Poniedziałek 24 Lipca 2017r. - 205 dz. roku,  Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.07.17 - 19:29     Czytano: [70]

Apoteoza polskich zmagań o niepodległość

Po wieloletniej manipulacji polską historią, zarówno w kraju, jak i zagranicą, każdy element zmieniający ten zmanipulowany obraz polskich dziejów a utrwalający jego prawdziwe oblicze, powinien być starannie wykorzystany.

W miniony czwartek byliśmy świadkami czegoś, co zdarza się raz na wiele dziesięcioleci, a pewnie jeszcze rzadziej. Prezydent największego mocarstwa świata, ale także państwa, które jest symbolem demokracji i dążeń wolnościowych, wygłosił w Warszawie przemówienie będące wręcz apoteozą polskich zmagań o niepodległość, suwerenność i walk z każdym, kto chciał nam Polskę odebrać lub swoimi manierami bezcześcić. Wielu ta nasza hardość nie podobała się i nie podoba się nadal, bo przecież powinniśmy być według ich zamierzeń zaledwie tanią siła roboczą lub w najlepszym przypadku wykonawcą życzeń. Próbowano wymuszać na Polakach te intencje rozmaicie – raz zbrojną napaścią, kiedy indziej tylko upomnieniem, byśmy częściej korzystali prawa do milczenia.Gdy skończył się czas zbrojnego oblężenia, nastała era dewastowania polskiej historii. Najzupełniej świadomie i z premedytacją. Wszak wciąż jesteśmy społecznością, która powodować musi ogromny kompleks pośród tych, którzy – wspominając tylko ostatnią wojnę – zachowali się niegodnie, poddali swe państwa Niemcom z łatwością, a często tworząc potem z najeźdźcą wspólne rządy. Jedynym podbitym przez niemieckie hordy państwem, które nigdy nie złożyło broni, była Polska. I trzeba to przypominać stale – utrzymując wszelkie państwowe struktury z rządem, podziemną armią, systemem oświaty, aparatem sprawiedliwości, świetnie funkcjonującym wywiadem.

Ten właśnie element odróżnia nas bardzo od całej reszty. I właśnie ci, którzy najbardziej powinni się wstydzić za poprzednie uczynki próbują z nas robić wspólników zbrodni. Poprzez „polskie obozy koncentracyjne”, poprzez takie filmy, jak „Nasze matki, nasi ojcowie”, czy też poprzez setki artykułów w prasie.

W naszym państwie jest niestety wielu sprzedawczyków, wiszących na przykład od wielu lat na niemieckich stypendiach, hojnych i naruszających często rozum. Owi, obiektywni, jak często siebie nazywają, wspierają kłamstwa swoimi nazwiskami, ale opłacanych pachołków nie brakowało na przestrzeni dziejów.A teraz trafił się nam prezydent wielkiego mocarstwa, który wreszcie oparł się temu zbiorowemu kłamstwu. Jakże się różni od swego poprzednika, który też, z nieuctwa, czy też z nieuwagi, poczęstował nas „polskimi obozami”?
Wygłosił, tuż przy Pomniku Powstania Warszawskiego, mowę przywracającą na światowym forum prawdę o polskich walkach, o polskich krzywdach, o naszej solidarności z wolnym światem i o polskim duchu wspieranym od zawsze patriotyzmem i wiarą. Polska nie mogła znaleźć dziś lepszego stronnika prawdy o naszym narodzie.

I musimy być za to wdzięczni, podziękować należy także tym historykom, którzy wsparli Donalda Trumpa w przygotowaniu mowy.

Ale na tym nie koniec. Tę lekcję musimy odrobić do końca. Co stoi na przeszkodzie, by umieścić w nowych programach nauczania historii to wspaniałe, a nade wszystko oparte na prawdzie przemówienie? Byłby to swego rodzaju słowny dodatek do wizerunku Pomnika Powstania Warszawskiego, przyjaźni polsko – amerykańskiej. Byłoby dobrze.

autor: Tomasz Domalewski
wPolityce


………………………………………………………………………………………………

NASZA AKCJA! Rozsyłajmy przemówienie Trumpa - niech wiedzą, co znaczy Polska

Rozpoczynamy akcję, do uczestnictwa w której namawiamy Czytelników Strefy Wolnego Słowa. Apelujmy, abyście umieszczali Państwo na portalach społecznościowych link do artykułu z pełnym tekstem i nagraniem przemówienia prezydenta Donalda Trumpa. Link do artykułu można też rozsyłać za pośrednictwem e-maila i Messengera. Ponieważ nasza akcja jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców Europy i USA, tekst, do którego link zamieszczamy poniżej, jest w języku angielskim!

Lewicowe media, a także niektórzy liberalni politycy z krajów Europy Zachodniej, pozwalają sobie nierzadko na podważanie roli Polski. O tym, że musimy być silni i stanowczy, mówił dzisiaj jednoznacznie prezydent Stanów Zjednoczonych, który odwiedził Warszawę. Donald Trump wielokrotnie podkreślał, że ducha Polaków nikt nie jest w stanie złamać. Jego słowa powinni usłyszeć ludzie na całym świecie - zwłaszcza w pogrążonej w chaosie Europie Zachodniej, która na dodatek chce pouczać innych!

Oto link: http://niezalezna.pl/101788-president-donald-trump-warsaw-and-his-great-speech-poland-europe-and-usa

- Przez cztery dekady rządów komunistycznych Polska i inne kraje regionu walczyły z próbami wymazania waszej natury, kultury i ludzkości, ale przez to wszystko nigdy nie straciliście ducha. Najeźdźcy starali się was złamać, ale Polski nie da się złamać
- podkreślił prezydent Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump wiele razy z uznaniem mówił o Polakach, ich walce o wolności i ideały. Warto, aby słowa prezydenta USA poznali i zapamiętali ci, którzy próbują nam narzucić swoją wolę. Jego słowa zostały entuzjastycznie przyjęte przez Polaków.

UMIESZCZAJ TEN LINK W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH - NIECH MIESZKAŃCY EUROPY ZACHODNIEJ WIEDZĄ, CO O POLSCE MÓWIŁ AMERYKAŃSKI PRZYWÓDCA (tekst po angielsku)

Niezależna.pl.....
Przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie w dniu 6 lipca 2017 z tłumaczeniem na język polski.

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

24 Lipca 1969 roku
Urodziła się Jennifer Lopez, amerykańska modelka, piosenkarka i aktorka.


24 Lipca 1943 roku
Całodzienny brytyjsko-kanadyjski nalot dywanowy na Hamburg pochłonął 20 tys. ofiar.


Zobacz więcej