Poniedziałek 18 Grudnia 2017r. - 352 dz. roku,  Imieniny: Bogusława, Laury

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.12.16 - 18:09     Czytano: [1151]

"Józef i Maryja" (Aktualizacja)

6 stycznia 2017 r. na ekrany polskich kin trafi kanadyjski film „Józef i Maryja” z Kevinem Sorbo, znanym szerokiej publiczności z serialu „Herkules”, w tytułowej roli Józefa. Dystrybutorem filmu jest firma Kondrat-Media.


„Józef i Maryja” to dramat biblijny oparty na losach Eliasza, pobożnego rabina, który po śmierci przyjaciela opiekuje się jego rodziną. Podczas rzezi niewiniątek giną dzieci, nad którymi obiecał sprawować opiekę i od tej chwili pomszczenie ich śmierci, staje się jego życiową misją.

Przebywanie z Maryją, Józefem i młodym Jezusem, sprawia, że Eliasz zaczyna zastanawiać się nad motywami zemsty i jej sensem.

Kiedy przychodzi długo oczekiwany moment zemsty, Eliasz staje przed wyborem morderstwa i pomszczenia śmierci bliskich osób, a podarowania życia i miłosiernego przebaczenia.

„Józef i Maria” to historia o inspiracji i nadziei oraz o miłosierdziu jako przeciwieństwie zemsty. Ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się On, jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości.

Trailer filmu "Józef i Maryja"(red)


...................................................................................................................................

RECENZJA

Pomimo, iż film „Józef i Maryja” wchodzi na ekrany 6 stycznia, przedstawiciele mediów mogli go obejrzeć już dużo wcześniej. Nie wiem jak na innych, ale na mnie film wywarł duże wrażenie. Akcja toczy się w trudnym dla Maryi i Józefa okresie, którzy, oczekując dziecka, zdecydowali się na wędrówkę, by nie narażać się na szykany dociekliwych ludzi.
Jest to już drugi film zaproponowany przez firmę „Kondrat-Media” w bieżącym roku, nawiązujący do najważniejszych wydarzeń sprzed 2 tys. lat. Przed Wielkanocą obejrzeliśmy piękny a zarazem niezwykle dramatyczny obraz w reżyserii Oscara Parra de Carrizosa „Cierń Boga”, opisujący ostatnie 3 lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Teraz, z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie można zobaczyć drugi film, tym razem w reżyserii Rogera Christiana produkcji kanadyjskiej „Józef i Maryja”, opisujący początek, czyli narodzenie Jezusa i kolejne 12 lat z Jego życia.

Film bardzo ciekawy i wzruszający, wiernie oddaje przekaz biblijny. Takie sceny jak narodziny Jezusa w stajni (dlaczego akurat tu), wizyta 3 Króli z darami, rzeź niewiniątek, śmierć Józefa, darowanie życia celnikowi i inne, znane nam z przekazu, mogliśmy zobaczyć oczyma reżysera, co było niezwykle interesujące w zderzeniu z naszą utrwaloną przez lata wyobraźnią.
Film, w którym w rolę Józefa wciela się znakomity aktor Kevin Sorbo, znany z serialu „Herkules”, wart jest obejrzenia, widz ma szansę przeżyć wielkie uniesienie i skorzystać z przekazu, jak w dzisiejszych, specyficznie trudnych czasach, należy postępować, by pozostać w zgodzie z Stwórcą, co musi się zdarzyć, by zrezygnować z zemsty na rzecz pojednania. Po jego obejrzeniu, człowiek czuje się mocniejszy, jakby lepszy, zaczyna głębiej myśleć i zwraca uwagę na szczegóły, których wcześniej nie dostrzegał.

Film w reżyserii Rogera Christiana „Józef i Maryja” wchodzi na ekrany polskich kin już 6 stycznia 2017 r. Serdecznie zapraszam

Zbigniew Skowroński

Wersja do druku

W Panasiuk - 23.12.16 19:56
Panie Janie życzę panu zdrowych, radosnych świąt i dobrego Nowego Roku.

Wiersz ten dedykuję wszystkim ludziom, którzy kiedykolwiek pokazali się na Kworum.

Święta noc

Noc, której żadna dorównać nie zdoła,
cicha i święta, ubrana w gwiazd wieńce.
Księżyc bladym licem spogląda na ziemię,
gdzie licha stajenka pokryta w rumieńce,
Bożej chwały - stoi

Radość ludziom głosi narodzin nowiną
i dobro rozsiewa między serc potoki.
Gwiazda Betlejemska niczym barka płynie
zacierając czarne niedoli obłoki
i nowinę głosi.

Władysław Panasiuk

Jan Orawicz - 23.12.16 18:57
Szanownej Redakcji Kworum, z Naczelnym redaktorem
Panem Z.Skowrońskim, życzę radosnych świąt Bożego
Narodzenia,a także Szczęśliwego Nowego 2017r -też
dla naszego Drogiego Kworum, wraz z Jego Współtwórcami
i Czytelnikami. Wszystkim Szczęść Boże!!! Jan Orawicz

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Grudnia 1982 roku
Nastąpiło zawieszenie stanu wojennego w Polsce.


18 Grudnia 1951 roku
Kongres Stanów Zjednoczonych powołał specjalną komisję do spraw Zbrodni Katyńskiej.


Zobacz więcej