Sobota 28 Marca 2020r. - 88 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.01.14 - 22:08     Czytano: [1969]

Kraj Absurdów osiąga kolejne szczyty

"Nieudacznicy, durnie, zwykli zdrajcy i kłamcy stali się medialnymi autorytetami."

Upokorzona i tonąca Grecja będzie właśnie przewodzić Unii Europejskiej. Szwecja obniża podatki, Polska zaś podnosi. Łotwa wprowadza euro mimo, że blisko 70 proc. obywateli nie chce wspólnej waluty. Chiny pozwolą na posiadanie drugiego dziecka, a Polka z Bielska - Białej właśnie urodziła dziecko mając we krwi 3 promile alkoholu.

Papierosy mentolowe i e-papierosy mają być zakazane lub opodatkowane, ale marihuanę można już legalnie kupić w stanie Kolorado w USA. W ramach zwijania się polskiego państwa władza likwiduje kolejne placówki Straży Granicznej oraz zostaje rozformowane Dowództwo Marynarki Wojennej i przeniesione z Gdyni do Warszawy. A może by tak od razu przenieść Dowództwo Marynarki Wojennej do Szczyrku lub Zakopanego, byłoby przecież jeszcze śmieszniej?

Szkoda, że tak trudno nadal jest w Polsce rozformować pułki durniów i nieudaczników. Prezydent RP w Noworocznym Orędziu proponuje nowe górnolotne nazwy dla fragmentów autostrad w Polsce, bajdurząc o Autostradzie Wolności - ta na zachód od Warszawy i Autostradzie Solidarności - ta od Torunia na północ. A przecież równie dobrze można by je nazwać Autostradą Rozrzutności, Autostradą bez stacji benzynowych, Obwodnicą Korupcyjną czy Drogą Ekspresową z przekrętami.

Polska to dziś niewątpliwie bardzo chory kraj, którego premier Tusk w ramach konsultacji i dialogu społecznego odrzuca milion lub nawet 2 miliony podpisów obywateli, a porozumiewa się z narodem przy pomocy jedynie 140 znaków na Twitterze.

Polska wkracza w siódmy rok tworzenia sukcesu gospodarczego tyle, że na opak. Noworoczne koncerty, tęczowe marsze, leczenie bezpłodności, 5.5 tys. pacjentów in-vitro, propagowanie gender w przedszkolach ma nam wybić z głowy racjonalne myślenie i zajmowanie się gospodarką. Ciemny lud ma wszystko kupić jak leci. Nic dziwnego, że rząd się chwali, między innymi takimi osiągnięciami jak 117 projektów ustaw w 2013 r. z których część już okazała się niekonstytucyjna oraz że 11 tys. dzieci bawiło się na terenie Kancelarii Premiera podczas Dnia Dziecka. A przecież zabawa dużych dzieci trwa tam nadal w najlepsze. Prawie 1400 osób odwiedziło Kancelarię Premiera w czasie Nocy Muzeów. Strach pomyśleć ilu Polaków chciałoby obejrzeć Noc Cudów w Kancelarii Premiera.

Rząd tak stara się ulżyć biedakom w Polsce, że w ramach dodatku energetycznego, w ramach wyrównania cen prądu dla najuboższych przyznał dodatek energetyczny w wysokości 11,36 zł na osobę miesięcznie, pod warunkiem, że zainteresowany wcześniej dokona opłaty skarbowej w wysokości 10 zł, bo taka opłata obowiązuje przy wydaniu decyzji administracyjnej. Daje to gigantyczny zarobek rzędu 1,36 zł na osobę. Biedni, walić więc będą drzwiami i oknami.

Chciałoby się zawołać; ludzie w jakim kraju my żyjemy! Pomysłów na naprawę sytuacji w polskiej gospodarce jest prawie tyle samo co na polskiej kolei. Wybitny reżyser komediowy Stanisław Bareja mógłby popaść w kompleksy. Zamiast remontować toalety w pociągach, proponuje się połowę zamknąć. Czystość toalet mają zaś sprawdzać "tajni użytkownicy".

Poczucie sprawiedliwości i szacunek dla prawa oraz autorytet organów wymiaru sprawiedliwości wydaje się, że sięgnął dna. Gdy sąd w procesie pseudo-kibiców, oskarżonych o brutalne zabójstwo kibica innego krakowskiego klubu ogłaszał wyrok w trakcie jego odczytywania, oskarżeni śmiali się, drwili i śpiewali w kierunku sędzi piosenkę; "Jesteś szalona". No, bo jak inaczej zareagować na niezbyt surowe kary: od 3 do 8 lat więzienia.

Policjant zabija na przejściu dla pieszych w okolicach Lublina 19-letnią dziewczynę, po czym ucieka z miejsca wypadku, pijana bogaczka wpada luksusowym Mercedesem do podziemnego przejścia w centrum Warszawy, a następnie targuje się z prokuraturą w sprawie paszportu niezbędnego na świąteczny wyjazd w zamorskie kraje. Napadnięty rencista z Lipna (Kujawsko-pomorskie), brutalnie pobity i okradziony pójdzie do więzienia, bo bronił się przed młodym bandytą niewielkim scyzorykiem, zaś bandyta pozostaje na wolności. Nic dziwnego, że w tej sytuacji premier nazywa tych, dla których sądy są ostatnią, niestety coraz częściej, wyłącznie zawiedzioną nadzieją na uzyskanie sprawiedliwości - pieniaczami.

W Polsce, w tym "kraju dobrobytu, ładu i porządku" za długi można eksmitować, nawet kobiety w ciąży, małoletnich, niepełnosprawnych czy obłożnie chorych. Na Stadionie Narodowym ma od stycznia tego roku zacząć działać lodowisko, a nowy minister finansów Mateusz Szczurek właśnie pozazdrościł szefowi MSW młodych sił fachowych i zatrudnił w swoim gabinecie politycznym 21-letniego studenta, no ale syna ambasadora.

Polski fiskus postuluje coraz bardziej innowacyjne propozycje podatkowe. Uważa np. że rodzice, którzy z powodu biedy oddali dziecko do rodziny zastępczej lub domu dziecka i zostali zwolnieni z opłat mają zapłacić od tego podatek, bo przecież odnieśli korzyść majątkową; uzyskali nieodpłatne świadczenie.

Polski, europejski "tygrys gospodarczy" jest dziś najlepszy w Europie i na świecie w produkcji i eksporcie jabłek, malin, wiśni, pieczarek oraz w pakowaniu łososia i produkcji palet drewnianych. Istnieje realna groźba likwidacji produkcji spirytusu w Polsce. Masowo bankrutują krajowe gorzelnie, ich liczba zmalała o połowę, choć akcyza na alkohol wzrosła o 15 proc. to cena polskiego spirytusu ciągle spada i wynosi już zaledwie 2,15 zł za litr.

Chyba jednak nie te problemy Polski miała na myśli - podobno intelektualistka i człowiek kultury - Agnieszka Holland, gdy stwierdziła; "Kiedy przyjeżdżam do Polski, uderza mnie fala niedobrego powietrza, coś takiego jakby w zamkniętym pomieszczeniu, ktoś bez przerwy puszczał bąki. Jest coś takiego, że jest duszno."

Jak widać Polskę można dziś dowolnie obrażać, nie tylko "polskimi obozami zagłady", o których pisze niemiecka prasa, bo nie rodzi to konsekwencji prawnych ze strony polskiej prokuratury.

Związek Ludności Narodowości Śląskiej odcina się w skandalicznym liście do premiera W. Putina od Polski i nakierowanie rakiet w inną stronę niż na Śląsk. Można jak widać całkowicie bezkarnie drwić i obrażać Polskę i Polaków, a publiczna TVP nie musi nawet ujawniać Polakom ile zapłaciła za anty-polski paszkwil -produkcji niemieckiej "Nasze matki, nasi ojcowie". Na dodatek sędzia orzekający w tej sprawie, odrzucający skargę przywracającego Polakom resztki godności i honoru, olsztyńskiego stowarzyszenia Patria Nostra uznał, że musimy być otwarci na różne światopoglądy. Ciekawe czy równie otwarci będą Polacy zamieszkujący w Niemczech gdy Jugentamt odbierze im bez powodu własne dzieci. Totalna głupota, śmieszność, absurd i żenada oraz coraz powszechniejsze kłamstwo opanowały nie tylko media i polską politykę. Nieudacznicy, durnie, zwykli zdrajcy i kłamcy stali się medialnymi autorytetami. Podobno to wszystko dlatego, że słońce stanęło dęba, bo biegun północny i południowy zamieniły się miejscami i do pierwotnej wersji powrócą dopiero za 11 lat. Mamy więc prawdziwy przewrót w układzie słonecznym. Ciekawe czy również w sferze gospodarczej, społecznej i politycznej czeka nas w najbliższych latach prawdziwy przewrót. Jak mawiał słynny Polak Roman Dmowski: "Wszystko co polskie jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to, co jest w nim marne."

Skoda tylko, że tak dużo jest ciągle tego marnego i coraz więcej zwyczajnie głupiego.

Janusz Szewczak
Stefczyk.info

Wersja do druku

Agamemnon - 22.01.14 19:23
Pod czarnymi sutannami kryją się lewacy. Co za tekst.

ewuś - 22.01.14 14:19
Ty się starannie przyjrzyj czy przypadkiem pod czarnymi sutannami nie czają się lewacy. Każdy widzi co chce. Człowiek jest z natury dobry, tylko czasami o tym nie wie.

Jan Kosiba - 22.01.14 11:49
Tego nigdzie nie przeczytasz w żadnym medium lewackim czy tzw. gł. nurtu.

Co ty ewuś prosto z centrali Jurka10% przyleciałaś?
Brak Ci jakiejkolwiek prawdziwej wiedzy. Patrzysz żeby tylko jak jest okazja znęcać się nad kościołem. Kościół nie powstał w celu rabowania obywateli.
Caritas powstał m. in. w celu wspierania biednych i ubogich. I czyni to z wielkim powodzeniem do dnia dzisiejszego. O Caritasie zawsze jest przeważnie cicho. O Jurku10% wszystkie łże media trąbią przez cały rok.
On Jurek10% pokazywany jest jak idol i gwiazda. Jego lewackie poglądy nie przystają do katolickiego na wskroś społeczeństwa. Weźmy liczby pod uwagę.
Te 35 czy 40 mln żebraniny pod przymusem i propagandą nie znaczą nic dla systemu ochrony zdrowia. NFZ obraca miliardami. gdzieś ok. 67 miliardów (67 000 000 000) za 2013 r. Co wyżebrane 35 mln Jurka10% jest zaledwie 0,00052 częścią czyli 0,52 promila budżetu funduszu zdrowia czyli praktycznie bez znaczenia.

Te 35 mln Jurka10% ma znaczenie dla samego Jurka i jego kolesiów oraz dla samej propagandy przedstawiającej go jako herosa i idola do naśladowania.

Otóż Jurek10% zabiera zgodnie ze statutem fałszującej łorkiestry 10% wyżebranych społecznych datków na cele własne czyli również swoje wynagrodzenie. Jurek tuczy się za społeczne pieniądze dawane w dobrej wierze na cele pomocy niedoinwestowanym szpitalom.
Zobaczcie jaki z niego społecznik? Społeczne pieniądze ze składek przeznacza na swoje wynagrodzenie, nomen omen wynoszące 10 000 zł miesięcznie bez dodatków czyli dodatkowych kosztów, tj. delegacji diet, przejazdów itd. itp.
Oczywiście z kwoty 3 500 000 można nieźle żyć i balować przez cały rok do następnej hucpy medialnej pana Jurka10% i jego ferajny.
Po drodze zorganizuje jeszcze demoralizujący młodzież spektakl pt. "Przystanek Łudstok", na którym m.in. młodzi ćpacze, narkomani, poszukiwacze przygód seksualnych, wszelakich uciech i zabaw, błądzący młodzi ludzie poszukują swoich idoli i recepty na życie.

Ze społecznego punktu widzenia ta Fałszujaca Łorkiestra nie wnosi do życia Polaków nic pozytywnego. Jest to element pewnego rodzaju zjawiska popkultury młodzieżowej z określonych kręgów społecznych pod patronatem lewackiej propagandy ateizującej polskie społeczeństwo.
Każda metoda jest dobra żeby robić młodym wodę z mózgu.
Caritas nie potrzebuje reklamy ani pokazywania w zakłamanych mediach.
Robi to do czego kościół mobilizuje wszystkich ludzi dobrego serca i co najważniejsze robi to skutecznie nie oglądając się na 10% jak Jurek10% i jego kolesie bazujący na ludzkiej niewiedzy i łatwowierności.

"Ewuś", ocknij się z tego zauroczenia Jurkiem10%. Wiem, że nie po drodze Ci z kościołem ale przynajmniej przestań kopać i opluwać kościół i jego służebne wobec społeczeństwa czyny poprzez Caritas.
Lewactwo najpewniej ubrałoby się w szaty kapłanów ( co ostatnio oszuści zaczęli praktykować) i żerowałoby na ludzkim gorącym sercu.
To tak samo jak wpuścić szatana do świątyni.

ewuś - 21.01.14 23:51
Sprawozdanie finansowe WOŚP za 2012 jest tu http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/files/Bilans%202012.pdf
Analogicznie za poprzednie lata, oczywiście przeczytanie sześćdziesięciu kilku stron ze zrozumieniem tekstu wymaga fachowej wiedzy, chęci poznania to mało.
Czy ktoś widział analogiczne rozliczenie Caritasu ?
Siedem składników i suma na kolorowym folderze Caritasu, to NIE JEST żadne rozliczenie. Oczywiście kościół nie podlega przepisom finansowym, więc tym bardziej nic nie musi. Jak się mają kwoty którymi obracają te dwie dobroczynne instytucje w porównaniu do kwot WOŚP ? Ale lepiej czepiać się mrówki niż słonia, a jeszcze jak miło rozdeptać ... Aspekt wychowawczy też jest wam obcy jeśli działalność nie jest religijnie właściwa.

Agamemnon - 21.01.14 22:36
Mam w rodzinie lekarkę, która podjęła zaraz po studiach pracę w szpitalu w Opolu. Wspomniała mi kiedyś, że Owsiak zakupił im zasilacze, które były do niczego nie potrzebne a szpital nie wiedział co z nimi zrobić.

W jednej audycji telewizyjnej Owsiak przyciśnięty przez jakiegoś księdza (który znał się na Owsiaku i jego dziełach) odparł: "Może mi odbiło". Różne imprezy i towarzyszące im "kryszny" , sute wynagrodzenia i premie kosztują naiwnego darczyńcę.

A dzieci wciąż potrzebują pomocy.

Jan Orawicz - 21.01.14 21:43
ewuś! ewuleńko!! Pokaż na to dokumenty rozrachunków. Myśmy już to
sprawdzili. No,pokaż!!! Chlapać tak sobie można dla naiwnych,ponieważ wiesz,
że takich naiwniaków,którzy wam dają. wiarę jest sporo.Mądry człowiek
beblotek nie uznaje,tylko żąda dowodów bankowych. Oprócz tego widzi Bazę
natury materialnej Owsiaka,który zbudował sobie Raj na ziemi,kosztem tego,
że wielu ludzi odjęło sobie od ust,by dać pieniądze Owsiakowi na wsparcie dla
chorujących dzieci. Gdzie odczucia humanitarne tego zbieracza pieniędzy?
Tak robili i robią czerwoni oszuści. Zbudowali sobier Raj z ludzkiej krwawicy
i jeszcze są okropnie zgniewani na tych,co im wskazali palcami na ich "hulaj
dusza piekła nie ma !!!" Tym się powinien zająć sąd! Ale,że w sądzie siedzą czerwoni sędziowie, więc do tego nie dojdzie!!

ewuś - 21.01.14 19:31
Przypomnijmy. Zamieszanie wokół zarobków Jerzego Owsiaka wywołała nieprawdziwa informacja, że WOŚP przeznacza na cele charytatywne niewiele ponad 50 proc. zebranych pieniędzy. W rzeczywistości w 2012 roku Fundacja WOŚP przeznaczyła blisko 92 proc. zebranych pieniędzy na prowadzenie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego, a koszty administracyjne wyniosły ok. 8 proc.
Ale Wy wiecie lepiej. Walenie grochem o ścianę.

Agamemnon - 20.01.14 17:23
ad liczmanka

"Wypisujesz pan głupoty na poziomie leniwych smarkaczy"

Mądry człowiek nie posługuje się epitetami.

liczmanka - 20.01.14 12:21
Obdarowany podpisuje akt przyjęcia darowizny. O ile mi wiadomo to nikt lufy obdarowanym do głowy nie przykłada i wiedzą co czynią. Wypisujesz pan głupoty na poziomie leniwych smarkaczy ze szkoły powszechnej albo na poziomie tłumaczeń nierozgarniętych osobników zamieszanych w śmierć bliźniaków we Włocławku. Tylko nie pisz że winien jest system, premier lub minister i należy ich rozstrzelać. Aparatura była, sprawna (hahaha darowizna od WOSP), zabieg był planowany - ale odsunięty w czasie z przyczyn -------- oględnie mówiąc z przyczyn ludzkich , lecz chyba nie po stronie pacjentki. Więcej nie mogę napisać.

Agamemnon - 19.01.14 17:47
ad liczmanka

Koszty tzw. organizatorów (płace, sute premie) 1,5 mln. Z pozostałej kwoty; 50% idzie na potrzeby ideowe Owsiaka, 5o% idzie na zakup sprzętu z pominięciem umów na jego konserwację. Na konserwacje tego sprzętu szpitale nie mają pieniędzy. Żadnych pieniędzy. Obdarowanego nie stać na obdarowanie. Na tym polega tussizm.

Gdzie tu widzisz moją nienawiść?

liczmanka - 19.01.14 3:19
Agamemnon ! Czy jak kupisz auto to żądasz aby ktoś je konserwował ? Chyba zapłata za konserwację lezy po stronie nabywcy !!
Masz ty elementarne poczucie przyzwoitości i deczko rozumu ? Darczyńca ma jeszcze sprzęt konserwować ??? Wypisujesz brednie, 50% to chyba sam wychlałeś ? A teraz o drugiej części twych wypocin.
Nawet jeśliby koszta organizatorów wyniosły 1,5 mln to od PRZYKŁĄDOWEJ kwoty 30mln zebranych 30:1,5 NIE RÓWNA SIĘ 50 %. Nienawiść wam resztki rozumu odbiera, eh wy spece od miłości bliźniego :((((((((((((((((((

Agamemnon - 16.01.14 15:52
"Wprost" jest pismem polskojęzycznym. Wpisuje się w media głównego nurtu jest to zatem wątpliwy odnośnik. Wiele zarzutów pod adresem Caritas Polska ma charakter niejasny. Praca w Caritasie jest de facto bez wynagrodzeń. W Caritasie pracowała siostra mojej żony. Jest to praca trudna, ciągle ktoś z obdarowywanych ma o coś pretensje, głównie, że za to, że jego potrzeby są większe niż to co otrzymał. Swoją mizerną pensję jaką otrzymywała z Caritasu często wydawała osobom zgłaszającym się po pomoc gdy w kasie pusto a pomóc trzeba. Sama utrzymywała się z innych źródeł ,mąż był górnikiem. Ataki na abp. Stanisława Wielgusa są mi znane. Nigdy nie wiązały się one z prawdą materialną natomiast zawsze z mediami głównego nurtu.

lora - 16.01.14 11:16
Co tam WOSP, Caritas jest piękny
Dla równowagi prawość Caritasu : ''Wprost'':
Abp Wielgus tolerował afery w Caritasie :
http://fakty.interia.pl/prasa/wprost/news-wprost-abp-wielgus-tolerowal-afery-w-caritasie,nId,816843
Księża Caritasu z zarzutami. W grę wchodzą miliony złotych : http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/ksieza-caritasu-z-zarzutami-w-gre-wchodza-miliony-zlotych/vnehr
Caritas dostał dom i odsprzedał za bezcen wiceszfowej :
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/caritas-dostal-dom-i-odsprzedal-za-bezcen-wiceszfowej,124854.html

Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/polacy_mniej_hojni_dla_wosp_293053.html

Agamemnon - 15.01.14 22:16
Organizatorzy Wielkiej Orkiestry 1,5 mln z datków przeznaczają sobie na wypłaty i premie. W sumie jak ktoś wyliczył, to 50% zebranej sumy idzie na cele ideowe Owsiaka a drugie 50% na szpitale. Sprzęt zakupiony jest bardzo drogi a jednocześnie nie jest konserwowany przez Owsiaka, więc po krótkim czasie nie nadaje się do eksploatacji. Szpitale nie dysponują jakimkolwiek funduszami na konserwację tego sprzętu.W ten sposób, zyskuje producent sprzętu i Owsiak a traci polski obywatel. Po prostu tussizm.

jerzy z jasła - 15.01.14 16:42
MariaN ma z WOŚPomocy na pieńku ? Czyli jak przystało na człowieka honoru za którego się uważa, oczekuję że gdy jej dziecko lub wnuczek a po tegorocznym żebraniu również dziadek trafi do szpitala, to na izbie przyjęć podpisze oświadczenie że NIE WYRAŻA ZGODY NA PODŁĄZCENIE PACJENTA DO APARATURY ZAKUPIONEJ PRZEZ WOŚP. Temat będzie czysty jak łza, sumienie czyste, droga do nieba jasna i prosta.

Agamemnon - 14.01.14 20:56
" Gdzie z biblii wynika, że kościół ma posiadać C-O-K-O-L-W-I-E-K z dóbr materialnych ?????????" pisze nasz dyskutant. (Fajnie się określił jako "jajakobyle". Któż śmiałby temu zaprzeczyć skoro sam tak twierdzi.

Nawet i tu w złośliwie postawionym zarzucie nie ma jak zwykle racji. Przekaz objawienia zawarty m.in w Piśmie Świętym usytuowany jest w rzeczywistości materialno - duchowej. Taka jest cała biblia. Zaraz na początku w księdze rodzaju Bóg mówi do człowieka ..."byście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną". W pojęciu "poddaną" zawiera się praca ludzka i jej wytwory. Wspólnota gmin katolickich poprzez swoją pracę czyni dobra materialno - duchowe, które służą całej społeczności regionu a nie tylko wyznawcom Chrystusa (szpitale, żłobki,przedszkola, szkoły, uniwersytety, jadłodajnie dla głodujących). To wszystko stało się przedmiotem kradzieży dokonanym przez ateistów, gdyż jak sami twierdzą w biblii ( tak jak gdyby biblia stanowiła dla nich autorytet) nie ma napisane, że kościół ma posiadać dobra materialne.
Jest napisane. Jest napisane również "nie kradnij". A tego ateista ju nie umie zrozumieć.

Ateisto uwierz mi na słowo; na tamten świat nie zabierzesz pokradzionych przez siebie rzeczy.

Polska jest rządzona przez atestów, dlatego znajduje się w tak opłakanym stanie.

MariaN - 13.01.14 22:31
Sytuacja w Polsce jest tragiczna, już wszystko sprzedane, i dobre imię zszargane. Rządzą nami zdrajcy a lud śpi. Premier urządza pokazówki, obiecuje po raz 86 a ciemny lud to kupuje. To jakaś masakra. To jakiś matrix. Dziś Owsiak na konferencji prasowej zamiast odpowiedzieć dziennikarzowi na pytanie, włazi na stół i pokazuje dupe w czerwonych gaciach i nic, nic się nie dzieje... gdzie my żyjemy? Nikt się nie dziwi, nie próbuje z tym walczyć.
A tu toczy się dyskusja na tematy zastępcze, sprytnie podsunięte przez dyżurnego ateistę. Ludzie opamiętajcie się. Ble, ble, ble a tu larum grają. Nie gadajcie z zadymiarzami, miejcie honor!!!

kawa kawecki - 13.01.14 19:25
Madam Anna, uważa że moje jest mojsze ???
Patrząc z waszego punktu widzenia świata, mam jedno zasadnicze pytanie: Gdzie z biblii wynika, że kościół ma posiadać C-O-K-O-L-W-I-E-K z dóbr materialnych ????????? Może oprócz swej trzody zwanej wyznawcami, którzy są materialni, lecz nie są dobrem materialnym ? Jeśli tzw. stwórca jest wszędzie , to po co tzw. kościół gromadzi bogactwa materialne ?
Kościół to nie bank ani piramida finansowa, przynajmniej taka jest obiegowa opinia wśród ateistów, może błędna ? Przecież najlepiej oddają to słowa: ###NA TAMTEN ŚWIAT ZABIERZESZ TYLKO TO CO ZA ŻYCIA LUDZIOM DAŁEŚ###. Czyż nie są prawdziwe ??

Agamemnon - 12.01.14 23:34
~Jajakobyle pisze: "Słabo identyfikujecie się z Polską za którą moi ojcowie i dziadkowie krew przelewali."

I z tym się zgodzę. Tak się zidentyfikowaliście z Polską, że podeszliście pod Warszawę w 1920 roku a po 17 września 1939 roku przelewaliście krew obywateli polskich na kresach. Przeleliście dużo krwi. To prawda. Ale za to Bronisław Komorowski postawił wam pomnik pod Osowem.

"Ateista myśli samodzielnie, szuka, analizuje i porównuje."

Również się z tym zgadzam lecz niezupełnie. Samodzielnie nie myśli, ponieważ ateiści gdy są przy władzy boją się samodzielnego myślenia dlatego stosują cenzurę, chyba, że jest to myślenie zgodne z linią. A jeśli zgodne z linią to już nie samodzielne."Szuka" z tym się zgodzę. Czego szuka? Szuka czegoś co może ukraść. Co ateiści kradną. Co się da np. majątki społeczności katolickich czy majątki osób fizycznych. "Analizuje" - co on może analizować? tego nie wiem, gdy myślenie analityczne u ateistów pochodzących jak sami twierdzą od pawiana występuje w formie szczątkowej.
No i "porównuje" z tym się zgodzę, domniemywam bowiem ,że przy aktach gwałtów seksualnych w Bieruniu pod Katowicami ateiści mogli sobie wybierać ofiary wg swojego gustu. Oczywiście istnieje tez sztuka ateistyczna. Ale o tym następnym razem.

Agamemnon - 12.01.14 22:21
Literatura ateistyczna nie przedstawia jakiejkolwiek wartości naukowych.

Dialog z racjonalistami jest nierealny z uwagi na ustawiczne naruszanie przez nich prawa zawartego w art. 54 Konstytucji Rzeczpospolitej Polski i stosowaniu przez nich manipulacji mass medialnych oraz cenzury.

Kant zauważył, że racjonaliści nie znaleźli żadnego pewnego sądu syntetycznego a priori, któremu nie można by zaprzeczyć, zaś ich systemy są wewnętrznie sprzeczne.

Taki jest ateizm
_________________

ANNA - 12.01.14 18:11
Kawa - Kawecki gdzie tobie do samodzielnego myślenia!!Nawet nie wiesz,że samodzielne my slenie wymaga odwagi,wysiłku,przeciwstawiania sie propagandzie i leczenia swego skrzywionego ego. Jestes chorym z nienawiści człowiekiem godnym pożałowania.Ale zawsze masz szansę na powrót.Tak uczy nasza wiara bo Bóg jest nieskończenie miłosierny nawet dla ciebie.Im prędzej pozbędziesz sie nienawi ści do Boga i ludzi tym dla ciebie lepiej i bezpieczniej bo będziesz mógł spokojnie umrzeć.
Nie widzisz tego ,że państwo daje kasę moj ą na parady gejowskie? To kim ty jesteś? Albo jesteś kawa-kawecki albo bęgowsaki - grodzka.Zdecyduj się i nie przywołuj swoich przodków bo oni napewno w grobie sie przewracają od twoich wynurzeń i wstyd im za ciebie.

Agamemnon - 12.01.14 14:11
ad Marian

To można przerwać. Powstaje nowa myśl społeczna (znam osobiście jej autora)
polegająca na wprowadzeniu ordynacji wyborczej polegającej dla warunków polskich na wyborach jawnych. Przechodzimy z odpowiedzialności zbiorowej na odpowiedzialność grupową. Powstanie nowa jakość rządów. Będzie jak mniemam wiele ofiar, by do tego nie dopuścić (zabójstw ze strony służb specjalnych, tej części która pracuje na szkodę polskiej racji stanu, oraz jazgot polskojęzycznych mass mediów stojących na straży status quo). Znaczyłoby to koniec podległości Polski.

kawa kawecki - 12.01.14 14:00
Ateista myśli samodzielnie, szuka, analizuje i porównuje. A wierzący co niedziela te same teksty co rok temu, w tym roku wyjątkowo wzbogacone o szatańską ideologię gender. Może jeszcze co kilka lat zmiana portretów na ścianach... Teksty tylko z imprimatur, zero czytania o sednie targowicy, o Massalskim, Kossakowskim, Poniatowskim - to biskupy patrioci z miłością do kasiorki. Zresztą nie jedyni . U tych miłość skończyła się sznurem.
Wy nie znacie Konstytucji ani konkordatu, łykacie bezkrytycznie co usłyszycie z ambon, bo tak jest najłatwiej. Jest dobrze i tak trwa mać. Państwo ma dawać kasę w ilościach żądanych, na parady i święta a skąd ta kasa ma się brać to was nie obchodzi. Słabo identyfikujecie się z Polską za którą moi ojcowie i dziadkowie krew przelewali. Powstańcy z mojej rodziny po 1945 nie zamieszkali w willi na Żoliborzu, lecz zasługi wyceniono im pryczą w obozie na Rembertowie, widocznie słabo się modlili, albo do niewłaściwego boga. I po co ?

MariaN - 12.01.14 10:49
Szczególnie od 7 lat odkrywamy ciągle nowe absurdy i nic i... karawana jedzie dalej. Tak to mądrze mafijna kastra obmyśliła. Nie wierzę, że ci co popierają tuskowy rząd nie widzą tego, oni głosują na nich, ponieważ ten system (czyt. UKŁAD) zapewnia im bezkarność gdy grabią i profity z powodu poparcia. Dostają judaszowe srebrniki tylko za to, że wrzucają kartkę do urny z napisem: "PO+PSL+SLD+palikociarnia=PRL-bis". Tak mało potrzeba, by ten cyrk się kręcił. Bardzo to dobrze jest opisane w książce Resortowe dzieci, wyjaśnione aż do bólu.

Jan Orawicz - 12.01.14 3:26
Do Kawa Kawecki,a podejrzewam,że raczej "solo"... Kiedy

Kiedy łepek
pustką dzwoni,
nic mądrego
nie uroni ...

Agamemnon - 12.01.14 0:13
Księża nie powinni w ogóle płacić podatków, gdyż nasze darowizny na utrzymanie Kościoła są już opodatkowane. Parafie muszą płacić za każdego ateistę, który mieszka na terenie parafii a który nie przyczynia się w żaden sposób do powiększania wspólnej kasy parafialnej. Księża ponadto spełniają misję ewangelizacyjną i z tego tytułu również nie powinni płacić podatków.
Księża spełniają bardzo ważna rolę cywilizacyjną. Nie ma cywilizacji bez chrześcijaństwa.Dlaczego są tak nienawidzeni przez ateistów. Odpowiedź jest prosta.Głoszą dekalog. A dekalog zabrania kraść, zabijać i gwałcić. A z tym ateiści nie mogą się pogodzić. Ateiści np. radzieccy podczas II wojny światowej w rejonie Bierunia na Śląsku gwałcili dziewczęta i kobiety. Ateizm jest pariasem ewolucji. Ateiści twierdzą, że pochodzą od małpy. Jeśli miałbym głosować czy od szympansa czy od pawiana byłbym w kłopocie.

Ateizm poniża człowieka.

maurycy - 11.01.14 23:32
Kawa - KAWECKI ! ZNAJDZ SOBIE CZLOWIEKU INNA WITRYNE NA TWA WSCIELKLIZNE ,OBSESJE RELIGIJNA ! TWOJA GLUPKOWATA I NIEPRZYTOMA NIENAWISC JUZ WCIELONO W ZYCIE CZASIE REWOLUCJI FRANCUSKIEJ GDZIE WYMORDOWANO TYSIACE KSIEZY, W CZASIE WOJNY DOMOWEJ W HISZPANI, W CZASIE KOMUNY TEZ WYMORDOWANO NIEPRZEBRANE ILOSCI DUCJHOWNYCH ! SWIAT NIE ZMIENIL SIE NA LEPSZE ! WPROST PRZECIWNIE NA BARDZO ZLE ! DOSZLO DO WYNATURZEN I ZWORODNIEN GDY KIEROWANO SIE TWOJA ZWYRODNIONA IDEOLOGJA WSCEKLIZNY RELIGIJNEJ !TWOJE OBLAKANE WIZJE PISZ DO MICHNIKA ON JE PRZYJMIE ODCZEP SIE OD TEGO PORTALU BO BUDZISZ WSTRET ! TO NIE JEST PORTAL ATEISTOW I WOLNOMYSLICIEL !

ANNA - 11.01.14 22:32
Panie kawa-kawecki.Cóż,musze Panu tylko współczuć .Nienawiść zżera Panu wątrobę i nie tylko.Nawet trudno z Panem polemizować w tej sytuacji.Nawet trudno Panu cokolwiek radzić bo w swej zapiekłości myślę,że niewiele by Pan zrozumiał.Gdy jednak z czasem otrząśnie sie Pan z nienawiści warto włączyc szare komórki i wykorzystac rozum do analizy czytanych tekstów oby nie b były one autorstwa Urbara,żakowskiego,Paradowskiej,Kutza czy Niesaiolowskiego.Zapewniam Pana,że jest wiele,nawet bardzo wiele tekstów godnych uwagi.A może nie wie Pan gdzie ich szukać ? To jaki z Pana Polak? Podstawowa wiedza do zdobycia przez Pana:
1./ Ile zabrano Kościołowi ?
2./Ile oddano?
3./Ile zostało do oddania ?
Zapewniam Pana ,że bilans jest na korzyść Kościoła.Ale czy i kiedy stanie sie sprawidliwość?
Co by Pan powiedział,gdyby Panu oidebrano wszystko a oddano 1/3?

kawa kawecki - 11.01.14 20:23
To na dzień dobry dwa linki:

http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1509032,1,raport-przeswietlamy-majatek-kosciola.read
http://www.polityka.pl/kraj/1509302,1,kosciol-w-liczbach.read

Statystyczny proboszcz płaci KWARTALNIE 344pln, (wikary 259) zryczałtowanego podatku, mając ZUS (zasiłek chorob. itp.), zapłacony przez państwo polskie, ma tez dochody z tzw. katechizacji itp.
Statystyczny przedsiębiorca za ZUS płaci MIESIĘCZNIE blisko 1000 pln + podatek VAT 23% + podatek PIT minimum19%.
Nakład pracy - szkoda gadać.
O wytrzebionej ludności obu Ameryk pogadamy kiedy indziej, dziś szabas to odpoczywam.

Agamemnon - 11.01.14 13:14
Wyznawcy Chrystusa sami finansują swoją organizację kościelną, nie ma tam ani jednej złotówki od ateistów. Natomiast ateiści finansują, gdy są przy władzy swoje zbrodnicze pomysły podatkami pochodzącymi od katolików. Przypomnę Panu bolszewikowi, że ateiści w imię postępu w XX wieku wymordowali ponad 200 milionów ludzi a obszar od byłego NRD do Kamczatki to obszar naruszeń praw człowieka, nędzy materialnej i moralnej będącej wytworem ich
obłąkanej polityki.


Ateiści zawsze kradli: Po II wojnie światowej dokonali konfiskaty majątków kościelnych, do dziś zwrócono jedynie 30% skradzionego mienia, jak też nie dopełnili obowiązku restytucji wyrządzonych ludziom i całym narodom krzywd.
Po II wojnie światowej terror ateistów spowodował wymordowanie polskiego podziemia niepodległościowego. Wymordowano też wielu księży katolickich.
Ostatnim zamordowanymi księżmi jest ksiądz Zych i ksiądz Popiełuszko. Szanowny Pan należy do obozu cywilizacji śmierci.

Możemy sobie Panie jajokobyle jak się Pan tam sam tytułujesz jeszcze na tych łamach podyskutować, ponieważ zasługi ateistycznych oprawców są niezliczone.

Możemy też porozmawiać o wielomiliardowych przekrętach ( kradzieżach) obecnych władz ateistycznych zainstalowanych Polakom poprzez polskojęzyczne mass media.

kawa kawecki - 11.01.14 2:43
Kiedyś mignęło mi na jakimś blogu światłe zawołanie, coś w rodzaju "niech żyje kościół katolicki w Polsce na własny koszt". Jak to się zrealizuje to nie będę miał o czym pisać. Teraz wszelkie dyskusje o pijakach czy pedofilach lub finansach ubogiego kościółka zakryto lękiem przed wyimaginowanym genderem z rogami, chwostem i kopytach i czarnym okryciu wierzchnim. Pełne zjednoczenie gdy wróg czyha. Gdzie ten wróg ? Ruskie nas napadły, a może Chińczyki ? ? Zadzwoniłem do rodziny na wschodzie, obcych nie zauważyli. Zadzwoniłem do innych co to prawie przepraw na Odrze pilnują - oni też zmasowanych hord germańskich nie zoczyli. Są więc dwa wyjścia: jest to wymysł ciężko chorego umysłowo osobnika lub sprytny zabieg propagandowy, którego nie powstydziłby się żaden komunista czy narodowy socjalista.
Jeśli tego nie widzicie to wasz problem i dlatego realizujecie idee waszych mocodawców a nie stać was na własny pomysł na życie godne.

Robert - 10.01.14 12:49
kawa kawecki, jakeś taki "mondry inteligent" ateista, znasz tyle ciekawych tematów lokalnych, to sam napisz - litery znasz, no nie. No to wylej sam, te kawe na ławę kaweckiego, i nie zapomnij o pedofilji, jak sie to ma do pojecia genderowizny ateistów. To co uprawiasz w stosunku do Duchownych i KK, sprawia ci najwieksza satysfakcję, jest to "onanizm", w tej formie też ZBOCZENIEM.

Agamemnon - 10.01.14 12:05
Pijany ksiądz to tysięczna jednego promila w społeczności samych księży. Natomiast pijanych ateistów mamy w strefie np. rosyjskiej 90% całego społeczeństwa rosyjskiego. Tam się pije stakanami bez zakuski. Gdy byłem w Rosji załatwić jakąś transakcję handlową, chodziło o zakup drewna, podczas oględzin drzewostanu w lesie ktoś nalał mi szklankę wódki gdy odmówiłem powołując się że mogę to zwymiotować, mój rozmówca odrzekł:" tu jet les możesz żygać ile chcesz". W Polsce bolszewicy rozpili polskie społeczeństwo i na jednego statystycznego Polaka obecnie przypada 9 litrów czystego spirytusu. Zatem księża stanowią moralny przykład, gdzie alkohol należy do wyjątku. Pedofilska Unia spija około 11 litrów alkoholu na statystycznego mieszkańca Unii począwszy od 15 roku życia. Kiepsko się Pan Panie bolszewiku dziś spisał, premii od szefa nie budiet.

Lubomir - 10.01.14 8:44
Hm...O kim tu mowa?. O pachołkach Berlina?. Berlin wciąż odnosi sukcesy w szkoleniu wywrotowców. Swoje istnienie zawdzięcza Berlinowi m.in. rekonstruowana na bazie niemieckiej historii i niemieckich sojuszy Lietuva. To, że ktoś w świetle telewizyjnych reflektorów mówi o sobie: jestem Polakiem, wcale nie wyklucza faktu, że jest on w stu procentach Niemcem i to Niemcem o poglądach nazistowskich. Na rujnowaniu Polski zyskują przede wszystkim Niemcy. I to oni organizują wszelkie grupy inicjatywne sabotażystów i pożytecznych idiotów, przeprowadzające realny rozbiór Polski. Czy jest antidotum na ten istny niemiecki potop?. Wszystko wskazuje, że intensywnie myślą już nad tym Grecy, Brytyjczycy, Włosi, Węgrzy, Hiszpanie i m.in. Irlandczycy. Grecy jawnie ostrzegają Europę przed Hitlerem w spódnicy i jego/jej konfidentami. A przecież Grecy obecnie przewodzą naszemu kontynentowi...Zatem ich zdanie i ich decyzje są najważniejsze, są wiążące dla wszystkich. Europa musi wszcząć drugi etap denazyfikacji niemieckich krain. Najaktywniejsi kolaboranci Berlina też muszą odczuć swoją podłość. Europa potrzebuje wolności i rodzinnego klimatu. Potrzebuje muzyki i śpiewu Nikisa Theodorakisa i Nany Mouskouri, a nie nerwowo wykrzykiwanych dyktatów niemieckich gauleiterów, komisarzy, lichwiarzy i poborców podatkowych. Może drugi etap denazyfikacji drugiej ojczyzny Hitlera będzie nosił nazwę nacjonalizacji lub parcelizacji. Może będzie nazwany dekoncentracją albo demonopolizacją lub europeizacją, ale musi mieć miejsce. Europa Zjednoczonych Ojczyzn, to wersja europejskiej jedności, którą najwyraźniej zaakceptują wszyscy. Rzecz jasna wszyscy, poza Niemcami.

kawa kawecki - 10.01.14 2:21
Piszesz o pijanym policjancie, to czemu nie napiszesz o pijanym księdzu z Łowicza, który puszczony wolno po potrąceniu kobiety, jeszcze na drugi dzień na przesłuchanie przyszedł napruty i trafił do aresztu aby wytrzeźwieć ? Czemu nie napiszesz o biskupie który tylko rozbił latarnie i auto, bo przypadkiem nikogo nie było na chodniku ?
Etc. etc. etc. ... ... ...

Wszystkich komentarzy: (35)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28 Marca 1892 roku
Urodził się Stanisław Dąbek, polski płk, dowódca Lądowej Obrony Wybrzeża podczas kampanii wrześniowej (zm. 1939)


28 Marca 1928 roku
Urodził się Zbigniew Brzeziński, doradca prezydenta USA Jimmiego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego


Zobacz więcej