Czwartek 14 Listopada 2019r. - 318 dz. roku,  Imieniny: Emila, Laury, Rogera

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.07.19 - 13:30     Czytano: [421]

PO już wie, że przegra

Chodzi już tylko o to, by jak najmniej przegrać. Nowy szef kampanii wyborczej PO do Sejmu, poseł Krzysztof Brejza, który przez 4 lata wyłącznie agresywnie atakował i nieudolnie próbował obalić rząd PIS, właśnie zapowiedział; „wypruwanie żył” i „chodzenie od płotu do płotu” na tzw. prowincji, którą politycy PO, Nowoczesnej przez lata tak bardzo pogardzali i wyszydzali. Taki szef sztabu wspólnie z posłem Bartoszem Arłukowiczem, to recepta na klęskę wyborczą.

Dziś PO, po klęsce w wyborach do europarlamentu zapowiada w lipcu nowy program wyborczy. Dnia 12 lipca ma nastąpić kolejne, nowe otwarcie PO, czekają nas obietnice świetlanej przyszłości i powrotu „Zielonej Wyspy”, bo na powrót na białym koniu Donalda Tuska, nie liczą już nawet w PO. Sztab wyborczy PO, czy nieco nawet większej koalicji zaproponuje nam podobno „lepszą służbę zdrowia”, choć przecież już wiele lat temu PO w kampanii wyborczej też obiecywała sprawne, tanie lecznictwo, oddłużone szpitale, dobrze opłacanych lekarzy i pielęgniarki - oczywiście PO zapewni Polakom „sprawniejsze szkoły”, choć jeszcze kilka miesięcy temu ci sami politycy wspierali jak mogli anarchię i strajki nauczycieli jako nowy, genialny sposób na obalenie rządu PIS. Sami też przez lata nie dokonywali podwyżek w szkolnictwie i oświacie. Szef kampanii PO poseł Krzysztof Brejza zapewnia też, że będzie „mniej węgla w ogóle, a nie tylko tego z Rosji”, dzięki politykom totalnej opozycji będzie mnóstwo czystego powietrza, ale też ciemno i głucho po zachodzie słońca, bo już dziś mamy deficyt energii elektrycznej, a szybki rozwój Polski (PKB w okolicach 4-5 proc.) będzie tylko zwiększał zapotrzebowanie na energię i samymi wiatrakami i słoneczkiem, zwłaszcza jesienią i zimą tyle tera-watów się nie ukręci.

Tu nawet jednoosobowy protest klimatyczny nastolatki przed Sejmem nie pomoże. To tym bardziej ciekawe, że według totalnej opozycji i speców PO od gospodarki, polski węgiel kamienny jest brudny i zanieczyszcza atmosferę, więc chcą zamknąć wszystkie kopalnie na Śląsku do 2050 roku, natomiast niemiecki węgiel brunatny jest czysty i zdrowy i to my mamy się podporządkować Niemcom i Brukseli w ich wizji rozwojowej Europy i sprawić, by pozwolili nam bardziej ekologicznie się rozwijać, choć niewątpliwie dużo wolniej. W ogóle to sztab wyborczy PO obiecuje „mniej śmieci” i „więcej bezpieczeństwa”, choć politykom, bardzo zbliżonym do PO nie podobał się sposób zatrzymania bezwzględnego zabójcy 10-latki z Mrowin, bo nie zdążył założyć butów przed zatrzymaniem przez policję i RPO. Tak w ogóle to mnóstwo „dobrego” obiecuje ugrupowanie, które jest kompletnie niewiarygodne i od co najmniej 4 lat nie ma nawet cienia jakiegokolwiek, sensownego programu społeczno-gospodarczego, poza jednym: obalić rząd PIS, bo PIS jest zły, a PO dobre i szlachetne. Tyle tylko, że okazuje się i to nie od dziś, że ci „wybitni spece” od gospodarki i finansów z PO ze skrajnie skompromitowanym „sztukmistrzem z Londynu” Jan-Vincent Rostowskim, byłym ministrem finansów praktycznie nic nie potrafią, nie widzieli, nie słyszeli, tacy zarobieni byli, no może poza agresją, złorzeczeniem, megalomanią i brakiem odpowiedzialności za własne czyny. I ataki na 500 Plus, przekop Mierzei czy budowę CPK to nie jedyne przykłady niekompetencji, zawiści i frustracji, tym bardziej, że PO już zapowiedziało likwidację IPN-u, CBA i TVP, a przy okazji być może też zdrowego rozsądku, przyzwoitości czy prawdomówności i dotrzymywania obietnic wyborczych.

PO proponuje dziś „przejrzyste i niskie podatki”, choć podnieśli VAT do 23 proc., proponuje „odpartyjnione przedsiębiorstwa”, choć sami obsadzali spółki SP swoimi ministrami, a wymieniali nawet sekretarki, deklarują dziś, gdy nie rządzą i jeszcze długo rządzić nie będą „zachęty do dłuższej aktywności zawodowej”, choć gdy rządzili z zaskoczenia podnieśli wiek emerytalny Polaków do 67 lat. O takich postawach politycznych jakie reprezentuje dziś PO mówi się „kto ich nie zna, ten ich kupi”. Może na plażach wysp Hula Gula ktoś jeszcze kupi te bajki PO z mchu i paproci. O tym jaki to majstersztyk gospodarczy przekonamy się 12 lipca gdy zaprezentuje go sztab wyborczy PO. Jak na razie to same propagandowe hasła, cyniczne frazesy, zaklinanie rzeczywistości, bajanie, a przede wszystkim robienie dobrej miny do złej gry, bo tam przy płotach polskich wsi i małych miasteczek po ostatnich wyczynach opozycji - nie tylko w Węgrowie - wspieraniu i tolerowaniu profanacji Kultu Maryjnego, zakłócania mszy, atakowania i szargania polskich symboli religijnych z Matką Boską i Jasną Górą na czele i owszem czekają na sztabowców PO, Nowoczesnej, ale i PSL-u, czekają Polacy, ale raczej z widłami i wodą święconą, żeby z nich diabła wygonić, bo nic mądrego i nic dobrego dla Polski i Polaków od wielu lat nie uczynili. Kargule z PO i KO, lepiej nie podchodźcie od płota do płota, bo czeka was tam niemiła niespodzianka i wyłącznie smutna, tęczowa jesień. Przez lata PO pracowało na to, by im kompletnie nie wierzyć, a i z piasku bicza się nie ukręci.

Zapraszamy na profil Janusz Szewczak na Facebooku!

Janusz Szewczak
Polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, poseł na Sejm VIII kadencji
wPolityce

Wersja do druku

Kujawiak - 20.07.19 6:59
Panu Romanowi cos sie pokrecilo. Ten R. Brejza, to prezydent Inowroclawia, nie z Bydgoszczy, Natomiast posel Krzysztof Brejza z Bydgoszczy o ktorym pisze pan posel Janusz Szewczak, to syn Ryszarda , czlonek PO juz od 2005 roku, ktory jako przewodniczacy kampanii wyborczej PO zapowiada to i owo i obiecuje m.in gruszki na wierzbie.

2+2=4 - 19.07.19 14:39
1.Tadeuszu dobrze, ze wrociles na Kworum ale i wroc do kraju i urwij ten leb wczesniej niz prawica to zrobi. Im wczesniej tym lepiej!
2. Jestes przeciez prawicowcem
3 "W koncu pewnie, jak zawsze" co to za dziwolag - podaj przyklad!
4."Zabiera sie dosc pozno", lepiej pozno niz wcale - sam przyznajesz, ze "prawica sie zabiera"! A wiec gdzie tu sens!

Tadeusz - 18.07.19 17:02
Prawica PiS dość póżno zabiera się za czerwonych rabusiów Polski!
W końcu pewnie - jak zawsze afery pokryje cisza! Czyli urywa się łeb
sprawom!

Niuńka - 18.07.19 9:08
A jakie lody kręci tata Brejzy jako burmistrz? Ho, ho szkoda gadać.
Widać, że Platforma Oszustów dobrała się jak w korcu maku.
Komisja ds. wyłudzeń podatku VAT ma ogłosić swój końcowy raport.
Z przecieków wiadomo, że będą wnioski do prokuratury na wysoko postawionych byłych i obecnych członków tej złodziejskiej bandy rabusiów.

Roman - 13.07.19 2:37
Ten towarzysz R.Brejza z Bydgoszczy sam nie wie czym on jest?
Raz gra prawicowca,to znów lewicowca! To jest osobnik o dwóch
gębach! Tam,gdzie pachnie flotą bywa patriota! !!

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Listopada 1878 roku
Urodził się Leopold Staff, poeta, był także tłumaczem m.in. literatury greckiej, łacińskiej, włoskiej i francuskiej (zm. 1957)


14 Listopada 1308 roku
Krzyżacy zajęli Gdańsk i dokonali rzezi jego mieszkańców.


Zobacz więcej