Wtorek 11 Sierpnia 2020r. - 224 dz. roku,  Imieniny: Luizy, Włodzmierza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 14.12.18 - 19:49     Czytano: [946]

Dział: Interwencje

Mocny list do Trzaskowskiego

Krzysztof Pluszczyk i Stanisław Płatek skierowali do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego list otwarty. Ma on związek z uchyleniem 44 zarządzeń wojewody zmieniających nazwy ulic w Warszawie w związku z ustawą dekomunizacyjną. - Po blisko trzech dekadach wolnej Polski, w roku stulecia odzyskania Niepodległości, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, śmieje się Pan w twarz Bohaterom. Jest to haniebne postępowanie, które jest nie tylko niezrozumiałe, ale również podłe - czytamy w liście do Trzaskowskiego.

Po tym jak stołeczni radni zdecydowali w czwartek, że nie zajmą się stanowiskiem PiS ws. dekomunizacji nazw stołecznych ulic, którzy domagali się pozostawienia nazw, które w ubiegłym roku swymi zarządzeniami nadał 44 warszawskim ulicom wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, list w tej sprawie wystosowali do prezydenta stolicy Krzysztof Pluszczyk - Przewodniczący Społecznego Komitetu Pamięci Górników KWK „Wujek”w Katowicach Poległych 16.12.1981 r. i Stanisław Płatek - Przewodniczący Zarządu Krajowego Związku Więźniów Politycznych Okresu Stanu Wojennego.
Poniżej treść listu:

Rafał Trzaskowski
Prezydent Warszawy


Szanowny Panie,
W przededniu 37. rocznicy strajku i pacyfikacji kopalni „Wujek”, z przykrością przyjęliśmy informację, że z mapy stolicy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Dziewięciu Bohaterów, naszych kolegów, z którymi razem pracowaliśmy i strajkowaliśmy: Józef Czekalski, Józef Krzysztof Giza, Joachim Gnida, Ryszard Gzik, Bogusław Kopczak, Andrzej Pełka, Jan Stawisiński, Zbigniew Wilk, Zenon Zając - oddali życie, ponieważ odważyli się stanąć po stronie dobra, w obronie ludzkiej godności, wolności i solidarności.

Dzięki Nim oraz dziesiątkom innych, którzy zginęli w latach 80. żyjemy dziś w wolnym kraju. Jeżeli oni są Bohaterami, to kim są przywróceni przez Pana patroni ulic, przedstawiciele komunistycznego reżimu? Również są bohaterami, godnymi tego, by patronować ulicom Warszawy?

„Solidarność” była w latach 80. nie tylko związkiem zawodowym, była również milionowym ruchem, który dał Polakom nadzieję, że w naszym kraju będzie można coś zmienić na lepsze. Nasza nadzieja, nasza namiastka wolności, zostały zdeptane 13 grudnia 1981 r. Komuniści wypowiedzieli Polakom wojnę, by zachować synekury, by ramię w ramię z Sowietami rządzić tym krajem. Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak i reszta, chcieli pozbawić nas wspominanej nadziei. W imię swoich interesów, komuniści internowali, skazywali, wsadzali do więzień, wyrzucali na emigrację, zabijali. Jakie prawo pozwala, byśmy dziś uważali ich za godnych patronowaniu ulic stolicy, która w 1944 roku pokazała jak bardzo jej mieszkańcy kochają wolność?! Przez Pańską decyzję żyjemy w schizofrenii historycznej.

Walka polityczna przysłoniła Panu zdrowy rozsądek.

Po blisko trzech dekadach wolnej Polski, w roku stulecia odzyskania Niepodległości, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, śmieje się Pan w twarz Bohaterom. Jest to haniebne postępowanie, które jest nie tylko niezrozumiałe, ale również podłe.


Z poważaniem:
Krzysztof Pluszczyk - przewodniczący Społecznego Komitetu Pamięci Górników KWK „Wujek” w Katowicach Poległych 16.12.1981 r.
Stanisław Płatek - przewodniczący Zarządu Krajowego Związku Więźniów Politycznych Okresu Stanu Wojennego".

Źródło: nettg.pl, niezalezna.pl

TV Republika

Wersja do druku

W. panasiuk - 20.12.18 23:11
Oleńka. Nie potrzebuję od pani żadnych danych, żonę mam, a kochanki sam sobie dobieram. Proszę pozdrowić prezesa Kaczyńskiego i kogo jeszcze pani lubi. spokojnych świąt

Olenka - 20.12.18 12:50
Panie Wladyslawie, pozdrawiam, dziekuje i zegnam, bo tuz przed SWIETAMI, nie mam ochoty na rabanie zapalki toporem!
Sam pan wie - "jesli umysl cos pamieta" - od czego sie zaczelo...Od "jaj", panie Wladyslawie. Kto czytal uwaznie, ten wie o co chodzi. Gentelman - delikatny mezczyzna - tak nie pisze, i nie domaga sie namolnie i uporczywie szczegolow z zyciorysu kobiety - juz tak za pierwszym razem... Zadowala sie imieniem KOBIETY jesli ONA ma ochote MU je wypowiedziec. Panu nie wystarczy moje imie... Ale co wiecej? Nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania, stan cywilny i majatkowy, moje hobby, ulubiony kolor underwear...? O, to juz za duzo jak dla pana, drogi panie...!!!
Jak pan zauwazy, nie czepiam sie wior i wiorek... Piisal pan o Islandii - przyklad sprawiedliwosci spolecznej - a wyszla panu z tego juz Irlandia.... itp.
Swiatecznego spokoju zycze.
PS. Przypominam! Jestem Polka zyjaca w Polsce! Popieram PiS i "Dobra zmiane".

W Panasiuk - 20.12.18 3:32
Pani Oleńka tłumaczy się jak może, byleby tylko się nie ujawnić. Cóż złego byłoby w tym gdyby się pani grzecznie przedstawiła? Mniejsza o to, każdy robi to, co mu pasuje. Pragnę panią uspokoić, że istnieje kilka książek mojego autorstwa i nie dbam specjalnie o reklamę, a jeżeli już to są na to inne sposoby. Od dwóch dekad współpracuję z prasą Polonijną, piszę do znaczących magazynów kulturalno- literackich w kraju, zatem po co szukać lepszej reklamy. Nie prawdą jest to co pani pisze, bo ważne jest kto - co pisze. Przedstawiłem dwie damy nie bez kozery ponieważ Maria N to też kobieta. Sama pani widzi jakie zamieszania powodują ksywki. Nadmienia pani, że ceni na Kworum tych, którzy widzą Polskę przez pryzmat logiki, faktu i dokumentu. To też nie jest prawdą, bo właśnie logika wskazuje, iż schodzimy z samodzielnej drogi, a więc istnieje zagrożenie naszej suwerenności. W komentarzu odpowiedziała pani wymijająco i nie odniosła się do owych zagrożeń, o których poniżej pisałem. Dodam tylko, że wczoraj prezydent podpisał dokument podyktowany przez UE w spr. sądownictwa i to ma świadczyć o tym, że się rozwijamy? Przykłady można by mnożyć, ale pani woli komentarze uwielbiające PIS jakie pisze np. MariaN. Wedle mojej logiki droga pani, PIS ostatnio czyni wszystko, by przegrać wybory. Prezydent już dawno to zrobił. Jeszcze jedno: wieści o Irlandii wyczytała pani cztery lata temu, może tamte były przedawnione? oczywiście to tylko żart. Nie ma takich ludzi, którzy wiedzieli by wszystko, dlatego wciąż więcej czytam niż piszę. Pozdrawiam i życzę więcej pogody ducha, a losy nasze potoczą się tak jak zechcą politycy. Oni biorą kasę, a my się kłócimy nie wiedząc o co.

Olenka - 19.12.18 14:55
No i tak to sie zaczelo i nie widac konca...
Przepraszam, ze pan Jorawicz, to nie Orawicz, tylko JanOrawicz, ale to nie moja wina, ze pogubil sie w ksywkach, ktorymi sam sobie uznania przesyla.
Ale pan Panasiuk idzie jeszcze dalej. Przeszkadza mu moje imie, a z innymi ksywkami desuruje sobie wzajemnie i przyjemnie. I to tez rozumiem, bo jak tu reklamowac swoja tworczosc... kto by wiedzial, ze autorem np. ksiazki, jesli takowa istnieje - nie jest ksywka "Wladek", a pan Wladyslaw ze swoim nazwiskiem. I jeszcze dodam, ze najwazniejsze jest - nie to, kto pisze - a co pisze w swoich komentarzach. To tyle w sprawie ksywkowania.
Gorzej, bo pan Wladyslaw pisze, ze jestem jeszcze jedna z dam dzielaca ludzi na kategorie. Oj panie... na razie jestem tylko jedna, ktora uwiklala sie w dyskusje z panem. Ale na dodatek - po swojemu - dla towarzystwa - przypisal mi pan, pania Marie czyli Pana MariaNa, ktorego komentarze bardzo sobie cenie.
No i to pisanie o honorze, to troche na wyrost. Czlowiek honoru nie oskarza Cygana za winy kowala. Nie obrazam Polonusow - a bardzo sobie cenie tych na Kworum - ktorzy widza Polske przez pryzmat logiki, faktu i dokumentu. To nie ja pisalam "stul pysk" , "nic pani nie pojmuje", jakas durnote o "nkwd" itp, a to, ze nie dalam sie nabrac na panskie "jaja" - to przeciez w tej materii nie moge ulegac zadnej presji - prosze to zrozumiec!
Jeszcze o Islandii - przyklad poroniony - prosze sobie cos wyklikac na ten temat co ja juz kilka lat temu uczynilam...
Ogolnie drogi panie Wladyslawie, zacietrzewienie nie jest dobrym dodatkiem do "mniemanologii stosowanej" - ze posluze sie wiedza - podobnie jak pan - nabyta na wykladach "profesora" Stanislawskiego. Moralizowanie, owszem, ale poparte wlasnym przykladem. I to by bylo na tyle!

Ania - 18.12.18 20:48
https://www.tygodnikprzeglad.pl/bioinzynieria-zamiast-endoprotez/

"Przypuszczalnie dojdzie do odkrycia genu, który decyduje o starzeniu się chrząstki stawowej.....
W Stanach Zjednoczonych przeprowadza się rocznie ponad
600 tys. takich operacji, w Anglii – 160 tys., a u nas ok. 40-50 tys. "

Wychodzi ze Polacy mają wstawiane endoprotezy 135 sztuk dziennie.
Dlaczego o tym piszę?
Epidemia chorób stawów i kręgoslupa zaczęła się zaraz po "wyzwoleniu" i tu jakiś profesor pisze, że nam się przez to geny zmieniły. Dzisaij co trzeci dom problemy ze stawami, co dziesiąty endoproteza. Wcześniej myślałam, że nas pokona cukrzyca ale to co obserwuję ze stawami to mnie przeraża. Dzisiaj rozmawiałam z gminną skarbniczką, pensja ponad 10 000 zł, diety polecane przez naszych lekarzy, sport, kupa kasy poszła na zapewnienie sobie zdrowia i efekt, już jedna endoproteza i zapisana na drugą. Na co mi zwróciła uwagę, że biedacy i niedożywieni alkoholicy, patologia hołubiona przez demokratyczne władze nie ma problemów ze stawami. Będę musiała to przeanalizować.
Generalnie od czasu wyzwolenia nasze zdrowie ulega pogorszeniu w postępie geometrycznym.
Czy ktoś się nad tym zastanawia? Czy może zostaliśmy potraktowani bronią genetyczną ? Czy obce kartele farmakochemiczne nas leczą ? Czy można zkolonizować naród doprowadzając go stanu totalnej zapaści na zdrowiu i zarabiać na sprzedaży mu farmakochemii ?
Dyskusja o przyszłości naszego narodu powinna się zacząć na rozwiązaniu problemu zapaści naszego zdrowia.

Jan Orawicz - 18.12.18 20:03
Pani Oleńko ja nie jestem Jorawicz,ale Orawicz!
Przy tej okazji życzę Pani głębszego logicznego
myślenia w czasie pisania komentarzy itp.!
Serdecznie pozdrawiam!

W. Panasiuk - 18.12.18 17:29
Oleńka. Jeszcze jedna dama obrażająca Polonusów, dzieląca ludzi na kategorie. Nie jesteśmy w niczym gorsi i niekiedy więcej robimy dla kraju jak wam się wydaje. Poniżej zostałem nazwany podłym zazdrośnikiem. Tak jest jeśli ktoś nie posiada żadnej wiedzy o emigracji. Do końca nie wiemy kto jest kim, bo wstydzicie się własnego rodowodu. To za okupacji mieliśmy swoje pseudonimy, ale dzisiaj? Trudno niektórym odkryć swoją twarz, a może jest ich kilka? Ja jeśli chcę z kimś rozmawiać - przedstawiam się. Tak być powinno i tak robią cywilizowani ludzie. Nikt nikogo nie musi o nic pytać więc tzw Oleńka może należeć nawet do nkwd. Nic dziwnego, że niektórzy przywiązali się do partii bez, których nie wyobrażają sobie życia. Partia ( nie w/g reguły) jest to przybytek pozwalający przeciętnemu człowiekowi zajść daleko. Z nią można wszystko, bez niej nic. Można mieć lepsze mieszkanie, stanowisko i wiele innych przyjemności, na które nie trzeba pracować. Tak przynajmniej było z pzpr. " Kraj rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej". Rzeczywiście jak można żyć bez partii i to jeszcze w środku Europy - nie można. Nie można też żyć bez unii, która opluwa nas jak tylko się da, a może to nam pasuje? Cenię ludzi mądrych, ale nie znoszę chłopskiej filozofii. Mniej słuchajmy propagandowych mediów, więcej używajmy własnego rozumu. Każdy mówi to, co mu pasuje w danym czasie i nie ważne czy to lewica, centrum czy prawica. Nie bawmy się w ciągłe wyliczanki: my to, oni tamto, każdy wie ile kto jest warty. Rozliczmy raz na zawsze przeszłość i zacznijmy budować przyszłość. Jedno bez drugiego jest niemożliwe. Nikt nie obiecywał gładkiej drogi i przez kłody też należy przejść. Mało kto wspomina postanowienia okrągłego mebla, a może to jest główna przeszkoda? Dziwne, że żadna opozycja nie blokowała uchwalenia (nowelizacji) ustawy w ciągu kilku godzin. czy pani Oleńka tego nie zauważyła? Głosowaliśmy na PIS może tylko po to, by przerwać rządy poprzedników, a może też z przekonania. Przecież ta partia już rządziła i też nie rozliczyła Kiszczaków i Jaruzelskich. Odeszli jak bohaterowie. Jeśli już oddaliśmy głosy na obecnie rządzących, to mamy również prawo oczekiwać od nich więcej niż od PO-PSL. Wszyscy wiemy co robili poprzednicy i właśnie za to powinni odpowiadać. Powstawały komisje i inne organa, ale jakoś na tym pozostało. Nic biedacy nie mogą zrobić - nic. Jesteśmy oczerniani, wyśmiewani, szarpana jest godność Polaka, który bohatersko walczył na wszystkich frontach i to jest OK? Mamy dość słuchania Danielsów, ambasadorów, połowicznych zmian ustaw i podpowiedzi obcych. Polacy nie chcą za miskę pełną zupy być poniżani i hańbieni. Honor jest ponad wszystko. Dlatego mamy prawo, a nawet obywatelski obowiązek powiedzieć _ SPRAWDZAM- Czy krytyka jest czymś złym?. Pani Oleńka widzi tylko te drobiazgi, które oferuje PIS, a nie dostrzega naszego zagrożenia, nie dostrzega, że próbują rządzić nami obcy. Kilka dni temu obchodziliśmy 100 lat niepodległości i tu należy zadać pytanie czy rzeczywiście tak jest? Nam nie potrzeba "doradców" wszak "Polacy nie gęsi'...Ps. a z tą historią Islandii coś jest nie tak. Poczytać nie zaszkodzi.

Olenka - 18.12.18 11:56
Panie Jorawiczu, od dluzszego czasu omijam panskie literowki, ktore w dyskusji nie maja zadnego znaczenia, ot znaki - pisanie dla pisania.
Ale chce zapytac innych panow - bo jednak cos pojmuje - jak wyobrazaja sobie w dzisiejszym swiecie panstwo bezpartyjne lezace w srodku Europy, wsrod panstw o rozwinietym systemie partyjnym?
Nawet za czasow Jozefa Pilsudskiego istnial w nazwie "bezpartyjny" BBWR, ktorego ideologia polityczna byl SOLIDARYZM. Organizacja utworzona przez Walerego Slawka ´bezpartyjna - a jednak partia.
W skrocie partia to: 1. czesc stanowiaca kawalek jakiejs calosci (pars). 2. organizacja polityczna majaca wlasny program. A zatem - partia PiS jest tez czescia polityki naszego panstwa. Roznice pomiedzy PO i PiS wynikaja z ich programu politycznego. PO=lewactwo, ciagoty komunistyczne, partyjniactwo i obietnice. PiS= to skutecznosc (utrudniana ze wzledu na klody rzucane pod nogi, m.in. przez ludzi, ktorzy "wiedza, ze wiedza" jak zarzadzac panstwem), wiargodnosc, polityka rodzinna, oparcie rozwoju o tradycje. Dlatego popieram PiS. Ale czy na to musze uzyskac zgode, zyjac w wlasnym KRAJU, od emigracyjnych komentatorow z... "jajami"? Hmm, tylko gdzie "one" sa?????
Tylko jeszcze jeden przyklad. Napisano tutaj, ze inne panstwa karaja i wsadzaja do kicia. Islandia... Otoz bylego premiera ktory doprowadzil kraj do bankructwa postawiono przed sad, i... tenze sad zaraz go uniewinnil. A wiec przyklad poroniony. Pozostale problemy dla pewnych panow niezrozumiale wyjasnil juz Pan Komentator MariaN. Nic dodac, nic ujac...!!!

W. Panasiuk - 17.12.18 20:44
Droga pani Maria,N (skoro wstydzi się pani swojego nazwiska) poeta ma wrażliwość i wszystko to, o czym p. wspomina, bez tego nie da się tworzyć. Jednak te cechy nie mają nic wspólnego z wiarą w coś, co nie istnieje. Niekoniecznie trzeba wszystko widzieć patrząc z bliska, niekiedy żeby coś ujrzeć należy zamknąć oczy i uruchomić myślenie. Jak zauważyłem szanowna pani wie wszystko i ma zawsze rację. Tutaj nie potrzeba jasnowidzów, wystarczy spojrzeć na realia i obserwować każdy dzień. Nie trzeba też być wielkim filozofem, by odróżnić dobro od zła, ale gdy się patrzy na coś fanatycznie wówczas wszystko zanika. Były ustawy zmieniane naprędce, powstawały komisje i co? i nic. Droga pani dobra zmiana to żaden cud, tak powinno być zawsze i tu nikt nikomu łaski nie robi. Przyzwyczailiśmy się w przeszłości do wielkich znawców finansów, speców z różnych dziedzin i co z tego wyszło? sprzedano tym sposobem gospodarkę, dorobek kilku pokoleń. Przywykliśmy też do tego, że za zwyczajnie wykonywane obowiązki należą się rządzącym wysokie nagrody. Czy pani otrzymuje takowe za pracę, którą wykonuje, bo ja nie. Nie tęsknię za żadną partią, bo jestem przekonany, że wszystkie są niepotrzebne. Czy ludzie bezpartyjni nie nadają się do niczego? Dlaczego wciąż porównujemy do tego co było: ile ukradli ci, ile tamci. Wszyscy wiemy jak było i właśnie za to należy ścigać, a nie obiecywać. Jeżeli rząd nie może czegoś zrobić, to kto? Jeśli przycisnął Żyd dało się ustawę wraz z podpisem AD uruchomić w kilka godzin. trudno nie zauważyć, że nie powstaliśmy z kolan i tutaj można podać wiele przykładów. Choćby wymienić postawę rządu wobec ambasadorów Izraela czy USA, Przywróceniu sędziego SN, zmiany ustaw na żądanie obcych, czy pani tego nie zauważyła? Jest tego znacznie więcej. Prawica ostatnio robi wszystko, by ktoś inny wygrał wybory (wbrew pani woli). Jestem dość często w kraju i zauważam zmiany, co mnie cieszy. Widzę też błędy. Szkoda mi ludzi biednych, ale ja też nie jestem milionerem, mam 70 lat i jeszcze ciężko pracuję i nigdy nie oczekiwałem od państwa żadnych darowizn. W Ameryce nie wszyscy są bogaci, tu też widać biedę. Polakom potrzebne są zrównane zarobki do Zachodu, nie jałmużna. Na zakończenie: czy ja coś robię dla Ojczyzny, o to musi pani zapytać środowisko, w którym żyję, a co szanowna pani na ten przykład zrobiła pożytecznego jako wielka patriotka? To byłoby na tyle jak mawiał profesor Stanisławski i może to panią ostudzi. Pozdrawiam

MariaN - 17.12.18 18:14
Mówi sie ze artysta, poeta ma wrażliwośc, subtelności bezmiar, potrafi wyczuć intencje, przewidzi finał, sprawiedliwie osądzi, kocha lubi szanuje... ale nie zawsze tak jest. Niektórzy nachalnie dopominają sie bana, niby są za prawicą a szydło co i raz wychodzi z wora, psiocza aż uszy wiedną. Najlepiej od razu przyznać sie ze tęsknią za partią oszustów, którzy kradli 24 na dobe, dołowali Polskę na świecie, nie klęczeli lecz czołgali sie przed Merkelową iPutinem, zamordowali wartościowych Polaków w Smoleńsku. Po oderwaniu bandziorów od koryta 3 lata temu, trzeba chuchać i dmuchać, żeby już nigdy nie wrocili do waadzy. Może i tak jest że ci z górnej połki jeszcze nie siedza, ale moze sa jakieś przeszkody, może sądy są jeszcze stalinowskie i dlatego trzeba małymi kroczkami do celu. Jakim trzeba być podłym, żeby załować biednym nie ze swojej winy rodakom tych paru groszy zeby stanęli na nogi i nie prosili sie w przytułku. Bieda w Polsce B dzięki temu rządowi skończyła sie, ludzie mają poczucie sprawiedliwości, wreszcie. Teraz mogą zacząć myśleć o przyszłości swojej rodziny. Ale nie każdemu to pasuje. Zazdrość? Trzeba być tu, żeby zobaczyć zmiany na lepsze, w internecie same fejk newsy, agentura robi wszystko zeby Polaków skłócić. Niewolnikami byliśmy do 2015 roku. To samo na Wegrzech sie dzieje, Soros nieustąpi topóki żyje, jest plan, aby kraje wymeczone przez bolszewików nie wstały, ale my patrioci damy radę, za rok prawica ponownie wygra i skończy sie wreszcie kwik oderwanych od koryta a ich pomagierów, nie zawsze korzystających z rozumu i na nic prowokowanie i utyskiwanie, że jeszcze czegoś nie udało się zrobić tej władzy. Niech krytykuje w czambuł ten kto coś zrobił pożytecznego dla kraju, i może to wykazać. Gadanie się nie liczy

W. Panasiuk - 17.12.18 17:11
Pani Oleńko najzupełniej pani nic nie pojmuje. PIS dał parę groszy i staliście się jego wyznawcami. Proszę czasami użyć własnego rozumu i nie powtarzać bzdur za głupimi mediami, które rozbudowały swoją propagandę do bezczelności. Człowiek który dostaje niezarobione pieniądze staje się niewolnikiem.

JanOrawicz - 17.12.18 16:41
Olenka najpierw dobrze przeczytaj i przemyśl poniżej nasze Polonusów
komentarze,a wtedy będzie fajnie!! OK?!

Olenka - 17.12.18 12:59
Panowie, w PiSie tez sa madrzy i uczciwi ludzie. Wlasnie krzycza o zlamaniu obietnic przedwyborczych przez PO i Trzaskowskiego. Wiecej! Krzycza o haniebnej akcji zastapienia nazw ulic typami spod najgorszej komuny. Czy tego nie slychac na Emigracji? Czy tylko jezyk KODowski i Petrutowski ma dla was jakies znaczenie?
No i jeszcze te jaja... W PiSie sa tez KOBIETY, a zamiast waszych jaj maja zupelnie cos innego. To takze Matki-Polki!
A ponadto, wsrod komentatorow sa i tacy, ktorzy chcieli wznosic w Polsce pomniki Jelcynowi i Gorbiemu, "za ich wspolne dobro dla Polski". O czym juz zapomnieli. Dzisiaj, teraz, wieszaja psy po PiSie i "dobrej zmianie", w mysl hasla; "zmieni sie rzad, zmienimy sie i MY!"

W. Panasiuk - 16.12.18 21:59
Faktycznie ci ludzie nie mają jaj i dobrej woli.

Jan Orawicz - 15.12.18 17:07
Takie Panie Drogi Marianie - nasze Prawe i obiektywne widzenie obecnej sytuacji Polski! Do tej pory nie rozliczono - ani jednego byłego sługusa
okupanta Polski z PZPR,ZSL,SD. Ci z ZSL komuszki - bezprawnie weszli sobie
do partii śp.Mikołajczyka,czyli PSL! A ci z PZPR zbudowali sobie PO!! I masz
diable pociechę! Ten zdradny czerwony element - powinien być rozliczony za
wierną służbę dla sowieckiego okupanta Polski! Na tych zdrajców i faryzeuszy
nie ma w Polsce silnych!! Autentyczni Polacy w okresie przemian - jakby wpadli
w nasęnnicęI Znów nam idzie hulanka pt."Hulaj dusza piekła nie ma!!!" Cieszą się byli ubole! Postkomuna obrasta w pióra jak coś!!!
Serdecznie pozdrawiam!

Marian Kałuski - 15.12.18 11:32
święta prawda, a Warszawa od dzisiaj powinna być nazywana "Czerwoną Warszawą". Widać, że po wojnie stolicę Polski zasiedliły prawie same szumowiny, którym ustrój komunistyczny był na rękę.

A PiS robi wszystko, aby przegrać następne wybory. Ale z drugiej strony to jednak nie ma nic do gadania. Polską de facto rządzi Bruksela i USA z Izraelem. Za chwilę Trybunał UE zmusi Warszawę do powrotu w sądownictwie jak było. Timmermans wyraźnie dał to do zrozumienia. Polityka PiS rozbestwiła komuchów i zamiast podnieść Polskę z kolan rzuciła nasz kraj na dwie łopatki.

A mogło być dużo, dużo lepiej. Tylko w PiS są same miernoty i chłopy bez jaj. Gdyby byli mądrzy to dzisiaj krzyczeli by dzień i noc i aż do wyborów do Parlamentu Europejskiego o złamaniu obietnic przedwyborczych i powrocie komunistycznych ulic w Warszawie przez Trzaskowskiego. Właśnie tym można podciąć nogi PO. No, ale na to potrzeba ludzi mądrych i chłopów z jajami.

Marian Kałuski, Australia

Jan Orawicz - 15.12.18 1:59
No cóż, komuszki rozpuścili się w RP niczym dziadowskie
bicze!! To jest wina prawych Polaków i partii PiS.Do tej pory
nie zostały rozliczone zbrodnie komuny na nas Polakach,a
szczególnie walczących z sowieckim okupantem w czeregach
AK.NSZ i dalszych pomniejszych ugrupowań z ZHP. A no to
z tej prostej przyczyny,że ślepych przebaczaczy mamy wielu!!
A teraz zbieramy owoce tej ślepoty,a zarazem dość przykre
psychiczne bicze! Obok tego rośnie zagrożenie ze strony byłych
aktywisów z PZPR,ZSL,SD.Nikt tej armii byłych sługusów
Kraju Rad nie dotknął -nawet paluszkiem! Więc w końcu tak
ich zaswędziła skóra,że proszę - jak się agresywnie zachowują!
A Warszawa od lat faszerowana tym bolszewckim elementem
stała się poważnym czerwonym silnym wrogiem obecnej RP!
Zresztą nie tylko Warszawa,ale we wszystkich miastach Polski,
a nawet w środowiskach wiejskich, element skomunizowany w
PRL - teraz swobodnie rozkwita czerwienią z sierpem i młotem!
Ale wielu z nas Polaków zauważyło wnet to,co wyczyniają ci
spod sowieckiego sierpa i młota.Wielu z nas z tej grupy pisało
o tym narastającym zagrożeniu czerwonym zagrożeniu,ale
madrale po polskej prawic rzucali te uwagi do koszy z odpadami!
I proszę czego się też dorobili! Nie będzie nam lekko zwalczyć
powracanie bandyckiej komuny do wwaadzdzyyy!!

Wszystkich komentarzy: (17)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Sierpnia 1945 roku
Zmarł Stefan Jaracz, polski aktor, reżyser (ur. 1883)


11 Sierpnia 1892 roku
Urodził się Władysław Anders polski generał i polityk. Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych w latach 1944-45 (zm. 1970)


Zobacz więcej