Czwartek 15 Kwietnia 2021r. - 105 dz. roku,  Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.05.20 - 11:13     Czytano: [815]

Dział: EKOInformacje

Minister nie doczekał

Greenpeace poinformowało, że w Puszczy Białowieskiej w okolicach Narewki drzewo zwaliło się na linię energetyczną, co spowodowało pożar. Organizacja zaapelowała do ministra środowiska, by m.in. „pilnie obalić drzewa zagrażające liniom energetycznym” oraz wdrożyć plan zabezpieczenia według zaleceń UNESCO. Tymczasem jeszcze rok, dwa lata temu pseudoekolodzy pozostawali głusi na apele okolicznych mieszkańców i prof. Jana Szyszko, którzy wskazywali na potrzebę ochrony przyrodniczej perły Polski.

Organizacje nazywające siebie „ekologicznymi”, które wielokrotnie podejmowały działania, by blokować ochronę Puszczy Białowieskiej, dziś zmieniają narrację i apelują, aby prowadzić działania naprawcze. Tym samym przyznają rację śp. Janowi Szyszko, który niejednokrotnie alarmował, że wywożenie suchego drewna z lasu jest konieczne. Pojawia się pytanie, czy teraz nie jest za późno na ochronę Puszczy Białowieskiej.

Przypominamy przykładowe dwa artykuły zamieszczone na portalu Radia Maryja w 2018 i 2019 roku, mówiące o konieczności podejmowania działań naprawczych w Puszczy Białowieskiej.


Całość na stronie RadioMaryja.pl

Wersja do druku

Lubomir - 03.05.20 11:58
Przykre ale w sprawach być albo nie być planety, w sprawach przyrody, liczy się zdanie młodej wagarzystki ze Szwecji i zdanie niemieckich partyjniaków - zielonych w sprawach przyrody a nie zdanie przyrodników i botaników, takich jak zmarły polski profesor. Przyroda to także naturalny zbiornik retencyjny, o czym całkowicie zapomniano - betonując i asfaltując miasta. A czeka nas ponoć wyjątkowo suche lato...W świecie gdzie prowadzi się sterylną segregację domowych odpadków, by potem 'nieznany sprawca' puścił cyklicznie z dymem gigantyczne składowisko - dbałość o środowisko naturalne, jest jedynie cyniczną grą polityczną i drenowaniem kieszeni obywateli.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

15 Kwietnia 1846 roku
Za sprawą Rosji, Prus i Austrii, Kraków utracił status Wolnego Miasta.


15 Kwietnia 1921 roku
Sejm ratyfikował ryski traktat pokojowy z Rosją i Ukrainą Sowiecką.


Zobacz więcej