Środa 25 Listopada 2020r. - 330 dz. roku,  Imieniny: Elżbiety, Katarzyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.01.15 - 12:26     Czytano: [1370]

Katarski sukces czy porażka?


Na Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej, niemiecki trener polskich szczypiornistów Michael Biegler, rzuca nerwowe komendy do polskich zawodników. Trwa mecz Polska - Chorwacja. Niezwykle wyrównany i zacięty mecz.

Dzień po kolejnej rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz od krzyków Rudolfa Hoessa i doktora Josefa Mengele, język niemiecki brzmi trochę zatrważająco. Wokół parkietu reklamy niemieckiego producenta Andreasa Stihla. Trochę to smutne, że Polaków nie trenuje nasz rodak, a reklamy nie promują rolniczych maszyn Hipolita Cegielskiego czy Ursusa. Cóż zrobić?. Trzeba wierzyć, że Niemiec autentycznie pokocha Polskę a nazwisko Stihl zdopinguje Polaków do tworzenia i produkcji własnych maszyn. Produktów dla polskich rolników, ogrodników i sadowników. Jakością nie ustępujących niemieckiej produkcji.

Trzeba chyba zacząć wierzyć, że Joachim Lelewel nie był ostatnim Niemcem, który swój talent i pracowitość poświęcił na rzecz wielkości Polski, Polaków i polskości. W końcu zauważyłem, że są także polskie reklamy: 'PGNiG' i 'murapol.pl znajdź mieszkanie'. To buduje!. Tym bardziej, że Polacy wygrali ten mecz.

Przed nami półfinały. Mecz z Katarem. Tym od gazu skroplonego...W Świnoujściu Niemcy ponoć bardzo przeszkadzają w dopłynięciu katarskiego paliwa do celu, jakim ma być polski Gazoport Świnoujście.

Sama idea 'poprzecznej rury', to niemiecka idea, uderzająca w polskie interesy morskie i gospodarcze. Ale cieszmy się 'naszym' Michaelem Bieglerem i wierzmy w kolejne sukcesy 'naszego' Niemca i niezwykle ambitnych, myślących podczas gry i do końca walczących Polaków.

Lubomir

Ps. Polska w bardzo zaciętym meczu pokonała Chorwację 24:22 i awansowała do półfinału Mistrzostw Świata, gdzie walczyć będzie o finał z gospodarzem turnieju Katarem.

(zs)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

25 Listopada 1795 roku
Abdykował ostatni król Rzeczypospolitej Stanisław August Poniatowski.


25 Listopada 1922 roku
Zmarł Alfred Kamienobrodzki, polski budowniczy, architekt, malarz akwarelista (ur. 1844)


Zobacz więcej