Środa 29 Stycznia 2020r. - 29 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.07.14 - 17:36     Czytano: [1234]

Dział: WPiS

"Dzieje Polski" w 6 numerze WPiS


W bieżącym numerze:

Stasiu, trzymaj się krzepko! – w pierwszą rocznicę śmierci kard. Stanisława Nagyego Jolanta Sosnowska przedstawia niepublikowaną wcześniej korespondencję papieża Jana Pawła II z krakowskim kardynałem.

Rodzice: Dzieci potrzebują miłości, a nie seksu! Odpowiedź: Zamknij mordę! – artykuł o usilnym promowaniu w niemieckich szkołach edukacji seksualnej, nawet wbrew głosom rodziców i niechęci dzieci.

Rozwój jest, ale nie w tę stronę co trzeba – tekst o krępującym polską naukę systemie grantowym, który doprowadził do powstania środowiskowych koterii i rozwijania nie zawsze potrzebnych i sensownych badań.

Nie dać pozbawić się godności przez złą władzę – z prof. Andrzejem Nowakiem o początkach polskiej państwowości rozmawia Leszek Sosnowski.

Tego właśnie potrzebuje naród polski, tego potrzebuje Europa – poseł i historyk Antoni Macierewicz pisze o najnowszej książce prof. Andrzeja Nowaka „Dzieje Polski”.

Frakcje sytych, tłustych dinozaurów – z prof. Krzysztofem Szczerskim o krajobrazie politycznym po niedawnych eurowyborach rozmawia Leszek Sosnowski.

Świato-podgląd – przegląd najciekawszych informacji z drukowanych i elektronicznych zagranicznych mediów. Wiadomości, których próżno szukać w polskiej prasie, portalach i telewizjach.

Król Jagiełło kochał uniwersytet niczym córkę – druga część rozmowy z prof. Krzysztofem Ożogiem o dziejach Uniwersytetu Jagiellońskiego, w 650. rocznicę jego utworzenia.

A ty, Polaku, haruj! – Leszek Sosnowski pisze o kolejnym sposobie ograbienia Polski z miliardów złotych, tym razem pod szyldem wypłacania emerytur dla ofiar Holocaustu, nazizmu i komunizmu.

Krew na plażach Normandii – w 70. rocznicę lądowania aliantów na kontynencie europejskim przypominamy okoliczności tej imponującej operacji i udział w niej Polaków.

Bogowie w piekle – o zagrożeniach dla polskich rodzin, coraz większej ekspansji gender oraz propagandzie homoseksualizmu pisze Czesław Ryszka.

Ch(w)ała prezydenta – o wątpliwej znajomości dawnej historii Polski oraz jej dzisiejszej sytuacji ekonomicznej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego pisze mgr Stanisław Kąkretny.

Korupcja made in Germany – artykuł o ciągnącej się od wielu lat, pełnej przypadków korupcji i niegospodarności budowie wielkiego berlińskiego lotniska Berlin-Brandenburg. Łapówki, niekompetencja urzędników, fuszerki – to nie tylko w Polsce.

Pamięć o generale Kwiatkowskim trwa – relacja z uroczystości wręczenia sztandaru szkole podstawowej w Mazurach, noszącej imię gen. Bronisława Kwiatkowskiego, Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Żyję w swoim świecie sztuki, literatury, wiary – sylwetka malarza, pisarza i publicysty Ryszarda Szilera z Kolbuszowej na Podkarpaciu.

Polski wygnaniec na Krymie – dr Robert Kościelny przypomina krymską podróż Adama Mickiewicza w 190. jej rocznicę.

Muzyka jako… oczyszczenie z grzechów – tekst o niecodziennym projekcie muzycznym zrealizowanym w Krakowie: dzięki zaangażowaniu wolontariuszy powstał poruszający utwór muzyczny do modlitw z „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej.

A prócz tego jak zawsze krzyżówka z atrakcyjnymi nagrodami, liczne promocje i rabaty książkowe dla Czytelników (w tym biblioteczka dzieł prof. Andrzeja Nowaka).

WPiS

 Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Stycznia 1919 roku
Roman Dmowski - przew. PKN przedstawił w Paryżu polskie postulaty odnośnie granicy polskiej po I wojnie światowej


29 Stycznia 1944 roku
Masakra w Koniuchach. Partyzanci sowieccy zamordowali co najmniej 38 polskich mieszkańców


Zobacz więcej