Wtorek 10 Grudnia 2019r. - 344 dz. roku,  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.11.16 - 18:31     Czytano: [1425]

Dział: Nasze zdrowie

Ustawiony przetarg?


W Ministerstwie Zdrowia chyba nawet sukces potrafią zmienić w podejrzaną sprawę. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że po interwencji Faktu znalazły się pieniądze na szczepionki przeciwko pneumokokom dla wszystkich noworodków. Tyle że z przetargiem dzieją się dziwne rzeczy.

Jeden z koncernów starający się o wygraną w przetargu wysłał do resortu Konstantego Radziwiłła zapytanie, czy można by przyjąć, że mamy w Polsce stan klęski żywiołowej. A ministerstwo orzekło, że owszem! Czyżby władze chciały coś przed nami ukryć? Raczej nie. To po prostu jedyny sposób, by móc legalnie sprzedać w Polsce leki, których nie wyprodukowano na terenie Unii Europejskiej i które nie zostały dopuszczone na terenie Wspólnoty do obrotu.

Jak ustaliliśmy, koncern starający się o tak szczególne traktowanie nie jest w stanie wyprodukować w przewidzianym terminie 1,2 mln zamawianych szczepionek. Dlatego chce je sprowadzić z fabryki w Azji. Tyle że zgodnie z prawem szczepionki te musiałyby przejść pełną procedurę rejestracji i badań czy są bezpieczne. A tak koncern ich uniknie.

Sprawa szokuje tym bardziej, że chodzi o koncern dzięki któremu przez lata świetnie zarabiał wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda (46 l.) oraz jego żona! – O ile fakt objęcia szczepieniami wszystkich dzieci trzeba ocenić pozytywnie, to w normalnych okolicznościach za taki przetarg Łanda już byłby wyrzucony – mówi nam nasz rozmówca z Ministerstwa Zdrowia.

Co na to resort? Twierdzi, że wykonawca zapewnił, że do oferty dołączy oświadczenie potwierdzające, że oferowany produkt jest identyczny jak produkt zarejestrowany w Polsce w zakresie składu oraz kopię pozwolenia na dopuszczenie do obrotu na terytorium Polski. Do sprawy na pewno będziemy wracać. Tu chodzi nie tylko o brudne interesy, ale przede wszystkim o życie i zdrowie polskich dzieci!

Art. 4 ust. 8 ustawy prawo farmaceutyczne na który powołuje się koncern oferujący szczepionki z Azji:
Minister właściwy do spraw zdrowia (...) może w przypadku klęski żywiołowej bądź też innego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi (...) dopuścić do obrotu na czas określony produkty lecznicze nieposiadające pozwolenia
FAKT.PL

Dziennik Polityczny

Wersja do druku

Babcia Konstancja - 24.11.16 10:57
Minister zdrowia Radziwiłł? Co za zbieżność z Radziwiłlem z Litwy, który sprzedał Inflanty Szwedom i przyłączył Litwę do Szwecji.
Zdrajców ci w Polsce w bród zawsze było. Szczególnie wtedy gdy powstała tzw. szlachta gołota po potopie szwedzkim. W "potopie szwedzkim" najeźdźcy tak bardzo zniszczyli Rzeczpospolitą, że straty szacuje się ok. 10-krotnie wyższe od strat Polski w II wojnie światowej. Szwedzi zabijali, grabili i wywozili z Polski wszystko co stanowiło jakąkolwiek wartość przez 5 lat trwania potopu. Do dzisiaj w podziemiach zamku królewskiego w Sztokholmie stoją zamknięte skrzynie ze zrabowanymi Polsce dobrami kultury narodowej. Ostatnio Wisła odsłoniła w swej otchłani z powodu bardzo niskiego stanu, głowice budowli Warszawy z okresu potopu szwedzkiego, które szwedzi wywozili z Warszawy statkami, a które prawdopodobnie zatonęły razem ze zrabowanymi w Polsce łupami. Szwecja, niby cywilizowany kraj a taki rozbój na innych narodach czynił. Tak jak ich sąsiedzi - Niemcy, Rosja.
Dzisiaj Szwecja zaczyna być bardziej socjalistyczna niż sam ZSRR.

Robert - 10.11.16 1:55
Ministra zdrowia - odesłać na zasłużony odpoczynek w pasiakach i przepadek mienia. Jeżeli chodzi o zdrowie obywateli, to pozostał nam tylko toast - "na zdrowie".

W. Panasiukl - 09.11.16 2:25
Służba zdrowia dawno zamieniła się na wielki biznes, to już nie jest opieka. Farmacja daje olbrzymie dochody, szpitale również. Zdrowie pacjenta zależy w dużej mierze od kasy jaką posiada. mówią, że za darmo boli gardło. Tak jest bynajmniej na Zachodzie myślę, że w Polsce podobnie.

Lubomir - 08.11.16 19:49
Służba Zdrowia to ostatnie miejsce, które powinno być traktowane jak prywatny folwark. Pacjentom też nie są potrzebni ani baronowie, ani biznesmeni, ale wrażliwi na ból lekarze.

Ola - 08.11.16 19:21
Ja bym tym co do pomysłu przymusowych szczepień podchodzą pozytywnie posypała teren wokół ich domu azotoxem.
Azotox miał bardzo pozytywne opinie naukowców a jego wynalazca w nagrodę dostał kasę od fundacji Nobla. Amerykanie za darmo rozdawali to cudo po całym świecie. Do Polski po wojnie trafiło z Ameryki 500 ton oczywiście za darmo w ramach "pomocy". Wcześniej do nas trafił żuk kolorado wyjątkowa jego odmiana, który w ciągu paru dni przemierzył całą Polskę, od Odry do Bugu.
Pozytywne opinie "naukowców" na temat cudotwórczych właściwości azotoxu zostały podważone dopiero po 30 latach jak wyginęły od niego foki w Bałtyku.

http://marek-kryda.blog.ekologia.pl/ddt-zabojczy-cudowny-pestycyd,747

Wszystkich komentarzy: (5)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

10 Grudnia 1945 roku
Urodził się Marek Grechuta, piosenkarz, kompozytor, założyciel zespołu "Anawa" (zm. 2006)


10 Grudnia 1850 roku
Zmarł gen. Józef Bem, artylerzysta; odznaczył się w powstaniu listopadowym (ur. 1794)


Zobacz więcej