Środa 15 Maja 2024r. - 136 dz. roku,  Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.04.18 - 14:22     Czytano: [881]

Dział: WPiS

NOWY NUMER WPiS 4/2018 już do nabycia


Jest już dostępny najnowszy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Wpis”. Jak zawsze staraliśmy się wypełnić go ciekawymi i aktualnymi materiałami: reportażami, analizami, publicystyką i tekstami historycznymi. W kwietniowym „Wpisie” przeczytać można m.in. o wizji rozwoju Polski, jaką ma premier Mateusz Morawiecki, niemiecko-rosyjskiej współpracy gospodarczej i politycznej, Targach Wydawców Katolickich w Warszawie oraz sportowcach w II Rzeczypospolitej. Piszemy też o klasztorze Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach, nowej błogosławionej Hannie Chrzanowskiej i warszawskim Marszu Świętości Życia. Kwietniowy „Wpis” to prawie 100 stron zajmującej lektury.

W bieżącym numerze:
● „Nikt nie liczy się z narodem, który się zwija. Dlatego Polska musi rosnąć!” – wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na spotkaniu z wyborcami na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie 15 kwietnia 2018 r.
● „Demokracja przestaje być fajna, gdy wygrywa prawica” – Adam Sosnowski komentuje niedawne wyborcze zwycięstwo Viktora Orbána na Węgrzech.
● „Niemieccy politycy na usługach rosyjskiego biznesu” – Adam Sosnowski opisuje współpracę Berlina i Moskwy przy budowie gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2.
● „Polska jest zobowiązaniem” – wystąpienie prof. Wojciecha Roszkowskiego wygłoszone podczas prezentacji jego najnowszej książki wydanej przez Białego Kruka – „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego”. Prezentacja odbyła się w auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 18 marca 2017 r.
● „Czy mamy godzić się na to, by ktoś w naszym imieniu decydował, jakie prawa ustanawiać i jakie wartości wyznawać?” – wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka podczas prezentacji jego najnowszej książki „Niepodległa!” w auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 18 marca 2017 r.
● „Walka o niepodległość trwa zawsze” – wystąpienie Antoniego Macierewicza podczas prezentacji najnowszych książek wydawnictwa Biały Kruk: „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego” i „Niepodległa!” w auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach 18 marca 2017 r.
● „Książka doświadcza miłości (czytelników) i wyraźniej niechęci (państwa)” – relacja Jolanty Sosnowskiej z Targów Wydawców Katolickich, jakie w kwietniu odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie.
● „Świat lęka się nie tego, co trzeba” – prof. Michał Wojciechowski pisze o prawdziwym kryzysie, jaki dręczy świat i całą cywilizację zachodnią – wewnętrznym kryzysie moralnym.
● „Gen. Bronisław Kwiatkowski. Osiem lat pośmiertnej poniewierki” – Jolanta Sosnowska opisuje powtórny pogrzeb Dowódcy Generalnego Sił Zbrojnych gen. Bronisława Kwiatkowskiego, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.
● „Między platformą satelitarną a obywatelską, między suwerennością a zniewoleniem” – Leszek Sosnowski pisze o konieczności stworzenia w Polsce państwowej telewizyjnej platformy satelitarnej.
● „Zasmakowanie w złu, radość ze zniszczenia i upadku, cynizm i znieważanie człowieka” – przemówienie św. Jana Pawła II wygłoszone do artystów i dziennikarzy w Monachium 19 listopada 1980 r.
● „Benedyktynki w Staniątkach walczą o skarby kultury i wiary” – artykuł o najstarszym w Polsce opactwie benedyktynek w Staniątkach pod Krakowem, w którym siostry walczą o uratowanie swoich cennych zbiorów i budynków.
● „Hanna Chrzanowska była wśród nas wcieleniem Chrystusowych błogosławieństw” – sylwetka Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, zasłużonej pielęgniarki, której beatyfikacja odbędzie się 28 kwietnia br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
● „Inżynier o gorejącym sercu misjonarza” – dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, został odznaczony przez papieża Franciszka medalem Pro Ecclesia et Pontifice.
● „Sumienie nie podda się modzie” – relacja Jolanta Sosnowska z warszawskiego 13. Marszu Świętości Życia.
● „Rafael Santi” – w rocznicę urodzin i śmierci przedstawiamy sylwetkę wielkiego renesansowego malarza, twórcy niezwykłych fresków w Stanzach watykańskich.
● „Sportowcy z ducha Niepodległej” – Krzysztof Szujecki pisze o polskich sportowcach, którzy walczyli o niepodległość Polski.
● „Czerwona Wielkanoc” – druga część tekstu o rzezi wołyńskiej.
● „Czy będzie przełom w ochronie cybernetycznej państwa? (2)” – dr Piotr Łuczuk z UKSW pisze o próbach zapewnienia Polsce informatycznego bezpieczeństwa.
● Świato–podgląd – przegląd wiadomości z różnych stron świata. A w nim m.in.: Austria i Rosja zacieśniają stosunki, Komunistyczna Partia Chin zabrania chodzenia do kościoła oraz belgijska armia wykazuje wyrozumiałość dla swoich żołnierzy.
● Krzyżówka z nagrodami
A ponadto: zapowiedzi nowych książek wydawnictwa Biały Kruk, kwietniowy wiersz Leszka Długosza, propozycja książkowych prezentów na I Komunię Świętą oraz oferta prenumeraty „Wpisu” na bieżący rok.

WPiS

 



Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

15 Maja 1926 roku
Nowym Premierem zostaje Kazimierz Bartel, a obowiązki Prezydenta przejmuje Marszałek Sejmu Maciej Rataj.


15 Maja 1926 roku
Urodził się Józef Wiłkomirski, polski kompozytor, dyrygent i wiolonczelista.


Zobacz więcej