Czwartek 15 Kwietnia 2021r. - 105 dz. roku,  Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.03.21 - 19:46     Czytano: [145]

Dział: Interwencje

RDI wspiera gminy w Sądzie

W POLSCE NIE MA „STREF WOLNYCH OD LGBT”

Dziś rozpoczął się pierwszy proces przeciwko twórcy dezinformacyjnej akcji „Strefy wolne od LGBT” - Bartowi Staszewskiemu. Warty podkreślenia jest fakt, że to pierwszy z procesów wytoczonych w tej sprawie.
Reduta Dobrego Imienia oprócz Gminy Tuszów Narodowy, która dziś stanęła w sądzie przeciwko Staszewskiemu, wspiera również Gminę Zakrzówek i Gminę Niebylec w ich walce przeciwko kłamliwej „akcji” Barta Staszewskiego.


Podczas dzisiejszej (08.03.21r.) rozprawy w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu odbyło się posiedzenie przygotowawcze w trybie niejawnym z udziałem stron.

Podczas posiedzenia (pozwany Bart Staszewski był nieobecny) sąd wyznaczył pełnomocnikom stron 21 dni na wskazanie osoby mediatora w sprawie. Jeśli ten nie zostanie przez strony przedstawiony sąd go wyznaczy. W przypadku braku porozumienia z udziałem mediatora zostanie podjęte postępowanie sądowe.


Przypomnijmy:

Jak informowaliśmy, Bart Staszewski jest twórcą akcji dezinformacyjnej, polegającej na rozwieszaniu fałszywych znaków drogowych z napisem „Strefa wolna od LGBT” pod autentycznymi znakami drogowymi z nazwami miejscowości, których władze samorządowe przyjęły deklaracje prorodzinne. Zorganizowana i przeprowadzona przez Barta Staszewskiego akcja wpływa niekorzystnie na wizerunek gmin i jej mieszkańców, bowiem wskazuje na dyskryminację jakiejś grupy z uwagi na jej preferencje seksualne.

Gmina Tuszów Narodowy, której radni przyjęli w dniu 29 marca 2019 roku „Stanowisko Rady Gminy Tuszów Narodowy w sprawie powstrzymania ideologii LGBT", w którym wyrażają przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz wolę wychowywania dzieci zgodnie z wolą rodziców, bez wpływów politycznej poprawności. Władze Gminy Tuszów zdecydowanie podkreślają, że przy przyjętym stanowisku, nie ma mowy o jakichkolwiek przejawach dyskryminacji kogokolwiek, ani też wykluczania kogoś ze społeczności.

W dniu 29 lipca 2020 roku Bart Staszewski zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęcie znaku drogowego z nazwą miejscowości Tuszów Narodowy z umieszczoną pod nim tabliczką do złudzenia przypominającą znaki urzędowe z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT”. Zdjęcie takie ukazało się też na stronie prowadzonej przez Staszewskiego lgbtfreezones.pl

W pozwie wspieranym przez Redutę Dobrego Imienia gmina Tuszów Narodowy żąda od Barta Staszewskiego przeprosin oraz zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.

Pokładamy nadzieje, że rozstrzygnięcie postępowania sądowego będzie korzystne dla Gminy Tuszów Narodowy.

Więcej o sprawie:
https://rdiplad.org/i-rozprawa-w-sprawie-przeciwko-b-staszewskiemu

O dalszym przebiegu postępowania będziemy Państwa informować.

Zachęcamy również o odwiedzania naszej strony internetowej www.rdi.org.pl oraz śledzenia nas na Facebooku i Twitterze, gdzie znajdą Państwo więcej informacji dotyczących działań Reduty.

Szanowni Państwo, Przyjaciele i Sympatycy Reduty Dobrego Imienia!

Istniejemy wyłącznie dzięki Państwa wsparciu i datkom finansowym. Bardzo serdecznie za to dziękuję i uprzejmie przypominam i informuję, że rozpoczęliśmy akcję: „Pani Filomena walczy o prawdę i dobre imię swojej rodziny”. Serdecznie proszę o włączenie się w nią i o popularyzowanie tej formy regularnego wspierania naszych przedsięwzięć, także wśród Państwa przyjaciół, krewnych i znajomych.

Z wyrazami szacunku
Maciej Świrski
Reduta Dobrego Imienia

Wersja do druku

Ania - 09.03.21 9:38
Obowiązkowo i to jak najszybciej trzeba wprowadzić do badania lekarskiego kandydatów na kierowców badanie na ZAWARTOŚĆ NARKOTYKÓW.
O prawo jazdy starają się głównie młodzi i nikt nie bada i się nie interesuje ile procent dzieci używa narkotyków.
Potem mamy szalejących narkomanów, a będzie coraz gorzej.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

15 Kwietnia 1846 roku
Za sprawą Rosji, Prus i Austrii, Kraków utracił status Wolnego Miasta.


15 Kwietnia 1990 roku
Zmarła Greta Garbo, szwedzka aktorka (ur. 1905)


Zobacz więcej