Niedziela 18 Lutego 2018r. - 49 dz. roku,  Imieniny: Konstancji, Krystiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.01.18 - 16:05     Czytano: [172]

Mówić czy milczeć?


Szanowni Państwo!

Okazuje się, że odpowiedź na takie proste pytanie, wcale nie jest prosta. Nowy rząd ma z tym nie lada kłopot, poczynając od odpowiedzi na pytanie podstawowe, czemu konkretnie ta roszada w gabinecie ministrów miała służyć.

Nadal nikt z resortu zdrowia nie pofatygował się wytłumaczyć ludziom dlaczego trzeba szczepić jednodniowe niemowlęta. Czy jest jakiś racjonalny powód? Podobnie zachowuje się resort rolnictwa. Wprowadzenie GMO ma pewne racjonalne przesłanki, ale ludzie odpowiedzialni za sprawę nabrali wody w usta, pozwalając na domniemania i upust emocji w eter.

Wygląda jakby społeczeństwo było traktowane jak gromada przygłupów, którym nie ma co tłumaczyć, bo i tak nie zrozumieją. Albo jest coś na rzeczy, czyli do ukrycia.

Zgoła odmiennie traktowana jest ewentualna opinia zagranicy. Wystarczy najmniejsza prowokacja, żeby notable gęsto tłumaczyli się, że nie są wielbłądami. Kilku dupków przebrało się za hitlerowców i nagrali film dla TVN-u. Zanim ich wyłapano, ministrowie zdążyli się już od nich „odciąć”, dając dowód, że prowokacja się udała, a Hitler, podobnie jak Lenin, jest wiecznie żywy.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.plKOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. ZSRE 3/2018 (344)

Szanowna Pani Małgorzato

Eliminacja fizycznego pieniądza jako środka płatniczego jest częścią większej całości, czyli docelowo całkowitym przejściem na płatność bezgotówkową. Wszystko to po to, by kontrolować obrót pieniądza – to oczywista oczywistość. Nieśmiałe „podchody” w tym kierunku to np. limity w płatnościach gotówką (powyżej pewnej wyznaczonej kwoty płatność można realizować wyłącznie poprzez kartę płatniczą), to realizacja płatności do określonej sumy jako warunek braku opłaty bankowej za prowadzenie konta. W niektórych krajach – tu w awangardzie pozostaje jak zawsze Szwecja, płacenie gotówką jest postrzegane – uwaga – przez społeczeństwo – jako działanie co najmniej podejrzane. Zaciskanie pętli na obywatelu rozpoczęło się. Obawiam się, że gdy się on ocknie nie będzie już obywatelem a niewolnikiem.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................................

TEATRZYK ZIELONY ŚLEDŹ

ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.
Dekonstrukcja

Występują: Helga i Wańka.

Helga – No, to mamy pozamiatane!
Wańka – Gdzie?
Helga – W rządzie.
Wańka – Aha, a konkretnie?
Helga – Zastanawiałeś się dlaczego znienawidzony Minister Sprawiedliwości zachował stanowisko?
Wańka – Tak, zastanawiałem się.
Helga – I?
Wańka – Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje.
Helga – Dokładnie! Afery są, a w pace nikt nie siedzi, i o to właśnie chodzi!
Wańka – Ale mimo dymisji Ministra MON, caracali chyba nie kupią.
Helga – Co nas obchodzą Francuzi?
Wańka – Od was już chyba nic więcej kupować nie muszą. Od lat wciskacie im wszelkie odpady.
Helga – E, tam. Teraz dopiero się zacznie.
Wańka – Niech zgadnę, chodzi o roszczenia?
Helga – Dokładnie i wcale nie reparacje wojenne, a żydowskie. Jak bekną 65 miliardów dolarów, to po nich.
Wańka – Chytre. Jak zaczną narzekać, to wkroczymy z bratnią pomocą.
Helga – I o to właśnie chodzi!
Wańka – Niech sobie Polaczki wybierają panów według uznania. Mogą nimi rządzić Niemcy, Rosjanie, albo żydzi.
Helga – Byle tylko nie oni sami!

KURTYNA

Szanowni Aktorzy!
Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź.
Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

Chętnych do współpracy proszę o kontakt na adres:
mtodd@mtodd.plPolecam


Sprawdzamy-ile-osób-zamordował-Józef-Stalin

.....................................................................................................
.....................................................................................................


Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

27 stycznia 2018 r. | Nr 4/2018 (345)

Wersja do druku

Krystian L - 30.01.18 16:05
(C) Hamil-kton. Gratuluję celnego komentarza!
Wcześniej podobnie pisze Jan Orawicz. Panowie
macie zdrowy ogląd obecnej polskiej sytuacji!
Tak,a nie inaczej toczą się nasze polskie sprawy!
Lewactwo nie popuszcza! Ale mimo tego,że
komuszki nie pozbawieni koryt,ryja pod PRAWYM
RZĄDEM RP!! Oto objaw ich cynizmu i chamstwa!!!!
Administracje państwową - wielki czas oczyścić z
z komunistów z góry w dół,bo inaczej pożałujemy
tego!!

(C)Hamil-ton - 30.01.18 8:50
Świętowanie urodzin Hitlera było od początku zaprogramowaną prowokacją SB-cji i lewactwa. Niektórzy naiwni a nawet politycy obozu rządowego dali się nabrać na stary chwyt postkomuny. Minister Brudziński i inni politycy wyrażali słowa oburzenia bili pianę a siedzący przy kawce prowokatorzy rechotali ze śmiechu. Jak łatwo dzisiaj dać się sprowokować. W polityce nic nie dzieje się przypadkowo. Wszystko jest zaprogramowane i wyliczone.
Praktycznie rzecz biorąc tylko jakiś niedorozwinięty debil o umyśle osła a nawt jeszcze głupszy mógłby obchodzić urodziny zbrodniarza wszech czasów.
Tam gdzie angażuje się telewizja TEFAUEN tam z góry powinniśmy przewidywać złe zamiary i prowokację.
Należy postawić pytania. Skąd ta akurat telewizja wiedziała, że gdzieś tam w lesie będą czcić fuhrera? Dlaczego TYLKO ta telewizja nagrywała to zdarzenie? Moim zdaniem, niech wchodzą do bunkra lub idą do lasu i sobie czczą samego Lucyfera jak sam lider Behemot Adam Darski. To nie jest przestępstwo. Przestępstwem jest rozpowszechnianie takich materiałów filmowych publicznie. Winna jest TEFAUEN i powinna zostać ukarana.
To była na pewno ukartowana prowokacja.
Przecież taka informacja rozchodzi się lotem błyskawicy w mediach.
Kto chodzi do lasu z tortem i wafelkami? Taką imprezę nagłaśnia się i rozpowszechnia bo w innym przypadku nie ma ona sensu jeżeli nie dociera do odbiorców. I ostatnia najważniejsza sprawa.
Dlaczego TEFAUEN czekała prawie rok czasu żeby teraz ten materiał wyemitować i uderzyć w w Polskę i Polaków dając do zrozumienia, że świat ma do czynienia z faszystami i nazistami w Polsce.
Jeszcze jedno spostrzeżenie. Większość osób zatrudnionych w w rzeczonej telewizji to osoby pochodzenia żydowskiego. Jak nie trudno zauważyć trwa kampania pomawiania Polski i Polaków obarczania winą za holokaust i przypisywanie obozów śmierci Polsce oraz zbrodnie na Żydach.
Co bardziej spostrzegawczy zauważą, że takie sformułowania pod adresem Polski artykułują określone środowiska żydowskie i niemieckie.

Reasumując w tej nieczystej wojnie i atakach na Polskę i Polaków doznamy jeszcze wielu prowokacji i pomówień zanim rząd RP wprowadzi do ustawodawstwa prawnego zapisy penalizujące wszelkie oszczerstwa i pomówienia oraz niezgodne z prawda historyczną obarczanie winą Polski za zbrodnie niemieckich faszystów i nazistów oraz sowieckich komunistów.

Lubomir - 27.01.18 19:01
Hm...Minister Szyszko np. najwyraźniej przeszkadzał ekoterrorystom z Berlina i 'filii brukselskiej'. O brak kompetencji, na pewno tutaj nie chodziło. Brak kompetencji można byłoby zarzucić zielonym grandziarzom z zachodnich salonów. Oni gotowi są traktować pszczołę murarkę jak lwa, a kleszcza, jak atakującego tygrysa. Oby nie było podobnie w przypadku kolejnych zmian kadrowych. W Europie wciąż mówi się o anonimowych nazistach, a jeżeli ci naziści otrzymują narodowość, to są to wciąż...'polscy naziści'. Instytut Monitorowania Antypolonizmu byłby potrzebny od zaraz!. Surowe kary finansowe, również pomogłyby w reedukacji historycznej zdemolowanego niemiecką propagandą Zachodu.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Lutego 1933 roku
Urodziła się Yoko Ono, awangardowa artystka, żona Johna Lennona, wokalisty The Beatles


18 Lutego 1327 roku
Książę cieszyński Kazimierz I złożył hołd lenny królowi czeskiemu Janowi Luksemburskiemu


Zobacz więcej