Sobota 23 Stycznia 2021r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.11.14 - 16:09     Czytano: [2158]

Dzień Niepodległości (Aktualizacja)


W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości zorganizowano w całym kraju jak również poza jego granicami wiele imprez. Były koncerty, wystawy, wiece, marsze, te oficjalne i narodowe. Każdy, kto tylko chciał uczcić 96. rocznicę odzyskania Niepodległości, mógł to zrobić, zgodnie ze swoimi poglądami.
Byłem w wielu miejscach i wszędzie tam miałem możliwość spotkania się z wielkimi Polakami. Już 8 listopada, w Domu Dziennikarza na ul. Foksal w Warszawie odbył się Koncert Niepodległości, zorganizowany przez Towarzystwo Patriotyczne Jana Pietrzaka. Profesor Andrzej Nowak, kandydat wielu prawicowych środowisk na prezydenta Polski został laureatem tegorocznej nagrody głównej „Żeby Polska była Polską”. Podczas Koncertu nagrody rzeczowe odebrali również laureaci „Matury Orła Białego” a w części artystycznej wystąpili, Ewa Dałkowska, Marcin Wolski, Ryszard Makowski, Leszek Czajkowski, Leszek Długosz, oraz Karol Radziwonowicz, który przepięknie, z wielkim zaangażowaniem zagrał na fortepianie znane utwory Ignacego Paderewskiego. Całość oczywiście prowadził Jan Pietrzak, który zapowiedział jako następną inicjatywę „Łuk Triumfalny” w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej.

W dniu świątecznym gościliśmy w nowej siedzibie Radia Wnet, w budynku PASTY, skąd można było obejrzeć panoramę Warszawy, zwiedzić studio radiowe i oczywiście uczestniczyć w występach artystycznych. Występ Andrzeja Rosiewicza przeszedł najśmielsze oczekiwania. Tłum był tak gęsty, że Pan Andrzej chciał przenieść swój występ na Stadion Narodowy. A on sam? No cóż, to wielki artysta i wielki patriota a do tego kandyduje w najbliższych wyborach samorządowych, na radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego z hasłem "Jestem ładny, chcę być radnym”. Można było również nabyć nowy numer „Kuriera Wnet”, płyty, książki, jak również dobrze zjeść w tutejszej restauracji.

Z budynku PASTY to już tylko rzut beretem do miejsca, gdzie miał ruszyć po raz kolejny Marsz Niepodległości. Już o 14ej na Rondzie Dmowskiego zbierali się ludzie, chcący w nim uczestniczyć.
Po ubiegłorocznych ekscesach, organizatorzy podjęli decyzję o zmianie trasy i tak w tym roku uczestnicy Marszu Niepodległości mieli przejść Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego ul. Zieleniecką na błonia Stadionu Narodowego, gdzie zbudowano scenę.
Uczestniczyłem we wszystkich Marszach i mogę stwierdzić, że co roku jest podobnie, może z roku na rok coraz lepsza jest organizacja ochrony. Setki młodych ludzi ubranych w czerwone kamizelki, odpowiednio przeszkolonych skutecznie ochraniała Marsz przed grupami chuliganów, którzy ewidentnie przybyli po to, by prowokować zajścia. W początkowej fazie policji nie było widać w ogóle, ochrona świetnie radziła sobie z pojedynczymi przypadkami wzniecania burd. Taki stan rzeczy trwał do Ronda Waszyngtona i właśnie tam, przed skrętem w ul. Zieleniecką, gdzie do celu zabrakło około 300 metrów, specjalne oddziały policyjne uzbrojone w broń gładko lufową, gaz, wozy z sikawkami rozpoczęły walkę z grupkami chuliganów, co oczywiście wywołało agresję tych, którzy tego dnia nie chcieli wcale świętować ale bić się z policją. Ucierpieli niestety i uczestnicy Marszu a szczególnie ochrona. Dziwna to taktyka policji, nie wiadomo czy to tylko nieudolność czy celowe działanie.

Wieczorem, z Krakowa, gdzie PiS i Kluby Gazety Polskiej świętowały Dzień Niepodległości, nadeszła wiadomość, że oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski będzie eurodeputowany Andrzej Duda.
Do wyborów pozostało już niewiele czasu, czy 6 miesięcy wystarczy, aby Andrzej Duda stał się kandydatem nie tylko PiS? Aktualnie urzędujący prezydent ma za sobą służby, media głównego ścieku (jak to mówi Grzegorz Braun), POlityków i tzw. lemingów. Będzie niezwykle ciężko, ale cuda się zdarzają.

Zbigniew Skowroński
FOT. KWORUM

.................................................................................................................................
12.11.2014

Robert Winnicki: Panie Komendancie Główny Policji – hańbi Pan mundur oficera. Jest Pan politycznym pachołkiem tego rządu

Obliczamy, że w tej chwili do kilkunastu tysięcy ludzi jest zatrzymanych w całym kraju w autobusach, samochodach prywatnych, w najróżniejszych środkach komunikacji przez Policję. Działania Policji w stosunku do osób jadących na Marsz Niepodległości są haniebne, są karygodne i są podłe

Policja w trakcie kontroli rekwiruje banery, flagi narodowe i sztandary na których jest napisane: „Bóg-Honor-Ojczyzna”, mówiąc, że są to materiały faszystowskie. (…) To jest zorganizowana obława, w najgorszym milicyjnym stylu. To co w tym roku robi Policja np. wyjazd Białostocki był kontrolowany do tej pory 5 razy i jeszcze nie dojechali do Warszawy. Proszę Państwa, to są represje!

Komendant Główny Policji to bandyta. Komendant Policji to bandyta w mundurze, to polityczny pachołek tego rządu. Ja chciałbym z tego miejsca zapytać się pani Premier Ewy Kopacz, całego rządu i Ministra Spraw Wewnętrznych: co zrobili wam polscy patrioci? Co takiego zrobili wam patrioci, że tak ich nienawidzicie, że tak ich prześladujecie, że tak utrudniacie im życie, że eskalujecie napięcie w całym kraju, eskalujecie napięcie w Warszawie?

Panie Komendancie Główny Policji hańbi Pan mundur oficera. Wiem, że jest Pan politycznym pachołkiem i działa Pan na polityczne zamówienie, ale to co pan dzisiaj robi ze swoimi podwładnymi zamieniając ich w ZOMO, to po prostu jest jeden wielki skandal.ewastankiewicz.wordpress.com

.................................................................................................................................
13.11.2014

Robert Winnicki: Kierujemy wnioski do prokuratury w związku z bandyckimi działaniami policji.

Sadystyczni psychopaci pracujący w policji po raz kolejny przebrali miarę przy okazji 11 listopada. Jeden z najbardziej bulwersujących przypadków to kol. Krystian z Andrychowa (po mojej prawej):

- jego autobus podczas powrotu z Marszu został zatrzymany, siedzący w nim ludzie potraktowani gazem i rzuceni na ziemię. Krystian, leżąc, został kopnięty przez policjanta w twarz. Ma uszkodzony nos. Okazało się, że żaden z zatrzymanych nie ma oznaczeń farbą, którą rozpylała policja, by identyfikować zadymiarzy. Pozwolono im wsiąść do autobusu. Krystian musiał wrócić na zewnątrz, żeby zmyć krew i zatamować krwotok. Gdy wysiadł ponownie, policjant powalił go, skuł, zatrzymał i zaprowadził do radiowozu. Dlaczego? Skoro krwawi, musiał się bić z policją – takie było uzasadnienie (!) Spędził na dołku blisko 48 godzin, dopiero dziś sąd go wypuścił…

Podobnie bulwersujący jest przypadek kol. Jarka ze Straż Marszu Niepodległości, który został zatrzymany przy autokarach pod absurdalnymi zarzutami i spędził dwa dni na dołku. Oczywiście sąd go uwolnił. Zobaczcie co takiego „strasznego” Jarek robił 11 listopada.Dzisiaj podczas konferencji prasowej, w której wzięli udział przedstawiciele władz Ruch Narodowy, szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz adwokaci z Zespołu Prawnego zapowiedzieliśmy skierowanie wniosków do prokuratury w związku z bandyckimi działaniami policji.

Po pierwsze, działalność tej służby w żaden sposób nie poprawia bezpieczeństwa, a przygniatająca większość osób zatrzymanych 11.11 nie ma nic wspólnego z marginesem zadymiarzy, którzy atakowali i Marsz i policję, ściągając represje na cały tłum. Spora część z blisko 300 zatrzymanych, nierzadko brutalnie pobitych już po zatrzymaniu, przez policję, to osoby niewinne.

Po drugie, złożymy zawiadomienie w sprawie ataku na tłum zgromadzony na błoniach pod Stadionem Narodowym. Był to bezprecedensowy atak na legalne zgromadzenie.

Po trzecie, złożymy zawiadomienia w sprawie brutalnych, niczym nieuzasadnionych pobić, których dokonali policjanci, próbując podwyższyć swoje statystyki zatrzymanych.

Zespół Prawny Stowarzyszenia Marsz Niepodległości pracuje pełną parą.
Udostępniajcie te informacje!
źródło: FB

ewastankiewicz.wordpress.com

.................................................................................................................................


       

       

       

       

       Wersja do druku

Lubomir - 07.12.14 15:28
Niejeden Niemiec udający po aktorsku Polaka, wolałby obchodzić hucznie dzień niemieckiego zjednoczenia a nie dzień niepodległości Polski. Niemcy europejscy zwierają szeregi przy budowie Czwartej Rzeszy. Depczą wszystkie prawa i swobody innych. Podczas włoskiej prezydencji, to nie Włosi dyktują co Europa powinna zrobić, na rzecz lepszej przyszłości europejskich państw, ale to Merkel sztorcuje Włochów za to, że ich reformy są rzekomo niewystarczające. Wg Merkel byłyby pewnie wtedy wystarczające, gdyby Włosi zlikwidowali cały swój przemysł, od okrętowego - po lotniczy. Niemcy biorą coraz ostrzejszy kurs na nazizm. Jednak reakcja też następuje. Ojczyzna światowej demokracji Grecja, domaga się odszkodowań, za zbrodnie Hitlera na greckiej ziemi. To przecież temat wciąż aktualny. Na to nigdy nie było i nie będzie przedawnienia. Tego typu procesy mogą zachwiać posthitlerowskim imperium. Kolejka domagających się odszkodowań od Niemców, może zacząć się wydłużać.

MariaN - 21.11.14 15:42
Polska cały czas się dzieli. Pierwsze marsze były wspólne, od 2 lat PiS i kluby GP uciekły do Krakowa, żeby nie zadrażniać. O co tu chodzi. Tak jakby komuś po prawej stronie zależało na tym aby taki stan degrengolady i destrukcji państwa trwał cały czas. Tylko razem solidarnie możemy uchronić Polskę od upadku

Lubomir - 19.11.14 15:47
Cieszy ta wielka duma naszych rodaków - z polskiej niepodległości. Cieszy to, że nie tylko Parada Pułaskiego pokazuje dumę Polaków z posiadania niepodległego państwa. Oby Polacy chcieli maszerować nie tylko w Warszawie, Krakowie, czy Szczecinie, Wrocławiu i Opolu, ale i w Wilnie, Kownie, Rydze, Grodnie oraz we Lwowie i m.in.w Łucku. Wszędzie tam, gdzie żyją ludzie, którzy niegdyś współtworzyli z nami jedną rzeczywistość państwową. Polacy nie dają się zepchnąć do roli małp czy małpoludów, skaczących na kolorowych paradach sodomitów. Eksport sodomickiej subkultury nie znajduje naśladowców wśród Polaków. Geje i lesbijki na niemieckich czy podobnych etatach, to żadni Polacy. To margines, za który Polacy muszą się wstydzić.

york - 16.11.14 18:48
Prof. Andrzej Nowak: „Musimy wygrać te wybory!”
14.11.2014
Andrzej Duda to bardzo dobry kandydat, najlepszy kandydat PiS – uważa prof. Andrzej Nowak. Z kolei Bronisław Komorowski, jak sądzi uczony, po prostu nie dorasta do roli prezydenta Rzeczypospolitej.
Prof. Andrzej Nowak udzielił wywiadu Porankowi WNET. W rozmowie podkreślił, że jego zdaniem to właśnie Andrzej Duda jest najlepszym w obecnej sytuacji kandydatem opozycji na prezydenta.
„Musimy wygrać te wybory dla Polski, mamy bardzo dobrego kandydata, który może nam w tym pomóc.
Wysiłek, który państwo włożyliście w popieranie zestawu wartości, który kojarzył się ze mną, można przenieść na popieranie Andrzeja Dudy i sprawić, żeby te wartości wygrały w jego osobie. Namawiam, żebyśmy pracowali dla tego zwycięstwa, bo ono jest bardzo potrzebne Polsce” – przekonywał profesor.
Uczony dodaje, że wczorajsze zachowanie Bronisława Komorowskiego, który sugerował, jakoby nie znał Andrzeja Dudy, jest „całkowitym brakiem klasy i doskonałą ilustrację tego, co Pan Prezydent był łaskaw powiedzieć dzień wcześniej: ‘pycha kroczy przed upadkiem’” – dodał prof. Nowak.
Historyk stwierdził też, że spod medialnej osłony, jaka otacza Bronisława Komorowskiego, wychodzą niekiedy jego prawdziwe rysy.
A są to rysy człowieka, który „po prostu nie dorasta do roli najwyższego reprezentanta Rzeczypospolitej”. Bo prezydent powinien identyfikować się, jak uważa prof. Andrzej Nowak, z racją stanu Polski, a nie z grą polityczną, która polega na próbach ośmieszenia i poniżenia opozycji.
„Są sprawy ważniejsze od Platformy, od PiS-u, od horyzontu walki partyjnej. Niestety mam wrażenie, że prezydent Bronisław Komorowski do tego wyższego horyzontu nie dorósł” – powiedział profesor.
pac/radio wnet
http://www.fronda.pl/a/prof-andrzej-nowak-musimy-wygrac-te-wybory,43926.html

york - 16.11.14 13:36
Od początku – czyli od ogłoszenia pomysłu zorganizowania pierwszego Marszu Niepodległości – widać wyraźnie, że jest on przysłowiową kością w gardle nadwiślańskiej bolszewii polskojęzycznej.
Żałosne sieroty po Stalinie – o GWnianych mózgach i uPOdlonych sercach – nienawidzą tej inicjatywy i na różne sposoby starają się ją zohydzić.
Nie mogą zabronić i szlag ich trafia, dlatego podejmują różne kretyńskie i bandyckie działania.
Pamiętacie lewackich imbecyli w pasiakach – stojących naprzeciwko Marszu i usiłujących go zatrzymać???
Co ci czerwoni debile chcieli pokazać – że w marszu polskich patriotów idą emerytowani SSmani!!!???
Zrobili z siebie idiotów i nigdy więcej takiej kretyńskiej sztuczki nie powtórzyli.
Pamiętacie „kolorową niepodległą”???
Też skończyło się błazenadą lewaków i „powtórki z rozrywki” nie było.
Innym razem ściągnęli neonazistów/neobolszewików z Niemiec, którzy – wespół z polskojęzycznymi lewusami – robili zadymę.
Później były regularne, bandyckie prowokacje, aby pokazać, że Marsz Niepodległolści to wielka demolka Warszawy i bitwa z policją. Oczywiście PO****ne me(n)dia tak to relacjonowały – zapraszając lewackich komentatorów, którzy ubolewali nad „psuciem” święta narodowego.
Z kontrą wystąpił Bronek – robiący za prezydenta – który zaczął organizować „zjednoczeniowe ” marsze. Poniósł klęskę, jako że poza urzędnikami najwyższego szczebla, przydupasami władzuchny i innymi WSIokami – Bronisław „herbu Bul” nikogo w marszach swoich nie zjednoczył.
Nawet platformatołeckie me(r)dia nie potrafiły ukryć żałośnie niskiej frekwencji na prezydenckim marszu. A podobno Bronisław cieszy się w nacji 80-cioprocentowym poparciem(?). (...).
Niestety okazuje się, że policja prowadziła wokół Marszu Niepodległości, działania milicyjno – ubeckie. Nachodzenie zadeklarowanych, przyszłych jego uczestników w domach i w miejscach pracy; wielokrotne zatrzymywanie autokarów i busów, konfiskowanie flag i banerów – to tylko część SBckich szykan w wykonaniu mili…..pardon – policji. Błędy(?) w czasie trwania samego marszu, atakowanie jego uczestników, nieporadność w neutralizowaniu bandytów i wreszcie – o czym media nie mówią(!!!) – pałowanie ludzi przy autokarach(!!!).
Pobitych zatrzymywano jeszcze w drodze powrotnej.
To jest Polska??? To raczej jakiś UBydłolstan – PO(laczko)land – PeeRel
marguar • niepoprawni.pl
https://wzzw.wordpress.com/2014/11/13/%E2%96%A0%E2%96%A0-ubydlostan-polaczkoland-peerel/

kawa - 15.11.14 2:14
Tu widzimy kto atakował polskiego dziennikarza http://www.youtube.com/watch?v=0q49HE7l5FQ
Może to byli polucjanci, z pewnością nie policjanci.

Jan Orawicz - 14.11.14 22:16
Panie Agamemnon, tego w obecnej Polsce nie da się
zrealizować,ponieważ Naród zasnął z powodu bezsiły,
biedy,nędzy i rozpaczy.To wszystko JEMU zgotowali
czerwoni zdrajcy,złodzieje,naiwniacy po prawicy i we
wątłych szeregach Narodowców. Te siły od lat nie
potrafią się zgarnąć w silny polityczny MONOLIT. A kto
o to dba? Nasi wrogowie i nasza głupota!!!
Szczerze pozdrawiam!

Agamemnon - 14.11.14 21:44
Jakie warunki musi spełnić Naród by Ewę Kopacz, Donalda Tuska doprowadzić w kajdanach przed oblicze Narodowego Trybunału?

borowicz - 13.11.14 23:09
Rozwydrzenie MO,bo to przecież jest nie Policja a MO.a wiec jest takie
jakie było za czasu I PRL. A mamy tylko zmieniony jej numer z I na II.
Tak długo będą fizycznie maltretować ludzi,jak długo się dadzą! A na
zmianę II PRL się nadal nie zanosi!! Bezbronny naród dalej ponosi
okropne konsekwencje!! Znów nabrali do tego MO osobników bez
uczuć wyższych,czyli sadystów i tak jest jak kiedyś było! A na takich
zwyrodnialców z MO nie było i nie ma bata! Z tamtej PRL żadem łobuz
z MO i tzw. ZOMO - do tej pory nie został rozliczony. I o czym tu mówić.
Mundury też zostały te same. A jak paradują w tych mundurach -
głównie kadra MO,które dla ogłupienia ludzi nazwano Policją. A Sejm
I Kadencji uchwalił zniesienie tych mundurów - ze względu na oszczędności
po 5 latach. Proszę,ile lat upłynęło od tamtego czasu, a oni sobie
paradują w mundurach MO. Tego nie widzisz POLSKI NARODZIE,że dalej
pałowani są Polacy przez MO. Mało tego,bo często są katowani przez
sadystów spod tego przeklętego znaku?! Normalnemu Człowiekowi
brakuje na to słów!!! Ja rozumiem,że to jest trudna służba i że
społeczeństwo nie składa się z samych aniołów,to rzecz oczywista!
Ale szukanie dziury w całym żeby mieć materiał do pałowania i kopania,
to już są bandyckie wyczyny MO. Nie brakuje ich zwykle, w czasie różnych
patriotycznych zgromadzeń. Poglądy polityczne MO,co widać ja na dłoni
pochodzą w prostej linii z PZPR. I taką mamy niby Policję.A powinna być
wreszcie w tym MO weryfikacja . Kto był kie4dyą w PZPR,ZSL.SD,w MO,SB
itp. nie powinien pracować w organach porządkowych i bezpieczeństwa
państwa!!

Wszystkich komentarzy: (9)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Stycznia 2013 roku
W wieku 83 lat, zmarł kard. Józef Glemp, 23 lata przewodził Konferencji Episkopatu Polski, zaangażował się w budowę Świątyni Opatrzności Bożej


23 Stycznia 1889 roku
Zmarł Ignacy Domeyko, polski geolog, badacz Ameryki Południowej (ur. 1802)


Zobacz więcej