Sobota 19 Września 2020r. - 263 dz. roku,  Imieniny: Konstancji, Leopolda

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.05.20 - 15:48     Czytano: [321]

Rosyjski atak hakerski

na polskie mediaCelem hakerów stał się portal Niezalezna.pl na, którym został umieszczony artykuł uderzający w polską armię i polsko-amerykański sojusz militarny. „Redakcja nie jest autorem publikacji, a możemy się tylko domyślać, że inspiracje do włamania pochodziły z Rosji. Hakerzy zaatakowali także inne media, w tym Telewizję Republika”– pisze portal.

Jak informuje redakcja portalu Niezalezna.pl, jeden z artykułów zamienił się na publikację o następującym tytule: Amerykanie „chwalą” pobyt w Drawsku. „Jedyne, czym mogą strzelić, to gumki od majtek”. „Tekst był typowym fake newsem. Spreparowana informacja miała na celu ośmieszyć polską armię, w tym celu sfabrykowane zostały m.in. wypowiedzi dowódców amerykańskiej armii” – zwraca uwagę portal.

Oto przykładowy fragment tekstu: „Szkolenie odbywa się na przestarzałym sprzęcie, przy braku podstawowych środków bojowych. To trzeba mieć z czego strzelać, a z tego, co mają, jest słaby zasięg i siła rażenia – bo jedyne, czym mogą strzelić, to gumki od majtek. Najlepsze wyposażenie mają prawdopodobnie kapelani wojskowi – nowe kropidła bojowe” – amerykański dowódca nie oszczędził negatywnych ocen polskim żołnierzom.

Jako źródło informacji podawano Polską Agencję Prasową, choć taka depesza w serwisie oczywiście się nie ukazała.

Jak zauważono, celem hakerów padł nie tylko portal Niezalezna.pl. „Takie same artykuły umieszczone zostały na stronach Telewizji Republika, Radia Szczecin, portalu olsztyn24.pl, a nawet na stronie gminy Orzysz, co wydaje się nieprzypadkowym celem – w Orzyszu znajduje się garnizon, stacjonuje tam m.in. 15. Brygada Zmechanizowana” – poinformowano.

Termin również nie jest przypadkowy. „Od 5 do 19 czerwca odbędzie się zmodyfikowane polsko–amerykańskie ćwiczenie DEFENDER-Europe 20 Plus. Łącznie w ćwiczeniu na poligonie w Drawsku Pomorskim weźmie udział około 6 tys. żołnierzy, 100 czołgów i ponad 230 wozów bojowych” – napisano.
źródło: NIEZALEŻNA.PL

TVP Info

Wersja do druku

MariaN - 28.05.20 20:28
Nic nowego, zielonych ludzikow u nas skolko godno, niedawno Trzaskowski powiedział ze jak zostanie plezydentem to zakonczy przekop Mierzei. Putin tak długo klaskał w dłonie że mu ręce spuchły

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19 Września 1993 roku
Wybory do parlamentu wygrał SLD przed PSL.


19 Września 1922 roku
Urodził się Emil Zatopek, legendarny czeski sportowiec, biegacz, 4-krotny mistrz olimpijski.


Zobacz więcej