Poniedziałek 14 Października 2019r. - 287 dz. roku,  Imieniny: Alany, Damiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.01.19 - 21:23     Czytano: [470]

Brońmy TVP

Atak na TVP jest wykalkulowanym zakneblowaniem medium mówiącego prawdę o totalnej opozycji.

Gdyby nie TVP, słupki sondażowe dobrej zmiany z pewnością nie wyglądałby przez trzy lata tak okazale. TVP jest w bardzo specyficznej sytuacji. Jako jedyna duża telewizja ma odmienną narrację od działających na rynku potentatów. Przekaz TVN dobrze znamy. Trudno o bardziej jednostronny.

Polsat stara się stanąć z boku konfliktu, ale już będąca w tej grupie „Superstacja” ma ostry antyrządowy kurs.

Jakie są zadania telewizji publicznej? Podstawowym jest działanie dla dobra państwa. I z tego z pewnością TVP się wywiązuje. Telewizja publiczna stoi na straży by nie był zagrożony ład demokratyczny jaki mamy po wyborach z 2015 roku.

A że jest zagrożony to nie ulega kwestii? Niewidzialne i widzialne siły dwoją się i troją by za pomocą wywołania rozruchów czy za pomocą puczu doprowadzić do obalenia legalnej władzy.

Zarzuty, nawet z prawej strony, że może w TVP jest za dużo propagandy są bezpodstawne.

Jesteśmy na polu wojny informacyjnej i na ostrzał fejk niusami trzeba odpowiedzieć skutecznie, bez zbytecznej delikatności. Trzeba plastycznie dotrzeć do widza.

Dobrym przykładem są Wiadomości z 14 stycznia. Pełne powagi i zadumy, skoncentrowane na przekazaniu prawdy o tragicznych wydarzeniach w Gdańsku. Zauważenie, że Jerzy Owsiak zamiast natychmiast przerwać finał WOŚP, kontynuował, jakby nie patrzeć radosną imprezę, nie jest komentarzem, tylko informacją. A przypomnienie wypowiedzi, niektórych polityków opozycji też nie wykraczało poza stonowane omówienie jakże ważnego tematu.

Niestety dla naszej totalnej opozycji, każda prawda o nich, a szczególnie pokazanie ich samych w akcji, jest niedopuszczalną „mową nienawiści”.

Nie zważając na to, że w Warszawie ogłoszono żałobę, opozycja zorganizowała jakąś bieda demonstrację na pl. Powstańców pod siedzibą TVP. Ci, którzy chodzili rozbijać miesięcznice smoleńskie i darli się podczas „Boże coś Polskę”, zebrali się teraz by odegrać rolę pokrzywdzonych przez „mowę nienawiści”. Wychodzili na mównicę i wręcz łykając powiadamiali o swojej okropnej krzywdzie.

W Polsce de facto nie ma wojny polsko-polskiej. Jest zaciekła, nie przebierająca w środkach wojna z Polakami.

Teraz trwa usilna praca by „mowę nienawiści” i „sianie nienawiści”, przykleić do PiS, no i oczywiście do telewizji publicznej.

TVP w obecnej formie nie jest tworem doskonałym. Ostatnio zniknęło z anteny paru dziennikarzy, zniknęły Plastusie, a paru mających poważanie prawej strony publicystów wcześniej zostało potraktowanych w sposób mało elegancki.
To się być może da wyjaśnić i naprawić.

Jednak uświadommy sobie jedną rzecz. Obecna TVP obnaża do imentu totalną opozycję, dlatego jest przez nią tak zaciekle zwalczana?

I niech wszyscy ci, którzy utyskują na program TVP uświadomią sobie jeszcze jedną rzecz. Co by było gdyby ta telewizja w roku wyborczym straciła swój pazur?

Zakrakali by nas fejk niusami i czarną antypisowską propagandą.

W TVP nie ma żadnej „mowy nienawiści”. Wprost przeciwnie jest przeciwstawianie się kłamstwu i prawdziwej „mowie nienawiści”.

Nie wstydźmy się stać murem za TVP i dziennikarzami dostarczającymi nam informacje, które gdzie indziej są pomijane lub fachowo preparowane.

TVP działając w bardzo trudnych warunkach, pod silną presją z rożnych stron, spełnia swoją rolę.

I brońmy jej we własnym interesie.

Autor: Ryszard Makowski
Satyryk. Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "Sieci".

Wersja do druku

Gabites - 22.01.19 11:11
Nie rozumiem zawieszenia p.Rachonia w TVP oraz nagonki na "Plastusie", przecież to wyraz artystycznej wypowiedzi podobnie jak "Klatwa"- czyż nie?
Nie dajmy się zwariować, zanim kierownictwo TVP podejmie decyzję niech się kilkukrotnie zastanowi. Dzięki p. Rachoniowi i nie tylko temu redaktorowi, TVP Info są ciekawe i przekazuje treści nie dostępne w innych telewizjach informacyjnych. Dlaczego TVN broni swoich redaktorów, chociaż ich wywiady i pytania zadawane rozmówcą są często tezą a nie pytaniem i narzucają swój punkt widzenia każdemu, który ma inne zdanie? Dlatego nie zgadam się na takie postępowanie z redaktorem Rachoniem.
pozdrawiam

MariaN - 18.01.19 22:04
Totalni skorzystają z kazdej sposobności, nawet z takiej tragedii, by dokopać prawicy. Krzyczą dość nienawisci a sami nienawidzą. Telewizja publiczna nie jest idealna ale rzeczywiście, bez niej ludzie pozbawieni by byli prawdy, przecież inne media dmuchają w jedną dziurę, już tak było za Tuska i Kopaczowej aż musiała powstać TV Republika bo nie dało sie oglądać tego badziewia z tvnu i innych. Szkoda że przy okazji ograniczania w TVP dyskusji politycznej na ten dziwny okres aż tygodniowej załoby zawiesili jednego z najlepszych dziennikarzy Rachonia. Mam nadzieję, że wróci jak kurz opadnie i wróci wreszcie normalnosć

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Października 1978 roku
W Watykanie rozpoczęło się konklawe, które 2 dni później wybrało na papieża metropolitę krakowskiego Karola Wojtyłę


14 Października 1773 roku
Z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powstała Komisja Edukacji Narodowej.


Zobacz więcej