Niedziela 9 Sierpnia 2020r. - 222 dz. roku,  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.12.16 - 18:09     Czytano: [1932]

"Józef i Maryja" (Aktualizacja)

6 stycznia 2017 r. na ekrany polskich kin trafi kanadyjski film „Józef i Maryja” z Kevinem Sorbo, znanym szerokiej publiczności z serialu „Herkules”, w tytułowej roli Józefa. Dystrybutorem filmu jest firma Kondrat-Media.


„Józef i Maryja” to dramat biblijny oparty na losach Eliasza, pobożnego rabina, który po śmierci przyjaciela opiekuje się jego rodziną. Podczas rzezi niewiniątek giną dzieci, nad którymi obiecał sprawować opiekę i od tej chwili pomszczenie ich śmierci, staje się jego życiową misją.

Przebywanie z Maryją, Józefem i młodym Jezusem, sprawia, że Eliasz zaczyna zastanawiać się nad motywami zemsty i jej sensem.

Kiedy przychodzi długo oczekiwany moment zemsty, Eliasz staje przed wyborem morderstwa i pomszczenia śmierci bliskich osób, a podarowania życia i miłosiernego przebaczenia.

„Józef i Maria” to historia o inspiracji i nadziei oraz o miłosierdziu jako przeciwieństwie zemsty. Ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się On, jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości.

Trailer filmu "Józef i Maryja"(red)


...................................................................................................................................

RECENZJA

Pomimo, iż film „Józef i Maryja” wchodzi na ekrany 6 stycznia, przedstawiciele mediów mogli go obejrzeć już dużo wcześniej. Nie wiem jak na innych, ale na mnie film wywarł duże wrażenie. Akcja toczy się w trudnym dla Maryi i Józefa okresie, którzy, oczekując dziecka, zdecydowali się na wędrówkę, by nie narażać się na szykany dociekliwych ludzi.
Jest to już drugi film zaproponowany przez firmę „Kondrat-Media” w bieżącym roku, nawiązujący do najważniejszych wydarzeń sprzed 2 tys. lat. Przed Wielkanocą obejrzeliśmy piękny a zarazem niezwykle dramatyczny obraz w reżyserii Oscara Parra de Carrizosa „Cierń Boga”, opisujący ostatnie 3 lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Teraz, z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie można zobaczyć drugi film, tym razem w reżyserii Rogera Christiana produkcji kanadyjskiej „Józef i Maryja”, opisujący początek, czyli narodzenie Jezusa i kolejne 12 lat z Jego życia.

Film bardzo ciekawy i wzruszający, wiernie oddaje przekaz biblijny. Takie sceny jak narodziny Jezusa w stajni (dlaczego akurat tu), wizyta 3 Króli z darami, rzeź niewiniątek, śmierć Józefa, darowanie życia celnikowi i inne, znane nam z przekazu, mogliśmy zobaczyć oczyma reżysera, co było niezwykle interesujące w zderzeniu z naszą utrwaloną przez lata wyobraźnią.
Film, w którym w rolę Józefa wciela się znakomity aktor Kevin Sorbo, znany z serialu „Herkules”, wart jest obejrzenia, widz ma szansę przeżyć wielkie uniesienie i skorzystać z przekazu, jak w dzisiejszych, specyficznie trudnych czasach, należy postępować, by pozostać w zgodzie z Stwórcą, co musi się zdarzyć, by zrezygnować z zemsty na rzecz pojednania. Po jego obejrzeniu, człowiek czuje się mocniejszy, jakby lepszy, zaczyna głębiej myśleć i zwraca uwagę na szczegóły, których wcześniej nie dostrzegał.

Film w reżyserii Rogera Christiana „Józef i Maryja” wchodzi na ekrany polskich kin już 6 stycznia 2017 r. Serdecznie zapraszam

Zbigniew Skowroński

Wersja do druku

W Panasiuk - 23.12.16 19:56
Panie Janie życzę panu zdrowych, radosnych świąt i dobrego Nowego Roku.

Wiersz ten dedykuję wszystkim ludziom, którzy kiedykolwiek pokazali się na Kworum.

Święta noc

Noc, której żadna dorównać nie zdoła,
cicha i święta, ubrana w gwiazd wieńce.
Księżyc bladym licem spogląda na ziemię,
gdzie licha stajenka pokryta w rumieńce,
Bożej chwały - stoi

Radość ludziom głosi narodzin nowiną
i dobro rozsiewa między serc potoki.
Gwiazda Betlejemska niczym barka płynie
zacierając czarne niedoli obłoki
i nowinę głosi.

Władysław Panasiuk

Jan Orawicz - 23.12.16 18:57
Szanownej Redakcji Kworum, z Naczelnym redaktorem
Panem Z.Skowrońskim, życzę radosnych świąt Bożego
Narodzenia,a także Szczęśliwego Nowego 2017r -też
dla naszego Drogiego Kworum, wraz z Jego Współtwórcami
i Czytelnikami. Wszystkim Szczęść Boże!!! Jan Orawicz

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Sierpnia 1650 roku
Zmarł Jerzy Ossoliński, polski polityk, kanclerz wielki koronny, marszałek sejmu 1631 (ur. 1595).


09 Sierpnia 1944 roku
9 d. Powst. Warszaw.: ewakuacja tzw. dzielnicy rządowej wraz gubern. Fischerem. Ataki Niemców na pl. Zamkowy, Miodową zostają odparte


Zobacz więcej