Niedziela 31 Maja 2020r. - 152 dz. roku,  Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.03.17 - 18:06     Czytano: [1319]

Uwaga! Fałszywe maile


W sieci krąży kolejna seria fałszywych maili. Oszuści podawali się już za Pocztę Polską, Energę czy firmę kurierską. Tym razem podszywają się pod dostawcę internetu Netię.

Korespondencja rozsyłana przez oszustów łudząco przypomina tę, którą wysyła operator. Znajduje się w niej faktura, którą rzekomo mamy opłacić. Klikając w nią możemy narazić się na instalację szkodliwego oprogramowania na naszym komputerze.

Treść maila, który ląduje w naszej skrzynce, jest niemalże identyczna z tą, wysyłaną od Netii. Prawdopodobnie została przekopiowana z prawdziwej faktury jednego z klientów. Również numer rachunku należy do tych, z których korzysta operator.


Korespondencja jest „spersonalizowana”. Nazwa odbiorcy zarówno w polu „do” jak i w nagłówku „dane klienta” jest inna dla każdego odbiorcy i skojarzona z jego adresem mailowym.

Aby dostać się do załączonej faktury, należy najpierw rozpakować plik .zip. Wówczas znajdujemy w nim folder, w którym również znajduje się plik - tym razem z rozszerzeniem.rar. W nim z kolei znajdują się dwa pliki - jeden - tekstowy - z rozszerzeniem .txt i kolejny .rar. W pliku tekstowym znajduje się hasło do rozpakowania archiwum. W pliku *.rar znajduje się katalog, w którym znajduje się rzekoma faktura.

Szacuje się, że maile z fałszywymi fakturami mogły trafić do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. To już kolejna, po mailach od Poczty Polskiej, Play, PayU czyDPD, kampania tego samego autora.
wkt/Radio Gdańsk

wSumie

Wersja do druku

Jan Orawicz - 21.03.17 21:23
No dobrze,a gdzie jest piolicvja??!! Pewnie nie radzi sobie z taką mafią!

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31 Maja 1940 roku
Niemieccy okupanci w Warszawie wysadzili w powietrze pomnik Fryderyka Chopina i wywieźli na złom.


31 Maja 1997 roku
Rozpoczęła się VI pielgrzymka do Polski, papieża Jana Pawła II.


Zobacz więcej