Piątek 13 Grudnia 2019r. - 347 dz. roku,  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 20.07.19 - 14:15     Czytano: [326]

Zdrowie i kultura


Szanowni Państwo!Czy zastanawialiście się, skąd bierze się tyle seriali opowiadających o pracy lekarzy? Może chodzi o zrozumienie różnicy między faktami a fikcją? Pomijam tu taki fakt jak to, że ministrem zdrowia, a później nawet premierem została pogromczyni dinozaurów.

Co może spotkać cię w szpitalu? Jeśli właśnie się urodziłeś, możesz dostać serię szczepionek, które zapewnią ci dożywotnie kalectwo. Jeśli znalazłeś się tam, bo jakiś celebryta przejechał cię na pasach, to możesz zostać dawcą organów. Jeśli jesteś w podeszłym wieku i jako dawca nie rokujesz nadziei, możesz zostać podłączony do kroplówki, która skróci twoje cierpienia definitywnie i nawet czuwająca rodzina nie upilnuje personelu dbającego o rentowność placówki. To są właśnie te nowe osiągnięcia medycyny, takie swoiste nowotwory.

A czy ta nowoczesna medycyna ma coś wspólnego z polityką kulturalną? Bardzo dużo. Jest kołem napędowym seriali telewizyjnych, które mają widza przekonać, żeby się nie bał szpitali, bo tam się ludzi leczy a nie zabija. Gdzie jest prawda? Trudno powiedzieć. Łatwo natomiast zauważyć, że więcej osób obejrzy serial, niż wysłucha np. skarg sąsiada, któremu wykończono krewnego. Tak właśnie robi się politykę, między innymi „kulturalną”.

Seriale z salą sądową albo klasą szkolną w tle można sobie darować. Sądu i najczęściej szkoły się nie wybiera, nie wymagają więc one reklamy.

Pozdrawiam i do następnej soboty
Małgorzata Todd

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Na drodzepostępu28/2019 (419)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani: „może jednak nie wszystko stracone” jeżeli chodzi o stan polskiego sądownictwa. Obawiam się, że my Polacy niestety nie mamy powodów do optymizmu w tym „temacie”. Dlaczego ? Ano z prostego powodu – obszar swobody decyzji w zakresie reformy i działania polskiego sądownictwa (i nie tylko sądownictwa) został przez czynniki decyzyjne Unii Europejskiej mocno ograniczony. W takich warunkach bycie dobrym ministrem sprawiedliwości i do tego reformatorem tego ważnego dla państwa sektora, to sztuka granicząca z cudem. Obecnie działania ministerstwa sprowadzają się do gry pozorów, by do końca nie stracić twarzy przed narodem. Oczywiście – ma Pani rację – ten stan stagnacji polskiego sądownictwa cementowany jest postawami i działaniami niektórych jego przedstawicieli, np. poprzez wydawanie przez nich wyroków urągających podstawowym zasadom sprawiedliwości. Najwyraźniej „a któż nam podskoczy?” to dewiza autorów tych wyroków. I nic z tym nie da się niestety zrobić bez reformy sądownictwa. Wracamy więc do punktu wyjścia – nie byłoby takich postaw niektórych polskich sędziów, gdyby nie wsparcie dla tej skostniałej struktury ze strony czynników decyzyjnych Unii Europejskiej. Bo tak naprawdę, tym czynnikom bardzo zależy, by stan polskiego sądownictwa tkwił w nieustającej degrengoladzie, ponieważ ta jest gwarantem totalnego ubezwłasnowolnienia naszego państwa (pytanie – czy jeszcze naszego?).

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

.........................................................

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

20 lipca 2019 r. | Nr 29/2019 (420)

Wersja do druku

Lubomir - 23.07.19 11:00
Bezpaństwowi i bezimienni wyznawcy zysku, usiłują przekształcić zdrowie i kulturę w wysoce opłacalny biznes. Na razie to jedynie pasmo porażek i wzrost liczby nielegalnych fortun. Niejednego z wyznawców permanentnych pseudo-reform, z powodzeniem można określić mianem członka zorganizowanej grupy przestępczej. Ten 'standard' rozciągany jest na całą Europę. Zdrowie i kultura potrzebują stałych punktów oparcia, a nie ciągłego rozchwiania!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13 Grudnia 1253 roku
Książę Konrad I dokonuje lokacji Głogowa na lewym brzegu Odry oraz nadaje jemu prawa miejskie.


13 Grudnia 1966 roku
W Waszyngtonie zmarł Stanisław Mikołajczyk, polski polityk ludowy, premier rządu RP na uchodźstwie (ur. 1901)


Zobacz więcej