Wtorek 20 Sierpnia 2019r. - 232 dz. roku,  Imieniny: Bernarda, Sabiny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.03.18 - 11:42     Czytano: [717]

I śmieszno, i straszno. Newsy, fusy, psikusy


Partia opozycyjna urządziła konwencję. Głównym punktem programu była dziecinna zabawa: plucie do celu. Celem był rząd. Zwycięzcę ogłoszą najbliższe sondaże. Program PO to likwidacja IPN, CBA, 500+, narodowej waluty i zdrowego rozsądku…Legendowanie. W ostatnim czasie okazało się, że kolejna z legend „Solidarności” jest w większym stopniu legendą SB. Obrażona na Czarneckiego hrabini von Szkop und Szmalc wysadziła go z fotela wiceprzewodniczącego. No i po co, Rysiu, zadzierasz z szemraną arystokracją?!

Pewien polityk izraelski, by pognębić polski antysemityzm, powiedział, że jego babcię zamordowano w Polsce. Wydało się, że jedna babka mieszkała w Palestynie, druga w Serbii. Reszta się zgadza. Jak w kawale z Radia Erewań. Na pl. Czerwonym mieli dawać samochody, a kradli rowery.

Paranoja. Niemcy ustami kanclerz oświadczyli parokrotnie, że Holokaust to ich projekt i wykonanie. Niektórzy Żydzi upierają się jednak, że wolą w tej roli Polaków. Tak nas kochają.

Zderzenie. Wstanie Utah helikopter gonił łosia, by go uśpić. W trakcie potyczki łoś podskoczył i strącił helikopter. Uśpiona załoga obudziła się w szpitalu. Solistka. Po miesiącu odnaleziono krowę, która uciekła ze stada. Ciekawe, kto w tym czasie ją doił. Redaktor Zychowicz uważa, że ustawa w sprawie „polskich obozów śmierci” ogranicza wolność słowa i badań historycznych. Nie odróżnia wolności słowa od wolności oszczerstwa, a badań historycznych od nikczemnej propagandy.

Roztargnienie. Sąd Najwyższy uznał, że sędzia ukradł 50 zł z powodu roztargnienia i go uniewinnił. Najwyraźniej SN też jest roztargniony, ale uniewinnienia nie otrzyma od nikogo.

Były wódz KOD powołał stowarzyszenie „Wolność, demokracja, alimentacja”. Apeluje o wielką zbiórkę. Ciekawe na co? TVN przedstawiła autoironiczne widowisko „Pożar w burdelu”. I rzeczywiście… w dodatku słoma w butach, sieczka w głowach, gnój w salonie.

Jan Pietrzak
Felieton ukazał się w „Sieci” (10/2018)

Wersja do druku

Kuba - 12.03.18 7:40
Panie Orawiczu Janie Romanie K,
Podziel się z nami młodszymi co zdziałałeś w Solidarności - bądź nam przykładem!

Roman K - 11.03.18 21:07
Janek ma zawsze dobry celownik w tę
posowiecką Bandę-Grandę! Ją teraz
od 2015 roku ponosi!! A no z tego
prostego powodu,że jak do tej pory
nasza Prawica nie rozlicza czerwonego
bandytyzmu. A jest tego do rozrachunku
sporo! Na ten rozrachunek liczyli Polacy
poszkodowani przez komunę! I jak widać
golym okiem przeliczyli się! A to nic dobrego
Prawicy nie wróży.Jako Prawicowiec czuję
się zawiedzony!! A zanosi mi sie na to,że
już w każdej chwili mogę zamknać oczy!
Solidarnościowiec od działania,
a nie spania i przebaczania złu!

Lubomir - 11.03.18 13:35
Wpychanie Polski w globalne projekty?. Ledwo udało nam się wystąpić z projektu 'Wielkiej Rosji', od razu narzucono nam projekt 'Wielkich Niemiec'. Gdy zaczęliśmy demaskować ten podstępny akt wrogości wobec Polski, rzucono się na nas z projektem 'Wielki Izrael'. Objęto nim widać nie tylko tereny od Nilu po Eufrat, ale także ziemie między Odrą i Nysą Łużycką a Bugiem. I jak się tu nie śmiać...do łez. Z całą powagą trzeba rozwijać projekt Trójmorza. Tutaj Polska może być podmiotem, a nie przedmiotem międzynarodowych intryg i prowokacji. Pierwsza rata niemieckich odszkodowań wkrótce powinna spłynąć do Polski, m.in. na polskie projekty. Całkowita suma: 6 bln dolarów amerykańskich, powinna być w stanie solidnie wzmocnić Polskę!.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

20 Sierpnia 1943 roku
Zginął Tadeusz Zawadzki, ps. "Zośka", komendant Szarych Szeregów w Warszawie.


20 Sierpnia 1968 roku
Praska wiosna: wojska Układu Warszawskiego wkroczyły do Czechosłowacji.


Zobacz więcej