Niedziela 16 Czerwca 2019r. - 167 dz. roku,  Imieniny: Aliny, Anety, Benona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 17.01.19 - 21:23     Czytano: [412]

Brońmy TVP

Atak na TVP jest wykalkulowanym zakneblowaniem medium mówiącego prawdę o totalnej opozycji.

Gdyby nie TVP, słupki sondażowe dobrej zmiany z pewnością nie wyglądałby przez trzy lata tak okazale. TVP jest w bardzo specyficznej sytuacji. Jako jedyna duża telewizja ma odmienną narrację od działających na rynku potentatów. Przekaz TVN dobrze znamy. Trudno o bardziej jednostronny.

Polsat stara się stanąć z boku konfliktu, ale już będąca w tej grupie „Superstacja” ma ostry antyrządowy kurs.

Jakie są zadania telewizji publicznej? Podstawowym jest działanie dla dobra państwa. I z tego z pewnością TVP się wywiązuje. Telewizja publiczna stoi na straży by nie był zagrożony ład demokratyczny jaki mamy po wyborach z 2015 roku.

A że jest zagrożony to nie ulega kwestii? Niewidzialne i widzialne siły dwoją się i troją by za pomocą wywołania rozruchów czy za pomocą puczu doprowadzić do obalenia legalnej władzy.

Zarzuty, nawet z prawej strony, że może w TVP jest za dużo propagandy są bezpodstawne.

Jesteśmy na polu wojny informacyjnej i na ostrzał fejk niusami trzeba odpowiedzieć skutecznie, bez zbytecznej delikatności. Trzeba plastycznie dotrzeć do widza.

Dobrym przykładem są Wiadomości z 14 stycznia. Pełne powagi i zadumy, skoncentrowane na przekazaniu prawdy o tragicznych wydarzeniach w Gdańsku. Zauważenie, że Jerzy Owsiak zamiast natychmiast przerwać finał WOŚP, kontynuował, jakby nie patrzeć radosną imprezę, nie jest komentarzem, tylko informacją. A przypomnienie wypowiedzi, niektórych polityków opozycji też nie wykraczało poza stonowane omówienie jakże ważnego tematu.

Niestety dla naszej totalnej opozycji, każda prawda o nich, a szczególnie pokazanie ich samych w akcji, jest niedopuszczalną „mową nienawiści”.

Nie zważając na to, że w Warszawie ogłoszono żałobę, opozycja zorganizowała jakąś bieda demonstrację na pl. Powstańców pod siedzibą TVP. Ci, którzy chodzili rozbijać miesięcznice smoleńskie i darli się podczas „Boże coś Polskę”, zebrali się teraz by odegrać rolę pokrzywdzonych przez „mowę nienawiści”. Wychodzili na mównicę i wręcz łykając powiadamiali o swojej okropnej krzywdzie.

W Polsce de facto nie ma wojny polsko-polskiej. Jest zaciekła, nie przebierająca w środkach wojna z Polakami.

Teraz trwa usilna praca by „mowę nienawiści” i „sianie nienawiści”, przykleić do PiS, no i oczywiście do telewizji publicznej.

TVP w obecnej formie nie jest tworem doskonałym. Ostatnio zniknęło z anteny paru dziennikarzy, zniknęły Plastusie, a paru mających poważanie prawej strony publicystów wcześniej zostało potraktowanych w sposób mało elegancki.
To się być może da wyjaśnić i naprawić.

Jednak uświadommy sobie jedną rzecz. Obecna TVP obnaża do imentu totalną opozycję, dlatego jest przez nią tak zaciekle zwalczana?

I niech wszyscy ci, którzy utyskują na program TVP uświadomią sobie jeszcze jedną rzecz. Co by było gdyby ta telewizja w roku wyborczym straciła swój pazur?

Zakrakali by nas fejk niusami i czarną antypisowską propagandą.

W TVP nie ma żadnej „mowy nienawiści”. Wprost przeciwnie jest przeciwstawianie się kłamstwu i prawdziwej „mowie nienawiści”.

Nie wstydźmy się stać murem za TVP i dziennikarzami dostarczającymi nam informacje, które gdzie indziej są pomijane lub fachowo preparowane.

TVP działając w bardzo trudnych warunkach, pod silną presją z rożnych stron, spełnia swoją rolę.

I brońmy jej we własnym interesie.

Autor: Ryszard Makowski
Satyryk. Kabaret „Pod Egidą”. Niegdyś felietonista „Uważam Rze”, obecnie "Sieci".

Wersja do druku

Gabites - 22.01.19 11:11
Nie rozumiem zawieszenia p.Rachonia w TVP oraz nagonki na "Plastusie", przecież to wyraz artystycznej wypowiedzi podobnie jak "Klatwa"- czyż nie?
Nie dajmy się zwariować, zanim kierownictwo TVP podejmie decyzję niech się kilkukrotnie zastanowi. Dzięki p. Rachoniowi i nie tylko temu redaktorowi, TVP Info są ciekawe i przekazuje treści nie dostępne w innych telewizjach informacyjnych. Dlaczego TVN broni swoich redaktorów, chociaż ich wywiady i pytania zadawane rozmówcą są często tezą a nie pytaniem i narzucają swój punkt widzenia każdemu, który ma inne zdanie? Dlatego nie zgadam się na takie postępowanie z redaktorem Rachoniem.
pozdrawiam

MariaN - 18.01.19 22:04
Totalni skorzystają z kazdej sposobności, nawet z takiej tragedii, by dokopać prawicy. Krzyczą dość nienawisci a sami nienawidzą. Telewizja publiczna nie jest idealna ale rzeczywiście, bez niej ludzie pozbawieni by byli prawdy, przecież inne media dmuchają w jedną dziurę, już tak było za Tuska i Kopaczowej aż musiała powstać TV Republika bo nie dało sie oglądać tego badziewia z tvnu i innych. Szkoda że przy okazji ograniczania w TVP dyskusji politycznej na ten dziwny okres aż tygodniowej załoby zawiesili jednego z najlepszych dziennikarzy Rachonia. Mam nadzieję, że wróci jak kurz opadnie i wróci wreszcie normalnosć

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Czerwca 1965 roku
Wystrzelono pierwszą polską rakietę meteorologiczną Meteor.


16 Czerwca 1957 roku
Stracono Imre Nagya premiera Węgier w czasie powstania 1956 roku.


Zobacz więcej