdy jest samodzielnym podmiotem, ma nie tylko oszukać opinię publiczna w Polsce, ale przede wszystkim przykryć prawdę o gigantycznym, dobrze zorganizowanym i całkowicie bezkarnym rabunku polskich portfeli przez lobby lichwiarsko-bankowe.

KNF już dziś powinien intensywnie myśleć, nie tylko o przewalutowaniu kredytów frankowych po kursie z dnia zawarcia umowy, ale łamać głowę i rwać włosy co się stanie z co najmniej trzema bankami, które tak zaszalały z kredytami walutowymi. A jeśli pojawiłyby się straty, to nie rozkładać je na raty, a wprowadzać programy naprawcze i zarządy komisaryczne w tych bankach. To by oznaczało możliwość bankructwa tych banków, o czym nie tak dawno mówił polityk PO Janusz Lewandowski.

Ciekawe czy w ogóle byłby w stanie to udźwignąć Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Odwracanie więc kota ogonem i ukrywanie prawdziwych "numerów finansowych" na wielką skalę, to prawdziwa specjalność obecnej władzy.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK
Stefczyk.info

Wersja do druku

warszawiacy - 12.04.15 22:43
Szczesc Boze bardzo dziekujemy panu Stefczykowi za wyjasnienie sprawy nowego Skoku.Nasze podejrzenia sie sprawdzily ,szkoda,ze malo ludzi wie o tym.Zyczymy Panu i sobie aby zostal Pan glownym Ekonomista w Polsce.Serdecznie pozdrawiamy.warszawiacy.

His - 02.04.15 14:44
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Islandia-odbierze-bankom-wladze-nad-pieniadzem-7244367.html

"Islandia zastanawia się nad odebraniem bankom komercyjnym ich największego przywileju – możliwości kreacji pieniądza. Przygotowany przez ekspertów raport proponuje alternatywy dla współczesnego systemu finansowego....
Nareszcie ktoś z kręgów decyzyjnych wyłożył kawę na ławę, trafnie diagnozując źródło obecnego kryzysu finansowego, jakim jest monopol kartelu bankowego na kreację pieniądza. To system rezerwy cząstkowej połączony z gwarancjami wszechwładnych banków centralnych doprowadził do kryzysu, który 8 lat dusi światową gospodarkę."

http://wirtualnapolonia.com/2015/03/25/putin-oglasza-suwerennosc-rubla-wideo-bardzo-bardzo-ciekawe-posuniecie/

"Informacja przemilczana przez media głównego nurtu – Putin znacjonalizował centralny bank Rosji, przywracając tym samym suwerenność rubla."

Po raz pierwszy ktoś próbuje się wyłamać z imperium lichwy. Pieniądz to podstawa wolności i suwerenności. Dlatego należy poznawać mechanizmy nim rządzące i historię przepływów kapitałów. Szkoła średnia powinna każdego uczyć o pieniądzu i światowych systemach bankowych jak choćby o bankowości islamskiej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bankowo%C5%9B%C4%87_islamska

http://www.rossakiewicz.pl/demokracja/w_strone_DF.html

Jan - 02.04.15 3:20
Panie Brynik, jaja se urządzasz ?
Po pierwsze nie mydl oczu przeliczaniem wartości pieniądza, gdy ważniejsze jest ryzyko kursowe a ono znika przy wspólnej walucie.
Po drugie skrót od doktor pisze się bez kropki.
Po trzecie chyba wietrzysz nieczyste intencje oraz nie umiesz odpowiedzieć na pytanie, więc lepiej siedź cicho.
Lepiej nic nie mówić i wydać się głupim, niż powiedzieć słowo i rozwiać wszelkie wątpliwości. - Mark Twain

Brynik - 31.03.15 18:53
Re: Jan,nie ośmieszaj się! Nie piszesz na temat! Co ma piernik
do wiatraka.,czyli wynagrodzenie dla Pana Dudy w euro,jako posła UE,
a euro jako trwałej waluty dla Polski. Uczyłeś się rachunków,a co
najważniejsze przeliczania wartości pieniądza? Pan dr. Duda -zareczam
tobie, że te bardzo ważna spawe konsultował ze spacjalistami. Myślisz,że
EURO zaraz ciebie wzbogaci!!! Sama nazwa pieniadza to nie wszystko!!

Michał Sybirak - 31.03.15 15:51
ZABÓJSTWO BORYSA NIEMCOWA – POCZĄTEK NOWEGO MASOWEGO TERRORU http://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2015-03-29-niemcow.html

Jan - 30.03.15 12:07
Mam pytanie. Jeśli europoseł Duda, kandydat na prezydenta jest przeciwny przyjęciu waluty euro przez Polskę, gdyż nie chce Ojczyzny sprzedać za judaszowe srebrniki , to dlaczego nie czuje wstrętu pobierając wypłatę w tej ohydnej walucie ? Dlaczego na czas kampanii nie zwiesił europosłowania i nie zrezygnował z judaszowych srebrników ? Tak byłoby uczciwie względem wyborców z Polski i uczciwie względem pracodawcy czyli PE. Jeśli co innego mówi a co innego robi to mija się z uczciwością.
Takie pytanie zadał mi młodzieniec z podstawówki (może to już gimnazjum) którego niekiedy spotykam w środkach komunikacji publicznej. Obiecałem dopytać się i przy okazji udzielę odpowiedzi aby nie zniechęcać młodzieńca do polityków. Oczekuję konstruktywnych opinii.

Adamajtis - 27.03.15 9:29
Fundacja Batorego (George Sorosa) i Społeczeństwo Otwarte (George Sorosa) czyli V kolumna żydowska.

**********************************************************************
"Organizacje Sorosa służą destabilizacji miejscowych społeczeństw,
podżegając konflikty poprzez grupy pokoju i zespoły mediacyjne. V
kolumna wykonuje zamachy stanu pod pozorem reformy demokratycznej,
zawsze stawiając wybrańców USA u władzy, np. na Filipinach i Ukrainie, w
Jugosławii, Wenezueli i Gruzji W każdym konflikcie z udziałem USA i W.
Brytanii, w którym zastąpiono aktualnego przywódcę lub reżim, następuje
proces uzasadniania nowych ludzi u władzy. Ogłasza się wybory, wolne i
uczciwe tylko, jeśli zostali wybrani właściwi kandydaci. “Amerykanie i
Brytyjczycy” przynoszą demokrację, wyzwalają naród. Nie ważne, czy naród
chciał tych ludzi, czy są wiarygodni albo zdolni zrobić więcej niż
poprzednicy.
*********************************************************************
Soros narzucił wątłym, nowym rządom drakońską politykę, która pozwoliła
jemu i finansowym wspólnikom splądrować majątek znacznej części Europy
Śr. i Wsch. Do usprawnienia gospodarek b. ZSRR, Soros zaangażował
35-letniego harwardzkiego „profesora” Sachsa, Żyda białoruskiego z
amerykańskim paszportem. Jedynym doświadczeniem kwalifikującym Sachsa do
tego monumentalnego zadania było doradztwo dla rządu Boliwii, w
neoliberalnej reformie, która skończyła się katastrofą gospodarczą. Wg
Executive Intelligence Review, Soros osobiście odpowiada za wprowadzenie
terapii wstrząsowej i gospodarczego chaosu w b. bloku ZSRR. Od 1989 r.
*****************************************************************
W 2002 r. szacowano wartość majątku Sorosa na 15 mld $. Magazyn Time
twierdził, że Soros zrobił ogromne zyski spekulując przeciw zachodnim
bankom centralnym, by zarobić na pomoc w budowie społeczeństwa otwartego w b. bloku ZSRR. Naprawdę, Soros rabuje Zachód po to, by wykorzystać zyski do jeszcze dzikszej grabieży na Wschodzie pod płaszczykiem filantropii.
Sorosa nazwano mistrzem manipulacji bezwzględnego
kapitalizmu. Polska stała się jego łatwą ofiarą, z pomocą
post-komunistów. Otwarte znaczy u Sorosa wynędzniałe kraje Paktu
Warszawskiego, otwarte na łup jego własny i przyjaciół-szakali, którzy
bezkarnie mogą zagrabić tamtejsze zasoby i majątek. Angażując ludzi
takich, jak Sachs i stosując terapię wstrząsową w przeobrażających się
gospodarkach, Soros znalazł receptę na „skupywanie” bogactw całych
regionów świata."
******************************************************************

Jan Orawicz - 25.03.15 21:10
Pani Eleonoro taka jest prawda! To są sprawy w miarę znane,a zarazem
grożne i przykrę. Ja nie mierze narodu żydowskiego tą miarą jaką sie mierzy
wymienioną bandę łotrów pochodzenia żydowskiego. Są w różnych państwach
identyczne mafie innych narodowości. Oni ze sobą nie walczą! Pozdrawiam

Eleonora Kaltenbruch - 25.03.15 12:41
Bo panie Januszu, oni uważają że Polski tu już nie ma. Hulaj dusza.
Ci bandyci z "Kosher Nostra" robią w Polsce co im się podoba.
Trudno będzie Polakom okiełznać sytuację. Żydowscy gangsterzy, mofiosi dokładnie kontrolują wszystko w Polsce. Dopuszczają się zbrodni żeby utrzymać władzę. To kondominium międzynarodowej finansjery żydowskiej, którzy przejęli państwo polskie. Zgromadzili ci gangsterzy potężne zasoby finansowe dzięki którym mogą wpływać na bieg wydarzeń w naszym kraju.
Urzędujący na stanowisku marszałka sejmu RP "typ spod ciemnej gwiazdy"
niejaki Zdradek Sikorski twierdzi, że Polska to ch**, dupa i kamieni kupa."
Z kolei jego kolega judejczyk, były już szef MSW, pod przybranym nazwiskiem Bartłomiej Sienkiewicz twierdzi, że "Polska istnieje tylko formalnie".

Bez rozlewu krwi oni nie oddadzą Polakom nawet skrawka niezależności.
Ceniony w Stanach znany polski publicysta Ivo Pogonowski tak widzi sytuację żydowskich gangsterów.

"...Zdaniem dra Raphael`a Johnsona, mafia Żydów rosyjskich dowiodła swojej władzy już w 1995 roku mordem na premierze Izraela Icchaku Rabinie, natomiast Natan Sharansky (były sowiecki dysydent, zagorzały syjonista, izraelski polityk i pisarz) ma głębokie powiązania ze zorganizowaną zbrodnią żydowską. Mafia żydowska porozumiewa się między sobą mieszanką języków, takich jak np. rosyjski, hebrajski i jiddisz niezrozumiałą dla agentów CIA, FBI, etc. Według Johnsona, terror zbrodniarzy żydowskich jest bardziej perfidny niż terror mafii Włochów, Albańczyków, Czeczenów, Latynosów czy Irlandczyków. Zbrodniarze żydowscy wykazują najwięcej sadystycznego zadowolenia z zadawania bólu, zabijania dzieci oraz ludzi bezbronnych, tak kobiet, jak i mężczyzn..."

"...W dalszym ciągu Johnson pisze, że państwo Izrael stanowi bazę dla zbrodniarzy żydowskich. Daje im możliwości wzrostu w siłę w ramach światowej mafii żydowskiej, w żydowskim handlu narkotykami i pornografią, sadystycznym znęcaniu się nad dziećmi oraz handlu żywym towarem, pod warunkiem, że Żydówki nie są ofiarami tego handlu. Żadna z tych zbrodni nie jest karana w Izraelu, a zbrodniarze ich dokonujący mają zapewnioną ochronę i nie wydaje się ich obcym państwom. Duży artykuł w tej sprawie opublikował kiedyś miesięcznik National Geographic..."
"...Siemion Mogilewicz, urodzony w Kijowie w 1946 roku, stworzył, zdaniem profesora Johnsona, imperium zbrodni w Afryce Północnej, Arabii Saudyjskiej i w Wenezueli, ze stolicą w Brooklynie. CIA uważa go (według książki nieżyjącego już R. I. Friedmana) za najgroźniejszego człowieka na świecie, którego nazwiska media zachodnie kontrolowane przez syjonistów nigdy nie wymieniają, jak również blokują informacje o mafii żydowskiej.

Mogilewicz ma wpływ na wszystkie giełdy za pomocą sieci zatrudniającej setki ludzi, nawet z doktoratami w informatyce, fizyce i ekonomii. Udało mu się zalegalizować” dochody w wysokości siedmiu miliardów dolarów przez wydział centralnego banku USA, Bank of New York..."

"...Wpływową postacią jest Rabin Ronald Greenwald, doradca prezydenta Nixona na rzecz biedoty żydowskiej, podobnie wyzyskiwanej, jak żydowskie ofiary nazizmu przez żydowski ruch roszczeniowy, opisany dokładnie przez profesora Normana Finkelsteina. Greenwald ma zdaniem profesora Johnsona powiązania z mafią Kosher Nostra dzięki czemu jakoby podwoiła się ilość głosów Żydów oddanych na Nixona w wyborach prezydenckich, jak również odwołane były śledztwa FBI w sprawach gangsterów i oszustów żydowskich, takich jak miliarder Marc Rich, którego (ukrywającego się w Szwajcarii) ułaskawił zapobiegawczo prezydent Clinton, przy pomocy obecnego ministra sprawiedliwości Holdera w rządzie prezydenta Obamy"

Te 64 miliardy $, które żądają od Polski żydowskie mafie finansowe i żydowscy gangsterzy m.in z żydowskiego przemysłu holokaustu w USA jest tylko potwierdzeniem działania i żerowania na społeczeństwach świata zdziczałych band żydowskich.
Na razie ci gangsterzy pompują (wysysają) państwo polskie i jego obywateli bardzo skutecznie doprowadzając do zadłużenia (tylko dług publiczny to ok. 1000 miliardów zł plus inne to 3 bln.
Analizując określone zależności w polityce i biznesie możemy dojść do zatrważających i porażających wniosków. Te mafijne zależności sięgają szczytów władzy w USA i w Polsce, praktycznie również wszędzie tam, gdzie Żydzi opanowali instytucje finansowe oraz państwowe.

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1772 roku
I rozbiór Polski - Podpisanie w Petersburgu trzech traktatów rozbiorowych, ustalających granice zaborów.


05 Sierpnia 1981 roku
Ronald Reagan zwolnił z pracy 11 359 strajkujących kontrolerów lotu


Zobacz więcej