Piątek 26 Kwietnia 2024r. - 117 dz. roku,  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.07.14 - 17:36     Czytano: [1509]

Dział: WPiS

"Dzieje Polski" w 6 numerze WPiS


W bieżącym numerze:

Stasiu, trzymaj się krzepko! – w pierwszą rocznicę śmierci kard. Stanisława Nagyego Jolanta Sosnowska przedstawia niepublikowaną wcześniej korespondencję papieża Jana Pawła II z krakowskim kardynałem.

Rodzice: Dzieci potrzebują miłości, a nie seksu! Odpowiedź: Zamknij mordę! – artykuł o usilnym promowaniu w niemieckich szkołach edukacji seksualnej, nawet wbrew głosom rodziców i niechęci dzieci.

Rozwój jest, ale nie w tę stronę co trzeba – tekst o krępującym polską naukę systemie grantowym, który doprowadził do powstania środowiskowych koterii i rozwijania nie zawsze potrzebnych i sensownych badań.

Nie dać pozbawić się godności przez złą władzę – z prof. Andrzejem Nowakiem o początkach polskiej państwowości rozmawia Leszek Sosnowski.

Tego właśnie potrzebuje naród polski, tego potrzebuje Europa – poseł i historyk Antoni Macierewicz pisze o najnowszej książce prof. Andrzeja Nowaka „Dzieje Polski”.

Frakcje sytych, tłustych dinozaurów – z prof. Krzysztofem Szczerskim o krajobrazie politycznym po niedawnych eurowyborach rozmawia Leszek Sosnowski.

Świato-podgląd – przegląd najciekawszych informacji z drukowanych i elektronicznych zagranicznych mediów. Wiadomości, których próżno szukać w polskiej prasie, portalach i telewizjach.

Król Jagiełło kochał uniwersytet niczym córkę – druga część rozmowy z prof. Krzysztofem Ożogiem o dziejach Uniwersytetu Jagiellońskiego, w 650. rocznicę jego utworzenia.

A ty, Polaku, haruj! – Leszek Sosnowski pisze o kolejnym sposobie ograbienia Polski z miliardów złotych, tym razem pod szyldem wypłacania emerytur dla ofiar Holocaustu, nazizmu i komunizmu.

Krew na plażach Normandii – w 70. rocznicę lądowania aliantów na kontynencie europejskim przypominamy okoliczności tej imponującej operacji i udział w niej Polaków.

Bogowie w piekle – o zagrożeniach dla polskich rodzin, coraz większej ekspansji gender oraz propagandzie homoseksualizmu pisze Czesław Ryszka.

Ch(w)ała prezydenta – o wątpliwej znajomości dawnej historii Polski oraz jej dzisiejszej sytuacji ekonomicznej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego pisze mgr Stanisław Kąkretny.

Korupcja made in Germany – artykuł o ciągnącej się od wielu lat, pełnej przypadków korupcji i niegospodarności budowie wielkiego berlińskiego lotniska Berlin-Brandenburg. Łapówki, niekompetencja urzędników, fuszerki – to nie tylko w Polsce.

Pamięć o generale Kwiatkowskim trwa – relacja z uroczystości wręczenia sztandaru szkole podstawowej w Mazurach, noszącej imię gen. Bronisława Kwiatkowskiego, Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Żyję w swoim świecie sztuki, literatury, wiary – sylwetka malarza, pisarza i publicysty Ryszarda Szilera z Kolbuszowej na Podkarpaciu.

Polski wygnaniec na Krymie – dr Robert Kościelny przypomina krymską podróż Adama Mickiewicza w 190. jej rocznicę.

Muzyka jako… oczyszczenie z grzechów – tekst o niecodziennym projekcie muzycznym zrealizowanym w Krakowie: dzięki zaangażowaniu wolontariuszy powstał poruszający utwór muzyczny do modlitw z „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej.

A prócz tego jak zawsze krzyżówka z atrakcyjnymi nagrodami, liczne promocje i rabaty książkowe dla Czytelników (w tym biblioteczka dzieł prof. Andrzeja Nowaka).

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

26 Kwietnia 1959 roku
Urodził się Stanisław Sojka, polski piosenkarz, instrumentalista i kompozytor jazzowy.


26 Kwietnia 1937 roku
Urodził się Jan Pietrzak, polski kompozytor, satyryk (Kabaret pod Egidą) felietonista, autor wielu książek. Twórca Towarzystwa Patriotycznego


Zobacz więcej