Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.06.08 - 21:58     Czytano: [2027]

Dział: Godne uwagi

Bruksela przeoczyła

Przed europejskimi mistrzostwami Euro 2008, wydany został, przez futbolową organizację FARE, specjalny katalog zakazanych symboli i skrótów, właściciele których, nie będą wpuszczani na mecze.

Wśród takich symboli, jak odznaka SS, logo Ku-Klux-Klanu, flaga chorwackich ustaszy, czy też logo brytyjskiego Frontu Narodowego – jak donosi Gazeta Wyborcza – znalazły się też symbole, którymi szczycili się niedawno posłowie minionej kadencji i ministrowie, w rządzie PiS-u: mieczyk Chrobrego, owinięty biało-czerwoną flagą (symbol elpeerowkiej Młodzieży Wszechpolskiej), logo Narodowego Odrodzenia Polski (tzw. Falangi) – ręka z mieczem, a także logo Toporła (orzeł w kole, używany przez pogan).

Do dzisiaj, ten groźny mieczyk jest, z dumą noszony przez polskich narodowców, a za noszenie go w okresie wojny, narodowcy byli mordowani przez nazistów i komunistów.

Innego zdania jest prezes organizacji „Nigdy Więcej”. Uważa on, że z tym symbolem jednoznacznie kojarzy się „szowinizm, antysemityzm, nienawiść i pogarda wobec innych nacji”. Straszne.

Szefowie mafii piłki kopanej najwyraźniej się nie wyznają w symbolice nacjonalistycznej.
Dobrze, że proletariacką czujność wykazała FARE.

Jak to się stało, że niektórzy członkowie rządu i parlamentu, zupełnie bezkarnie, nosili takie symbole?
Najwyraźniej całe lewactwo i Bruksela przeoczyła. I organizacje żydowskie.

CARL

Wersja do druku

krakus - 20.07.08 9:19
Jeszcze chwila,a Bruksela wyda ukaz by chodzić ulicą np.prawym chodnikiem
(parzyste numery),obowiązkowo z odznaką gwiazdki w kółku,włosy ufarbowane na rudo jak rasa "uber" itd,itp.Boże! ale będą mieć dużo roboty w
tym parlamencie U.E.

Marian - 12.07.08 21:37
A SIERP I MŁOT? Czyżby te symbole nie kojarzyły się Brukseli z ludobójstwem? Oj nieładnie, nieładnie, widać z tego, że eurokołchozowi mózg już całkiem zmurszał.

Lubomir - 25.06.08 21:01
Ciekawe czy za zakazane uznanoby symbole państw, których samoloty bombardowały stosunkowo niedawno - Belgrad, czy np Bejrut?. Przecież to było barbarzyństwo równe brunatnemu faszyzmowi Hitlera.

warszawiacy - 18.06.08 22:42
Bruksela nie przeoczyła ,a zaplanowała to działanie.Polacy mądrzy po szkodzie -mówiono ongiś,ten się śmieje ,kto się śmieje ostatni.P O Ż Y J E M Y ,Z O B A C Z Y M Y .

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


14 Sierpnia 1938 roku
Urodziła się Beata Tyszkiewicz, polska aktorka filmowa ("Lalka", "Marysia i Napoleon").


Zobacz więcej