Poniedziałek 22 Lipca 2019r. - 203 dz. roku,  Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.11.16 - 18:31     Czytano: [1373]

Dział: Nasze zdrowie

Ustawiony przetarg?


W Ministerstwie Zdrowia chyba nawet sukces potrafią zmienić w podejrzaną sprawę. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że po interwencji Faktu znalazły się pieniądze na szczepionki przeciwko pneumokokom dla wszystkich noworodków. Tyle że z przetargiem dzieją się dziwne rzeczy.

Jeden z koncernów starający się o wygraną w przetargu wysłał do resortu Konstantego Radziwiłła zapytanie, czy można by przyjąć, że mamy w Polsce stan klęski żywiołowej. A ministerstwo orzekło, że owszem! Czyżby władze chciały coś przed nami ukryć? Raczej nie. To po prostu jedyny sposób, by móc legalnie sprzedać w Polsce leki, których nie wyprodukowano na terenie Unii Europejskiej i które nie zostały dopuszczone na terenie Wspólnoty do obrotu.

Jak ustaliliśmy, koncern starający się o tak szczególne traktowanie nie jest w stanie wyprodukować w przewidzianym terminie 1,2 mln zamawianych szczepionek. Dlatego chce je sprowadzić z fabryki w Azji. Tyle że zgodnie z prawem szczepionki te musiałyby przejść pełną procedurę rejestracji i badań czy są bezpieczne. A tak koncern ich uniknie.

Sprawa szokuje tym bardziej, że chodzi o koncern dzięki któremu przez lata świetnie zarabiał wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda (46 l.) oraz jego żona! – O ile fakt objęcia szczepieniami wszystkich dzieci trzeba ocenić pozytywnie, to w normalnych okolicznościach za taki przetarg Łanda już byłby wyrzucony – mówi nam nasz rozmówca z Ministerstwa Zdrowia.

Co na to resort? Twierdzi, że wykonawca zapewnił, że do oferty dołączy oświadczenie potwierdzające, że oferowany produkt jest identyczny jak produkt zarejestrowany w Polsce w zakresie składu oraz kopię pozwolenia na dopuszczenie do obrotu na terytorium Polski. Do sprawy na pewno będziemy wracać. Tu chodzi nie tylko o brudne interesy, ale przede wszystkim o życie i zdrowie polskich dzieci!

Art. 4 ust. 8 ustawy prawo farmaceutyczne na który powołuje się koncern oferujący szczepionki z Azji:
Minister właściwy do spraw zdrowia (...) może w przypadku klęski żywiołowej bądź też innego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi (...) dopuścić do obrotu na czas określony produkty lecznicze nieposiadające pozwolenia
FAKT.PL

Dziennik Polityczny

Wersja do druku

Babcia Konstancja - 24.11.16 10:57
Minister zdrowia Radziwiłł? Co za zbieżność z Radziwiłlem z Litwy, który sprzedał Inflanty Szwedom i przyłączył Litwę do Szwecji.
Zdrajców ci w Polsce w bród zawsze było. Szczególnie wtedy gdy powstała tzw. szlachta gołota po potopie szwedzkim. W "potopie szwedzkim" najeźdźcy tak bardzo zniszczyli Rzeczpospolitą, że straty szacuje się ok. 10-krotnie wyższe od strat Polski w II wojnie światowej. Szwedzi zabijali, grabili i wywozili z Polski wszystko co stanowiło jakąkolwiek wartość przez 5 lat trwania potopu. Do dzisiaj w podziemiach zamku królewskiego w Sztokholmie stoją zamknięte skrzynie ze zrabowanymi Polsce dobrami kultury narodowej. Ostatnio Wisła odsłoniła w swej otchłani z powodu bardzo niskiego stanu, głowice budowli Warszawy z okresu potopu szwedzkiego, które szwedzi wywozili z Warszawy statkami, a które prawdopodobnie zatonęły razem ze zrabowanymi w Polsce łupami. Szwecja, niby cywilizowany kraj a taki rozbój na innych narodach czynił. Tak jak ich sąsiedzi - Niemcy, Rosja.
Dzisiaj Szwecja zaczyna być bardziej socjalistyczna niż sam ZSRR.

Robert - 10.11.16 1:55
Ministra zdrowia - odesłać na zasłużony odpoczynek w pasiakach i przepadek mienia. Jeżeli chodzi o zdrowie obywateli, to pozostał nam tylko toast - "na zdrowie".

W. Panasiukl - 09.11.16 2:25
Służba zdrowia dawno zamieniła się na wielki biznes, to już nie jest opieka. Farmacja daje olbrzymie dochody, szpitale również. Zdrowie pacjenta zależy w dużej mierze od kasy jaką posiada. mówią, że za darmo boli gardło. Tak jest bynajmniej na Zachodzie myślę, że w Polsce podobnie.

Lubomir - 08.11.16 19:49
Służba Zdrowia to ostatnie miejsce, które powinno być traktowane jak prywatny folwark. Pacjentom też nie są potrzebni ani baronowie, ani biznesmeni, ale wrażliwi na ból lekarze.

Ola - 08.11.16 19:21
Ja bym tym co do pomysłu przymusowych szczepień podchodzą pozytywnie posypała teren wokół ich domu azotoxem.
Azotox miał bardzo pozytywne opinie naukowców a jego wynalazca w nagrodę dostał kasę od fundacji Nobla. Amerykanie za darmo rozdawali to cudo po całym świecie. Do Polski po wojnie trafiło z Ameryki 500 ton oczywiście za darmo w ramach "pomocy". Wcześniej do nas trafił żuk kolorado wyjątkowa jego odmiana, który w ciągu paru dni przemierzył całą Polskę, od Odry do Bugu.
Pozytywne opinie "naukowców" na temat cudotwórczych właściwości azotoxu zostały podważone dopiero po 30 latach jak wyginęły od niego foki w Bałtyku.

http://marek-kryda.blog.ekologia.pl/ddt-zabojczy-cudowny-pestycyd,747

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Lipca 1983 roku
Rozwiązano WRON i zniesiono stan wojenny w Polsce


22 Lipca 1807 roku
W Dreźnie Napoleon nadał Księstwu Warszawskiemu konstytucję i kodeks cywilny.


Zobacz więcej