Piątek 7 Sierpnia 2020r. - 220 dz. roku,  Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 12.11.16 - 14:18     Czytano: [1332]

Miernik sprawiedliwości


Szanowni Państwo!

Jaka jest różnica między demokracją a demokracją ludową? Coraz mniejsza, żeby nie powiedzieć, prawie żadna. Okazuje się, że komunizm nie jedno ma oblicze. Dawniej Moskwa, dzisiaj Bruksela decyduje za nas, co jest nam do życia potrzebne, a co zbędne. Trudno się połapać, czy światem zarządzają wszechmocne marionetki oglądane w telewizorach, czy ktoś, kto rzeczywiście pociąga za sznurki całkiem oszalał.

W naszym kraju skansen wymiaru niesprawiedliwości przetrwał tzw. transformację i dalej pełni swoją niechlubną, ale za to zaszczytną rolę. Dobra zmiana stale jeszcze czeka na swój początek. Mydlenie oczu Trybunałem Konstytucyjnym i rozpalanie namiętności wokół aborcji nie jest nawet przygrywką do niezbędnych zmian. Stale czekamy, żeby poczuć wreszcie, że jesteśmy u siebie, że prawo zaczyna oznaczać sprawiedliwość, a nie korporacyjne interesy.

Niestety, póki Zygmunt Miernik siedzi w więzieniu, póty resortowe dzieci mogą spać spokojnie, wiedzą bowiem, że włos im z głowy nie spadnie.

A my nadal czekamy z nadzieją, że tym razem zmiana szyldu oznacza prawdziwą zmianę zasadniczą.

Małgorzata Todd
www.mtodd.pl
Lub http://sklep.mtodd.pl

KOMENTARZ DO FELIETONU

POLECAM

.....................................................................................................
.....................................................................................................Małgorzata Todd zaprasza na łamy kolejnego wydania KABARETU INTERNETOWEGO, gdzie możecie Państwo przeczytać i obejrzeć całość. A jest to wielka uczta dla ducha i kompendium wiedzy z wielu dziedzin życia, nie tylko POLITYKI: Apele, Petycje, Audiobooki, Ciekawe filmy na You Tube, Gościnne występy, Kącik Muzyczny, Zaułek Sztuki, Ogłoszenia ITD…

12 listopada 2016 r. | Nr 46/2016 (282)

Wersja do druku

Marian Kałuski - 27.11.16 5:31
Osobiście w żaden "Cud nad Wisłą" nie wierzę. Polacy wygrali wojnę z bolszewikami w 1920 roku bo tak chciał tego Bóg - tak to wszystko zaplanował.

Każdy wódz naczelny ma swój sztab generalny z którym opracowuje plany bitew czy kampanii. Za zwycięstwo czy klęskę nie ponosi odpowiedzialności sztab generalny tylko wódz naczelny. Ktokolwiek opracował jakiś plan, to ostatnie słowo należało do wodza i dlatego - powtarzam - tylko on ponosił odpowiedzialność za klęskę czy zwycięstwo. Tak jak np. za jakiś skandal w jakimś ministerstwie odpowiada utratą stanowiska nie tylko skandalista, ale także minister, bo ten skandalista jemu podlegał.

Jest powiedzenie, że "każdy sukces ma wielu ojców". Tak jest również z Bitwą Warszawską 1920 roku. Podczas gdy wszyscy politycy polscy różnych partii politycznych ramię w ramię walczyli o odrodzenie się państwa polskiego, tak po tym odrodzeniu, jak to zwykle bywało i bywa u Polaków, polski polityk stał się wilkiem dla drugiego polskiego polityka. Dlatego szkoda czasu na rozstrząsanie tego kto jest ojcem zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że twórcą tego zwycięstwo był tylko i wyłącznie Bóg. A narzędziem w Jego ręku był Józef Piłsudski. I tego nikt i nic nie zmieni. Bo taka jest PRAWDA.

Marian Kałuski, Australia

w. Panasiukl - 26.11.16 3:43
Dziękuję p. Marianie za tę informację, ale chodziło mi głównie o Cud nad Wisłą. Jaką naprawdę rolę odegrał w tej wojnie Piłsudski, a może inni generałowie. Są na ten temat podzielone zdania, chciałbym znać Pańskie.

Marian Kałuski - 25.11.16 22:15
Szanowny Panie Panasiuk i inni Czytelnicy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 roku i jej utrwalenie to zasługa szeregu polityków polskich tego okresu. Polska i naród polski mieli to szczęście, że w tak ważnym momencie naszych dziejów znaleźli się Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Ignacy Daszyński i Wincenty Witos. To ich wszystkich zasługa, że Polska odzyskała niepodległość i suwerenność. Piłsudczyk, narodowiec, socjalista czy ludowcy na swój sposób interpretują wład tej czy innej osoby czy partii w to wydarzenie. Jednak większość historyków, polityków i Polaków uznało, że największa w tym zasługa była Józefa Piłsudskiego, szczególnie jeśli chodzi o utrwalenie niepodległości Polski, w czym pomógł mu Wincenty Witos, który zmobilizował chłopów do obrony ojczyzny zagrożonej inwazją bolszewicką.
Szkoda, że dzisiaj tak mało polityków polskich dba o Polskę.
Marian Kałuski, Australia

Lubomir - 21.11.16 18:47
...'kształcenie zeszło na 'psy'...pisze Pan Robert. Oczywiście, że tak. Sorosowcy robią wszystko, żeby wychować genetycznie zmodyfikowanych homo sovieticusów, takich homo sorosusów. Robią wszystko, żeby współczesny człowiek nie był ani homo sapiens, ani homo religiosus. To ci fundamentaliści i wywrotowcy wciąż atakują nauczanie religii w szkołach. To oni byli oburzeni na propozycje wprowadzenia do polskich szkół przedmiotu: Wychowanie w rodzinie. Przedmiotu omawiającego świadome ojcostwo i świadome macierzyństwo. Dzisiaj zachęcają do nauczania dzieci o gender, HiV i Aids. A w ogóle, to tym 'wybitnym ekonomistom' należy najwyraźniej zawdzięczać tak liczną likwidację polskich szkół i domów kultury. Dzicy osobnicy chcą produkować dzikusów. Zachód ze swoimi gejami i krypto-bigamistami, to niestety ofiary 'szkoły Sorosa'. Czy ofiarę zniewolenia stać na bycie wolnym?.

Robert - 21.11.16 10:40
Być może, byłem złe zrozumiany. Cały nawis historyczny, patologi rządzących w imię "demokracji", z natury chorej. to tylko lekcja. Raczej, szukałbym antidotum, w zastosowaniu przeciwko stanom obecnego trendu rządzenia. Bardzo ważna jest świadomość społeczeństwa, kształcenie zeszło na "psy" a dezorientacja bije rekordy światowe. Gdybyśmy, poustawiali klocki tych 3 przedmiotów: Polityka, Prawo i Ekonomia, wzajemnie się wspierające, to głównie tylko oto chodzi. To mielibyśmy, normalne przewidujące Państwo dla każdego. Nie ma rzeczy niemożliwych, złym przykładem, ale jednak jest Turcja, jak i wiele innych radzących dla siebie, w sferze trzymania śmieci za płotem. Takie jak, korporacje i fundacje, masonerie, oligarchowie - oparte na kradzieży, lichwiarstwie i przekupstwie. Czołowym bossem jest teraz Soros - kim on jest dla nas? - nikim, a tych co finansuje? - tak samo. Więc w czym problem? w korupcji, i zielone światło do rabowania państw. Niemcy, nie chcą zmieniać Angeliny, jest doskonała w tym fachu.
A w Polsce, wiemy jak jest, a może zbyt mało.

w. Panasiukl - 21.11.16 0:30
Święte słowa p. Marianie, gdzie dzisiaj szukać prawdziwej demokracji, a jacy są politycy najlepiej można zauważyć w trakcie wyborów choćby ostatnio w USA. Wzajemne obrzucanie się błotem nie świadczy o dobrym stylu i kulturze. Broń Boże nie bronię tu przegranej damy. Zastanawiam się czy są jeszcze jacyś politycy, których można by stawiać za wzór? Dożywotnie stołki w sejmach gwarantują odpowiednie ustawy. W nieskończoność wydłużają się kadencje i czym ktoś bezczelniejszy i bardziej chamski ma większe szanse przetrwania. Nasza suwerenność jak zaznaczył p Marian została w Brukseli i Ameryce. Niestety taka jest prawda, ale my się często jej boimy, albo nieświadomie unikamy. Czy w ogóle kiedyś byliśmy wolni? Chciałbym znać opinię historyka na ile przyczynił się marszałek do naszej niepodległości, a na ile jego zasługi zostały przesadzone. Różne są zdania na ten temat, bo jak wiadomo historię piszą zwycięscy.

Marian Kałuski - 20.11.16 6:13
Nie ma na świecie ani jednego państwa, które naprawdę jest demokratyczne (może najbliższa demokracji jest Szwajaria).
Dlatego wszystkie rządy średnich i małych państw są takie jakie są: dyktaturą albo semidyktaturą (półdyktaturą) i uprawiają swoje rządy pod dyktando wielkich korporacji, banksterów i państw najbardziej wpływowych na świecie, albo państwa, którego jest się kondominium. Polska współczesna jest kondominium Brukseli i USA. Prawie wszyscy politycy to najgorsi ludzie pod słońcem. I taka jest prawda, którą dostrzeże każda inteligentna osoba.
Jeśli ludzie (wyborcy) się nie buntują przeciwko tym trutniom, szkodnikom i zdrajcom to znaczy, że im ten burdel i zdrada rządzących odpowiada. W przeciwnym razie robiono by rewolucje. Swiat jest królestwem szatana (przecież Pan Jezus powiedział szatanowi: królestwo moje nie jest z tego świata) i dlatego tak jest jak jest. Dlatego nie ma chętnych do walki ze złem, bo walka ze złem to syzyfowa praca do końca świata.
Pytaniem powinno być: jak my - zwykli ludzie mamy się ustosunkować do zła ludzi sprawujących władzę? Czy walczyć z nim i w imię czego - gdyż wiadomo że stoimy na z góry straconych pozycjach i że także i my, jak dojdziemy do władzy, wcale nie zbudujemy demokracji i lepszego świata (będzie tylko wymiana świń przy korycie!), czy płynąć z prądem i mieć święty spokój oraz takie czy inne przywileje. Czy lepszy na wolności kęsek byle jaki czy w niewoli przysmaki? Czy można wybierać między cholerą a tyfusem i wyjść z tego cało?
Idealista i prawdziwy chrześcijanin będzie walczył ze złem i o niego tu nie chodzi. Chodzi o zwykłego człowieka - zwykłego zjadacza chleba, który zazwyczaj ma wszystko i wszystkich w nosie i którego poza swoim nosem nic nie obchodzi. Jak on chce siebie widzieć w naszym dzisiejszym plugawym świecie, w którym człowiek jest człowiekowi wilkiem i w którym bez przerwy toczą się jakieś wojny, które, chociaż często są prowadzone z dala od nas, zaczynają mieć wpływ także na nasze życie.
Marian Kałuski, Australia

Admin - 19.11.16 17:49
Informacja.
W związku z nieodpowiedzialną wręcz chamską inwazją trolli internetowych wszelkie komentarze nie odnoszące się do powyższego artykułu nie będą publikowane. Niektóre będą zabezpieczone i przedłożone odpowiednim władzom.
Admin

Robert - 19.11.16 13:15
Popieram otwarte rozumowanie Pana W. Panasiuka, i innych rozsądnych odważnych głosów. "Nie ma się co czaić" jak powiadają "Indianie" - przetresowane systemowo społeczeństwo w Rosji i Niemczech, nie ma prawa do własnego myślenia. Natomiast w Polsce, pomału się to zmienia choć zahukanych jest większość. Natomiast Polonia, prezentuje na uchodźstwie, dożo wyższy poziom intelektualnej wolności, a tym samym racjonalnej odwagi, w stosunku do ekip rządzących i w Polsce też. To nie jest grzechem, ale błogosławieństwo - w ocenianiu dobra, od zła. Mniejsze zło jest też złem, ubieranym, w szatki ogłupiania, że to doskonała decyzja dla dobra? politycznej grupy, czy dla Obywateli? - i co to daje? w dłuższej perspektywie dla wszystkich zamieszkałych na tym terytorium Państwa. Które wygląda, jakoby nie było konkretnego właściciela, kiedy rządzą się obcy, a wybrany demokratycznie parlament i rząd, jest wykonawcą tych paranoicznych rozkazów. I nie jest to kwestią absolutnego sympatyzowania, czy antagonizmów. Normalny obywatel, w interesie dobra Polski, powinien mieć obowiązek i prawo do własnego myślenia i oceniania rządzących, nie tylko przy urnie wyborczej, to zwykle jest spóźnioną reakcją, na zło dokonane i oszustwem. Osobiście, nie wierzę w system samokontroli rządzących, czy obecną wadliwą konstytucję. Natomiast reakcja na głosy obywateli w kwestiach rządzenia - powinna mieć zdecydowany wpływ i powodować znikanie ciemnych zaułków, "elity władzy" (to też brzmi podejrzanie, powinno być raczej, urzędników Państwa). Pan W. Panasiuk ma słuszną uwagę, nie trzeba być wysokiej klasy specjalistą, aby ocenić co dobrego dokonano a co jest złem. Tak więc, nie ma żadnych tajemnych mocy i sił w rządzeniu Państwem - są to tylko 3 przedmioty: Polityka, Prawo i Ekonomia.

MRD - 18.11.16 23:02
(.......) Komentarz zatrzymany z uwagi na niedopuszczalne sformułowania, niczym nie udokumentowane opinie dotyczące innych wypowiadających się na tym forum. Bardzo proszę o komentowanie treści powyższego artykułu.
Admin

w. Panasiukl - 18.11.16 3:50
Podpisuję się pod komentarzem p. Agamnemona. Prawo jest prawem i dla wszystkich powinno być jednakowe, tu nie może być żadnych ulg ani wyjątków, choć wiemy, że takowe istnieją. Prawo, a zemsta, to dwa różne pojęcia często przez nas mylone. Drodzy Państwo musimy rządzącym patrzeć na ręce, bo tyle razy zrobiono nas w konia, że nawet trudno zliczyć. Może rok to niewiele, ale przypominanie czy upominanie się o spełnienie obietnic wyborczych nie jest niczym złym, a już na pewno nie jest napadaniem na rząd. Każdy z nas ma prawo mieć własne zdanie i na tym polega wolność wypowiedzi. Nie narzucajmy więc innym, co mają myśleć i pisać. Można się różnić w piękny sposób, a rząd i tak pójdzie swoją drogą. Przed laty broniliśmy biednego Wałęsy, który komuchów puścił w skarpetkach i co? Oszukał nas wszystkich.
Nie trzeba być ekonomistą, by rozumieć gospodarność i co się z tym wiąże oszczędność. Ograbiono nas więc nie możemy być rozrzutni. Jeśli mówimy o wyprzedaży majątku narodowego nie pomijajmy prawicy, która też przyczyniła się w jakimś stopniu do tego procederu z wyjątkiem rządu J. Olszewskiego. Skoro chcemy być sprawiedliwi należy mówić o wszystkim. Jeżeli nie będzie rozliczenia przeszłości, trudno mówić o przyszłości i nie ważne czy ktoś w tym przeszkadza czy nie. Jest tyle dowodów przeciwko winnym i jeszcze więcej prawników, by rozwiązać raz na zawsze ten nabrzmiały problem. Inne państwa poradziły sobie , dlaczego my nie możemy? Myślę, że ówczesny rząd jest poza wszystkimi układami i obym się nie mylił.

Perth - 17.11.16 22:37
Lubomirze, czy wiesz jak zachowują się aktywni patrioci z Polonii m.in. z Polnii Australijskiej, kiedy KOD atakuje wszystko co polskie?
Oczywiście, że nie wiesz! Dlatego poczytaj sobie artykuły p. Moniki Wiench, zamieszczone na Kworum.
Czy jest jadem odpowiedz komuś kto robi Czytelników w konia jak np. O vel Tomasz, który dał odpowiedź samemu sobie i sam sobie przesłał pozdrowienia. Czytelnicy Kworum, bardzo łatwo wychwytują bajki dla dorosłych, hipokryzję i zwykłe kłamstwo!

Lubomir - 17.11.16 14:24
Re: Perth Wcale nie dziwią mnie takie docinki, pełne jadu. Oficjalnie tacy krytykanci występują pod szyldem KOD-u. To współczesna Targowica, ziejąca nienawiścią do Polski, Polaków, polskości i Kościoła. Czyhająca na najdrobniejsze potknięcia polskich patriotów, by wyolbrzymiać je do kosmicznej skali.

Agamemnon - 17.11.16 11:45
Jeśli ktoś popełnił przestępstwo np. kogoś zabił to proces przeciwko niemu, niektórzy chcą zakwalifikować jako akt zemsty. Dlaczego? Nigdy mi nie wyjaśniono, dlaczego niektórzy ludzie tak uważają.

Celem istnienia prawa nie jest akt zemsty, lecz by stanowiło ono akt sprawiedliwości, bez którego państwo prawa nie może istnieć.

Perth - 17.11.16 11:29
Słuszna uwaga p. Kowalika.
Orawicz z Lubomirem znają się na sprawach polonijnych jak pies na gwiazdach.
Orawicz jest jednak bliżej Australii bo podpływa do brzegów Oceanu Indyjskiego. Ostatnio widziano go przy ujściu rzeki Swan, skąd po zmienionym nickiem nadaje swoje komentarze.
Tylko jak zrozumieć co oni piszą???
Na przykład to zdanie Orawicza: Należy zatrzymać Exodus ucieczki Polaków za chlebem w świat!
A sam wypłynął za daleką wodę.

Adam K - 16.11.16 21:17
Szanowny Pnie Janie Orawiczu, w całości podzielam pana widzenie
polskich trudnych spraw.Nie potrzeba wiele przyglądać się sprawom,by
zauwzyć,że ten roczny wysiłek Rządu RP jest oparty głownie na
gospodarczym rozwoju Polski.A ściślej na elementarnych potrzebach
Narodu,który musi mieć wpierw włożyć coś do garnków,a nie w dalszym
ciągu szukać środków do życia na obczyźnie,która nie zawsze jest nam przyjazna. Ten najważniejszy aspekt sprawy w życiu człowieka, rząd stara
się olbrzymim wysiłkiem wyprowadzić na przysłowiową Prostą! A tu już
pojękiwania o rozrachunek z łotrami z UB,SB itd.itp. Od 1989r nikt
paluszkiem nie tknął tej armii łotrów. A teraz rozliczaj te armię byłych bandytów na usługach czerwonego okupanta Polski w postaci CCCP. od-
faktycznie 1945r. Rząd jest złożony z prawicy katolickiej,której wykładnią
codziennego życia jest Dekalog,czyli Dziesięć przykazań Bożych! To są
sprawy bardzo delikatne! No bo np.co może syn,czy córka ubola,za to,że tata
był bandytą UB,czy SB itp.?! To nie są sprawy łatwe!! Łatwe one się wydają
tym,którzy koniecznie pragną zemsty! Ale i tych należy zrozumieć! w Tym
biegnącym czasie od 2015r dla Prezydenta i Premiera jest najważnejsza
sprawa wyjścia Polski na "Chlebodajna drogę.Kto zna się na tych sprawach,
ten wie,co znaczy Chlebodajna droga dla Polski! Należy zatrzymać Exodus
ucieczki Polaków za chlebem w świat! A to wymaga olbrzymich sum i
myśli, skąd można te sumy zdobyć? Kto nie zna się na tych trudnych
zagadnieniach, takiemu tylko w głowie rozrachunki z czerwonymi łotrami i
zbrodniarzami. Na to przyjdzie czas na polskiej skrwawionej ziemi na stawanie łotrów przed sadami. I sam Pan Bóg będzie ich rozliczał - adekwatnie do wysokości popełnianych przez nich morderstw, na prawych Polkach i Polakach.
Proszę ile chlebodajnych zakładów położył komunista Balcerowicz z Sorosem?!
A ile zniszczył -także świadomie polskich zakładów Jaruzelski i dalsi. A ile zakładów - na czele ze Stocznią Gdańską -także świadomie zniszczył D.Tusk?
A ilu wtedy nas Polaków siedziało cichuteńko, dając na to przyzwolenie łotrom!
I teraz obecny Rząd z tym gruzem ma sobie nagle poradzić? Niestety Rżąd nie
dysponuje różdżkami czarodziejskimi.To wszystko należy widzieć!! Bo inaczej
dalej będą podstępne bluzgi na rzadzących RP. Pozdrawiam Pana Panie Janie!

Tresa Australia - 16.11.16 19:00
(.......) Komentarz zatrzymany z uwagi na niedopuszczalne i prowokacyjne sformułowania dotyczące innych forumowiczów. Bardzo proszę o kulturalne komentowanie treści powyższego artykułu.
Admin

Włodzimierz Kowalik - 16.11.16 14:32
Orawicz z Lubomirem znają się również na poezji i sa biegli w zagadnieniach polonijnych (ale tylko po polsku potrafią cos napisać ). Często prawią sobie nawzajem duzery i się pozdrawiają jakby nie mogli skorzystać z usług poczty i wysłać do siebie kartek pocztowych .

Kujawiak - 16.11.16 12:59
Lubomirze, to ty żyjesz w chaosie twórczym i iluzorycznym świecie, w którym pomieszało ci się wszystko, Kiedy autor napisze tekst o chlebie, to ty komemtujesz o niebie, kiedy autorka napisała tekst o Mierniku, to ty piszesz o pierniku itp.
W jednym się zgadzam z tobą, że tu, na Kujawach żył facet, który jak ty wszystko wiedział i na wszystkim się znał, szczególnie na śrubokrętach, polityce i na ekonomii i za to trafił do pierwszej dziesiątki mędrców Europy, aż okazało się, że to zwykły BOLEK.
Badź i ty zdrów Lubomierze, czego tobie w tym chaosie życzę

PS. Lubię dzieci i uważam, że praca w przedszkolu nie przynosi ujmy, a wręcz odwrotnie, to bardzo odpowiedzialna praca. Wychowywanie na dobrych Polaków-patriotów, trzeba prowadzić od podstaw!

Jan Orawicz - 15.11.16 17:56
Re Adamaitis jeżeli ne stać ciebe na ustosunkowanie się do treści mojego
komentarza,to nie zastępuj tego inwektywami. W końcu Kworum to nie jakiś
szmatławiec,na którym sobie rozpuszczasz swój język nabyty pod budką z piwem!

Agamemnon - 15.11.16 13:53
Jeśli władza rezygnuje z rozliczenia to niech będzie konsekwentna i zlikwiduje prawo. W państwie prawa, obowiązuje zasada równości wobec prawa.

Lubomir - 15.11.16 13:31
Re: Kujawiak Od dawna usiłowałeś wszystkich przekonywać, że jesteś bardziej kujawski niż Kujawy. Że ty i tylko ty masz zawsze rację. Nie wnikam, ale być może jesteś pracownikiem przedszkola i znasz tylko same grzeczne dzieciaki, albo jesteś nieomylnym mędrcem z Popowa?. Bądź zdrów i żyj w swoim iluzorycznym świecie!.

Robert - 15.11.16 6:38
Przecież to oczywiste, że w pewnym sensie, mamy kołowrotek i przędzenie w zimne wieczory, skierowany do tego samego pieca, jak przed laty, nie takie odległe. Jakieś fatum historyczne, wytycza nam kierunki - priorytetem jest ciągle dbanie o lewą nogę, nie tylko w Polsce. Popieram Pana "adamajdisa" jak i pozostałych komentatorów. A Pan J.O. powinien jeszcze raz, przemyśleć swój przekaz i przeprosić, taki niedobry dzień się wydarzył.

Kujawiak - 14.11.16 23:13
LUBOMIRKOWI W ODPOWIEDZI NA ODPOWIEDŹ

Jesteś przeciwnikiem wszystkich i wszystkiego co się dzieje w Polsce!

Twoje komentarze przypominają zepsuty kran z cieknąca wodą w którym wytarły się już uszczelki i nie ma komu założyć nowe. Kiedy czytam Twoje komentarze których zebrała się już rzeka większa niż Nil odnoszę wrażenie, że tej wody jest już wystarcająca ilość, i wkrótce nastąpi powódź.
Znasz się na wszystkim jak to napisał w odpowiedzi Orawiczowi p. Adamajis: znasz się na: polityce, ekonomi i patriotyzmnie - a w dodatku jesteś expertem spraw zagranicznych i zalecasz aby Polska wzorowała się na brudach, włoskich, francuskich i… holenderskich - co też tu wyczytałem!
Jeśli chodzi o mnie to znowu lejesz wodę; jestem człowiekiem w średnim wieku! Dobrze widzę i słyszę. Jestem aktywny zawodowo i społecznie, co i tobie proponuję.
Inaczej niż ty, siedzący przed komputerem aby płodzić... i płodzisz to z czego nigdy nic nie wyrośnie, bo to tylko woda!

Patriotyzm Dzieci Wrzesińskich w czasie germanizacji, patriotyzm Orląt Lwowskich w czasie walki i patriotyzm uczestnikw ŚDM w czasie pokoju, uważam za wzór do naśladowania przez polską młodzież, która w większości tak żyje dla swojej Ojczyzny! I nie smarkaj na młodych Polaków, że są zdegenerowani.

adamajtis - 14.11.16 11:26
Kultura na forum panuje wówczas gdy pan Orawicz siedzi w domu i pisze fraszki. Kiedy odwiedza forum leją się inwektywy (patrz wpis p. O.).

Reakcją na pańskie "żygowiny" może być tylko politowanie.
Panie, odpuść mu, gdyż nie wie co czyni.
Brzydko, fe, inwektywami rzucać w dyskutanta.
To wygląda jak "atak koszernego zaprzańca" z pianą na ustach.
Zaglądnij pan do wpisów pana Panasiuka na temat mojego wpisu, również pod tym artykułem.
Lat przybywa, mózg kurczy się, możliwość rozpoznawania własnych czynów również panie Orawicz. Strzelasz pan kulą w płot albo rzeczywiście jest pan innej prowieniencji.

Polacy szanują się panie Orawicz, czego nie mogę powiedzieć o panu.
Zapalczywość i zoologiczna wręcz nienawiść powoduje, że wylewa pan te płody własnego umysłu bez odrobiny refleksji, że może pan kogoś krzywdzić lub wręcz oczerniać tylko dlatego że ma inne zdanie niż pan.

Moja kolejna rada dla Pana panie bajeropisarzu. Lepiej żeby pan zajmował się tym co panu lepiej wychodzi, pisaniem fraszek. Silenie się na znawcę polityki, ekonomii, patriotyzmu tylko panu szkodzi i kompromituje przed uczestnikami Kworum.com.pl.
Piszę te słowa w dobrze pojętym pańskim interesie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wielu udanych fraszek na tym forum oraz zdrowia i sukcesów osobistych.

adamajtis

Lubomir - 14.11.16 9:57
Re: Jan Orawicz Panie Janie, w 'przekształceniach' brało udział wielu pospolitych złodziei. Ba, oni nie mieli nic wspólnego z czerwonymi prominentami, nawet uważali siebie za antykomunistów, jak Tusk {po europejsku Thuzk} czy popularna ostatnio Hanna Gronkiewicz - Waltz. Teraz mamy już następne pokolenie. Dzieci tych 'prywatyzatorów' to są już 'baroniątka', które z przekrętami swoich ojców nie chcą mieć nic wspólnego. Po prostu oni wychowali się w podanym im dobrobycie. Są to w stu procentach liberałowie. Takie połączenie nihilistów i euronazistów. To ci, których oglądamy w tych antypolskich marszach. To ta młodzież z wypranymi mózgami, żądająca aborcji na żądanie.

Lubomir - 14.11.16 9:12
Kujawiaczku, bardzo chciałbym żeby tak było. Znasz chyba młodzież jedynie z telewizyjnych transmisji ŚDM albo już nie dosłyszysz i nie dowodzisz. I młodzież kojarzy ci się jedynie z młodymi Obrońcami Lwowa. Mnie chodzi o normalne, codzienne sytuacje, a nie o te odświętne, o te sprzed kamery.

Jan Orawicz - 14.11.16 3:25
Re Adamaitis ile tu jeszcze wypiszesz lewackich pojękiwań na rząd?
Ta twoja błoga twórczość jest tak wyrażnie błoga,że AŻ!!! Co jeszcze
wycyckasz z tego swojego czerwonego palucha na rząd?! Widać,że to
takie twoje partyjne zadanie,by w prawicowych mediach, w naiwnych
głowach siać zamęt! Ukryje się takie to to pod anonim i się popisuje
łganiem - na wreszcie prawicowy rząd,na którego barki spadł olbrzymi
ciężar płodów komuny i postkomuny, narosły od 1945r do 2015r!!
Trzeba być faktycznie bez wyobrażni,by płodzić brednie ubliżające
temu zaharowanemu rządowi.Gdzie rzucić okiem postkomunistyczna
magma.Powalone bezkarnie chlebodajne fabryki,nawet duże kombinaty.
Jak komuszki niszczyli ten przemysłowy itp. dorobek to pisali na murach
i płotach: "Nie chciało wom się siyrpa i młota,to teroz m o t a !!!"
I tę zemstę za powalenie im towarzyszki mamy PZPR wraz z całym KC PZPR.
pod w/w hasłem wypisywali i robili swoje na czele z Balcerowiczem i
Sorosem.A póżniej z dalszymi czerwonymi łotrami,których wyliczanka
jest długa. Dopełnił tego dzieła Tusk, rozwalając dodatkowo Kolebkę
Solidarności ,czyli Stocznię Gdańską,która była sola w oku komuszków.
Oczywiście prze 8 lat Tusk powalił jeszcze sporo zakładów.A ilu przez to
Polaków musiało z kraju uchodzić za chlebem na Zachód Europy?Dane
liczbowe wskazują,że w tamtym czasie Polskę opuściło z głodu blisko
3 MILIONY POLAKÓW. Dalej nie mogę pisać,bo mi oczy zalewają łzy!!
I co? Ten rząd miał sprostać przez rok czasu temu ciężarowi,który
spadł na niego, rosnąc przez wiele lat?! Że spada bezrobocie w kraju i
i odradza się handel itp. itd.! Że ludzie mają pomoc różnego rodzaju w tym
polskie dzieciny itp.,to towarzysz Adamaitis nie napisze tutaj ani ćwierć
słówka! Łganie to jego główne zadanie,które wykonuje z nadwyżką!Ten
jego bełkot połykają ludzie naiwni,a głównie ci,których mało interesowały
sprawy ojczyste.Oprócz tego, nie mający pojęcia o ekonomii gospodarczej
itp. chlebodajnej fundamentalnej wiedzy,na której stoi kraj i rośnie chleb
powszedni. Mądry człowiek ma zasadę,że nie wypowiada się na tematy
jemu słabo znane. Ale jak widać łgarzom nie potrzebna jest wiedza!
Bo oni maja taką wiedzę,że ich mętliki często są połykane przez naiwnych,
bez znajomości rzeczy otaczającego świata,który wymaga bacznej obserwacji
i wiedzy. W tym wypadku świata własnej ojczyzny. Pozdrawiam

Kujawiak - 14.11.16 0:03
LUBOMIRZE, nie paskudź swojego gniazda, z którego wylatujesz w internet.
Modzi Polacy nie są zdegenerowani.Większość młodych Polaków w porównaniu do innych krajów, posługuje się pięknym językiem ojczystym, kocha go i to już od dziecinnych lat. I w porównaniu do ciebie pisze mądrzej niż ty komentatorze.

Ola - 13.11.16 23:13
Powtarza się sytuacja jaką miał Piłsudski, Centrolew i jego przygotowania do przejścia przez Polskę rewolucji komunistycznej na Europę.
Marszałek był zwolennikiem metod skutecznych zamykał, torturował komunistycznych wrogów. Miał też swojego Rzeplińskiego, Stanisława Cara prawnika, Petru , Hersza Hermana Libermana. Rozumiał znaczenie walki z lewacką propagandą, 4 listopada mieliśmy 90 rocznicę podpisania przez prezydenta Mościckiego dekretu o karaniu przestępstw prasowych odrzuconego jednak przez Sejm.
Zmarł przez problemy z wątrobą co może świadczyć, że był truty.
Niemcy w 1939 roku postawili wartę honorową przy grobie Marszałka na Wawelu.
Kilkadziesiat lat i sytuacja się powtarza dzisiaj jesteśmy furtką rewolucji "demokratycznej" na Rosję i Azję lecz nie mamy odpowiednika Piłsudskiego.

Lubomir - 13.11.16 19:01
Polskie górnictwo też rozwalono doskonale, niczym przemysł stoczniowy. Dzisiaj oszuści i złodzieje udający solidarnych z Narodem - płyną dalej, jak fekalia doklejone do okrętu. Po polski węgiel wyciągają ręce Niemcy, Australijczycy i Chińczycy. To oni właśnie mają być budowniczymi i właścicielami nowych kopalń węgla kamiennego w Polsce. Zdegenerowani przez stronnictwa rusko-pruskie młodzi Polacy, mają za nic język ojczysty, uczciwość i solidną pracę. Marzą o dobrobycie bez pracy. Tak ich nauczyli wałęsający się po Polsce demoralizatorzy i sabotażyści. Dzisiaj ci demoralizatorzy i sabotażyści usiłują nabrać Polaków na kolejną partię - wymyśloną przez siebie i podkładającą się pod obce interesy. Kraje niemieckie pogrążają się w chaosie. Zatem może Niemcy przestaną się nami interesować. Wielka nadzieja w nowym porządku amerykańskim. Oby pohitlerowskie marki niemieckie, stały się spółkami amerykańsko-europejskimi, jak ex-Opel a obecny General Motors. Niemcy to przeciąż wciąż inspirator rosyjskiej aktywności.

W. Panasiuk - 13.11.16 15:43
Podpisuję się pod tekstem Adamajtisa. Układ okrągłostołowy nadal obowiązuje. Nowy rzad nie powstał z kolan, kłania się każdemu i wykonuje polecenia jak mały chłopiec, tyle, że wciąż soczyście i płomiennie przemawia z czego nic nie wynika. Musimy się buntować , bo samo bierne czekanie nic ludowi nie daje. Polski nie trzeba odbudowywać lecz odzyskać zagrabione mienie przez poprzedników i raz na zawsze skończyć z korupcją. Tylu prawników i nie potrafią niczego dokonać. Jak widać Polska nie może być samodzielna, zawsze ktoś musi nami rządzić więc jaka to suwerenność? Pamiętam jak Jaruzelski prosił o sto dni i co wymyślił? Czas to pieniądz choć nie tylko, czas to dobry moment przetrwania i niekiedy zabezpieczenia się na resztę życia. Czekać znaczy zapomnieć, darować winy, a jest ich sporo. Może i płyniemy w dobrym kierunku, ale kto inny trzyma ster i nie pozwoli dobić do brzegu. Nie wiem dlaczego przyczepiliśmy się odwiecznego wroga zza Odry i pomagamy mu pozbywać się staroci jak miało już to miejsce z czołgami. Miejscem składowym złomu nie może być nasz kraj. Jak kiedyś zauważył tutejszy komentator Fidel był znakomitym mówcą, a Kubańczycy chodzili głodni. Nie stójmy zatem w miejscu i nie zadowalajmy się kruszynami rzuconymi z pańskiego stołu, bo niestety to są kruszyny. Tyle obietnic jak zwykle niespełnionych. Mówią, że nie da się tylko przewrócić krowy na plecy i otworzyć parasoli w d... reszta jest możliwa i wszystko potrafią zrobić ludzie, oczywiście nie uwikłani w układy. Nie przejmujmy się zatem Trumpem i Ameryką, bo naszego położenia i losu nikt obcy nie zmieni,o wolność trzeba walczyć nieustannie.

adamajtis - 13.11.16 14:22
Nikt nie został oskarżony z polityków i osób z byłej władzy bo jest to naturalne w warunkach koszernej władzy w Polsce.
Rządzących i opozycję obowiązuje zasada ustalona w Magdalence.

"Wy nie ruszacie Naszych, My nie ruszamy Waszych".
"Dziel i rządź" to druga wykładnia sprawowania władzy.

PiS pojął wnet w czym rzecz. Oni razem krzywdy sobie nie zrobią.
Pamiętacie FOZZ, zrabowane setki milionów dolarów. Kary symboliczne, płotki ukarane- max wyrok 2 lata, rekiny bezkarne, mogli uruchomić zrabowane Polakom pieniądze, za które potem wykupili polskie firmy -krwawicę Polaków.

A Polacy? No cóż, muszą istnieć rządzący i rządzeni.
Kardynalny błąd PiS-u polega, że stara się pozyskać wyborców metodami osłon i rozbudowanej pomocy socjalnej, a to za mało żeby zmienić Polskę.

Całkowicie brak jest zmian systemowych polegających na przebudowie aparatu państwa łącznie z wymiarem sprawiedliwości, prokuratury, sądownictwa, adwokatury, systemu ochrony zdrowia, prawa karnego, działania gospodarki, ekonomii i finansów, systemu podatkowego ale również zaniechanie lustracji i eliminacji ze struktur państwa skompromitowanych postkomunistów i degeneratów III RP.

W tej materii PiS nie zrobił praktycznie niczego zachowując status quo systemu III RP. Za mały jest nacisk społeczny na rząd i partię PiS.

Polacy! Nie dajcie PiS-owi spocząć w działaniach na rzecz szybkich zmian systemowych bo może się okazać, że znowu Polacy zostali "wykołowani",
co jest bardzo realne jak pokazuje historia Polski po 1944 roku.

Władza nie jest dana raz na zawsze. Obecne władze wyborcy mogą zmienić za 3 lata, ale kto w zamian? Wszystkie pozostałe partie są wypełnione po brzegi agenturą cywilną i wojskową z byłych służb specjalnych PRL i III RP, które przewerbowały się do zagranicznych bezpiek z Rosji, Niemiec USA itp, itd.
Kraje te są bogate i suto wynagradzają tutejszych jurgieltników tak jak to było przed zaborami w XVIII wieku. PiS sam jest zaliczany do stronnictwa amerykańsko-żydowskiego i wszystkie działania polityczno-ekonomiczne opiera na współdziałaniu z Izraelem i USA.

Czas pokaże, czy Polska "faktycznie" jest niepodległa, czy tylko odgrywa rolę przydzieloną jej przez służby i koszernych polityków w Waszyngonie i Tel-Avivie. Czy nowy gospodarz "White House" Donald Trump zmieni sytuację Polski? Pożyjemy, zobaczymy.

Lubomir - 13.11.16 13:18
Skoszarowaną w wielkomiejskich gettach ludnością, łatwo manipulować. Tutaj niemal nikt nie ma swojego zaplecza - w postaci niezależnego warsztatu pracy. Każdy jest uzależnionym najmitą. O taki model społeczeństw zabiegali wszyscy 'naprawiacze świata'. Dzisiaj w Polsce zostało niewiele do przekazania Polakom. Może chociaż nastąpi uwłaszczenie ogrodów działkowych?. Niemieccy developerzy już depczą kolo tych gruntów. Oby Polska pokazała swoją mądrość przed szkodą. Obecne czasy zaczynają przypominać czasy pruskich rugów. To zapewne pozostałość po rządach 'Stronnictwa Pruskiego'. Na razie Polsce udało się zastopować rugi na Pomorzu Zachodnim. Tylko czy skorzystają na tym rodzinne polskie gospodarstwa?. Czy zubożanych Polaków będzie stać na kupno ziemi?.

Robert - 13.11.16 4:40
Polska, to ciagle Państwo bez wlasciciela, zmiany po roku rzadzenia to usłuznosć wobec przeszłosci, szczególnie dla "zwyciezców II WŚ". Paradoksem jest uznawanie za bochaterów niemców, rosjan, i nowe państwa na ziemiach kresów wschodnich. A w EU, jestesmy uznawani przez wszystkich - jako wróg numer 1. Skoro nie ma gospodarza? gdzie nawet psy (WSI) - skumały sie bezprawnie, z wiedzą lub bez, obecnych zarzadców, z lewizną EU i rosją, niema kto "szczekać" i bronic własnego podwórka. Oznacza to po roku, zachowanie ciagłosci Ch...D...Kamkupa, ciagle jest w mocy
wciskanie ciemnoty w mediach i szabrownictwo Państwa - bezkarnie! Pozostaje wiele z prawnej strony, uprawianej działki prawnej przez aparat "sprawiedliwosci", wielość spraw nie dotkniętych (TK nie ma nic z tym wspólnego!) - jak Smoleńsk w ciagłym urabianiu polityki z ksiazki Rotha i unikanie ukartowanych oskarżeń w Jedwabnem...

Ola - 12.11.16 23:09
(.......) Komentarz zatrzymany z uwagi na niedopuszczalne gloryfikowanie wrogich dla Polski systemów totalitarnych

MariaN - 12.11.16 21:42
Miernikiem sprawiedliwości jest jak najszybsze wyjście z więzienia tego, który rzucił bitą śmietaną w sędzię, która notorycznie przedłużała proces bandyty kiszczaka i skończyło sie na niczym. Jest to miernik dla władzy, która powinna już dać znak ludowi, że jest rzeczywiście sprawiedliwa i przestrzega prawa.

W panasiuk - 12.11.16 21:25
Wydaje mi się, że rok powinien wystarczyć na uregulowanie niektórych, ale jakże kluczowych spraw. Opozycja przeszkadzała zawsze, w końcu od tego jest. Każdy rząd miał trudności z posprzątaniem po poprzedniku. Po czterech latach przyjdą następni i będą naprawiać po tych. Tak było zawsze, dlaczego miałoby być inaczej. Nie można wciąż się tłumaczyć rzucaniem kłód pod nogi. W dalszym ciągu obcokrajowcy z pałami mogą interweniować w naszym bezprawnym kraju. Chwilę o zmianie tej ustawy było głośno, nawet trafiła do laski marszałkowskiej i nic! Ucichło. Nie wolno tykać " świętych krów". Miną cztery lata, sprawy się przedawnią, tak zawsze było więc dlaczego to ma się teraz zmienić? Jak można odbudować państwo bez osądzenia złodziei? Układy, układy, układy. Nie wierzę w dobre zmiany, bo takich nie będzie. W USA będzie podobnie. Pamiętam jak wchodzący osiem lat temu Obama miał rozliczać Busha. Wielokrotnie przyjmował go w Białym Domu jako przyjaciela. Propaganda jest dobrą pożywką dla ludu, a rząd jak mawiał Urban zawsze się wyżywi. Wiara potrzebna jest każdemu, ale wiara w rząd jest najgorszą z wiar.

Ola - 12.11.16 18:58
Miernikiem sprawiedliwości w państwie jest ilość prawdy w obiegu i do niej dostęp. Jak na razie to tylko internet zwiększył ilość dostępnej prawdy. Politycy, którzy się wstydzą swojego życiorysu na pewno zawsze będą wrogami wszelkiej prawdy. System niesprawiedliwy rodzi podejrzenia i agresję. W czasach internetu finanse gmin, powiatów i województw powinny być ogólnie dostępne w internecie tak samo jak emerytury. Jawność i prawda automatycznie wymusza większą sprawiedliwość.

Lubomir - 12.11.16 15:54
Polscy prawodawcy są i coraz bardziej będą potrzebni, jako usłużni i dyspozycyjni wobec windykatorów egzekwujących długi zaciągnięte przez nieżyjących Polaków - w niemieckich bankach. Ten antypolski proces już trwa. Niemieccy lichwiarze i banksterzy zacierają ręce. Mogą ścigać Polaków po całym świecie, za przypisane im długi po przysłowiowej 'dziesiątej wodzie po kisielu'. Polskie prawo spadkowe zostało rozciągnięte do granic śmieszności. Korekta tych absurdów, mogłaby oznaczać ochronę polskich obywateli.

Wszystkich komentarzy: (40)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07 Sierpnia 1856 roku
Do Australii przybyli pierwsi polscy osadnicy.


07 Sierpnia 1905 roku
Zmarł Jerzy Józef Elizeusz hrabia Szembek, polski duchowny katolicki, biskup płocki (ur. 1851)


Zobacz więcej