Niedziela 22 Września 2019r. - 265 dz. roku,  Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 25.06.13 - 14:22     Czytano: [1671]

Dział: Nasze zdrowie

Słoneczna witamina


Dzięki wystawianiu naszych ciał na promieniowanie słoneczne, w naszych organizmach wytwarza się witamina D. Jak pisaliśmy już na tym portalu, różne badania przeprowadzane przez naukowców udowadniają, że witamina ta działa antyrakowo oraz jest dobrym lekarstwem na artretyzm.

Witaminę D można uzyskać spożywając niektórą żywność, na przykład czosnek, żółtka jajek czy olej z wątroby ryb. Jednak autorzy najnowszego badania, które jest opublikowane w czasopiśmie PLOS One zapewniają, że promienie słoneczne są najważniejszym i najskuteczniejszym sposobem nabycia tej witaminy.

"Nawet przy wzbogacaniu żywnością, poziom witaminy D w populacji wykazuje wysoki poziom sezonowości pod wpływem promieni słonecznych. Dokładne procesy biochemiczne od promieniowania UV-B do witaminy D zostały odkryte w w latach 70'. Badania wykazały wtedy, że poziom witaminy D jest zależny od cyklu słonecznego, gdzie w sierpniu jej poziom był najwyższy a w lutym najniższy" - powiedział pierwszy autor badania Amy Kasahara, doktorant w UC Irvine
.
Naukowcy z University of California, Irvine i Mayo Clinic powiedzieli, że ekspozycja skóry na promieniowanie UV-B może pomóc zapobiegać osteoporozie. Z kolei niski poziom witaminy D przyczynia się do osłabienia wrodzonej odporności organizmu, przez co jesteśmy bardziej podatni na choroby sezonowe, takie jak grypa.
RedOrbit.com

ZMIANYnaZIEMI.pl

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

22 Września 1944 roku
53. dzień Powst. Warszaw.: Kolejny szturm niemiecki na ostatnie pozycje powstańczego Czerniakowa. Próby przebicia się do Śródmieścia Płd.


22 Września 1980 roku
Irak zaatakował Iran.


Zobacz więcej