Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.11.16 - 14:34     Czytano: [690]

Wdzięczność


Szanowni Państwo!

Uczucie wdzięczności jest nie tylko przyjemne, ale nawet pożyteczne dla naszego organizmu. Ludzie, którzy jej nie odczuwają częściej chorują, nie wspominając już o pośledniejszej wartości ich życia dla nich samych oraz ich otoczenia. Egoista zapatrzony tylko we własne doznania nie jest w stanie dostrzec przyjemności, która go właśnie omija szerokim łukiem.

Ponadto uczucie to pełni rolę scalającą grupę. Nic też w tym zdrożnego, że spodziewamy się wdzięczności od osób w jakiś sposób przez nas obdarowywanych. Wyrośliśmy w kulturze, dla której jest to oczywiste. Zabawne, że zwolennicy multikulti zdają się być zaskoczeni brakiem wdzięczności ze strony islamistów, hojnie obdarowanych wszystkim, czym chata bogata.

Otóż należy wyjaśnić to wielkie nieporozumienie. Ależ oni są wdzięczni wdzięcznością, o jakiej nam się nawet nie śniło! To my, ludzie Zachodu nie rozumiemy prostej oczywistości. Bo kto muzułmanów tymi wszystkimi dobrami obdarował? Allah oczywiście! Jemu zatem należy się dozgonna (niekiedy nawet dosłownie) podzięka. A jak może to dziękczynienie okazać jego wyznawca? Najlepiej zabijając niewiernych tylu, ilu się da!!!

Oto prawdziwy przejaw najwyższej wdzięczności wyznawcy Allaha.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

Ad. Miernik sprawiedliwości 46/2016 (282)

Szanowna Pani Małgorzato,

Odnosząc się do Pani ostatniego tekstu "Miernik sprawiedliwości" - podzielam Pani opinię, że „Dobra zmiana stale jeszcze czeka na swój początek”. Myślę, że obecna ekipa rządząca ma ogromny problem z przeprowadzeniem reformy kraju, głównie za sprawą czynników zewnętrznych (wspieranych wewnętrzną Targowicą). Zbyt długo trwała u władzy w RP ta post- PRL-owska nomenklatura. Okrzepła, scementowała swoje szeregi i rozwinęła swoje związki z wpływowymi politycznie środowiskami na ZACHODZIE (w większości przecież lewicowymi, a więc ideowo identycznymi z naszą rodzimą nomenklaturą). No i teraz zbieramy tego owoce.

Przypuszczam, że gdyby nawet owa Targowica nie była tak aktywna w szkodzeniu Polsce jak to czyni obecnie, to i tak mielibyśmy pod górkę. Lewicowo-liberalny świat elit Zachodu robi wszystko by takie „oderwanie od pryncypiów” jakie ma miejsce w Polsce i na Węgrzech zdusić w zarodku. Są jeszcze elementy ekonomiczne – i te są kluczowe. Strata takiej kolonii jak Polska to jednak spora niedogodność. Sygnały płynące ze świata o powrocie konserwatystów na sceny polityczne wielu krajów mogą nieco krzepić, ale czy ten trend się utrzyma i jak długo. Myślę, że lewicowo-liberalne elity mieniące się budowniczymi lepszego świata, a tak naprawdę będącymi jego grabarzem, tak łatwo nie odpuszczą, a to czasowe olśnienie społeczeństw niektórych krajów (i pogonienie kota tym obrosłym w tłuszcz szczwanym lisom) jest chwilowym powrotem do normalności. Trzeba tą chwilę dobrze wykorzystać.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

19 listopada 2016 r. | Nr 47/2016 (283)

Wersja do druku

Dziunia - 23.11.16 13:40
Komu Polacy mają być wdzięczni? Żydom?

"...Pojawia się pytanie, jak bronić Polski i jej wizerunku? Może odpłacając pięknym za nadobne? Może przypominając, że w 1915 Żydzi nie identyfikowali się z Polską i współpracowali z zaborcą, że w 1918 r. zażądali od Polaków połowy terytorium odzyskanego kraju, utworzenia autonomicznych żydowskich prowincji, że po wybuchu wojny mówili, że wojna jest polskim, a nie żydowskim interesem, że witali wkraczających do Polski Sowietów, że pomagali przy wywózce Polaków do syberyjskich łagrów? A może przypominając ich udziału w stalinizacji Polski i zbrodniach na polskich patriotach, torturach żydowskich śledczych i wyrokach śmierci podpisywanych przez żydowskich sędziów?..."
autor
Krzysztof Baliński -cytat z artykułu w Wa. Ga. "A order ciągle Grossa zdobi cześć".

Lubomir - 19.11.16 16:41
Coś zaczęło się zmieniać w europejskiej mentalności. Ostatnio nawet słynący z upokarzania Polski, za nasz rzekomy brak gościnności i solidarności - z potencjalnymi terrorystami, sam Jean-Claude Juncker, Przewodniczący Komisji Europejskiej, eurofil, germanofil i zarazem islamofil - zdecydował, że Komisja Europejska odbuduje katedrę w Nursji, zniszczoną przez trzęsienie ziemi. Dodał także, że wystarczy gadania na temat Stanów Zjednoczonych Europy, ponieważ ludzie nie chcą tego. J-C.J najwyraźniej zaczął rozumieć, że nie przychodzi znikąd, ale nawet ugrupowanie, które wyniosło go na urząd premiera Luksemburga i dało mu poparcie w Europie, Chrześcijańsko-Społeczna Partia Ludowa - wszystko zawdzięcza Chrystusowej religii i m.in. świętemu patronowi kontynentu z Nursji. Oby nie była to tylko incydentalna zagrywka cynicznego polityka.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


14 Sierpnia 1980 roku
Początek strajków na Wybrzeżu. Stanęła Stocznia Gdańska.


Zobacz więcej